Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.05.2008., 22:35   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Compro VideoMate Vista T750F TV-kartica, mini review

Danas mi je stigla dotična TV-kartica. Radi se o hibridnoj DVB-T/analog TV-kartici koja se spaja u PCI port na matičnoj. Moram priznat da nisam do sada čuo za tu firmu, ali koliko drugi govore navodno je odlična. Također nemam baš iskustva na području TV-kartica, odnosno ovo mi je prva TV-kartica u kompjuteru, pa nemojte zamjeriti moguće greške.
Cijena je paprena (650kn), no kada otvorite kutiju i pogledate karticu, shvaćate da se radi o ozbiljnijem proizvodu, što bi trebalo opravdati dotičnu cijenu.
Specifikacije kartice: službeni link
Specifikacije čipova i slično: službeni link

Kartica me oduševila još u dućanu dok sam joj čitao specifikacije: dva zasebna antenska ulaza, jedan DVB-T, drugi analog, a u pakiranju dobijete i joiner koji uključite ako imate jednu antenu za obe vrste signala. Software podržava video desktop i ono što me najviše obradovalo: Vista sidebar gadget. Lijepo vam stoji sa strane i non-stop se vrti mini-TV i tako imate non-stop pregled. Interesting
Slijedeće zanimljivo je da se paljenje kompjutera može odvijati preko kartice, odnosno ona je tada premosnica u tom procesu. Stvar funkcionira na slijedeći način: kompjuter se standardno pali pritiskom na botun na kućištu. Taj botun je spojen žicama na PWR konektor na matičnoj ploči, tako da kada ga stisnete, započinje proces paljenja. Kada instalirate ovu karticu, žice koje idu iz botuna ne spajate više direktno na PWR na matičnoj, nego na konektor na kartici, a onda iz kartice u PWR konektor na matičnoj. Tada možete kompjuter paliti normalnim putem, ili preko daljinskog, pritiskom na (|) tipku. U tom slučaju, daljinski šalje informaciju IR senzoru koji šalje informaciju kartici da upali kompjuter, i to je to Isto tako funkcionira i gašenje + što imate opciju scheduled power on/off i automatsko snimanje programa, itd.

Dosta teksta, pređimo na slike
(slike su u rezoluciji 1600x1200, što znači da ćete morati kliknit na njih kada vam se otvore u zasebnoj stranici da bi ih vidjeli u punoj rezoluciji, jer ih imagesforme.com smanji na veličinu vašeg ekrana)

Pakovanje_1:




Pakovanje_2:




Pakovanje_3:




Pakovanje_4:




Pakovanje_5:




Pakovanje_6:




Kartica_1:





Kartica_2:




Kartica_3:




Neka crvena LED-ica, PWR konektori i audio konektor kojeg treba spojiti na zvučnu karticu:




Sadržaj_1:




Sadržaj_2:




Daljinski me oduševio. Ima mnogo funkcija i lakiran je u crnu boju. Izgleda odlično i kvalitetno:



Daljinski_2:




Daljinski_3:




To bi bilo to za sada.
Trenutno sam oduševljen karticom, ali da li je zaista tako dobra?
Još je nisam ubacio u kompjuter, pa ću to napraviti sada. Nastavak reporta očekujte ovde, editirat ću ovaj post i nadodati kasnije kako kartica funkcionira u praksi.

Testno računalo:
CPU: AMD Athlon64 3500+; MBO: MSI K8N Neo4-FI Platinum; RAM: 2 x 1gb Apacer DDR@400mhz; HDD: S-ATA Hitachi 160gb; VGA: nVidia GeForce 6800XT 256MB; OS: XP SP2; Other: Monitor: AG-neovo 17"; PSU+Case: ModeCom

Nažalost, primarni kompjuter mi je slijedećih tjedan-dva offline zbog crknute matične, pa moram testirati na ovome


...Nastavak...

Kartica je ubačena u kompjuter:




Premošćivanje power konektora:




Aktivna Philipsova kućna antena (40db) - koja košta 350kn i koja je sranje:




Pošto je s ovom antenom moguće (nemoguće) gledati i DVB-T kanale, onda nema potrebe za dvije antene. Tu uskače joiner u igru:




Sve postavljeno, napajanje od računala uključeno. Kartica preko male zelene LED-ice daje do znanja da se sada preko nje može paliti računalo:




Daljinski me još jednom oduševio kada sam mu stavio baterije i stisnuo prvu tipku sa elegantnom plavom LED-icom na vrhu, koja se pali sa pritiskom na bilo koju tipku:





...Nastavak...


Dakle...softverski dio...
Nažalost, nisam mogao testirati
DVB-T kvalitetu jer gdje se trenutno nalazim nema DVB-T signala
Anyway, kartica je spojena na kabelsku TV, što i nije tako loše...

Softver se sastoji od 3 filea: driver - 3.15mb, ComproDTV4 aplikacija za gledanje TVa - 42.6mb i ComproFM aplikacija - 9.2mb.
Nakon instalacije, u tray se ubace dva programčića, scheduler pomoću kojeg možete namještat kada želite da se program snima, te također namjestit paljenje/gašenje računala i ComproRemote koji komunicira između daljinskog i računala. Pomoću njega također customizirate svoj daljinski. Ovdje ide mala zamjerka jer je customiziranje malo čudno riješeno (nejasno).

Screenshotovi:

Scheduler:




ComproRemote:




Ta dva processa zajedno zauzimaju 16mb RAM-a.


ComproFM aplikacija

Prvom prilikom pokretanja ComproFM aplikacije, program vas pita osnovne informacije (u kojoj se zemlji nalazite, koji vam je sound output, itd.) na koje je dovoljno samo kliknut OK jer su default postavke već u redu. Tada slijedi automatsko skeniranje stanica.
Aplikacija je jednostavna i lagana za korištenje. Zauzima 13.5mb RAM-a, te se može minimizirat u tray.
Aplikacija ne može raditi skupa sa ComproDTV4 (ili-ili).

Screenshotovi:




ComproDTV4 aplikacija

ComproDTV4 je glavna aplikacija. Pri prvom pokretanju slijedi odabir vrste signala (Antenna/Cable/Digital TV), te program sam skenira i memorira programe koji se dobro i donekle vide, a korisniku je ostavljeno da se poigra s time u opcijama.
Aplikaciji ne treba dugo da se pokrene, svega par sekundi. Zauzima 20.5mb RAM-a. Sastoji se od dvije komponente, malog kontrolnog prozora pomoću kojeg kontrolirate sve, i glavnog gdje se prikazuje TV-program. Možete birati hoćete li da su odvojeni ili docked (spojeni). Također možete odabrati opciju "video desktop", odnosno da vam se TV-program prikazuje na pozadini desktopa, tj. vaš trenutni dektop wallpaper zamijeni vaš TV-program i tako ga gledate u full screenu, a istovremeno možete raditi po kompjuteru bez da vas program ometa. Jedina zamjerka ovdje ide softveru, i nadam se da će uskoro to popraviti, je što ovaj program nema opciju minimize to tray (a koju ComproFM ima - što je glupo, jer ovom programu je to potrebnije i logičnije), a to je šteta jer kada koristite video desktop onda vam ostane kontrolni prozor kojeg morate minimizirat na taskbar.

Screenshotovi:

S obzirom da standardno screenshotanje (preko Prtscr tipke) nije funkcioniralo, jer bi na slici umjesto screenshota TV-programa ostala samo crna podloga (zašto?), screenshotove sam morao uzimati pomoću integriranog alata u ComproDTV4 programu, a sliku video desktopa sam morao slikati sa svojim fotoaparatom jer drugačije nije išlo


Slike samog programa i njegovih opcija:







Slike uzete iz ComproDTV4:




Kako to izgleda na 24" monitoru:




Video desktop:





Zaključak:
Kartica je opravdala očekivanja.
Mislim da se radi o odličnom proizvodu koji nadmašuje trenutne TV kartice u ponudi na našem tržištu. Prije sam imao Leadtek DTV-1800H i nešto nije bilo u redu s njom (mislim da sam to opisivao tamo u threadu "TV kartice, iskustva..."), pa sam je zamijenio za Pinnacle-nešto-310i (već zaboravio kako se zvala), koja se ubrzo pokvarila, pa sam je zamijenio za ovu i mogu reći - pun pogodak. Jednostavan, brz i efikasan software (ni jedan bug do sada) u kombinaciji sa moćnim hardwareom i to je to...
Još čekam testiranje u Visti, i po mogućnosti DVB-T.

To bi bilo to od mene. Ako sam što propustio ili vas još šta zanima, slobodno recite...


OCJENA: 9 / 10

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 14.02.2009. u 16:46.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2008., 12:58   #2
Berax0r
Registered User
 
Berax0r's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 623
Svaka čast na trudu no budem pročitao sve kada dođem iz školu pošto idem u istu za 20 min
Berax0r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2008., 01:28   #3
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
@neoST jel bude nastavak ovog reviewa? da vidimo kako izgleda softverski dio i ostalo?

pozz
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2008., 13:34   #4
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
@neoST jel bude nastavak ovog reviewa? da vidimo kako izgleda softverski dio i ostalo?

pozz
biti će uskoro, vratila mi se matična sa reklamacije pa čekam da složim glavni kompjuter, pa ću onda testirati
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 01:53   #5
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Test je updateovan...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 02:02   #6
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
na kraju nisi napisao zakljucak.. ono kak ti se sve u globalu cini..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 02:15   #7
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
e sad je mnogo bolje
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 02:17   #8
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
e sad je mnogo bolje
Da, ali fali zakljucak i krajnji dojmovi, ocjeno i preporuka da/ne
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 02:22   #9
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
idite negdje...jedva gledam na oči a njih brine ocjena. Pa zar nije jasno do sada?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2008., 02:27   #10
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
gle, cijenim tvoj review, i planiram kupiti tv karticu.. pa me zanim onako misljenje na kraju..i ne mora biti danas ni sutra, vec kad budes imao vremena i volje..
Vidi se da je kartica ok, ali review mora biti potpun!

NeoST->
srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.05.2008., 22:19   #11
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Ljepi review, kupit ću si tu TV karticu.
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 12:11   #12
Cybertron
Premium
Moj komp
 
Cybertron's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 97
Thumbs up

Cestitam super review! Pustite ga na miru pa napravite vi bolji review ako ste tako vjesti u pljuvanju tudjih. Kupujem odnosno mjenjam svoju Pinnacle 310 karticu za nju; imao sam iste probleme s njom tako da molim boga da mi dopuste zamjenu Ve-milu
Cybertron je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2008., 12:46   #13