Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2008., 17:51   #1
fcz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: location
Postovi: 48
problem sa kodecima(?)

najprije da napomenem da meni s tim kodecima situacija nije bas najjasnija.
ali eto, nekako sam to namjestio tako da nisam imao problema sve dok nisam formatirao disk prije par dana.
potrudio sam se da instaliram sve ko sto je bilo prije, ali mi sad neke stvari ne rade.

dakle ovako; prvo evo sta sam imao instalirano, a sto bi po mom misljenju moglo da ima veze sa ovim:

Auto Gordian Knot 2.45
AviSynth 2.5
Combined Community Codec Pack 2007-07-22
Divx Pro
Dr.Divx
ffdshow
MPEG2 Codec(libmpeg2/mad)
VobSub v.2.23 (Remove Only)
Windows Media Encoder 9 Series
Windows Media Format 11 runtime
Xvid 1.1.2 final uninstall
XviD MPEG4 Video Codec (remove only)

na jednom forumu su mi predlozili da ovo sve uninstaliram, i da zatim instaliram ovim redoslijedom: Combined community codec pack, divx pro + dr. divx, autogk. uradio sam to, medjutim imam iste probleme.


PROBLEM 1: kad hocu da pokrenem subresync ili submux (sto je prije radilo), ne desi se nista.
PROBLEM 2: srt2bmp mi ne radi; kad krenem da spajam video i titl, pojavi se ova greska:



ako neko zna kako rijesiti ovo, molim da mi pomogne.

HVALA
fcz je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 00:45   #2
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor fcz Pregled postova
najprije da napomenem da meni s tim kodecima situacija nije bas najjasnija.

na jednom forumu su mi predlozili da ovo sve uninstaliram, i da zatim instaliram ovim redoslijedom: Combined community codec pack, divx pro + dr. divx, autogk. uradio sam to, medjutim imam iste probleme.
Čisto da vidiš zbog čega trpanje mase codec-packova i hrpe playera nije ni u kojem slučaju dobro ili poželjno. Druga je stvar kaj takve instalacije najčešće preporučuju ljudi koji su najčešće više zbunjeni nego oni kojima "pomažu" i onda dolaziš do toga, da ti nakon "pomoći" i dalje ništ ne radi ili je situacija gora nego prije.

Citiraj:
Anyone ever look inside a “Codec Pack” are see what you really are installing? Most people don't even think about it. First thing you will notice when looking at the files exacted from the installer is the amount of pirated software you are installing. This thing had files from 3ivx, DivXNetworks, Ligos, Real Network, Apple Computer, Microsoft, Cyberlink, Elecard, and Intel. All of these files were cracked to allow the basic timebomb the software has not to be active anymore.

In addition to them being pirated, they install out-of-date versions and versions that can confilt with each other. Why do I need the DivX decoder from DivX Networks and a build of the XviD decoder? The DivX decoder will decode XviD. The 3ivX decoder, also included, will also decode DivX and XviD content. So, DivX, XviD, 3ivX, all can help decode the same video formats. Confused? Windows is too. In addition many “Codec Packs” come with ffdshow, this also decodes both DivX and XviD (ffdshow is open source and should be the only decoder you install, goto SourceForge.net for more).


Most experts agree: codec packs are evil. They're usually just huge collections of codecs put together, without any thought given to whether those codecs will actually work well together or not. Some codec packs even do irreversable damage to Windows system files.
Cijeli članak imaš tu, dok ti se teme poput: Everything you ever wanted to know about video codecs, Zero Codec Pack Guide i How To Install Playback Software mogu pokazati korisne.
Masu sličnog materijala imaš diljem neta, pa ako ti se da, moreš i sam detaljnije saznati sve kaj te zanima o codec-packovima.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2008., 11:55   #3
IVORY
Metaldiran od rođenja
Moj komp
 
IVORY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: BiH
Postovi: 50
samo skini sa neta i instaliraj novi Vista codecPack, radi 100% bez dosadnih pitanja, i instaliranja hrpe nekog software smeca. Cisto i jednostavno. Kod mene radi vec pola godine i jos nema problema ni sa jednim formatom. kad ovo instaliras nije ti potreban niti jedan drugi codec! pozz
IVORY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na