Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 20.01.2021., 19:10   #211
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
2 pitanja

Zasto vam je cudno to sto kolega ne zeli da Facebook zna da bari malu iz pekara bez zenine dozvole?

Zasto zalman nije bannan? Svaki drugi post neko izrugivanje.
hash je offline  
Staro 20.01.2021., 21:02   #212
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975












.
.
-->
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova

Drugim rijecima, od kada je svijeta i vijeka, ne moze se biti jeben i posten.
Ili pak može...
Signal npr. ne zarađuje na prodaji "anonimnih podataka" svojih korisnika, već su neprofitna organizacija koja živi od donacija samog osnivača, brojnih anonimusa i onih malo manje anonimnih, poput Elon Muska.

Sada ćeš reći "moš mislit šta će Signal ostati besplatan kad/ako na njega dođe milijarda ljudi", insinuirajući da će Signal prije ili kasnije, morati početi nekako zarađivati mimo donacija.

U tom slučaju, neke od opcija su:
1) oglasi
2) prodaja (jednokratno ili pretplata)
3) prodaja korisničkih podataka interesnim skupinama ili utjecajnim donatorima

Prve dvije opcije, ako uopće zažive, obično isključuju jedna drugu. Netko će bit cicija pa neće htjet platit - gledat će oglase. Ako ne želi to, ima i drugih messengera. Netko će trpit oglase, sa ili bez adblockera. Neki će platit, ili neće - opet ima drugih messengera.

Treća opcija je također mogućnost, jer...nikad ne reci nikad, šta znači ostaje nam povjerenje da neće.
A kada pričamo o povjerenju da neće prodavati naše podatke, baš se pitam kome bi trebalo više vjerovati.
Open-source messengeru koji pokušava biti dijametralna suprotnost "Jewbergu", ili Facebookovoj mašineriji.

Četvrta opcija je najgora, a to je, uz toliko izbora danas koji neće prodavati vašu metadatu, podleći Facebookovoj hobotnici zbog a) neshvaćanja problematike i b) vlastitog komfora, odnosno lijenosti prebaciti se na drugi messenger u par klikova.

Pod a) neshvaćanje problematike, mislim da ljudi ne shvaćaju koje će se stvari dijeliti sa drugim firmama o njima, a koje neće.

Npr. ovo će se dijeliti (navodno, nitko ne zna zasigurno):

Code:
Phone number
Device ID
Location
Transaction data
Product interaction
User identifiers
...da bi se korisniku na Facebook platformi (fejs, instagram) plasirali "bolji" oglasi.

Privatne stvari poput sadržaja poruka i slično se neće (nadamo se) dijeliti, iako se po tom pitanju opet vraćamo na pitanje povjerenja, a članci poput ovih dodatno potkopavaju povjerenje u iste:

1. Hong Kong je nepovjerljiv

2. Italija je nepovjerljiva

3. Indija je nepovjerljiva

4. Kad na sve to nadodamo aferu iz 2017...

Dobijemo rezultat da Wapp do 15.5.2021 odgađa prisilu na nove T&C (1, 2), jer ljudi navodno ne kuže šta se točno mijenja, a to je samo dijelom istina.

Neki ne kuže, neki itekako kuže, i puna im je kapa.

Pogrdno nazivati ljude koji napuštaju Wapp "tinfoil privacy warrior ravnozemljašima" i sl., osim šta je bezobrazno, je potpuno nepotrebno i ne-demokratski (navijaš za demokraciju?).

Ekvivalentno tome bi bilo nazivati ljude kojima ne smeta Wapp-ov business model "javnim, inertnim, beskičmenim kurvama koji se prodaju i ne cijene svoje podatke, radeći tako štetu svima ostalima dajući do znanja firmama da mogu to raditi svima". Ili jednostavno neznalicama.

Tako se možemo flejmati u nedogled.

Osobno, ako imam bolju opciju koja neće prodavati moje podatke, rađe ću nju izabrati, a nije li ljepota upravo u većem izboru danas? Suština konkurentnosti, kompetitivnosti.

Ljudima je teško shvatiti da tu postoji i nešto drugo.
Možda katkad i nije svima do novaca.
Neki se ljudi bore i za neke principe. Poput Snowdena. Muska. "Privacy warriori". Nitko ih nije uputio koliko su neupućeni, a zašto i bi, ipak su oni nebitne nule, ili sigurno imaju neku korist od svojih tweetova. Pokušavaju zaraditi na hypetrainu protiv Whatsappa, mora da je to. Jadan Šećerko, šta sve mora trpit


Pozz od ravnozemljaša altruiste













.
.
Neo-ST je offline  
Staro 20.01.2021., 21:39   #213
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Svi zaboravljaju da je Brian Acton taj koji je prodao WhatsApp Facebooku, a sad se češlja da je guru za privatnost i gura Signal preko aristokrata digitalnog doba.
Neprofitna udruga koju je preoblikovanjem dobio iz prethodnih učesnika današnjeg Signala je izuzetno pametan potez - sve novce koje namaknu mogu trpati direktno u džep. WhatsApp je izdržao otprilike 4 godine prije prodaje. Pitam se kakav će se trik otkriti za Signal kroz koju godinu, a posebno me zanima rezonancija korisnika u pogledu na današnje stanje

Usput, jedna od firmi koja stoji iza Signala je Twitter. Pogađate kako oni zarađuju - reklamama. Pitanje je vremena kad će se Signal vratiti mami.

Meni se čini mutniji posao nego uvjeti korištenja kod WhatsAppa.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 20.01.2021., 21:54   #214
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Svi zaboravljaju da je Brian Acton taj koji je prodao WhatsApp Facebooku,
Prodao je, da, i vidi šta je još sve izjavio o Facebooku, a posebno o bljedolikom:
https://mashable.com/article/brian-a...w/?europe=true

Tako da, vidit ćemo... za sada "innocent until proven guilty".
Neo-ST je offline  
Staro 20.01.2021., 22:04   #215
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Sve stoji, ali neki potezi prilikom prodaje su odigrani zato, jer Facebook, Twitter, Google, WhatsApp i sl. nisu mogli na drugi način doći do implementacije Signal protokola u svoje servise. Lagano su u pozadini kupovali firme u kojima je radil dvojac zasužan za Signal, tako da sad mogu istaknuti da koriste isti protokol, pa ako je dobro za Signal Foundation, dobro je za i za njih. Jedino kaj za sve njih imamo napretek primjera da se uredno ubacuju u sve i svašta, dok istovremeno koriste svoje platforme za kaj god ih volja. Zasad nema naznaka da se Signal kao aplikacija i protokol probija na sve strane i da se koristi za filanje propagande svih mogućih oblika, a naravno - uvijek postoji šansa, jer nema 100% sigurne stvari. Signal je poveći trn u očima vodećih svjetskih velesila, jer se nažalost koristi i za ilegalne stvari, a posebno je problem kad kao u američkom slučaju sve društvene mreže i prateće aplikacije nude uvid u korespondenciju, tako da FBI što lakše pokupi Trumpove sljedbenike, dok Signal Foundation samo sliježe ramenima, jer nemaju ugrađeni NSA backdoor, niti su u vlasništvu ključa koji skida enkripciju i u roku odmah daje pristup svemu što država traži (1 - 2).

Enkripcija i privatnost su u ovom slučaju dvosjekli mač.
The Exiled je online  
Staro 20.01.2021., 22:22   #216
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Zasto vam je cudno to sto kolega ne zeli da Facebook zna da bari malu iz pekara bez zenine dozvole?
Zato sto je to definicija psihoze.

Zelim koristiti Facebook, ali ne zelim da Facebook zna da ga koristim. Mozda cak i sizofrenija, zapravo.

No najveci problem je u ovome sto pises. Odakle ta deluzija oko toga da ce Facebook/Whatsapp/tkogod raditi to sto pises?

Ljudi koji prodaju takve zjake su tehnoloski analfabeti, a razumno i nastavno na to, nedostaju im poslovni elementi da uopce razumiju koncept danasnjeg toka podataka na Internetima.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ili pak može...
Ako imas vise od 15 godina, onda ne moze.

Citiraj:
Signal npr. ne zarađuje na prodaji "anonimnih podataka" svojih korisnika, već su neprofitna organizacija koja živi od donacija samog osnivača, brojnih anonimusa i onih malo manje anonimnih, poput Elon Muska.
To je strasno simpaticno.

Gates, Besos i Buffet imaju sijaset neprofitnih organizacija u koje ulupavaju sumanutu kolicinu para. Ispadaju ekstra dobri ljudi (a sasvim je moguce da i jesu), ali to ne rade iz altruizma (koji esencijalno ne postoji kod ljudi), nego zato da bi bili jos bogatiji, ne brini.

Citiraj:
Sada ćeš reći "moš mislit šta će Signal ostati besplatan kad/ako na njega dođe milijarda ljudi", insinuirajući da će Signal prije ili kasnije, morati početi nekako zarađivati mimo donacija.
Tocno to ti i govorim.

Za pocetak ce morat prepisati Javasaluk kod, pa onda odrzavati beskrajno kompleksnu infrastrukturu, a tu par desetaka miliona dolara koje su iztramakali iz "altruizma" nestaje u roku od par mjeseci.

Citiraj:
U tom slučaju, neke od opcija su:
1) oglasi
Da, zarko zelim zakupiti oglase na Signalu, tako da mojoj babi od 90 godina dodje reklama za umjetnu vađejđej, a tebi pelene za inkontinenciju.

Dakle, esencijalno ne razumijes problematiku, jer je prodaja oglasa direktno vezana za tvoju tocku 3. Inace je besmislena i nesvrsishodna za oglasivaca.

Ne znam zasto je to tako kompleksno za razumijeti.

Citiraj:
2) prodaja (jednokratno ili pretplata)
Ponovno kardinalna greska, u oba slucaja. Jednokratno ne ide, jerbo serveri i dalje rade nakon tvoje jednokratne uplate. Pretplata, ponavljam - napravi random anketu koliko bi 100 nasumicno odabranih Fejsbukoida koristilo Wapp da kosta 1 (jedan) dolar (americki) mjesecno. Jedan dolar je novac kojeg malo jacom percepcijom mozes pronaci na bilo kojem vecem parkingu, ili zamjenom 12 PET ambalaza u lokalnom granapu.

Tri do pet. Odgovor na moje gore postavljeno pitanje je tri. Do pet. Nikako sest.

Citiraj:
A kada pričamo o povjerenju da neće prodavati naše podatke, baš se pitam kome bi trebalo više vjerovati.
Open-source messengeru koji pokušava biti dijametralna suprotnost "Jewbergu", ili Facebookovoj mašineriji.
Zato sto nedvojbeno postoji metodologija kojom se ja mogu uvjeriti da ono sto kloniram s Githuba jeste upravo ono na sto saljem podatke? [1]

Citiraj:
Četvrta opcija je najgora, a to je, uz toliko izbora danas koji neće prodavati vašu metadatu, podleći Facebookovoj hobotnici zbog a) neshvaćanja problematike i b) vlastitog komfora, odnosno lijenosti prebaciti se na drugi messenger u par klikova.
Upravo u komforu jeste stvar.

Za 1 posto ulozenog truda u freneticno trazenje aplikacije koja "nece prodavati moje podatke" (sto god to znacilo, jos nisam procitao suvislo objasnjenje te paradigme) mogli ste pronaci lijek za rak i odletjeti na Mars.

Meni WhatsApp na dnevnoj bazi stedi... cekaj, samo da provjerim koliko kosta minuta razgovora mobitelom prema Europi... cca. 105,60 kuna. Cinjenica da me WhatsApp ne kosta nista daje vrlo jednostavnu matematiku. A s vremena na vrijeme, mogu (uz tesku muku, dobar kut, puno svjetla i Photoshop) poslati sliku svojeg penisa nekome. I za uzvrat dobiti malo toplih lazi, ili u nepovoljnijem slucaju, kaznenu prijavu, no to su detalji.

Je li moj ili tvoj mirisni štapić ikada osvanuo, kao privatni (i vrlo mali) podatak igdje od strane WhatsAppa? Nije. Hoce li? Nece. Ima li WhatsApp AI koji zakljucuje da se radi o kornisoncicu i kontekstualno mi podmetne "penis pump" reklamu? Moguce.

Vrijedi li to 105,60 kuna ustede na dnevnoj bazi? Apsolutno!

Citiraj:
(navodno, nitko ne zna zasigurno):
Dakle, svi linkovi koje si poslao u sebi imaju kljucni element - navodno, nitko ne zna sigurno.

Pa cu ti postaviti jos jednom pitanje pod [1].

Citiraj:
...da bi se korisniku na Facebook platformi (fejs, instagram) plasirali "bolji" oglasi.
Ja zelim da ih prodaju i Googletu, jerbo nemam ni Fejsa ni Spejsa, pa smatram da je potpuno nezasluzeno da kada mi vec guraju reklame, ne dobijem one koje bi me zapravo mogle i interesirati.

Citiraj:
Pogrdno nazivati ljude koji napuštaju Wapp "tinfoil privacy warrior ravnozemljašima" i sl., osim šta je bezobrazno, je potpuno nepotrebno i ne-demokratski (navijaš za demokraciju?).
Navijam protiv licemjerja.

Bolje da ti ne kazem sto mislim o Facebook psihijatriji.

Osobama koje imaju "prijatelje" i vabanque plasiraju tim istim "prijateljima" sto su jeli, pili, jebali i gdje su bili, te vjerno ocekuju reakcije u obliku lajkova ili komentara. Od svojih "prijatelja". [2]

Procitaj gornji paragraf jos jednom, vrati se 20 godina u proslost, duboko udahni, onda procitaj jos jednom, i zapitaj se samo je li to za otvoreni ili zatvoreni odjel psihijatrije.

Spike "ali to mi je sansa da se povezem s davno izgubljenim prijateljima iz OŠ Anke Butorac, kako li smo samo lijepo izvodili u višeglasju "Uz marsala Tita, junackoga sina, nas nece ni privacy smest" je na razini susreta sa starim drugom tokom setnje gradom, i uz prolazno razmjenjivanje diskursa "e, di si stari, nisam te vidio 100 godina, kako je; evo dobro, gura se, a ti; a ide, zena deca posao; e, moramo na kavu jedan dan; obavezno, javi se; bok; bok" (ubaci Doplerov efekt za dodatnu dramaturgiju), a svi znamo kakva je to demagogija.

Jasno, Jewberg je napravio posao desetljeca, motiviran time da se domogne malo mlade domovske pičetine, poslovicno nanjusio dobar poslovni model, te zaista postoje ljudi koji vjerojatno profesionalno koriste takvu platformu, da bi ove gornje psihijatrije navabili na to da im - donesu pare.

A kako nas dragi Jewberg ipak nije altruist, a sasvim moguce da se i on ucipio u Signal praonicu (i ponovno - chapeau do poda za sve!), onda on zeli od tih Facebook profesionalaca uzeti novac, a oni pak ne zele da njihov novac ode uzalud, i tu se vracamo na pocetak - ti bi jako volio svoja prava, ali ne bi volio nikakve obaveze.

Pa i ja bih volio da mogu pokupiti RTX 3080 GT Turbo i to cetri komada da mi se deep fakeovi vrte u realtimeu a ne da moram cekati render, ali jebiga, to kosta. Zamisli.

Citiraj:
Ekvivalentno tome bi bilo nazivati ljude kojima ne smeta Wapp-ov business model "javnim, inertnim, beskičmenim kurvama koji se prodaju i ne cijene svoje podatke, radeći tako štetu svima ostalima dajući do znanja firmama da mogu to raditi svima". Ili jednostavno neznalicama.
I jos cu te jednom pitati, ponavljajuci se ne znam koji puta - koje to podatke, i kako ti je time bila nanesena bilo kakva steta. Hvala.

Ne moras mi davati linkove, slobodno podijeli svoje iskustvo.

Citiraj:
Osobno, ako imam bolju opciju koja neće prodavati moje podatke, rađe ću nju izabrati, a nije li ljepota upravo u većem izboru danas? Suština konkurentnosti, kompetitivnosti.
Jasno ko dan. Samo sto svi WhatsApp egzodusičari prakticiraju [2], pa onda ti ta lamentacija pada u vodu.

Citiraj:
Možda katkad i nije svima do novaca.
Svima je uvijek sve iskljucivo radi novca.

Zato i ne zele placati WhatsApp n dolara mjesecno.

Citiraj:
Neki se ljudi bore i za neke principe. Poput Snowdena. Muska. "Privacy warriori". Nitko ih nije uputio koliko su neupućeni, a zašto i bi, ipak su oni nebitne nule, ili sigurno imaju neku korist od svojih tweetova.
Ilonka salje toliko telemetrije sa svojih Tesla da je Fejsbuk prema njemu Fort Knox privatnosti. Ta ista Ilonka prdne na Pticici, poronda dionice Tesle koje se magicno pokupuju prije nego sto mozes izreci "zlocesti Jewberg krade moje podatke" i onda ih podigne tri dana kasnije novom mudrolijom.

Da, BTW, ponovno ta ista Ilonka, dusa od covjeka, gdje se sljakeri koji ljepe Tesle Drvofiksom raspadaju od posla i iz nekog razloga nisu multimiljarderi. Go figure...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 20.01.2021., 22:24   #217
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Prije svega, ja sam jedan od najistaknutijih forumskih trolova, i unatoc postovanju kolege zalmana, ljubazno molim da mi se ne otima primat.
Iskrene isprike
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
No, vezano za temu, ti si, bojim se, ozbiljno zabrijao, i zivis u nekom svom paranoicnom svijetu. Da ti skratim, ako ti netko zeli napakostiti, a ima 5.000 €, nece si pomoci tako da kupit tvoje "privatne podatke" (sto god to znacilo), nego ce uloziti 500 € da te decki iz kvarta pretvore u ateista, a za ostalih 4.500 € ce kupiti kutiju Fuente&Fuente Opus X i finu cugu po zelji te iznajmiti neku targu da moze gledati dok to rade.
Da sad je 5000 eura,cisto za usporedbu, slikovni primjer kao moji drugi postovi, DNA sekvenciranje je prije 20.god kostalo 2 milijarde$ sad kosta 300$

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Cudi me da ti pise da se bavis softverom na neki nacin (ili je to samo dobro plasirana varka malog Marka) a ne razumijes zaista bjelodane osnove - stvari o kojima ti pricas se ne kupuju zbog pakosti, nego da bi 5.000 € pretvorio u 50.000 €. YMMV.
Da bas zato sam i zabrinut, vidio sam duplo vise plaintext i base64 passworda nego saltova i hasheva, "anonimiziranih" podataka iz kojih izvucem apsolutno sve. Tocno znam kako se drugovi Indijci brinu o sigurnosti podataka, o kartici CSVu i expiriy u log fileu, zaboravljenoj autentikaciji na apiju i slicno. Hail PSD2...

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Prije svega, sve ono sto vas ravnozemljaske tinfoil privacy warriore muci je cinjenica da bi koristili Vocap za djabe, ali ste jako ljuti jer "vase poruke netko cita". I to bas *tvoje*. A kada bi trebao platiti dolar za mjesecno koristenje Vocapa, stiso bi se jace nego hamburger u dostavi. Siguran sam da Jewbergu na milijardu korisnika tih 12 milijardi novaca godisnje ne bi uopce smrdilo ili bi ga bolio obrezani penis da se bavi preprodajom hasheva.

Jer psihoza u koju vjerujete, a to ti je maestralno poentirao zalman, je da vi imate *pravo* koristiti stvari, ali nemate nikakve obaveze. A kad se ukine monetarna obaveza, onda dolazimo do toga da imatelj platforme koju koristis za djabe ne predstavlja esenciju altruizma, nego zeli od tebe zaradjivat novac, posredno. I onda fino upakuje bazu, ti se dopkas o restoranima, a ako nemas adblock, serviraju ti se reklame s restoranima. Uopce ne vidim sto je tu intrinzicno lose.
Nije tin foil, znam da mi se poruke ne cita osim sa sudskim nalogom, reklame mi uopće nisu problem, dapace zelim targetirane reklame al da budu cak malo pametnije . Problem je kvalitetno upravljanje i dostupnost osobnih podataka koja je na niskoj razini. U EU smo mrvu zaštićeniji zbog GDPR-a ali i dalje puno toga nije na razini.

Na dio o zaradi, zasto onda ti servisi ne daju opciju, kao sto neke aplikacije daju, Oces koristit free verziju i "platit" koristenje svojim osobnim podatcima/reklamama, ili ces platit xx mjesečno i nećemo prikupljati podatke? Cambridge analitika je pokazala glavni problem dostupnosti podataka bilo kome. Zasto ne dobivamo redovne izvještaje kome su prodani nasi osobni podatci, pa da barem bude transparentno, pa da bar znam koji mjesec mi je HDZ il SDP platio koristenje instača, da i od njih imam nešto.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Drugim rijecima, od kada je svijeta i vijeka, ne moze se biti jeben i posten. Zaista mislis da kada miljardu ljudi bude zajahalo [aplikacijaPoZelji], da ce oni koji placaju infrastrukturu i development za istu, u maniri Alije Sirotanovica reci - dajte mi jos vise usera, ja sam tu da vas suznje. Iste one suznje, pacenike za privatnosti, koji na Fejsovima objavljuju vise intime nego djevojke na Onlyfansu.
Neupitno i sasvim ok da se usluge plate, ali malo transparentnosti i resprekta prema korisnicima i onima koji donose precious moneyz...


Disclaimer, ja jos ne smatram da je situacija toliko gadna, ali sam siguran da ide u losem smjeru i potrebno je malo revolta prema korporacijama da se trgnu malo jer treba postaviti granice.

EDIT: samo jos dodatni disclaimer:Bubbu ne smatram trolom. Dapace koliko god se "trudio" biti uvijek ima argumentiranu i konstruktivno raspravu, netipicnu za trolove, sa zdravom dozom sarkama

I službeno odustajem od teme, dosadilo mi je Samo sam na slikovit nacin htio prikazati u kojem smjeru sve ide, ali se moje rijeci shvacaju malo predoslovno...

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 20.01.2021. u 23:10.
OuttaControl je offline  
Staro 20.01.2021., 22:49   #218
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ilonka salje toliko telemetrije sa svojih Tesla da je Fejsbuk prema njemu Fort Knox privatnosti.

Ovo je zapravo vrlo točno, a proglašavat Muska privacy warriorom je dokaz koliko su ljudi neupućeni u ovu tematiku.
Toliko tragova ostavljamo svaki dan koristeći modernu tehnologiju da stvarno nema smisla pričati o bilo čemu vezano za anonimnost i privatnost.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
I jos cu te jednom pitati, ponavljajuci se ne znam koji puta - koje to podatke, i kako ti je time bila nanesena bilo kakva steta. Hvala.
Nemoj to pitati, odgovor (suvisli, a ne floskulu) nećeš dobiti i običan si trol i provokator.
Lijepo ti je ranije objašnjeno da možeš imati probleme sa bivšom curom koja će kupiti "negdje" tvoje "neke" privatne podatke i "nešto" napraviti.
zalman1 je offline  
Staro 21.01.2021., 00:14   #219
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Iskrene isprike
Mozes se ti ispricati, ali moje srce zauvijek je povrijedjeno...

Citiraj:
Da sad je 5000 eura,cisto za usporedbu, slikovni primjer kao moji drugi postovi, DNA sekvenciranje je prije 20.god kostalo 2 milijarde$ sad kosta 300$
Mozda je kasno, ali ne kuzim kakve veze ima jedno s drugim...

Citiraj:
Da bas zato sam i zabrinut, vidio sam duplo vise plaintext i base64 passworda nego saltova i hasheva, "anonimiziranih" podataka iz kojih izvucem apsolutno sve. Tocno znam kako se drugovi Indijci brinu o sigurnosti podataka, o kartici CSVu i expiriy u log fileu, zaboravljenoj autentikaciji na apiju i slicno. Hail PSD2...
OK, ovo su samo lose programerske prakse, pa ponovno ne vidim kako smo s teme privatnosti dosli na ovu.

Citiraj:
Nije tin foil, znam da mi se poruke ne cita osim sa sudskim nalogom
Pa no, sto nas onda zajebavas a dobri smo si?

Citiraj:
Na dio o zaradi, zasto onda ti servisi ne daju opciju, kao sto neke aplikacije daju, Oces koristit free verziju i "platit" koristenje svojim osobnim podatcima/reklamama, ili ces platit xx mjesečno i nećemo prikupljati podatke?
Zato sto ce se 7/5 korisnika radje jebati u dupe nego platiti nesto za sto oni smatraju da im pripada zacecem. Super simple stuff.

Citiraj:
Na stranu da Cambridge analitika je pokazala glavni problem dostupnosti podataka bilo kome. Zasto ne dobivamo redovne izvještaje kome su prodani nasi osobni podatci, pa da barem bude transparentno, pa da bar znam koji mjesec mi je HDZ il SDP platio koristenje instača, da i od njih imam nešto.
Sve ove price imaju problem u tome sto im je ishodiste premise potpuno pervertirano.

Tvoji "osobni podatci" objavljeni su OD TEBE na necijoj PRIVATNOJ PRCIJI. Mozete li si to, ljudi dragi, utuviti u glavu? Problem privatnosti polazi od cinjenice, kako je sizofreno zakljucio netko u onom postu na vrhu stranice, da bi ti vrlo rado volio objelodaniti svojim "prijateljima" na Fejsu kako volis da te djevojka mlati listovima kelerabe po golom dupetu dok gledate apšisale VHS snimke Izdanaka iz opaljenog grma, ali ti je grozomorna pomisao da hash te informacije, bez tvog imena i prezimena, dospije u ruke BSDM sex shopa koji bas tebe zeli targetirati kao svojeg sudjenog kupca.

Citiraj:
Neupitno i sasvim ok da se usluge plate, ali malo transparentnosti i resprekta prema korisnicima i onima koji donose precious moneyz...
Vec gledam Marka kako tare suze Franklinima nad teskom sudbom tvojeg hasha.

Citiraj:
Disclaimer, ja jos ne smatram da je situacija toliko gadna, ali sam siguran da ide u losem smjeru i potrebno je malo revolta prema korporacijama da se trgnu malo jer treba postaviti granice.
9/10 Gaussa Facebook korisnika dokazuje da je svijetu potreban ozbiljan reset. Ali to je vec filozofska tematika.

Citiraj:
Bubbu ne smatram trolom. Dapace koliko god se "trudio" biti uvijek ima argumentiranu i konstruktivno raspravu, netipicnu za trolove, sa zdravom dozom sarkama
Gade. Ovo je vec udaranje ispod pojasa, raznjezit ces me - ali neces razbojnice!

Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Toliko tragova ostavljamo svaki dan koristeći modernu tehnologiju da stvarno nema smisla pričati o bilo čemu vezano za anonimnost i privatnost.
Upravo tako. Realno, ne moras, ali za zadrzati adekvatnu dozu komfora, daleko te manje kosta "gubljenje privatnosti" nego trosak i neminovni gubitak komfora.

Citiraj:
Lijepo ti je ranije objašnjeno da možeš imati probleme sa bivšom curom koja će kupiti "negdje" tvoje "neke" privatne podatke i "nešto" napraviti.
Ah, klasicna "jedan covjek i jedna zena" prica, da, da...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 21.01.2021., 00:23   #220
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
I jos cu te jednom pitati, ponavljajuci se ne znam koji puta - koje to podatke, i kako ti je time bila nanesena bilo kakva steta. Hvala.
Ne moras mi davati linkove, slobodno podijeli svoje iskustvo.
Ne želiš link na službeni privacy policy u kojem piše šta sve skupljaju, nego? Da ja pišem?

Da li mi je trenutno ikakva šteta nanesena? Ne znam.
Hoće li mi ikada biti? Moguće, ali malo vjerojatno.
Da li je netko iskoristio moju metadatu da bi egzaktnije mogao plasirati oglase i sl.? Sigurno.
Da li mi je svejedno znajući da postoji opcija B koja to ne radi? Nije.
Tako da nabijem lagano Šećerka i njegovo prikupljanje podataka koje nikome ne šteti, a ja odoh na Signal.
Tebi to očito ne smeta, i sve 5.
Bogu hvala oni i računaju da većini ljudi to neće smetati, tako da vas mogu nastaviti eksploatirati. Zapravo, godinama se i radilo na srozavanju kriterija i dostojanstva, tako da vam se lakše mogu progurati ovakve stvari.



Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Svima je uvijek sve iskljucivo radi novca.
Netočno. Zvučiš ko jedan moj stari, debeli, iskompleksirani i isfrustrirani prijatelj koji utjehu za svoju mizeriju pronalazi u negiranju postojanja ičeg lijepog u životu te prikazivanja takvog stanja kao defaultnog.
Sve mu je crno, sve je zbog novca, svak svakog mrzi, svak svakog jedva čeka prevariti... ironično da je nekoć bio normalan, no na kraju ga je takvo razmišljanje i konzumiralo te pretvorilo u modernog živućeg leša koji je završio u braku bez ljubavi, diveći se krivim idolima, ganjajući novac kojeg je imao sve manje, radeći poslove koje je mrzio, da bi se na kraju usrećio stvarima koje ga ni ne vesele.

Jednom kad upadneš u to stanje, teško je izići. Žalosno je to sve skupa zapravo. Nadam se da nisi približno sličan njemu, samo sam te morao upozorit kako mi zvučiš


Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ilonka salje toliko telemetrije sa svojih Tesla da je Fejsbuk prema njemu Fort Knox privatnosti. Ta ista Ilonka prdne na Pticici, poronda dionice Tesle koje se magicno pokupuju prije nego sto mozes izreci "zlocesti Jewberg krade moje podatke" i onda ih podigne tri dana kasnije novom mudrolijom.

Da, BTW, ponovno ta ista Ilonka, dusa od covjeka, gdje se sljakeri koji ljepe Tesle Drvofiksom raspadaju od posla i iz nekog razloga nisu multimiljarderi. Go figure...
Šta ima veze da šalje telemetriju sa svojih Tesli? Koje točno podatke šalje i kako je to ikome nanijelo štetu?
Ne, nemoj odgovarat.

Elon je u ovom slučaju napravio dobru stvar (IMHO, jel) preporučivši ljudima app gdje će imat malo više privatnosti i digniteta, za kojeg nisu ni svjesni da im se malo po malo oduzima. Ili ih nije briga, šta je još tragičnije. Taj "predaja" mentalitet.


Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova

Ovo je zapravo vrlo točno, a proglašavat Muska privacy warriorom je dokaz koliko su ljudi neupućeni u ovu tematiku.
Musk je u ovom slučaju privacy warrior, jer nagovara ljude da pređu sa platforme koja skuplja i prodaje njihove podatke, na platformu koja to ne radi, a funkcionalno je ista. Dobro znaš da je to istina, nego uživaš potpirivati vatru i prakticirati rektalni alpinizam duboko unutar Bubbe, jer ti trenutno odgovara bandwagoning s njim.
Ne znam dal Bubba uživa u tome, al' ono...

Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Nemoj to pitati, odgovor (suvisli, a ne floskulu) nećeš dobiti i običan si trol i provokator.
Ovakvim neproduktivnim, neinteligentnim i nadasve beskorisnim odgovorom, ovde ispadaš jedino ti troll i provokator...
Neo-ST je offline  
Staro 21.01.2021., 00:37   #221
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Kak god se okrene, WhatsApp ne skriva koje i kakve točno podatke prikuplja i u kojoj mjeri ih dijeli s Facebook platformom, a matična firma ne otežava pristup prikupljenim podacima.
Citiraj:
Use Informatica PowerExchange for Facebook to extract Facebook data through the Data Integration Service. Use PowerExchange for Facebook to search and extract Facebook data such as Facebook user profiles and posts.
You can create a Facebook connection to read Facebook data into a Facebook data object. You use open authentication (OAuth) to send secure authorized requests to Facebook
Citiraj:
Behind the scenes, in contrast with Facebook’s public statements, the company came up with several ways to require third-party applications to compensate Facebook for access to its users’ data, including direct payment, advertising spending and data-sharing arrangements. While it’s not unusual for businesses that are working together to share information about their customers, Facebook has access to sensitive data that many other companies don’t possess. Facebook ultimately decided not to sell the data directly but rather to dole it out to app developers who were considered personal “friends” of Zuckerberg or who spent money on Facebook and shared their own valuable data, the documents show.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 21.01.2021. u 00:44.
The Exiled je online  
Staro 21.01.2021., 05:34   #222
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,347
Hebote kuda ovo ode....decki smirite malo tenzije. Problem je sto su svi DJELOMICNO u pravu. Problem nije sto sad Facebook i Google to rade sto rade nego - kuda vodi. Nitko nebi zelio zivjet u Kineskom komunistickom rezimu gdje drzava zna i kad prdnes - i ako na krivom mjestu prdnes - idu sankcije. Mi se barem zasad protiv prikupljanja informacija mozemo pobuniti...i to je poanta svega. Nekad su se susjedi cinkali - danas te nitko ne treba cinkat ako radis nesto sto vladajucima ne odgovara. Dok god imamo demokraciju - sve 5 (valjda). Ako i kad ne...heh...
Ali bit svega je - to je vas osobni izbor. Osobno gledam gdje se god mogu povuci iz Facebook/Google asortimana da to i uradim. Za vecinu toga danas fakat ima alternativa i kaj je jos bolje il su besplatne ili ne kostaju nekaj extra. Kaj bude neko drugi koristil - nije me briga. Samo moraju biti svjesni cinjenica i sto se moze dogoditi.
tomek@vz je offline  
Staro 21.01.2021., 05:55   #223
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ne kužim zašto se ovdje ljudi koji imaju dijametralno suprotno mišljenje od većine na ovom topicu zovu trollovima i provokatorima? Dijelim mišljenje o cijeloj ovoj priči s Bubbom i Zalmanom i kaj sad? Treba me banat? Onda stavite u naslov topica "Samo za WA hejtere - jednoumlje: ON".
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 21.01.2021., 10:05   #224
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Meni samo upada u oči kako novinari prenose "poruke u WA su kriptirane, WA ih ne može čitati". A što misle kako ih prikazuje na ekranu ako ih ne može čitati?
Naravno da ih aplikacija može čitati, ima ključeve za dekripciju u sebi. Samo je pitanje da li ih šalje dalje kao takve na WA servere i izvlači ključne riječi ih njih ili ne.
Kriptiranje služi da ih treća strana tipa isp ne može pročitati, ne WA ili korisnik.
Ključno kod end-to-end enkripcije je da se ona, kao i dekripcija događa isključivo na krajnjim točkama, odnosno uređajima korisnika. Također privatni ključ smije biti pohranjen isključivo u uređaju korisnika, nikako na serveru. Signal tako radi, ali mislim da i Wapp radi isto, samo što Wapp šalje još gomilu metadate serveru, dok Signal ne šalje ništa osim broja telefona koji je jedini ID korisnika.


S obzirom da je E2E postao buzzword koji bi trebao implicirati sigurnost mnogi su ga počeli zlouptrebljavati. Pa primjerice neki implementiraju enkripciju između korisnika i servera, ali server onda dekriptira i vidi podatke prije nego ih ponovno kriptira i šalje odredišnom korisniku. To nije E2E nego se samo tako naziva kako bi zvučalo bolje (marketing). Kod E2E komunikacije ISKLJUČIVO krajnje točke rade enkripciju i dekripciju, dok je server samo posrednik i on smije vidjeti jedino podatke u kriptiranom obliku.


Prednost Signala u odnosu na većinu drugih messengera je što je open-source, to možda nekome tko ne zna čitati kod ništa ne znači, ali je bitno jer se onda može napraviti sigurnosni audit i reći "ok, vi tvrdite da imate e2e, a vaš kod pokazuje da nije tako". Odnosno uočila bi se vrlo brzo greška u implementaciji ako je ima. Kod closed source je to puno teže pa se može jedino vjerovati na riječ autoru programa ili ići u komplicirane reverse engineering procese.
Night je online  
Staro 21.01.2021., 10:32   #225
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 440
ma nek znaju i fb i google sta god oce,sta me briga ustvari...tog se mogu bojat samo nasi politicari
AndroiOs je offline  
Staro 21.01.2021., 10:35   #226
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Nemam niti jednu drustvenu mrezu, asocijalan sam i introvert. Ne kuzim zasto me ovaj debil zalman proziva za drustvene mreze?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline  
Staro 21.01.2021., 12:36   #227
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ima li netko da nabrzake može buildat signal app i provjeriti s onime što je ponuđeno na storeu, uključujući hash/signing key/kako se već zove? Zanima me dobije li se isti rezultat s onime što je na githubu.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 21.01.2021., 17:04   #228
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ne želiš link na službeni privacy policy u kojem piše šta sve skupljaju, nego? Da ja pišem?
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Npr. ovo će se dijeliti (navodno, nitko ne zna zasigurno):

Code:
Phone number
Device ID
Location
Transaction data
Product interaction
User identifiers
Znaci, vrlo dobro se zna sto se dijeli. Pa da vidimo, onda, temeljem toga:

Citiraj:
Da li mi je trenutno ikakva šteta nanesena? Ne znam.
Dakle, poprilicno nekompetentno, jel?
Citiraj:
Hoće li mi ikada biti? Moguće, ali malo vjerojatno.
Opet nista konkretno.
Citiraj:
Da li je netko iskoristio moju metadatu da bi egzaktnije mogao plasirati oglase i sl.? Sigurno.
Cemu to velo mistike, kada to tome upravo i sluzi?
Citiraj:
Bogu hvala oni i računaju da većini ljudi to neće smetati, tako da vas mogu nastaviti eksploatirati. Zapravo, godinama se i radilo na srozavanju kriterija i dostojanstva, tako da vam se lakše mogu progurati ovakve stvari.
Dakle, nemas stetu, nemas niti jedan objektivni argument zasto te smeta modus operandi koji ni na koji nacin ne utjece na tebe, a coup de grace je taj da ti je tek sada pocelo smetati ono sto Wapp radi od kada postoji (+-, ali nebitno), samo sada s malo prosirenom pravnom stranom.

Dakle, nitko ne srozava kriterije i dostojanstvo, nego si licemjer. A to nije lijepo.

Citiraj:
Netočno.
Apsolutno tocno. Sto, naravno, opet mozes tek nakon navrsene 15. godine poceti pokusavati shvatiti. Jer te, nazalost, razoruzava faktografija, u kojoj mi ne mozes dati kontraprimjer.

Citiraj:
Zvučiš ko jedan moj stari, debeli, iskompleksirani i isfrustrirani
Zvuci kao ja, da, ali jos sam i celav! A-ha!

Citiraj:
prijatelj koji utjehu za svoju mizeriju pronalazi u negiranju postojanja ičeg lijepog u životu te prikazivanja takvog stanja kao defaultnog.
Sve mu je crno, sve je zbog novca, svak svakog mrzi, svak svakog jedva čeka prevariti... ironično da je nekoć bio normalan, no na kraju ga je takvo razmišljanje i konzumiralo te pretvorilo u modernog živućeg leša koji je završio u braku bez ljubavi, diveći se krivim idolima, ganjajući novac kojeg je imao sve manje, radeći poslove koje je mrzio, da bi se na kraju usrećio stvarima koje ga ni ne vesele.
Da, vidis, ipak nemas jos ni 15.

Ne pricam o tvom defetistickom prijatelju, nego ti pricam o tome da trgovacka drustva postoje da bi proizvodila dobit. Neprofitne organizacije postoje zato da bi financiranje smrkanja kokaina sa sisica i guza maloljetnica na jahti u karipskoj plićini bilo izdasnije, jer ti ostane vise para nego kroza prethodno navedene pravne entitete. Prosto ko pasulj. I sada se ti mozes zbog toga uzbudjivati, ili jednostavno prihvatiti to kao cinjenicu, koja nije intrinzicno ruzna, nego je jednostavno takva isto kako je sunce zuto a nebo plavo.

Citiraj:
Jednom kad upadneš u to stanje, teško je izići. Žalosno je to sve skupa zapravo. Nadam se da nisi približno sličan njemu, samo sam te morao upozorit kako mi zvučiš
Mislim da si omasio ceo futbal. Ja sam star, debeo, iskompleksiran, isfrustriran i celav, ali sam vrlo vedra i topla osoba. Mozes pitati bilo koga na Fejsu!

Citiraj:
Šta ima veze da šalje telemetriju sa svojih Tesli? Koje točno podatke šalje i kako je to ikome nanijelo štetu?
Ne, nemoj odgovarat.
Ja ni ne moram, nisi shvatio.

Citiraj:
Taj "predaja" mentalitet.
Imas lagani mesijanski sindrom vezan za privatnost. Sto ti pada u vodu, kako ti je to vec netko napisao, onog trena kada si otvorio racun na manje vise bilo kojem internetskom entitetu. Ali imas Signal. I nemas WApp. E onda je to - to!

Citiraj:
Musk je u ovom slučaju privacy warrior, jer nagovara ljude da pređu sa platforme koja skuplja i prodaje njihove podatke, na platformu koja to ne radi, a funkcionalno je ista.
Podsjeti me, Ilonka je onaj tip koji stanca elektricna vozila i dijeli ih potrebitima u trecim zemljama kako bi potakao njihov rast i razvoj? A ne, krivo, nije to taj, on ih zapravo prodaje u trgovinama, sorry, pomijesao sam...

Citiraj:
Dobro znaš da je to istina, nego uživaš potpirivati vatru i prakticirati rektalni alpinizam duboko unutar Bubbe, jer ti trenutno odgovara bandwagoning s njim.
Ne znam dal Bubba uživa u tome, al' ono...
Zaboga, covjek i ja se ni ne poznajemo (zalmane, ispravi me ako grijesim), tako da ne vidim koja bi bila njegova motivacija, a bogami ni moja uzivancija.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ima li netko da nabrzake može buildat signal app i provjeriti s onime što je ponuđeno na storeu, uključujući hash/signing key/kako se već zove? Zanima me dobije li se isti rezultat s onime što je na githubu.
Tesko da ces to moci tako jednostavno ustvrditi, jer je aplikacija na bilo kojem storeu vrlo vjerojatno digitalno potpisana (jer ako nije, onda je to tek problem!), tako da to nije neki put za ustvrditi autenticnost.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 21.01.2021., 17:13   #229
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Nemam niti jednu drustvenu mrezu, asocijalan sam i introvert. Ne kuzim zasto me ovaj debil zalman proziva za drustvene mreze?
Zašto bi dizao paniku ako nemaš FB account? Nisi valjda kupio iPhone 12 mini, znajući da te prate na bilo koji način? Ne potrebno dramiš bezveze u ovoj temi. Niti ni lijepo prozvati nekome ružnim riječima.
Ja imam FB account i ne pišem kakve gaće nosim.

Ja sam prihvatio svega, navikao da me prate amerikanci i kinezi.

Отправлено через SM-G975F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Staro 21.01.2021., 18:21   #230
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Zato sto je to definicija psihoze.

Zelim koristiti Facebook, ali ne zelim da Facebook zna da ga koristim. Mozda cak i sizofrenija, zapravo.

No najveci problem je u ovome sto pises. Odakle ta deluzija oko toga da ce Facebook/Whatsapp/tkogod raditi to sto pises?

Ljudi koji prodaju takve zjake su tehnoloski analfabeti, a razumno i nastavno na to, nedostaju im poslovni elementi da uopce razumiju koncept danasnjeg toka podataka na Internetima.
Cemu arogancija? Ljudi koji traze alternativu nekom servisu koji ce manje zadirati u njihovu "privatnost" su "psihoticni tehnoloski analfabeti kojima nedostaju poslovni elementi da uopce razumiju koncept danasnjeg toka podataka na Internetima".

Jesi ti normalan?

Mea culpa sto sam nasjeo na odvlacenje u banalizirane primjere ali mislim da je ideja poruke jasna. Ako namjeravas odgovarati prvo procitaj ovo jer se bojim da u suprotnom opet odlazimo u raspravu gdje ti zapravo ne zelis cuti sto ti se govori nego ispast pametan. To je rasprava na nivo rasprave o ravnoj zemlji i kako nisam na trecoj pivi, preskocit cu. Zivio!

tl;dr
Trazi se app koji ne zadire u sadrzaj ispisanog, ako takav postoji. Razlozi za raspravu su akademske naravi. Molio bi nas sve da se drzimo toga inace ce se sve pretvoriti u nepotrebno prepucavanje.
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ne kužim zašto se ovdje ljudi koji imaju dijametralno suprotno mišljenje od većine na ovom topicu zovu trollovima i provokatorima? Dijelim mišljenje o cijeloj ovoj priči s Bubbom i Zalmanom i kaj sad? Treba me banat? Onda stavite u naslov topica "Samo za WA hejtere - jednoumlje: ON".
Osjecam se prozvano
Sto se tice teme i jednoumlja, sve ok sa uletima dok su konstruktivni i vuku raspravu i klikove. Kada se prica o tome sto koji messenger skuplja i dijeli okolo i ljudi se zele informirati uleti tipa "ma nek znaju i fb i google sta god oce,sta me briga ustvari...tog se mogu bojat samo nasi politicari" nisu potrebni.
Sto se tice Zalmana, nije u tom poanta, nego u nacinu komunikacije koji nije primjeren, nije konstruktivan i ubija raspravu. Ide mi na k.. citati svaki treci njegov post u tonu "gle ovog debila".


Mozda bi nam vise citirani kolega primarijus mogao pomoci bolje razumjeti clana pa bi me i manje smetalo
hash je offline  
Staro 21.01.2021., 19:06   #231
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Jesi ti normalan?
Jesam, ali s druge strane, cini mi se da si zustri Fejzbuk korisnik.

Dozvoli da ti pomognem, jer nisam arogantan, nego dapace, sirim ljubav, dobrocinstvo i bliskost.

Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Zasto vam je cudno to sto kolega ne zeli da Facebook zna da bari malu iz pekara bez zenine dozvole?
1) koju dusevnu bolest moras imati da tvoji "Fejs prijatelji" (medju kojima evidentno nije zena) znaju ovu informaciju?
2) kakvu vrstu paranoije moras imati, ako vec dijelis to (ili samo cinjenicu da si isao u pekaru, bacio kakanje ili setao gradom zamisljen), da mislis kako ce netko tko nije tvoj "Fejs prijatelj" doznati to - od Fejsa licno i personalno?
3) kada si vec napravio ovo pod 1), zasto mislis da je na bilo koji nacin bitno to sto WApp zadire u tvoju privatnost (pazi sad, ovo ce te mozda sokirati, osim sto zapravo ne zadire na nacin na koji ti to mislis)?

Kreni sa introspekcijom a zatim Ksalol, Trazodon, Haldol, Amitriptilin, Bromazepam... Lak je san uz pravu kombinaciju!

Citiraj:
Mea culpa sto sam nasjeo na odvlacenje u banalizirane primjere ali mislim da je ideja poruke jasna..
Dretva je pokazala da je kojesta tu daleko od jasnog Fejs korisnicima, no ti i takvi jesu Jewyjev target.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 21.01.2021., 19:15   #232
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Znaci, vrlo dobro se zna sto se dijeli.
Ne, to oni kažu da dijele. Šta se točno dijeli, ne znamo. Naravno da Facebook ne bi lagao, pa zašto da im ne vjerujemo

Citiraj:
Dakle, poprilicno nekompetentno, jel?
Ne, samo iskreno.

Citiraj:
Opet nista konkretno.
Ne, jer ostavlja mogućnost.

Citiraj:
Dakle, nemas stetu, nemas niti jedan objektivni argument zasto te smeta modus operandi koji ni na koji nacin ne utjece na tebe, a coup de grace je taj da ti je tek sada pocelo smetati ono sto Wapp radi od kada postoji (+-, ali nebitno), samo sada s malo prosirenom pravnom stranom.
Šta će mi objektivni argument ako se meni osobno ne sviđa to šta počinju raditi, pogotovo ako imam bolju alternativu koja to ne radi (kao što rekoh, a ti vješto izbjegavaš)?
Da li ljudi puštaju HRT kontrolore u svoje stanove? Sigurno ih većina jedva čeka ugostiti, a koji objektivni argument imaju da ih ne puste?


Citiraj:
Dakle, nitko ne srozava kriterije i dostojanstvo, nego si licemjer. A to nije lijepo.
Ne nego kao što rekoh po stoti put, ne sviđa mi se generalno u kojem smjeru idu i šta rade, i dok postoji bolja opcija, ja ću nju izabrati. A jedino šta ovdje nije lijepo je da ti ne poštuješ tuđe želje, koliko ti god one glupo i neutemeljeno zvučale, i zbog toga nazivaš druge licemjerima.

Citiraj:
Apsolutno tocno. Sto, naravno, opet mozes tek nakon navrsene 15. godine poceti pokusavati shvatiti. Jer te, nazalost, razoruzava faktografija, u kojoj mi ne mozes dati kontraprimjer.

Zvuci kao ja, da, ali jos sam i celav! A-ha!

Da, vidis, ipak nemas jos ni 15.
Jako lijepo, nema šta.

Citiraj:
Ne pricam o tvom defetistickom prijatelju, nego ti pricam o tome da trgovacka drustva postoje da bi proizvodila dobit. Neprofitne organizacije postoje zato da bi financiranje smrkanja kokaina sa sisica i guza maloljetnica na jahti u karipskoj plićini bilo izdasnije, jer ti ostane vise para nego kroza prethodno navedene pravne entitete. Prosto ko pasulj. I sada se ti mozes zbog toga uzbudjivati, ili jednostavno prihvatiti to kao cinjenicu, koja nije intrinzicno ruzna, nego je jednostavno takva isto kako je sunce zuto a nebo plavo.
Isti si kao on. Ovako nešto bi i on napisao. Uvijek zna sve i ima odgovor na sve, ali ga (nažalost) to nije nigdje dovelo u životu. Pitam se zašto.
Da, možda neke neprofitne organizacije postoje da bi financirale "šmrkanje kokaina" jer im ostane više para, ali to i dalje ne znači da sve neprofitne organizacije to rade. Osim ako si kao moj prijatelj, pa generaliziraš, što upravo radiš.
Dakle, osim beskorisnog egotrip puhanja, omalovažavanja i generaliziranja, nisi uspio pobiti moju tezu da se ne radi sve u životu zbog novca...jer, vrlo jednostavno - ne možeš. To je tako samo u tvojoj glavi, dok za razliku od tebe, ja imam konkretne primjere i znam ljude koji imaju neprofitne organizacije, i gle čuda...ne koriste ih za šmrkanje kokaina i pranje love.

Citiraj:
Mislim da si omasio ceo futbal. Ja sam star, debeo, iskompleksiran, isfrustriran i celav, ali sam vrlo vedra i topla osoba. Mozes pitati bilo koga na Fejsu!
Naravno da sam omašio

Citiraj:
Ja ni ne moram, nisi shvatio.
Naravno da nisam shvatio. Šta god ti kažeš


Citiraj:
Imas lagani mesijanski sindrom vezan za privatnost. Sto ti pada u vodu, kako ti je to vec netko napisao, onog trena kada si otvorio racun na manje vise bilo kojem internetskom entitetu. Ali imas Signal. I nemas WApp. E onda je to - to!
Mesijanski sindrom vezan za privatnost, a nije mi ni 15 god.
Strah me i pomislit šta će biti kad odrastem. Ako odrastem. Hoću li uopće odrasti ili ću ostati zauvijek retardiran? Molim te dijagnozu doktore

Izjava da "privatnost pada u vodu onog trenutka kada otvoriš račun na bilo kojem internetskom entitetu" je ekvivalentna izjavi da si sigurno najebo ako uđeš negdje u more jer postoje morski psi u morima, općenito u svijetu.
Opet generaliziranje. Niti skupljaju svi entiteti podatke o meni, niti to rade u mjeri u kojoj FB/Wapp/Google rade, a fala bogu danas postoje i alati kojima se možeš i dobro zaštitit od toga, dok na Wappu kojeg koristi i generalna populacija tog izbora nemaš, a smećari to dobro znaju, iskorištavaju i nadaju se da će prevladat ljudska lijenost pa neće otići tako da ih ovi mogu nastaviti iskorištavati.


Citiraj:
Podsjeti me, Ilonka je onaj tip koji stanca elektricna vozila i dijeli ih potrebitima u trecim zemljama kako bi potakao njihov rast i razvoj? A ne, krivo, nije to taj, on ih zapravo prodaje u trgovinama, sorry, pomijesao sam...
Smiri se, šta napadaš jadnog Elona. Čovjek je samo preporučio ljudima da odjebu Wapp, i sad ga se analizira uzduž i poprijeko.
Ja sam ga poslušao jer, svima je uvijek do novca, pa se nadam da će mi platit prelazak na Signal, inače sam đabe prelazio.
Ah ne, pa ja sam platio Signalu...sigurno sada šmrču mojih $50 i smiju se na nekoj jahti "gle ovih budala, em šta bezrazložno prelaze, em još plaćaju".
Neo-ST je offline  
Staro 21.01.2021., 19:21   #233
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
dobar topic hvala na zabavi,moze topic sa top 10 trolasa ,rank je sve

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline  
Staro 21.01.2021., 21:44   #234
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ne želiš link na službeni privacy policy u kojem piše šta sve skupljaju, nego?
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ne, to oni kažu da dijele.
Citiraj:
Šta se točno dijeli, ne znamo.
Citiraj:
Šta će mi objektivni argument ako se meni osobno ne sviđa to šta počinju raditi, pogotovo ako imam bolju alternativu koja to ne radi (kao što rekoh, a ti vješto izbjegavaš)?
Jesi li ikada gledao Jeopardy?

Code:
To je psihičko stanje koje karakterizira postojanje niza simptoma kao što su sumanute ideje i obmane osjetila, doživljaja proganjanja, šumova ili glasova upućenih toj osobi.
Odgovor je - psihoza.

Potpuno je nesporno da ima ljudi koji vole AMD, suhi pregled prostate ili kojekakve druge atipicne stvari. Razlog zasto su samo neobicni, ali za razliku od ovakvih prica, ne i psihoticni, je taj sto nemaju potrebu denuncirati alternativu sumanutim idejama, dozivljajima proganjanja i slicno.

Dovoljno je samo procitati thread s odmakom pa zakljuciti koja je osnovna premisa ovdje.

Drugim rijecima, da se ne ponavljam oko opcenito siroke plejade F dijagnoza korisnika Fejsa i slicnih đakonija (jasno, YMMV), s obzirom da nista ne znas (tvoji citati), opcenito imas ograniceno znanje o temi, no zestoko i tendenciozno insinuiras, to je nesto sto se zove kleveta. Kleveta pocinjena preko racunalne mreze moze biti kaznjena sa do petsto dnevnih dohodaka.

Citiraj:
Da li ljudi puštaju HRT kontrolore u svoje stanove? Sigurno ih većina jedva čeka ugostiti, a koji objektivni argument imaju da ih ne puste?
Ja znam da je bolje ispast glup nego iz aviona, no, ponovno, pogledaj, objektivni argument - članak 34. Ustava Republike Hrvatske.

Citiraj:
Ne nego kao što rekoh po stoti put, ne sviđa mi se generalno u kojem smjeru idu i šta rade, i dok postoji bolja opcija, ja ću nju izabrati.
I to je sve u redu. Dok god ne lupetas i ne siris paniku medju pucanstvom. Zar ne?

Citiraj:
A jedino šta ovdje nije lijepo je da ti ne poštuješ tuđe želje, koliko ti god one glupo i neutemeljeno zvučale, i zbog toga nazivaš druge licemjerima.
Licemjeru, ti ne postujes tudje, jer pljujes po necemu sto sustinski ne razumijes, glumis privacy warriora i freneticno drukas za trenutnoAktualnaTinFoilAplikacija samo zato sto si duboko uvjeren da je ona nekaDrugaTrenutnoUTinfoilNemilostiAplikacija "zlocesta" a svi koji posalju sisu preko Vocapa su poltronski beskicmenjaci.

Shvatjas li sada u cemu je problem? U niti jednom trenutku nitko nije osporio tvoju trenutnoAktualnaTinFoilAplikacija, a ti pokusavas osporiti nesto gdje ti je vrhunac diskursa mlatimudjeje. Ovo nije forum Kresimira Misaka i Miroljuba Petrovica, valjda je to jasno.

Pokusaj primjetiti da nitko, ali apsolutno nitko, niti u jednom trenutku nije osporio Signal. Siguran sam da je simpa, da trenutno fino radi i sve ostalo. Bez greske. Vase psihoticno klevetanje je bila moja motivacija za javiti se u thread. A niti imam Fejsa, niti imam dionica istoga.

Citiraj:
Isti si kao on.


/snip imao-sam-prijatelja-u-svemu-prvaka

Cini se kao guba tip, daj ga pozovi na forum ovdje.

Citiraj:
Dakle, osim beskorisnog egotrip puhanja, omalovažavanja i generaliziranja, nisi uspio pobiti moju tezu da se ne radi sve u životu zbog novca...jer, vrlo jednostavno - ne možeš.
Nas dvoje upravo sada razmjenjujemo postove od kojih ce nekolicina strana zaraditi novac. Let that sink in.

Citiraj:
To je tako samo u tvojoj glavi, dok za razliku od tebe, ja imam konkretne primjere i znam ljude koji imaju neprofitne organizacije, i gle čuda...ne koriste ih za šmrkanje kokaina i pranje love.
Hrvatsko Drustvo Alufolista?

Citiraj:
Izjava da "privatnost pada u vodu onog trenutka kada otvoriš račun na bilo kojem internetskom entitetu" je ekvivalentna izjavi da si sigurno najebo ako uđeš negdje u more jer postoje morski psi u morima, općenito u svijetu.
Ne, nego doslovce, literarno, bukvalno cim otvoris racun na bilo kojem internetskom entitetu, tvoja privatnost je pala u vodu. Ne zelim ici tako daleko da ti kazem da je tako kada manje vise zasurfas po bilo kojem siteu na internetu, jer ipak ih je ostalo jos dosta koji nemaju bas nikakav cookie ili nerade nikakav tracking. Ali da, ako otvaras neki racun kojeg mislis koristiti sa svim benefitima (recovery, 2FA i slicno), upravo je tako kako sam ti rekao. Jasno, ako nemas niti jednu kompetenciju pricati o toj problematici, a doima se da nemas, to je sasvim OK, dok se ne kurcis bezveze. Jel ja sudjelujem u ovrklouk temama? Pa ne, jer me to ne zanima i ne znam kako se to radi, pa se ni ne javljam. Dosta je jednostavna ta paradigma.

Citiraj:
Niti skupljaju svi entiteti podatke o meni, niti to rade u mjeri u kojoj FB/Wapp/Google rade
Citiraj:
Šta se točno dijeli, ne znamo.
Hmhmhmhm...

Citiraj:
a smećari to dobro znaju, iskorištavaju i nadaju se da će prevladat ljudska lijenost pa neće otići tako da ih ovi mogu nastaviti iskorištavati.
Citiraj:
Šta se točno dijeli, ne znamo.
Hmhmhmhmhmhmhmh...

Postoji mogucnost da je administrator ovog foruma, mislim da se zove tor ili tako nekako sesvetski neinventivno, covjek-guster koji zajedno sa Ilonkom i Jewbergom harvesta tvoje podatke s foruma zbog svjetske dominacije. S obzirom da realno ne mozes dokazati da to nije tako (a iz pouzdanih izvora znam da je, samo o tome ne sme da se prica!), ne znam zasto si uopce ovdje?

Citiraj:
Smiri se, šta napadaš jadnog Elona. Čovjek je samo preporučio ljudima da odjebu Wapp, i sad ga se analizira uzduž i poprijeko.
Zapravo ga uopce ne analiziram "uzduz i poprijeko", nisi bas perceptivan nocas.

Ne znam koliko pratis znanost, pogotovo prirodoslovlje, no prije izvjesnog vremena u pogon je pusten elektronicki mikroskop toliko mocan da jasno razaznaje el. i mag. polje lakih atoma poput litija. Cak niti koristeci taj uredjaj ne bi mogla detektirati koliko Ilonku zaboli kurcina za tvoju privatnost, a termin Planckovo vrijeme vremenska je jedinica koliko bi Ilonka dugo razmisljala hoce li naklepetati novu milijardu tako da otkupi sve tvoje podatke koje skuplja organizacijaKojuTinFoilKoristiAliJeSustinskiMrzi.

To je cijela sustina Ilonke, ili bilo koje druge Ilonke u koju se trenutacno kunes, a kad se taj opari ko Dzajic, onda ce opet biti kuku lele, 5G, leptiri, gusteri, ajkula, drakula, bubasvaba, udomasonska zavera ili sto je trenutno popularno.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 21.01.2021., 22:05   #235
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Jesam...
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Kreni sa introspekcijom a zatim Ksalol, Trazodon, Haldol, Amitriptilin, Bromazepam... Lak je san uz pravu kombinaciju!
S obzirom na cijelu pricu koju si iskonstruirao oko mog upisa, koji si skroz krivo shvatio, nisam bas siguran. Ali pohvaljujem znanje oko medikamenata za psihozu, informiranje je prvi korak

Zivio ti meni Bubba, ne da mi se nadjebavat. Odjavljujem!
hash je offline  
Staro 21.01.2021., 22:34   #236
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ne, to oni kažu da dijele. Šta se točno dijeli, ne znamo. Naravno da Facebook ne bi lagao, pa zašto da im ne vjerujemo
Zašto si siguran da Signal ne dijeli tvoje podatke? Zato jer kažu da ne dijele? Siguran si da ne lažu pa im vjeruješ?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 21.01.2021., 22:40   #237
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Kaj nismo to sve već prošli, nema dokaza da Signal 100% ne dijeli podatke (jedino audit koda koji potvrđuje da ne seru kvake i to je to), dok za Facebook i kompaniju imamo primjera napretek.

Vrtimo se u krug, a ionak smo se složili da privatnosti na Internetu nema, ostaje jedino koliko je tko voljan dodatno podijeliti s Markom i Brankom.
The Exiled je online  
Staro 21.01.2021., 23:01   #238
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Kaj nismo to sve već prošli, nema dokaza da Signal 100% ne dijeli podatke (jedino audit koda koji potvrđuje da ne seru kvake i to je to), dok za Facebook i kompaniju imamo primjera napretek.

Vrtimo se u krug, a ionak smo se složili da privatnosti na Internetu nema, ostaje jedino koliko je tko voljan dodatno podijeliti s Markom i Brankom.
Drito to.

Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Osjecam se prozvano
Sto se tice teme i jednoumlja, sve ok sa uletima dok su konstruktivni i vuku raspravu i klikove. Kada se prica o tome sto koji messenger skuplja i dijeli okolo i ljudi se zele informirati uleti tipa "ma nek znaju i fb i google sta god oce,sta me briga ustvari...tog se mogu bojat samo nasi politicari" nisu potrebni.
Sto se tice Zalmana, nije u tom poanta, nego u nacinu komunikacije koji nije primjeren, nije konstruktivan i ubija raspravu. Ide mi na k.. citati svaki treci njegov post u tonu "gle ovog debila".
A čuj, najveći broj postova je bio o sotonskom vacapu koji će uskoro dijelit podatke s fejsom, kak valja bježat od vacapa, idemo na Signal. Meni i još nekolicini je to teža budalaština. Ajmo se svi maknut sa vacapa i prijeć na signal. Koji se financira donacijama. I tak će oni financirat komplet poslovanje donacijama korisnika. Aha, bušgavidel. Ček, možda će stavit oglase. Ali oglas mora bit ciljan. A da bi bio ciljan, moraš podijelit neke podatke s oglašivačima. Ali Signal ne dijeli podatke... Ma nema veze, smislit će oni kako financirat kompaniju čistim altruizmom.
Meni je čitanje komentara ljudi koji su više vremena proveli pišući post nego formirajući mišljenje o problemu, neprimjerena i nekonstruktivna forumska komunikacija. Pa nikog ne prozivam trollom, provokatorom, zovem na ban. Svako ima nekakvo mišljenje o tome. Ako je moje drugačije mišljenje provokacija, e jebiga onda.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 21.01.2021., 23:05   #239
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Signal vrlo vjerojatno nikada ne bude imal toliko korisnika da uopće moraju razmišljati o uvođenju kojekakvih reklama i(li) prodaje podataka, ali je tu za one koji traže alternativu.

I onda se opet vraćamo na početak, netko tko prelazi s WhatsAppa na Signal samo radi (ne)dijeljenja podataka je već debelo zakasnil, jer Facebook već odavno ima sve kaj treba.
The Exiled je online  
Staro 21.01.2021., 23:09   #240
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Vjerojatno si u pravu, no hipotetski, da svi odu s Vacapa na Signal, kako bi oni financirali sve to baš me zanima?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na