Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2009., 20:27   #1
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
HDD otkazao poslusnost nakon formatiranja

Dakle radi se o sata seagateu 80gb.na njega sam bio instalirao windowse 7-icu(build 7000), a prije je bio xp...hvala bogu nije mi bilo prvi put da jednostavno staru particiju (cijeli disk je u jednoj particiji da napomenem) samo deletam zajedno s svim fileovima na njoj (OS i tako te gluposti)...i tako sam sad zbog nekih problema sa 5.1 zvukom odlucio vratiti se s win 7 nazad na xp...i ubacio sam xp-ov cd, bootao i vidio onu c particiju od 200mb i jos d od 76 i nesto GB.naravno prilikom instalacije windowsa 7 on sam napravi te 2 particije jer mu je kao za setup potrebno.

i ja sam prvo isao deleteati d particiju jer mi je odmah bio pointer na njoj i automatski je nestala i c particija

no medjutim poslije nikako nemogu formatirati disk nazad na ntfs za xp...stalno mi govori da ne prepoznaje format diska , a javlja da ima ne alocirane memorije 76GB...i pokusao sam na drugom kompu formatirati ga ali ga ne prikazuje u win exploreru nego samo u device manageru.

eto ako bi netko znao mozda to rijesiti bio bi mu zahvalan.
btw posumnjao bi na sata drivere ali do sad sam vec jednom bio instalirao vistu 32b sp1 i win 7 build 6801 bez ikakvih problema i opet vratio na xp...


eh da i pokusao sam opet nanovo instalirati windowse 7 onda ali jednostavno ne zeli napraviti novu particiju na disku tj ne zeli formatirati disk uopce.

eh da...sad sam malo pogledao preko ovog drugog kompa i u device manageru/propert5iesima od diska u onome "volumes" tabu mi pod partitition style pise not applicable umjesto master boot record (MBR) i pod status mu pise not inicialized dok npr disku na koji su instalirani windowsi sve to normalno pise tj. pise mu pod part.style mbr i pod statuus mu pise online..

e sad ako bi netko znao u kome grmu lezi zec tj kako to srediti bio bi mu jako zahvalan
(ali pretpostavljam da je doslo do toga da se moram sprijateljiti s drugim diskom)
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na