Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2009., 23:34   #1
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Data Execution Prevention(DEP) problemi

Nakon što sam na već bivšim Windowsima uspio pokupiti neki virus onda mi nije ništa drugo preostalo nego formatirati cijeli HDD i staviti nove Windowse.

Ponovio sam postupak instalacije Windowsa, stavio 3 particije(C:-WIndows , D:-Programs i E:-Data) te nakon kompletnog procesa instalacije krenuo u instalaciju drivera sljedećim redoslijedom: DirectX-matična-grafička-LAN-zvuk-sve ostalo...

Problem se pojavio nakon istalacije drivera za MBO gdje mi je u jednom trenutku izbacio o zatvaranju programa "Run a DLL as an App".
Nakon toga pokrenuo sam HijackThis te uklonio sljedeće: "Extra button:Messenger" i "Extra Tools menuitem: Windows Messenger" te nakon sve resetirao kompjuter.
Pri ponovnom ulasku u Windowse pojavio mi se isti prozor,ali ovaj put o zatvaranju "Automatic Updates". (prvotnoga problema nije bilo)

Još kada odem u Settings>Control Panel>System>Advanced i tamo pod Performace Settings onda mi u DPE pod "Turn on DEP for all programs and services except those I select" pišu gore dva navedena (Automatic Updates i Run a DLL as an App)

Zanima me:
1.) Zašto mi se pojavljuju ti problemi i nakon što sam instalirao nove Windowse?
2.) Jel moguće da nakon formatiranja cijelog HDD-a i dalje ostane neki virus?
3.) Kako riješiti moj problem jer mi se ovo očito događa samo na ovome kompjuteru?

Hvala najljepša...
kalixius je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na