Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2018., 21:36   #1
Maximus_IX_Hero
Registered User
Moj komp
 
Maximus_IX_Hero's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: Soba
Postovi: 74
Smile Zabluda o windowsu?

Lijep pozdrav, dakle kupio sam novi laptop sa grafom koja podrzaje directx 12 , posto je na njemu windows 7 koji ne podrzaje directx 12 , takodjer i rad piraterije>virusi , odlucio sam da promjenim windows, e sad ZA GAMING idalje ostat na windows 7 home premium sa directx 11 ili ici na windows 10 pro ili home (takodjer recite koji je bolji za gaming i zasto) koji podrzaje directx 12? Naravno vaznije su mi performanse nego utrosak energije/baterije.
Citam za directx 12 da cu moci upariti intel hd grafiku koja je u procesoru sa zasebnom nvidinom, istina?

Pitanje 2: Pošto su mi ama baš svi programi i igre na d particiji, kada bi ja instalirao novi windows dali bi ja mogao koristiti te programe opet najnormalnije ili bi morao nesto skidat sa interneta ili reinstalirat ili bi te igre/programi sami sebi napravili te fajlove na c particiji?
Nije windows upgrade vec je svjez windows.

Zadnje izmijenjeno od: Maximus_IX_Hero. 28.06.2018. u 21:57.
Maximus_IX_Hero je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 09:09   #2
mradovan
Registered User
Moj komp
 
mradovan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 110
Ja sam prešao na W10 već odavno (jer su me namutili s ograničenim rokom za besplatnu nadogradnju), koliko se sjećam bilo je više/manje isto što se igara tiče. Ali ja nisam neki veliki fanatik, pa mi razlika od 2-3% ne znači puno.

Danas je možda ipak prednost igrati na W10, jer će mnoge igre iskoristiti prednosti DX12. Kako je to laptop, pa ne možeš mijenjati elektroniku, provjeri prvo da li W10 ima drivere za sve što je unutra (skoro sam siguran da će biti, ali nikad ne možeš biti presiguran).

Ako se odlučiš za W10, možeš probati s "Download Tool Now" ovdje. U 99% slučajeva može zadržati sve tvoje postojeće postavke i programe.

Ako imaš rezervni disk iste veličine, kloniraj si HD prije nadogradnje - da se možeš vratiti na staro ako ti W10 ne paše.
mradovan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2018., 11:23   #3
Maximus_IX_Hero
Registered User
Moj komp
 
Maximus_IX_Hero's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: Soba
Postovi: 74
Citiraj:
Autor mradovan Pregled postova
Ja sam prešao na W10 već odavno (jer su me namutili s ograničenim rokom za besplatnu nadogradnju), koliko se sjećam bilo je više/manje isto što se igara tiče. Ali ja nisam neki veliki fanatik, pa mi razlika od 2-3% ne znači puno.

Danas je možda ipak prednost igrati na W10, jer će mnoge igre iskoristiti prednosti DX12. Kako je to laptop, pa ne možeš mijenjati elektroniku, provjeri prvo da li W10 ima drivere za sve što je unutra (skoro sam siguran da će biti, ali nikad ne možeš biti presiguran).

Ako se odlučiš za W10, možeš probati s "Download Tool Now" ovdje. U 99% slučajeva može zadržati sve tvoje postojeće postavke i programe.

Ako imaš rezervni disk iste veličine, kloniraj si HD prije nadogradnje - da se možeš vratiti na staro ako ti W10 ne paše.
Da, podrzaju sve, kao sto sam pitao da li cu morati ponovo instaliravati igre i programe ili ce oni sami sebi stvoriti te fajlove na c particiji? inace razlog zasto ne zelim sacuvati ovaj windows je zato sto kada sam ga instalirao bio je velicine 50gb isto tako kada ga tek upalim neku minutu-dvi je disk na oko 100% dok je na orginalnom nadogradjenom na 8 bio spreman za rad 5 sekundi nakon klika tipke za paljenje.
Hvala
Maximus_IX_Hero je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 11:37   #4
BrziHR
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Pogana Vlaka
Postovi: 26
Najbolje bi ti bilo Win 10 Enterprise to jest LTSB verzija jer nema bloatwarea niti cortana i tih cuda. Jedini je problem nabaviti ga

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
BrziHR je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 11:51   #5
mradovan
Registered User
Moj komp
 
mradovan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 110
Citiraj:
Autor Maximus_IX_Hero Pregled postova
Da, podrzaju sve, kao sto sam pitao da li cu morati ponovo instaliravati igre i programe ili ce oni sami sebi stvoriti te fajlove na c particiji? inace razlog zasto ne zelim sacuvati ovaj windows je zato sto kada sam ga instalirao bio je velicine 50gb isto tako kada ga tek upalim neku minutu-dvi je disk na oko 100% dok je na orginalnom nadogradjenom na 8 bio spreman za rad 5 sekundi nakon klika tipke za paljenje.
Hvala
Media Creation Tool radi na taj način da pokupi sve informacije gdje je koja aplikacija ili fajl i reproducira te informacije u Windows 10 nakon instalacije automatski. Tako da sve aplikacije (koje su kompatibilne s Windows 10) rade nakon nadogradnje baš kao i prije - ne treba ništa specijalno poduzeti.

To u teoriji, u praksi je bilo problema u nekih +/- 5% slučajeva... tako da je uvijek mudro klonirati disk prije tog procesa. Čak i bez toga, Windows 10 instalator je prilično pametan, pa u većini slučajeva zna kako se vratiti na Windows 7 ako nešto pođe po zlu.

Da, Windows 7 učita sve što treba, a tek onda ti dozvoli da počneš raditi. Windows 8 i 10 koriste "trik" da imaš utisak da počneš raditi ranije, jer ti daju desktop na korištenje i prije nego što se sve učita. Ali ćeš primijetiti da sve reagira sporije prvih nekoliko minuta.
mradovan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na