Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2010., 09:21   #1
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
HP Compaq 6735s se ne pali

Pozz,

izgleda da mi je curi krepao navedeni laptop... Samo tako, iz čistog mira... kaže da je radio normalno kada ga je zadnji puta koristila, sasvim normalno se ugasio, sljedeći put kad ga je upalila kaže da je optikaner podivljao - nutra je bio cd, divljački ga je pokušavao očitat, a ekran se ne pali - sve crno...

izvadila je cd, probala ponovno, ali ništa, optikaner i dalje pokušava zavrtit cd kojeg nema, periodički svake 2,3 sekunde, a ekran se ne pali... jučer kasno navečer sam tek stigao pogledati laptop, uglavnom, otpojio sam optički, izvadio ga van kompletno ali ista stvar...

ima netko ideju?

i btw, laptop nema garanciju više...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 09:46   #2
vercetti
Premium
Moj komp
 
vercetti's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,224
Da li Caps Lock ledica blinka?
Ako da, izbroji koliko puta i pogledaj ovdje tablicu pri dnu
"Table of Sample Blink Codes"

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/d...en&dlc=en#N215
vercetti je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2010., 10:24   #3
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
Citiraj:
Autor vercetti Pregled postova
Da li Caps Lock ledica blinka?
Ako da, izbroji koliko puta i pogledaj ovdje tablicu pri dnu
"Table of Sample Blink Codes"

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/d...en&dlc=en#N215
blinka, sad sam tek registrirao... vidio sam to jučer i još si mislim, možda je to error code, kao kad speaker na pločama beep-a kod desktop računala, ali nisam išao pogledati na net...

uglavnom, pogledat ću koliko puta blinka kad se vratim s posla... tnx
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2010., 21:20   #4
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Pošto je to već slavna 6735 serija, koja rikava ko luda, postoji nekoliko rješenja. Prvo je da je u pitanju ram. Izvadi jedan keks i probaj onda upaliti.

Drugo je ovo kaj ti je vercetti napisao.

A najgora je opcija koja se i meni dogodila, a to je da je riknuo grafički čip. To se možda može popraviti zagrijavanjem, ali najčešće to znači da možeš lagano prodati lap dijelove.

Javi kad probaš nešto od gore navedenih rješenja!
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2010., 08:37   #5
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
bio sam zauzet za vikend, danas ću uzeti laptop od cure pa ću vidjeti, javim ukoliko skužim koji je problem...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 11:27   #6
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
apdejt situacije:

nakon prvih pokušaja dijagnostike kvara ili eventualnog popravka, ostavio sam laptop postrani jedno tjedan dana... jučer sam ga uzeo da pogledam još jednom, izvadio sam van hard, malo ispuhao prašinu, spojio natrag i laptop je proradio - windowsi se digli najnormalnije i sve 5...

međutim, nakon prvog shutdowna i ponovnog paljenja - opet ista stvar...



stvarno sam bez ideja i nije mi jasno...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 11:38   #7
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Izvadi keks rama pa probaj onda.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2010., 14:37   #8
Arhangel
Premium
 
Arhangel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Kod ove serije HP-a veeeliki problem je napojna jedinica na maticnoj ploci. Situacija je sljedeca: Ako ovaj laptop prikljucis na punjac i stisnes power, te ga u takvom stanju ostavis 10-20 minuta, "prokinuti ce" i boot-ati najnormalnije. Vremenom ce se ovo vrijeme produzivati. U ovakvom nacinu rada sluziti ce i par godina. Servis je skup i kompliciran (u ovlastenom servisu reci ce da je potrebno mijenjati plocu), ali ima alternativno rjesenje (probao par puta i rijesio - zamjena jednog elektrolitskog kondenzatora i ugradnja dodatne zener-diode na plocu).
LP
Arhangel je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2012., 23:56   #9
zlatko1987
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: bihac
Postovi: 2
pozz nadam se da na pravom mjestu postavljam svoj prvi post posto me zanima sta znaci na ovom hp 6735 kada ga upalim zablinka narancastom bojom ledica na punjacu i jednom blinkne jednom ledica od lan-a i potom se laptom ugasi, sve to traje nekih 5 sec prije nego sto se ugasi...unaprijed zahvaljujem
zlatko1987 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2012., 16:12   #10
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor zlatko1987 Pregled postova
pozz nadam se da na pravom mjestu postavljam svoj prvi post posto me zanima sta znaci na ovom hp 6735 kada ga upalim zablinka narancastom bojom ledica na punjacu i jednom blinkne jednom ledica od lan-a i potom se laptom ugasi, sve to traje nekih 5 sec prije nego sto se ugasi...unaprijed zahvaljujem
Daj malo detaljnije, ima slike na LCD-u ili nema?
Kad priključiš punjač, da li ta ista ledica svijetli?
Kad ga pališ na punjaču bez baterije, ista stvar ili ne?
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2012., 23:14   #11
zlatko1987
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: bihac
Postovi: 2
dok je prikljucen punjac ledica svijetli narancasto, kada kliknem dugme za paljenje ledica zablinka i i zatim blinkne ledica od lana... ne pokazuje nikakve znakove zivota samo se cuje cooler malo i to sve traje oko 5 sec...
zlatko1987 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2013., 20:04   #12
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor Arhangel Pregled postova
Kod ove serije HP-a veeeliki problem je napojna jedinica na maticnoj ploci. Situacija je sljedeca: Ako ovaj laptop prikljucis na punjac i stisnes power, te ga u takvom stanju ostavis 10-20 minuta, "prokinuti ce" i boot-ati najnormalnije. Vremenom ce se ovo vrijeme produzivati. U ovakvom nacinu rada sluziti ce i par godina. Servis je skup i kompliciran (u ovlastenom servisu reci ce da je potrebno mijenjati plocu), ali ima alternativno rjesenje (probao par puta i rijesio - zamjena jednog elektrolitskog kondenzatora i ugradnja dodatne zener-diode na plocu).
LP

Znam dižem prastaru temu ali isti mi je prob danas i to sa HP 615 isto kao i ta starija serija samo sa 16:9 ekranom znači turion rm-74 dual core 2.20, hd 3200 256MB.....

Star je 3 godine i 11 mjeseci i da caps lock blinka 5 puta (System board) kod pokušaja paljenja. Nemam sreće ostavljen i pola sata već ne boota nakon blinkanja ostanu svjetliti power zeleno i w-lan plavo i to je to.

E sada ja naravno da ne bih mjenjao matičnu ako baš ne moram da li radi ova metoda ili rebaling ili kako se već kaže; koliko love i kod koga/gdje ali u Zg. Na ovlaštenom će me sigurno odrati za novu matičnu.

Znam da nije neki lap ali bi još mogao poslužiti dok se ne skupi za nešto bolje, hvala svima na odgovoru.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2013., 23:38   #13
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
Ista stvar kod mene. Probaj slijedeće (meni je upalilo i još pali): Uzmi fen i stavi ga na ispuh gdje izlazi toplina, odmakni 3-4 cm. I raspali jedno minutu, minutu i pol (probaj prvo minutu, ako ne ide dodaj još pola) - meni pali na minutu i 20. Grij tako da ti topal zrak ide na tipkovnicu i u taj otvor, manje na donji dio laptopa. Na takav način vraćaš toplinu kroz heatsink natrag na procesor od grafičke u kojem i leži problem jer navodno taj GPU od ATI-ja je loše postavljen na matičnu i ima hladan spoj koji nakon nekog vremena pravi takve probleme. Nakon toga kresni laptop i mora proradit. Velika šansa je da ćeš to morati raditi kod svakog paljenja kada je hladan. Na ovo sam naletio slučajno, na youtube-u, gdje je neki lik HP-a tako kresnuo.

Ako ne želiš mjenjat matičnu, jedini dugotrajniji način je da se to riješi da se matična ispeče u rerni, za par dana idem kod frenda pa ćemo malo peć kolače. Veli da je ispekao ploča i grafičkih za omanji kamion i da su sve dobro radile. 200 stupnjeva ali staviti tek kad se rerna ugrije do kraja, 8-10 minuta (ni sekunde više od toga, optimalno je 9, sve više od 10 minuta vodi ka oštećenju komponenti) i rerna mora bit u vaser vagu ravna (da se ne prelije lem gdje ne treba i spoji 2 kontakta). Sa donje strane se ispod cijele ploče stavi alu folija, na foliju se stave kuglice ili kockice od folije i onda na te kockice matična, kockice idu na rubove da se ne zaljepi folija za ploču kad se lem rastali (folija, gore kockice i gore na njih matična). Staviti na sredinu u rernu. Poželjno je zaštititi folijom sve dijelove koji se ne peku, pogotovo plastične konektore. Nakon toga van iz rerne i hlađenje barem 20 minuta. I kad se lijepo lem rastopi i počepi hladne spojeve - problem rješen.

Ima i drugi način gdje se sa puhalicom od 200 stupnjeva ( fen za skidanje boje) zagrije samo grafički čip odozgora jedno 5-7 minuta i sve ponovo radi.

Javim rezultate.

Zadnje izmijenjeno od: Ico2005. 25.09.2013. u 02:29.
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 19:40   #14
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Ovako lap mi još stoji tu sa strane btw sam kupio novog 455 pa ću se i sa 615 pozabaviti trebao bih ga dati nekome tko ga zna rastaviti da ga se prvo počisti pa se onda krene sa matičnom; ja nemam niti sve potrebne alate za to a ni hardwerskog znanja.

Pa makar da mi služi za rezervu.

Ti ako si radio postupak javi.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 08:56   #15
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nađi temu o pečenju komponenti (zove se 'Komponente u rerni' ili nešto slično) i primjeni to na matičnu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 20:50   #16
acibic34
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 13
upit hp compaq 610

imam upit, ako moze tko pomoci, laptop je sve uredno radio i onda se sam od sebe ugasio, i sad uopce nece da se upali, ne daje nikakve signale, kao da je otislo napajanje, jedino sto zablinka je ledica od napajanja i to 8 x žuto. ima netko da zna o cemu se radi?
liejpi pozdrav
acibic34 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2013., 10:28   #17
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208
Koliko sam nasao na netu, 8x je neispravno napajanje (adapter) ili sve ostalo vezano za struju.
Iako mislim da ti Alvin moze tocnije reci posto se čovjek bavi time.
__________________
everybody lie!
n E v E n je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2013., 11:20   #18
acibic34
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 13
Citiraj:
Autor n E v E n Pregled postova
Koliko sam nasao na netu, 8x je neispravno napajanje (adapter) ili sve ostalo vezano za struju.
Iako mislim da ti Alvin moze tocnije reci posto se čovjek bavi time.

probao sam sa drugim adapterom, od istog modela laptopa i isto nece.
acibic34 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 15:29   #19
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Pozdrav, da ne otvaram novu temu radi se o istom laptopu 6735s nije se htio palit tj. upalio se znao bacit BSOD i ugasi se i onda kasnije se više uopće neće upalit te ledica na krugu od napajanje više nije svijetlila. Baterija od laptopa je odavno mrtva pa sam ju izvadio. Probao sam sa drugim napajanjem koji ima isti konektor i proradio je samo to napajanje je 90W output: 19V 4.74A a staro na kojem se ne želi upalit je 65W 18.5V 3.5A pa mene zanima da li mogu koristit ovo na kojem radi, a da neću imat nekih problema pošto je jače. Na ovom adapteru na kojem radi ga nisam dugo držao upaljenim samo sam upalio vidio da radi i isključio, pa reko budem pitao nekog kog zna dal mogu to tako koristit.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 03.03.2014. u 15:47.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 15:56   #20
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Pozdrav, da ne otvaram novu temu radi se o istom laptopu 6735s nije se htio palit tj. upalio se znao bacit BSOD i ugasi se i onda kasnije se više uopće neće upalit te ledica na krugu od napajanje više nije svijetlila. Baterija od laptopa je odavno mrtva pa sam ju izvadio. Probao sam sa drugim napajanjem koji ima isti konektor i proradio je samo to napajanje je 90W output: 19V 4.74A a staro na kojem se ne želi upalit je 65W 18.5V 3.5A pa mene zanima da li mogu koristit ovo na kojem radi, a da neću imat nekih problema pošto je jače. Na ovom adapteru na kojem radi ga nisam dugo držao upaljenim samo sam upalio vidio da radi i isključio, pa reko budem pitao nekog kog zna dal mogu to tako koristit.
nećeš, sve je ok, napajanje manje trpi i brže puni bateriju da je imaš
MMI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na