Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2018., 19:38   #1
Tacos-Buritos
Premium
Moj komp
 
Tacos-Buritos's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 37
Cool SSD se zamrzava

Prije mjesec dva kupio sam komponente za novi komp, sve ja to fino složim instaliram nove win 10 na SSD(KINGSTON A400), i kad jedno nakon sat vremena korištenja komp se smrzne.
Ne radi ni ctrl+alt+del, ok resetiram ja na kučištu i pri ulasku u win on ga samo vrti i nemože bootat. Nakon 20-30min napravim ponovni reset, ali opet isto dakle jedino ga isključivanjem opet boota.
I onda opet nakon kojih pola sata rada smrzne se, i sve isto. Tu sam onda probao razne drivere, prvo sam mislio da možda grafička zeza no nije bila ona.
Probao sam reinstalirati windowse nekoliko puta(opet se zamrzne nakon nekog vremena korištenja, nekad čak i pri instalaciji windowsa), napravio sam mem-test sve ok.
Pokušaj chkdsk /f/r je završio tako da se zaglavio na jedno 15% tako da sam i to morao prekinuti.
Ok možda je SSD. Napravio secure erase u biosu, probao 3 različita sata kabela, spojio ga u različite utore na matičnoj, ali nema promjena.
Onda sam ga izvadio, instalirao windowse na HDD i sve je radilo super.
Poslije sam kupio novi SSD od drugog proizvođača(APACER AS330) stavio na njega win i evo već par tjedana sve radi super bez ijedne greške.
Dakle problem je bio SSD, no nikad nikakva greška u vezi njega nije javljena. Tražio sam i u win logovima međutim ništa tamo nisam našao.
Ok pomislim da je možda samo neka rijetka nekompatibilnost sa matičnom, memorijom ili što već.
Stavim ja njega u potpuno drugi kompjutor koji već ima win na jednom drugom SSD-u, te odlučim ovog koristiti kao dodatni storage, te pokrenem par programa za test SSD-ova i kad ono na svima je sve u redu. SSD je bez greške.
Probam snimiti par manjih stvari na njega i radi sve normalno. Probam snimiti neki veći file, idem skinut neki torrent, opet se zamrzne cijeli komp(nekad kod downloada nekad kod instaliranja). Nakon reseta čak više niti ne prepoznaje da postoji hard. Nakon shutdowna ga opet prepozna.

Zapravo moje pitanje je da li bi mi vrijedila garancija za njega, jer mi se čini da nikakvi dijagnostički programi ne pronalaze grešku.
Da mi kad ga odnesem na reklamaciju ne kažu; čujte gospon s ovim SSDom je sve v redu, vi ste poludjeli evo vraćamo vam ga.
Ili ako netko ima ideju što bi još mogao probati jer meni više ništa ne pada na pamet.
Disk kao radi, ali u praksi ne radi

https://imgur.com/a/KiRFwQH
https://imgur.com/a/mPtlTod
Tacos-Buritos je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 20:03   #2
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Nema greške, slobodno šalji na RMA i prolazi... Napišeš samo da se PC smrzne, BSOD, da računalo sa drugim diskom nema takve probleme itd itd. Ne treba se baš pokazati greška u HD Sentinelu da bi priznali jamstvo. Nije sve u lošim sektorima, ima i ostalih simptoma.

Baš sam neki dan isporučio 2 računala stranki. U oba dva A400 ssd i jedan je imao iste simptome. Upravo danas mi stigao novi SSD. Šalji na to na RMA i ćao
__________________
1,2,3,4 ......
KrpaZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2018., 09:51   #3
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Isprintaj na papir ovo što si napisao, ali probaj skratiti koliko je moguće i priloži taj papir uz disk kada šalješ na RMA.
Tako izbjegavaš da će se informacija zagubiti dok dođe do onog koji testira (što će se sigurno desiti ako ne isprintaš na papir) i da će imati info da se ne radi o 'jednostavnoj greški' koju će odmah detekrirati.
trex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na