Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.03.2008., 08:53   #421
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Mislim da je potpuno promašeno slikati monitor u radu eda bi netko drugi mogao vidjeti kvalitetu ( ili ne ) ekranskog prikaza. Prvi otklon je kod vlasnika monitora, tj. je li podesio sve parametre slike i koliko je njegovo osobno viđenje korektne slike na monitoru. Zatim to sve uslikati s bilo kakvim fotićem ( pa makar bio i SLR ) te opet dijelom promijeniti utisak boja, kontrasta i WB. Zatim sve to uplodati na forum, gdje će to zainteresirani odgledati na raznoraznim monitorima, gdje opet vrijedi pravilo o osobnom "štelanju" slike. Na koncu prikaz slike koju daje neki monitor je potpuno iskrivljen. Nema dobre ocjene bez gledanja uživo.
potpisujem.
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 09:56   #422
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor konj Pregled postova
Takoder ako su kome slova presitna ili mu je grafa preslaba za igre na toj rezi dajem ponudu da otkupljujem monitor za 70% ducanske cijene. I unaprijed se zahvaljujem

Neznam zasto svi misle da se nemoze igrati ne toj rezi. Pogledajte testove 3870 ili 8800 GT i razlike u performansama izmedju 1680 x 1050 i 1920 x 1200 su nekih 15%-20% koliko se sijecam. Dakle nista pretjerano po meni. Evo ovdje sam nabrzinu nasao tablice pa pogledajte
vec sam to negdje rekao da se da igrat na takvim rezama i stvarno razlika izmedu 1680x1050 i 1920x1200 je mozda 5FPS-a meni se trenutno u igrama krece oko 30FPS-a do 40 ovisno o igri i postavkama opcenito mi je off AA AF jer stvarno nema smisla to imat upaljeno na takvoj rezi se to ne primjeti...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 11:07   #423
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Citiraj:
Autor ...Tihomir... Pregled postova
Nema bandinga, u ovom testu se i meni učinilo da ima ali onda sam pokrenuo još 2-3 druga testa ali ne online kao ovaj koji sam fotkao i gradient je savršen. Također ni u potpunom mraku nije vidljivo probijanje svjetla. Odvrtiti ću ovaj test kada uspijem, danas više nemam vremena...
Sorry stari, ali definitivno ima bandinga na tvojem monitoru, sudeci po fotografijama. Nije to neka mudrost. Ak se na gradientu vidi, onda ima, a vidi se. (Osim ako sam browser ima nekakav colour profile, a ja toga nisam svijestan). Nije banding ovdje jako jako izrazen, ali se vidi i mogao bi smetati profice koji rade sa gradientima. Otrpilike kao na mom Dell 2407WFP-HC van defaultnih postavki. Vjerojatno si i ti smanjio brightness pa je taj banding postao uocljiv. Tako je s vecinom PVA. Na defaultu savrseno, a sto je dalje od default postavki to ima vise mana.

Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Napokon sam pronašao nešto vremena te nabrzinu fotknuo monitor... Stavit ću samo neke slike, jer su izabrane jedine koliko toliko dobro ispale te se nadam da će pomoći onima kojima treba...
E sreckovicu ti si izgleda ulovio bolji panel sto se tice bandinga - ako se moze suditi po fotografijama. Ja ne vidim nista od bandinga (a imam itekako oko za to). Ili to ili je na default postavkama.(B/C, RGB)

Decki, hvala. Pomogli ste mi utoliko sto ipak necu krenuti u zamjenu 2407WFP-HC + jos love za 2X L220X,jer je ocito isto kao i sa svim ostalim sto se panela tice - lutrija, tj. jedan model je super, drugi nije.

Bolje je zaradit lovu na onome sto imas, i onda kupit 30" IPS i schlus.
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz



Zadnje izmijenjeno od: estugarda. 15.03.2008. u 12:30.
estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 17:04   #424
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Kako kažu, bolje se roditi bez ku..a nego bez sreće.
Sad, što se tiče profića - mislim da oni koji trebaju monitor isključivo za rad te im konfornost uporabe direktno utječe na rezultate, nikako ne bi smijeli kupovati monitor na preporuku. Korisnici koji rade toliko osjetljive stvari da im manji banding ili neka druga popratna negativna osobina lcd panela može zagorčati život trebali bi obići svaki monitor koji dolazi u obzir kod odabira. Naravno, to govorim iz razloga što neće svakome smetati iste stvari i neće im smetati jednako. Isto tako, neće se svakom svidjeti osobina monitora koja se sviđa nekom drugom i opet - neće im se svidjeti jednako.
Takvi korisnici si najčešće mogu priuštiti i skuplje monitore, te to ne doživljavaju kao jednokratni trošak već kao ulaganje. A takvo ulaganje bi trebalo podrediti vlastitom ukusu te traganje za panelom "po mjeri" odraditi vrlo detaljno.
Lenovo bih pak osobno rangirao drugačije. On je relativno povoljna ulaznica u svijet "kvalitetnijih" panela. Osobno sam ga uzeo jer sam još uvijek amater te ne zarađujem za život primarno designom, već sam prefesionalno miljama daleko od te struke. A ipak mi je bilo dosta TN-a, te je dotični Lenovo preporod za mene, a nije mi isušio džep. Što je bitna stavka kad neznaš hoće li ti monitor vratiti ulaganje, i hoćeš li ga uopće stići koristiti u mjeri kojoj bi htio...
Tako da je Lenovo ipak budget quality proizvod, ne striktno namjenjen profesionalcima, već svakom tko želi kvalitetu za svoje oči.
Svi dojmovi koje sam o monitoru iznio su moj osobni dojam koji je ponajviše baziran u usporedbi sa TN-matricom. Profi lcd monitor josh nisam imao, te o kvalitetama Lenova spram Eiza i sličnih ne mogu suditi. Imao sam dosta CRT-a profi on budget namjene i po meni je ovaj panel bolji. Nemam još oko za sve profi mikro detalje, no čine mi se daleko boljim oštrina, fokus i mirnoća slike.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je online   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 19:05   #425
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
evo, ako netko razmišlja o kupnji lenova a ima love neka pogleda ovo: http://www.kupiprodaj.net/HR/oglas15...ll-2407WFP.htm
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 19:06   #426
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
evo, ako netko razmišlja o kupnji lenova a ima love neka pogleda ovo: http://www.kupiprodaj.net/HR/oglas15...ll-2407WFP.htm
Pa to nije Lenovo!
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 19:14   #427
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
nije, al zato boljeg nema..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 20:01   #428
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Baš, kakve veze sad ima ovaj oglas sa ovim threadom i Lenovom? Ako nekog zanima korišten/polovan monitor znaju gdje treba tražiti oglase.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 20:30   #429
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
krivo zaključuješ, nije to moj oglas, nažalost (jer to bi značilo da sam imao privilegiju raditi na tom monitoru a i da ću uskoro imati pun džep novaca )
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 20:45   #430
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
krivo zaključuješ, nije to moj oglas, nažalost (jer to bi značilo da sam imao privilegiju raditi na tom monitoru a i da ću uskoro imati pun džep novaca )
Nevolim spamat teme, ali nisam ni posumljao da je monitor tvoj, tj. oglas, niti se to može iz moje rečenice zaključiti. Imao bi đep pun love, ali bi bio i kraći za 24", ne? Tako da nevidim baš neki razlog za veselje.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 20:49   #431
Snack
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Eto netko stručniji od mene (čitaj radi na cca 17.000 kn monitoru ) je malo pogledao monitor...
Uglavnom, sve odlično, ali je "po defaultu" crvena boja definitivno prezasićena, pa treba ručno namjestiti/kalibrirati da bolje izgleda.
Snack je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2008., 20:52   #432
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Snack Pregled postova
Eto netko stručniji od mene (čitaj radi na cca 17.000 kn monitoru ) je malo pogledao monitor...
Uglavnom, sve odlično, ali izgleda da je "po defaultu" crvena boja definitivno prezasićena, pa treba ručno namjestiti/kalibrirati da bolje izgleda.
Pitaj tog stručnjaka dali ima neki kalibrator, olakšat će ti naštimavanje/podešavanje boja itd. Vjerovatno ima ako se profesionalno bavi grafičkim dizajnom, što ne sumljam ako radi na nekom čudu od 17000kn.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2008., 10:27   #433
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Sorry stari, ali definitivno ima bandinga na tvojem monitoru, sudeci po fotografijama. Nije to neka mudrost. Ak se na gradientu vidi, onda ima, a vidi se. (Osim ako sam browser ima nekakav colour profile, a ja toga nisam svijestan). Nije banding ovdje jako jako izrazen, ali se vidi i mogao bi smetati profice koji rade sa gradientima. Otrpilike kao na mom Dell 2407WFP-HC van defaultnih postavki. Vjerojatno si i ti smanjio brightness pa je taj banding postao uocljiv. Tako je s vecinom PVA. Na defaultu savrseno, a sto je dalje od default postavki to ima vise mana.
Pozdrav estugarda. Evo izvrtio sam ponovno sve testove i to više puta. Zaključak je slijedeći: Bandinga IMA ali samo pri određenim postavkama slike i nije jako izražen. Zanimljivo je da ako držiš kontrast na 76% brightness možeš smanjiti na 0% ili staviti na bilo koji postotak i bandinga NEMA. Isto tako postoji još nekoliko kombinacija u kojima se banding pojavljuje i još toliko u kojima ga nema.

Stvarno bih želio objektivno napisati dojmove o monitoru pa zato kažem slijedeće: Do sada sam radio na CRT monitoru sa najboljom katodnom cijevi: Mitsubishi Diamondtron i boje su bile definitivno BOLJE nego na ovom monitoru, ali moram reći da usporedbom TN panela i ovog monitora, čitljivost, boje, kutevi, sve je na strani Lenova. Ono što me pomalo smeta (a to je bilo rečeno na puno foruma i prije) je da slika izgleda dosta "spaljena" ako želiš da ti bijela boja doista i bude bijela jer jednostavno za moj ukus previše blješti. Trenutno brigtness držim na svega 5% ali to je stvar ukusa i netko voli blještaviju sliku, ja sam mišljenja da pri dugotrajnijem radu za monitorom počne smetati.

Znači uspio sam dobiti sliku bez bandinga sa zadovoljavajućim bojama (malo sam i smanjio crvenu, činilo mi se da je malo prenaznačena na tvorničkim postavkama) i svim ostalim aspektima slike odličnim.

Zato evo nekih mojih ocjena:

- IZRADA: 5 (kvaliteta plastike, postolja, izgled sve odlično)
- ČITLJIVOST: 5 (pri standardnoj rezoluciji i veličini dpi-a)
- GEOMETRIJA: 5 (savršena - tu je LCD daleko bolji od starog CRT-a)
- KUTEVI GLEDANJA: 4,5 (na CRT -u je to ipak savršeno to treba priznati)
- BOJE: 4 (crna je odlična, pomisliš da si ugasio monitor ali na bijeloj bi se dalo poraditi pri slabijem osvjetljenju, u svakom slučaju zadovoljavajuća ocjena)
- PIVOT: 5 (jednostavno odlično. software radi super, automatski rotira sliku bez ikakvih problema, pri okretanju ekrana na vidjelo izlazi kvaliteta kućišta koja odaje dojam "trajanja" idućih 20 godina)
- USB HUB: - NEOCIJENJEN (naime kod mene na računalu pravi problem, kada je uključen računalo se neće ugasiti već se umjesto gašenja resetira. Nemogu dati negativnu ocjenu jer imam staro računalo i stari bios (još guram northwood-a pa mislim da drugi korisnici ne bi trebali imati isti problem ali svakako molim ostale vlasnike da provjere isto. Znači hub mi radi ali ako ostane spojen na računalo pri gašenju ga resetira.

- ZAKLJUČAK: Ovo nije najbolji monitor koji novac može kupiti ali za malu razliku u cijeni između njega i TN-a mislim da predstavlja dobru kupnju.

P.S. Igre nisam stigao testirati, napraviti ću edit ovoga posta kada uspijem.
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2008., 18:19   #434
cRuNk
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 8
Sto se tice usb-huba kod mene radi savrseno (imam par stickova i bluetooth koje ne vadim uopce)

Uglavnom igram igre a ponekada pogledam i koji film... Sto se tice ghostinga mogu reci da ne postoji uopce (testirano u crysis-u, ut-u i nfs-u gdje bi trebalo doci do izrazaja u mracnim scenama)

Input lagg se jedino primjeti u strategijama (DotA u mom slucaju) gdje se ipak vidi ralika naprema starom crtu (Samsung 1100p+). Istu tu razliku sam vidio i na "2ms" TN-matrici kod frenda (valjda to kasnjenje postoji na svakom lcd ekranu)
cRuNk je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2008., 01:22   #435
konj
Premium
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 344
Lag monitora nema veze s onim milisekundama koje pisu na monitoru. Te vrijednosti su obicno puno vece zbog jeftine elektronike overdrivea tako da cesto monitori s manjim ms vrijednostima odaziva imaju veci lag.
__________________
Swine graphic card!!!
Sto si pametniji na internetu to si gluplji u stvarnosti?
konj je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2008., 18:50   #436
Cybertron
Premium
Moj komp
 
Cybertron's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 97
Thumbs up

Ja sam nesretni kupac Dell-a 2007...?! u mom posjedu su u predhodna tri tjedna bila tri takva monitora i ni jedan nije bio u potpunosti ispravan (tu se podrazumjevaju mrtvi pixseli, lose pozadinsko osvjetljenje u kombinaciji sa losom matricom), te nakon loseg iskustva sa tim "renomiranim" proizvodjacem sam odlucio traziti zamjenu monitora i sada bi trebao dobiti Lenovo o kojem svi pricaju, po pricama sa neta ovaj monitor se zbilja isplati nabavit a i jeftiniji je od 20" Dell-a!

Cybertron je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2008., 20:27   #437
MarioEf
Premium
Moj komp
 
MarioEf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 54
Citiraj:
Autor Cybertron Pregled postova
Ja sam nesretni kupac Dell-a 2007...?! u mom posjedu su u predhodna tri tjedna bila tri takva monitora i ni jedan nije bio u potpunosti ispravan (tu se podrazumjevaju mrtvi pixseli, lose pozadinsko osvjetljenje u kombinaciji sa losom matricom), te nakon loseg iskustva sa tim "renomiranim" proizvodjacem sam odlucio traziti zamjenu monitora i sada bi trebao dobiti Lenovo o kojem svi pricaju, po pricama sa neta ovaj monitor se zbilja isplati nabavit a i jeftiniji je od 20" Dell-a!

Evo ja sam jedan od tih koji je čekao lenova pa na kraju odustao...uzeo prije mjesec dana della 20" i zasada nema nikakvih problema (kuc kuc)...čak dapače, jako sam zadovoljan...
MarioEf je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 11:40   #438
Cybertron
Premium
Moj komp
 
Cybertron's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 97
Thumbs up

Da me se krivo ne razumije Dell lijepo izgleda, vrlo je promisljeno i prakticno napravljen svaki njegov dio ali za 3,5K vrijedne 20" ja sam ocekivao savrseni prikaz slike, a dobio sam dva modela sa mrtvim pixelima a treci je imao jaaako lose pozadinsko osvjetljenje te su se vidjele sjene na crnoj boji sto bi covjek ocekivao od jednog... da budem pristojan monitora nize cjenovne kategorije, svi ali bas svi od ta tri monitora su imali jako izrazen bending i trzali su na prikazu (mrezastog testa) te su dva od tri imali potpuno drugaciju matricu od prvog (na losije). Po meni se monitor uzima radi kvalitete prikaza (matrice) ne radi kvalitete paketa koji okruzuje matricu. To je moj razlog zamjene monitora i nadam se da cu imati vise srece sa Lenovom (jedva cekam da mi dodje!)
Cybertron je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 12:01   #439
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Cybertron Pregled postova
Po meni se monitor uzima radi kvalitete prikaza (matrice) ne radi kvalitete paketa koji okruzuje matricu.
tocno 100%.

Ja sam sa CRTa presao na ovog 22" Philipsa TNca i vise nemogu gledat u to "ČUDO" (da nema savrsen tilt i postolje vec bi odletio) malo sam radio mikro istrazivanje i dosao do 3 odlicna monitora(do 3500kn) ali nazalost svaki ima odredjenih mana:

1-Dell 20" IPS =>lutrija IPS-PVA, neujednacenost kvalitete prikaza od modela do modela....

2-Philips 20" IPS =>Banana dizajn koji mi NIKAKO ne odgovara(ironija je da im TNci izgledaju savrseno a IPS katastrofa)

3-I nadam se moj monitor za najkasnije 2 tjedna: HP 2065 20" IPS kojemu za sad nisam nasao manu razmjera Della i Philipsa...

Definitivno fali segmenat 24"WS Pva-IPS(ima i IPSa 24 vidio sam na netu) da cijene padnu, jer 5500 za PVA Della je IMHO 1000kn previse a Samsungove cijene u PVA-IPS izdanju necu komentirat jer su bizzar...........

Jos jedna stvar, da mi se nudi 30"(hipotetski naravno) TNac ili 19" IPS uzeo bi ovo drugo, necu rec zasto da nebi otvorio thread do kraja.....
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 12:46   #440
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
tocno 100%.



2-Philips 20" IPS =>Banana dizajn koji mi NIKAKO ne odgovara(ironija je da im TNci izgledaju savrseno a IPS katastrofa)
I meni ovo nije jasno
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 13:21   #441
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
I meni ovo nije jasno
Imam i ja neke granice, recimo ovaj 22" wide crni philips je super, srebrni bi prosao ali ovaj 20" IPS nikako, sta je previse...je.

Monitor je old school i to nikako nevolim osim ako nije crn ili jako taman (EIZO,neki viewsonici).....
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 18:09   #442
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
@Uber Gosu - smiješno, znam da je ukus subjektivna stvar, no prvo se slažeš da je glavno na monitoru matrica i prikaz slike sa Cybertronom, a onda veliš da nebi S-IPS Philips-a zbog dizajna. Plus uspoređuješ ga s toliko bugovitim Dellom, pa mi reci koja je to još mana osim dizajna. Dizajn se ne čini nešto, to sam napisao u reviewu, no uživo ostavljaju puno drugačiji dojam nego na slici, a imao sam i dva šminkera Della 2007FP na stolu. Sva od ta tri monitora su odlična, kod Della je jedino što moraš pogoditi primjerak.

EDIT: Ja sam se na svom primjeru naučio da barem kod monitora ako se neradi o nekom vrlo nisko buđetnom TNcu netreba gledati prvo dizajn pa onda kvalitetu slike/matrice i funkcionalnost, jer mislim da ćeš 99,9% vremena gledati u ekran ne u masku. Za primjer ovaj Lenovo po mojem ukusu je još gori od Philipsa S-IPS, kao tenk, no zato je neupitno vrlo kvalitetan monitor za te novce, te bi dizajn zaboravio iste sekunde da ga idem sad kupovat.

Zadnje izmijenjeno od: p3tar. 18.03.2008. u 18:29.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 19:15   #443
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
3-I nadam se moj monitor za najkasnije 2 tjedna: HP 2065 20" IPS kojemu za sad nisam nasao manu razmjera Della i Philipsa...
Ja imam tog LP2065 hp-a i promijenio sam 3 Della. Delli su užasno bugoviti, banding ih muči na veliko, ali nije da ni hp nema mana. Moj je došao sa mrtvim pixelom, a i pozadinsko osvjetljenje mu nije nešto.

Ma *ebo te monitore ne možeš ga pogodit da se na trepavice postaviš.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 19:34   #444
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Za taj HP sam našao dosta žaljenja na pozadinsko osvjetljenje, zato sam se i odlučio za Philipse. Prvo je bila trilema pa onda dilema. Ma nijedan nije savršen što se tiče pozadinskog osvjetljenja, sve je dobro dok nema probijanja. Dosta toga će se popraviti sa nadolazećom SED tehnologijom, samo da dođe više.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 01:18   #445
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
pitanje za vlasnike monitora jel itko dobio i jedan BP ?! bas me zanima koliko je otporna matirca na taj defekt.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 08:24   #446
xeen
Premium
Moj komp
 
xeen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Šibenik
Postovi: 190
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
pitanje za vlasnike monitora jel itko dobio i jedan BP ?! bas me zanima koliko je otporna matirca na taj defekt.
Ja nisam uspio locirati nijedan i nadam se da će tako i ostati!
xeen je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 08:53   #447
Ianus Ziensis
Premium
Moj komp
 
Ianus Ziensis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
Citiraj:
Autor xeen Pregled postova
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
pitanje za vlasnike monitora jel itko dobio i jedan BP ?! bas me zanima koliko je otporna matirca na taj defekt.
Ja nisam uspio locirati nijedan i nadam se da će tako i ostati!
nisam ni ja i ne bunim se i nadam se da se necu ni morat
Ianus Ziensis je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 17:45   #448
Cybertron
Premium
Moj komp
 
Cybertron's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 97
Angry Lenovo i mrtvi pixeli

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
pitanje za vlasnike monitora jel itko dobio i jedan BP ?! bas me zanima koliko je otporna matirca na taj defekt.
Ja sam narucio jednog u Ve-milu kada sam dosao po njega imali su dva i oba su imali po jedan mrtvi pixel prije toga sam htio kupiti Dell 2007 i od tri isti problem, tako da... mislim da smo mi zadnja kanta gdje zavrsavaju monitori i opcenito hardware koji nitko u civiliziranom svijetu nece! Sada cekam da dobiju novog pa vam javim
Cybertron je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 19:08   #449
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
jel se može pri kupovini monitora on isprobati u ducanu da se provjeri da nema bad pixele?

koje trgovine to dopustaju?
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 19:12   #450
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
jel se može pri kupovini monitora on isprobati u ducanu da se provjeri da nema bad pixele?

koje trgovine to dopustaju?
znam za ve-mil da da... estugarda ti to najbolje zna za to... ali jakooo rijetki...
ovi bolji monitori citaj ne-TN su malo otporniji na taj defekt... ovo za ve-mil me nista ne cudi.....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na