Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2013., 16:51   #7891
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Je, je... Sve je do godina.
Zato voziš trke po zagorskim bregima sa dvaput vise godina.

NHF.

Samo uzivaj, lepi je autek. Slobodno nam se đojnaš na Renault forumu.

Reko si adaptivni xenoni, jel su konacno implementirali pomicanje leće ili misliš na automatsko paljenje-gašenje dugog svjetla? Pomične leće su po meni nešto najbolje što postoji kao nadogradnja svjetlosnog sustava i sigurnosti po noći... Kad jednom probaš kasnije fali. Po noći mi je zanimacija pratit kako svjetlo putuje po zavojima.

Sad sam gledao malo brušure i pazi ovo što nude od dodatne opreme:
Pohrani.com
Ovo je gore od KR tjunera.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 25.10.2013. u 17:07.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2013., 17:00   #7892
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Da imam godina ko ti te stvari, fegle, gume i sl. bi mi bilo bitno ali sad nije. Sad je ono, veca felga, skuplja guma i vjerojatno smanjena udobnost. Da sam uzel Golfa imal bi petnaestice i to vjerojatno sa ratkapama tak da je i ovo i vise nego dobro.
Puno bitnije mi je da na 1800rpm vozi sa 120-130 i trosi 5 i sitno u sestoj. Odlican je na autoputu, cak i u 6toj vuce tak da ce to bit poprilican preporod. Radio je drek, na SX4 je puno bolji.

sys. nema niceg znacajnijeg do 120tkm kad ide remen. Samo redoviti servisi na svakih 30 ak bu sve delalo, naravno..
Mislis mjenjat ulje u masini tek svakih 30k km ?
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2013., 17:03   #7893
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Naravno da ne pise sve u postu prije. Svakih 15. Moram cak i kontrolirat razinu na stangi kaj nisam radio vec 10 godina. Ovi auti prije nisu trosili ni kap a oni prije tih su trosili i jednu litru na 1000km.

Icy..

http://www.renault.co.uk/about/safety/xenon.aspx

Senzor za brisce je vezan za Xenone i bez toga se nemre dobit. Isto navodono ok stvar. Treba ih svejdno upalit ali ne treba palit i gasit ko inace kad padne sam par kapi i sl. i automatski reguliraju brzinu.

Ok se ti pragovi i spojeleri, nist napasno i taman. Opet treba imat bar sedamnaestice da se to sve skupa uklopi.

Sad sam citao da novi 308, turbak 155ks sa senaesticama ide 215 i 8s do 100 a sa debljim sedamnaesticama 210 i 8.4s. Najvise mu kritiziraju cijenu, svim modelima.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 25.10.2013. u 18:20.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2013., 20:19   #7894
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Da imam godina ko ti te stvari, fegle, gume i sl. bi mi bilo bitno ali sad nije. Sad je ono, veca felga, skuplja guma i vjerojatno smanjena udobnost. Da sam uzel Golfa imal bi petnaestice i to vjerojatno sa ratkapama tak da je i ovo i vise nego dobro.
Puno bitnije mi je da na 1800rpm vozi sa 120-130 i trosi 5 i sitno u sestoj. Odlican je na autoputu, cak i u 6toj vuce tak da ce to bit poprilican preporod. Radio je drek, na SX4 je puno bolji.

sys. nema niceg znacajnijeg do 120tkm kad ide remen. Samo redoviti servisi na svakih 30 ak bu sve delalo, naravno..

30 000km je uvjet da voziš na najbolje euro5 gorivo jer svaki auto troši ulje od prvog dana a u taj isti volumen ulazio i dio nesagorenog goriva. Tek za info, iz prve ruke: najbolja sintetička ulja (pritom mislim na sintetička ulja na bazi polialfaolefina - dakle sintetizirana a ne hidrokrekirane "sintetike" 5w40) gube svoja prvotna svojstva već nakon 7-9 000 km, drugospomenuta i ranije pogotovo ako je više kratkih realcija gdje se motor niti ne stigne zagrijati na radnu temperaturu stoga uz današnje cijene ulja uopće nije upitno da li mijenjati ulje svakih 10 000 km, doneseš svoje u servis koje možeš kupiti i 3-4 puta jeftinije.

Provokacija: a da si uzeo golfa imao bi 15-ice i za 5 godina bi imao auto koji će vrijediti kao dva ta meganea i troduplo brže bi se prodao.

Zadnje izmijenjeno od: Juan. 25.10.2013. u 20:25.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2013., 22:08   #7895
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Valjda znas da slabije opremljen TDI sa 105KS kosta preko 30 tisuca kuna vise... Mislim ja im to nedam pa makar i vrijedio tolko vise. Meni bu se auto isplatio nakon 4 godine u dobroj mjeri i nije mi presudni faktor prodaja polovnog. Mozda cu ga ostavit i prodat drugi, mozda ne ko zna. Golf je solidan kao cjelina ali nije nist posebno. Probal sam i TSI i TDI i dobio par ponuda cak sam iso tolko daleko i razgoval sa Zubakovima sogorom koji mi je rekao da ne kupujem 1.2 benzince jer su smece.
Ovo drugo sa uljima i sl. znam. Ne vozim kratke relacije skoro nikad i auti su mi nakon 100-120 tisuca u super stanju, bar mehanicki.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2013., 22:44   #7896
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Pitanje, veceras se sat vraca unatrag i pocinje obavezno imat upaljena svjetla, e sad mene zanima jel dovoljno imati upaljene pozicije ili pozicije i kratko svijetlo?
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2013., 22:49   #7897
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
kratko,ništa od pozicije.
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2013., 23:51   #7898
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Pitanje, veceras se sat vraca unatrag i pocinje obavezno imat upaljena svjetla, e sad mene zanima jel dovoljno imati upaljene pozicije ili pozicije i kratko svijetlo?
Citiraj:
Autor MuroF Pregled postova
kratko,ništa od pozicije.
Kako je super voziti prema suncu, a u suprotnom smjeru balvan sa pozicijama u metalik-sivom passatu. Milina.
S druge strane, toliko ljudi vozi bez svjetala po noći da to nije normalno. Krivi su zakonodavci. Imaj upaljena, ne moraš, sad moraš, sad ne moraš.....
Taman se navikao da obilazim, ako nema svjetala, kad ono ne mora biti. .
Sad će opet biti isto. Pretpostaviš da moraju svi imati upaljena kratka, kad ono, neki nemaju .

Jednostavno mi nije jasno zašto je problem imati upaljena kratka. Pa, auto je konstruiran sa premisom da može imati upaljena kratka svjetla. Dobro, neki nisu, kao moj clio. Mijenjam lampe k'o ćarape . Jučer mi žena skoro promjenila gabarite i geometriju auta, jer je odlučila izaći sa parkinga, dok sam ja bio na sesti. Ima svakakvih vozača i znam da svjetla nisu spas, ali podižu šanse ne-sudaranja.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 08:27   #7899
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Ma svjetla bi trebala bit obavezna cijelu godinu i to je to... ali uvijek se nađe neka budala koja iskopa neku kretensku studiju kako zbog upaljenih svjetala auto godišnje potroši 0.006l više i onda kao zbog brige prema vozačima... i onda drugi kreteni oko njega to poguraju po stranačkoj liniji i eto.

Činjenica jest da je auto s upaljenim svjetlima vidljiviji i to bi trebalo bit dovoljno... ali...
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 08:38   #7900
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor ozren Pregled postova
Ma svjetla bi trebala bit obavezna cijelu godinu i to je to... ali uvijek se nađe neka budala koja iskopa neku kretensku studiju kako zbog upaljenih svjetala auto godišnje potroši 0.006l više i onda kao zbog brige prema vozačima... i onda drugi kreteni oko njega to poguraju po stranačkoj liniji i eto.

Činjenica jest da je auto s upaljenim svjetlima vidljiviji i to bi trebalo bit dovoljno... ali...
ja kad vozim uvijek palim svijetla bez obzira na zakon,vrijeme u godini itd.,možda nekad zaboravim na kratkoj relaciji,uvijek se nađe pacijenata koji te uopće ne vide i sa svijetlima ili ne žele vidjet,prelasci preko crta i slično
esc je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 09:35   #7901
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Moram cak i kontrolirat razinu na stangi kaj nisam radio vec 10 godina.
Zašto bi to morao raditi?
Šta ti ne pokazuje razinu ulja na svakom paljenju?
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 11:06   #7902
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Mda, vezano za ovo da je auto konstrukcijski namijenjen za vožnju cijelo vrijeme sa kratkim svjetlima, na svom (metalik sivom) Passatu od prvog dana (2001. godina, prvi vlasnik, 320 tis. km) kada vežem pojas palim kratka svjetla, bez obzira na doba dana i godišnje doba. Rezultat: četiri skurene D1S xenonke, promijenjeni reflektori na svjetlima jer na prvima nije ostalo ni traga refleksivnom sloju. Trošak oko 6 tis. kn.

I iskreno, zaboli me za trošak jer znam da me bolje vide.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 11:44   #7903
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
ja kad vozim uvijek palim svijetla bez obzira na zakon,vrijeme u godini itd.,možda nekad zaboravim na kratkoj relaciji
Bravo, ovo je najsuvislije razmisljanje. Zakon - ne zakon, svijetla upalim (unatoc tome sto postoje ona neka "dnevna" koja mi stalno gore) i vozi. Ako je vjerojatnost i akademskih proporcija, radje da sam ja u tom promilu koji nije fasovao kolica ili Mirogoj jer je kreten s druge strane uocio svijetlo!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 12:05   #7904
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Mda, vezano za ovo da je auto konstrukcijski namijenjen za vožnju cijelo vrijeme sa kratkim svjetlima, na svom (metalik sivom) Passatu od prvog dana (2001. godina, prvi vlasnik, 320 tis. km) kada vežem pojas palim kratka svjetla, bez obzira na doba dana i godišnje doba.
Namjerno napisano "metalik-sivi". Dugo nisam primjetio ne-metalic sivi auto, ali neki još uvijek primjećuju. Ima i tamno-crnih auta, čujem okolo. .

Citiraj:
Autor Garro Pregled postova