Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2022., 00:22   #871
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Onda ti ne treba NAS nego neki media player,
i to možeš slagati ili uzeti gotovi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2022., 03:25   #872
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ovi moderni diskovi su kurac. namjerno koristim mali kapacitet diskova u nas-u, danas sam 3 diska zamijenio. (2 na jednom, i 1 u drugom nasu).
2 od 1TB i jednog od 500GB.
prvi od 1TB - umro skroz 3 tjedna od prvih simptoma (access time preko 30sek, data transfer ispod 1MB/s ali spasio sam sve podatke).
drugi od 1TB - kroz par mjeseci porasao broj bad sektora pa sam ga eliminirao preventivno. podaci svi živi.
ovaj od 500GB javlja da mu rastu bad sektori, nemam rezervni pa sad kopiram podatke i ću ga pustit da se još malo vrti da vidim šta će raid polje reć ako disk odapne.

svi diskovi su oko 2 godine stari i rade 24/7 bez spin downa.

Ciji su diskovi? Toshiba mozda?
Cuky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2022., 09:34   #873
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Izgleda da i DSM7 radi na Xpenology setupu, malo je drukčiji proces instalacije loadera :

https://xpenology.club/install-dsm-7...remetal-or-vm/
Night je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2022., 17:31   #874
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,073
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Ciji su diskovi? Toshiba mozda?
toshiba indeed



imam ih puno.
ovi od 1TB koji su cedili su bili wd a stavio sam unutra dvije toshibe. pascucka.
a ono mogu im podesit spindown ali šta kad tom nasu svako malo neki drek pristupa, a taj spindown spinup čitam da radi više štete nego koristi.

evo gledam smart podatke za sve diskove.
seagate u 4.5 godina imaju ~3000 start stop.
sistemski seagate u tih 4.5 godina ima ~200 start stop-ova.
toshiba ok nove su, nije relevantno. jedna je u 2 dana nakupila 1 dodatni start stop, druga oko 50.
wd na 3 godine imaju ~ 300 000 start stop-ova. fala kurcu da će cedit.

po mojoj kućnoj statistici crkavanja, trebam kupovati seagate.
jp_rv je online   Reply With Quote
Staro 05.04.2022., 17:56   #875
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Već smo napisali da gofna rade sve lošije hdd - ove po pitanju trajnosti a i oni igrokazi sa cmr / smr tipom zapisa ...

Jedino da su ti u garanciji pa da barem možeš refundirati / dobiti novi a za podatke je backup od backupa.

E sad, svatko treba procijeniti dali ulagati u one Pro / Gold / xxx verzije koje su i fino skuplje.

Za spindown staviš cca 1 - 2 sata tajmer i onda nebi trebalo biti previše start - stop ciklusa.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2022., 18:52   #876
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,073
smr mi ne smeta (per se) ako će diskovi biti pouzdani. brzina zapisa mi je nebitna i jasno je da za veću gustoću zapisa se nešto treba žrtvovati.



međutim ta kratkovječnost je problem. glavni glavni backupovi su ugašeni i palim ih zaista rijetko, tek kad radim bekap i njegov bekap. (8+8 i 6+6 TB su mi za to).

ovi koji se stalno vrte mi prečesto umiru.

u firmi imam pretežno 500gb i 1TB diskove koji rade već 10 godina (na pisaćim mašinama, tako da rade cca 8 sati dnevno) i dosad niti jedan nije umro. a ja koji iz istog razloga imam upravo tu kombinaciju kapaciteta - rikavela.



od ozbiljnijih kandidata za nas, jedino ironwolf, ali cijena je da se slediš, osobito sada. otprilike duplo skuplji od običnog diska. da li da uzmem 2 normalna diska i radim bekap/raid, ili jednog ironwolfa, nisam doma.

ako i uzmem 2 diska, opet je to jedan disk gledano po kapacitetu.



vjerojatno ću na kraju zaista i uzet jednog ironwolfa za glavnu mašinu, a nas krpat sa ostacima kao i do sada. NAS mi je ionako samo za lokalne pizdarije (muzika, filmovi, dijeljenje dokumenata) i od bitnijih stvari jedino sinkronizacija mobitela. ima da izdrži tek toliko dok stvari ne prođu neku selekciju i to fino izbekapiram.
jp_rv je online   Reply With Quote
Staro 05.04.2022., 21:37   #877
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Ja parkiranje glava odmah pogasim. Ne pristupam cesto diskovima, ali svejedno to gasim.

...a sve iz razloga jer sam se jednom opekao sa wd green koji je imao agresivni head parking pa su diskovi otisli u q u roku manje od dvije godine ako se dobro sjecam.

Isto tako sam slucajno nabavio seagate od 2tb koji je isto.bio poznat po rikavanju. Ugasio i njemu head parking i eno ga radi super vec preko 4-5 godina.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 06.04.2022., 09:40   #878
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
od ozbiljnijih kandidata za nas, jedino ironwolf, ali cijena je da se slediš, osobito sada. otprilike duplo skuplji od običnog diska. da li da uzmem 2 normalna diska i radim bekap/raid, ili jednog ironwolfa, nisam doma.

ako i uzmem 2 diska, opet je to jedan disk gledano po kapacitetu.

Exosi 8TB i WD Red Plus 8TB novi ili skoro novi se kreću oko 1000kn po oglasima, nije baš da su NAS diskovi skupi u zadnje vrijeme. Još kad se krene ekipa rješavati promašaja zvanog Chia možda još padne.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2022., 22:04   #879
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,073
ne, samo novo za ovu namjenu. amazon ima neke akcije ali zajebavaju i oni, oem diskovi sa upitnim jamstvom po cijeni tek malo nižoj od normalnih dućana sa retail diskovima.

i moram priznat da sam gledao veći kapacitet. 16-18TB exose i ironwolfe.

exos 18tb za 340eur, 16tb za 275eur.

barracude su oko 130eur za 8tb, ironwolf je oko 170, tako da imaš pravo cijene nisu duple.

ali to gledam vani.

malo ću pričekati sa time zbog recentnih događanja u stvarnom svijetu. imam još nešto malo slobodnog prostora po diskovima šta bi mi trebalo biti dovoljno do iduće godine.
jp_rv je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2022., 12:32   #880
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Citiraj:
Autor grizli1 Pregled postova



Ugrabio NR200 za 460kn u linksu pa kad je stiglo kućište mi je došlo da glavni pc složim u njega ali mi se nije dalo zezat sa zamjenom matične i napajanja.
Genijalno i jako kvalitetno napravljeno kućište.
Jedino što po defaultu nema baš smišljeno za više 3.5HDD-a ali ima na thingverseu nosač za 2 hdd-a, za više od toga treba malo kreativnosti ali mjesta ima

Sad kad bi se napokon po nekoj normalnijoj cijeni našla neka asrock itx ploča to bi bilo super....

Sviđa mi se ovaj case pa me zanima imam li ikako šanse u njega ubaciti 2x ssd 2,5" i 2x hdd 3,5" ?
tintin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2022., 13:15   #881
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Govoriš o ovom kućištu ?
https://hardwarecanucks.com/computer...-nr200-review/
https://www.tweaktown.com/reviews/96...sis/index.html

Čini se da ima mjesta, eventualno uz kakvo DIY rješenje za fiksiranje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2022., 13:22   #882
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Da, to je to kućište.
Node 304 mi se čini malo prevelikim za moje potrebe.
Čak bi mi i neko manje odgovaralo jer ne misilm stavljati nikakav gpu.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2022., 14:18   #883
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 246
Kućište je fantastično.
Jako kvalitetno napravljeno.
Ali, po defaultu ima mjesta za samo jedan 3.5HDD tako da ćeš mountove hdd-a morat smišljat nekako.
Najjednostavnije je 3d printat ladice za hdd-e i onda to nekako učvrstit.
Isto tako ako ćeš ići na ATX napajanje ćeš trebat i za njega mount kojih nekoliko ima na thingiverseu.

Pogledaj si isto i Jonsbo n1, nabavljat bi ga morao direkt iz kine ali strašno je kućište za nas
grizli1 je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2022., 22:54   #884
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Onda ti ne treba NAS nego neki media player,
i to možeš slagati ili uzeti gotovi.
na temi o media playerima samo su neki tv boxovi i nevidia šildovi i nešto što uopće nema veze s ovim što ja trebam.

znači treba mi neki disk i neko kučište koje se spaja na mrežu?
kaj da gledam? gdje?
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2022., 08:51   #885
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
nabavio bih si neki NAS.
ne znam gdje početi i što mi treba uopće.
prvenstveno za FLAC glazbu.
e sad, ako mogu preko njega gledat filmove koje posudim u videoteci još bolje.
i to je to.
jel bolje kupit gotovo ili po komponentama pa sam slagati?
ne treba mi za backup niti išta drugo.


Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
na temi o media playerima samo su neki tv boxovi i nevidia šildovi i nešto što uopće nema veze s ovim što ja trebam.

znači treba mi neki disk i neko kučište koje se spaja na mrežu?
kaj da gledam? gdje?

Aj ti malo bolje definiraj sto zapravo hoces. NAS je prvenstveno za Storage. Ak hoces gledat filmove prek njega (dakle spajas ga na TV) - to NAS ne moze. Al Media Player moze. Media Player moze cupat sadrzaj preko mreze (share sa lokalnog kompa na primjer) i reproducirat na TV-u ili multimeda centru. Ako si mislio NAS kao storage pa STREAMAT sadrzaj s njega - to je druga stvar - postavlja se opet pitanje - na sto zelis streamat , sto imas, na sto hoces streamat, koje aplikacije gore mozes imat itd.


Zisku?


tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2022., 10:24   #886
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,787
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Sviđa mi se ovaj case pa me zanima imam li ikako šanse u njega ubaciti 2x ssd 2,5" i 2x hdd 3,5" ?
Ako nemas graficku ili imas kratku graficku, mjesta ima na pretek.

2x ssd imas standardno sa prednje strane (iza prednje maske)
1xhdd na profil iznad maticne
1xhdd na dno casea, na psu kavez, naslo bi se nacina.

Evo kako to kod mene izgleda, sa kracom grafickom:
https://imgur.com/a/oRM4gdn

Edit: aha nemas gpu, sad vidim. Nemas sta brinuti, lako to isfuras. Cak i da hdd-ove iskemijas i vertikalno zakacis na profil (trebalo bi improvizirati)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2022., 10:36   #887
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Ovo izgleda super i mislim da bi unutra uz malo kemijanja stalo i više od 2 3,5" hdda
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2022., 10:45   #888
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,787
Bez graficke sigurno! I jos neki mali cpu hladnjak. Dalo bi se tu igrati.

Jedino je ATX napajanje koma ako ga slucajno planiras koristiti. Ja nisam printao nosac (postoji sluzbeni nosac ba CM sajtu) jer sam ga samo kratko vrijeme koristio. Izgledalo je predivno, pogotovo nemodularni kablovi
https://imgur.com/a/l5bdB8H
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2022., 11:28   #889
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Mbo ide Asrock j4125 m-itx sa več ugrađenima cpuom i pasivnim coolerom tako da se za cpu cooler ne moram brinuti.
Napajanje ide SFX ili eventualno PicoPSU...tu još nisam raskrstio sam sa sobom.
Ako ide SFX onda ide Corsair SF450 ili Seasonic (malo je veče tj. SFX-L...valjda bi stalo u onaj nosač?) 450w ili 500w ovisno što bude dostupno.
Ako dobro vidim kod tebe je Corsair SF450...kakav je po pitanju buke venta i/ili eventualnog zujanja zavojnica (bilo je na nekim forumima nešto o tome)?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2022., 11:32   #890
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Aj ti malo bolje definiraj sto zapravo hoces.
Zisku?
trebam "nešto" na što ću staviti glazbu u npr FLAC formatu i to pustiti preko streamera na zvučnike. eto - samo to.
glazba mi je na računalu međutim moja aplikacija (play fi) ne vidi računalo iz nekog razloga pa vjerujem da mi treba "media player" ili nešto slično.
ukoliko postoji mogućnost i za filmove to je samo bonus.
pretpostavljam da je to neki hard u nekom kučištu koje je na mreži i vidljivo je "svima" - uređajima i aplikacijama na toj mreži.

nadam se da sam se dobro izrazio.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2022., 11:48   #891
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
trebam "nešto" na što ću staviti glazbu u npr FLAC formatu i to pustiti preko streamera na zvučnike. eto - samo to.
glazba mi je na računalu međutim moja aplikacija (play fi) ne vidi računalo iz nekog razloga pa vjerujem da mi treba "media player" ili nešto slično.
ukoliko postoji mogućnost i za filmove to je samo bonus.
pretpostavljam da je to neki hard u nekom kučištu koje je na mreži i vidljivo je "svima" - uređajima i aplikacijama na toj mreži.

nadam se da sam se dobro izrazio.

Streamer podrzava samo tu PlayFi aplikaciju? Jer problem je u tome da ako u aplikaciju nemozes samo okaciti SMB Share (kao s kompa) treba ti sa NAS strane mogucnost podrske za to nekaj kaj toj aplikaciji pase. Taj "streamer"...koji je to uredaj? Dali podrzava jos nekaj osim te PlayFi aplikacije? Treba naci nekaj sto je s obje strane podrzano i sto ces moci bez vecih poteskoca upogoniti. Po ovome trebas DLNA podrsku sa strane servera (NAS/komp):



https://play-fi.com/faq/entry/supported-media-servers/


Citiraj:
The Play-Fi app is capable of recognizing any Media Server or NAS (Network Attached Storage device) that is broadcasting over your home network, so long as it is set up for open access utilizing standard DLNA profile and protocol [Click to learn what DLNA means] Some DLNA servers that make use of advanced streaming conversion or protection will not be compatible with Play-Fi.

Uglavnom - nije klik i radi - zato bi najjednostavnije bilo uzet media player , sve na USB i drmaj ili ga konfigurirat da cupa podatke s kompa prek mreze.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2022., 12:13   #892
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Streamer podrzava samo tu PlayFi aplikaciju?

Jer problem je u tome da ako u aplikaciju nemozes samo okaciti SMB Share (kao s kompa) treba ti sa NAS strane mogucnost podrske za to nekaj kaj toj aplikaciji pase. Taj "streamer"...koji je to uredaj? Dali podrzava jos nekaj osim te PlayFi aplikacije?
audiolab 6000n
preko nje radim sve iako podržava i spotify i tidal i deezer i dosta tih gluposti međutim spotify ne može vući FLAC nego samo MP3 sa kompa. ne znam čemu ta socijala , ali dobro, valjda to treba isprogramirati u softveru ili im to nije interes.


Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Treba naci nekaj sto je s obje strane podrzano i sto ces moci bez vecih poteskoca upogoniti. Po ovome trebas DLNA podrsku sa strane servera (NAS/komp):


https://play-fi.com/faq/entry/supported-media-servers/





Uglavnom - nije klik i radi - zato bi najjednostavnije bilo uzet media player , sve na USB i drmaj ili ga konfigurirat da cupa podatke s kompa prek mreze.
bacim oko na link pa ću vidjeti kaj mi treba.
možda neki router u koji se ubaci HDD i onda je to na mreži.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2022., 12:27   #893
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
imam linux mint na kompu - nemam windowse i ne znam zakaj mi hard nije na mreži. na njemu ni je sva mjuza.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2022., 12:56   #894
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Našo sam NR200 povoljno.
Nisam još kupovao tamo,... jesu ok?

Cijena 200kn niža nego u Hr
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2022., 13:31   #895
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 246
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Našo sam NR200 povoljno.
Nisam još kupovao tamo,... jesu ok?

Cijena 200kn niža nego u Hr
Ja sam davno od njih uzimao neke logitech stvari i što se isporuke tiče su bili ok, ljudi se žale na reklamacije i garancije ali s obzirom da se radi o kućištu nije da ima nešto za poći po zlu valjda...
grizli1 je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2022., 14:50   #896
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
imam linux mint na kompu - nemam windowse i ne znam zakaj mi hard nije na mreži. na njemu ni je sva mjuza.
Pošto nisu winsi onda se treba malo pomučiti i složiti share preko Sambe
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2022., 15:48   #897
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
imam linux mint na kompu - nemam windowse i ne znam zakaj mi hard nije na mreži. na njemu ni je sva mjuza.

Daj mi svoj smb.conf molim te lupi...smrdi mi na config problem.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2022., 20:22   #898
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,787
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Ako dobro vidim kod tebe je Corsair SF450...kakav je po pitanju buke venta i/ili eventualnog zujanja zavojnica (bilo je na nekim forumima nešto o tome)?
SF600, necujan je, nema zujanja u idleu. Komp mi 95% vremena vuce ~60-70W pa ventovi napajanja ne rade. Kod gejmanja mi se pale ventovi na kucistu i grafickoj pa tesko da cu cuti napajanje, ali taj dio ti je i ovako nebitan za NAS scenario, neces doci do tih opterecenja
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2022., 00:20   #899
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
NAS(tavak)

i3 6100
Fujitsu Q170 D3441-S
8gb ddr4
Wd sn520 256gb
2x 2TB MX500
2x 2TB WD Red
4x 4TB WD Red
FD Define Mini
usb 2.5gbe icy box

Komponente su smećarene iz raznih ostataka i otpisa, al sve ispravno. Kuciste je kupljeno zbog utisavanja diskova i vibracije jako fino upija. Po danu ga necujem, po noci ga gasim. Do nedavno je bio gore OMV, sutra ide True NAS

Dvije namjene, backup "servera" iz potpisa, laptopa i mobitela u stanu i SSDi budu (najvjerojatnije) iSCSI target za home lab cluster (3x Dell 3060 micro)


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2022., 14:09   #900
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Daj mi svoj smb.conf molim te lupi...smrdi mi na config problem.
ako to moram ukucati u command prompt onda jesam i ništa ne izbaci.
nisam na TI sa linuxom. imam ga samo zato jer mi je komp star pa ga vrti bez problema i iskreno - uvijek sam htio biti legalan
tizhu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na