Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2022., 13:32   #3661
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
S6 lite ima obican ekran, pa ga moram vidjeti uzivo da vidim kakav je. A S6 je zanimljiv.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 13:55   #3662
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Pošto nisam puno baš u điru s korištenjem boljih tableta, trenutno za iptv gledanje koristim Macbook Air 2015 i radi kao sat ali me nerviraju iptv appovi za mac. Posto moj iptv provider ima svoj app ali nema za apple, zanima me nekakva alternativa, znaci nekakav 12-13" dobar android tablet/hybrid laptop da ne steka. Nebtreba novi model,moze i stariji ali bitno je da je dobar kao npr S serija samsung tableta kojeg sam davno imao. Ima li netko preporuku za slično da ne idem sada isprobavati sve modele od S2 nadalje? Moze i drugi brand naravno Gledam više manje sve su 10.5 meni bi trebalo veće jer aam se navikao na 13 mac air. Ne vidim ništa osim S7 FE

Nema ti baš puno android tableta vrijednih spomena sa tako velikim ekranom. Osim S7 FE ima ovo -> https://www.gsmarena.com/xiaomi_pad_...12_4-11759.php ali nisam siguran kad to dolazi u prodaju.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 13:59   #3663
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
S obzirom na specse, bit ce super cijena . Iako piše 400€ čisto sumnjam. Vidjet cu, imam priliku probat S7 FE pa mi se mozda svidi. A i mozda bude prevelik, tesko je usporedit s laptopom iako je laptop 13". Probat cu malo jedan samsung tablet 10.5 kojeg kolega ima , samo moram istrpit štekanje bar par dana, cisto da vidim mogu li se naviknut na 10.5

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 02.09.2022. u 14:08.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 14:13   #3664
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
S obzirom na specse, bit ce super cijena . Iako piše 400€ čisto sumnjam. Vidjet cu, imam priliku probat S7 FE pa mi se mozda svidi. A i mozda bude prevelik, tesko je usporedit s laptopom iako je laptop 13". Probat cu malo jedan samsung tablet 10.5 kojeg kolega ima , samo moram istrpit štekanje bar par dana, cisto da vidim mogu li se naviknut na 10.5
Teško ti je to usporedit s laptopom jer je skaliranje na Samsung tabletima jako dobro riješeno, nema ničega što je presitno za pročitati, od menija, web stranica...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 17:09   #3665
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Meni sluzi prvenstveno za iptv. Mozda kasnije za netflix/amazon ako se odlucim,vjerojatno ne. Ako su mi slova i slika dovoljno veliki na 10.5 nemam nista protiv, ali za sada su mi taman na mac air 13. Probat cu malo na 10.5 hvala.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 03.09.2022. u 00:33.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2022., 09:46   #3666
mlajo
Registered User
 
mlajo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zemlja
Postovi: 156
Samsung galaxy tab S8

Preporuka i dojmovi pogotovo onih koji ga imaju dilema je Samsung galaxy S8 ili S8+ 8/128 GB dok Ultra mi djeluje prevelik čak i u kući bez stalka ili držača to je nemoguće koristiti .
Dakle Amoled ili LCD sve ostalo je gotovo isto , upotreba prvenstveno multimedia a onda sve ostalo uz napomenu da se uzima uz pretplatnilčku tarifu na 24 mj. pa dođu jeftinije i do 2000,00 čuna nego u free prodaji .

Jedan i drugi 4 +5 god.Android ažuriranja .

S8 = 5350,00 kn
S8+ = 6600,00 kn
__________________
Mlajo
mlajo je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2022., 12:36   #3667
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 708
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Teško ti je to usporedit s laptopom jer je skaliranje na Samsung tabletima jako dobro riješeno, nema ničega što je presitno za pročitati, od menija, web stranica...

Skaliranje je i na Samsung mobitelima odlično. Koristio sam Asus Zenfone 9 i iPhone 13 mini nedavno jer sam baš htio nešto manje no web stranice otvorene u Chromeu na njima, pogotovo forumi u usporedbi sa Samsunzima su jako loši.

Jesi stavio 4.1.1 na Tab S6? Moji prvi dojmovi su jako dobri, ovo sa navigacijskom trakom baš ima smisla.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2022., 14:19   #3668
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Jesi stavio 4.1.1 na Tab S6? Moji prvi dojmovi su jako dobri, ovo sa navigacijskom trakom baš ima smisla.
Je, odmah od početka kad se pojavila ta traka, dobra je stvar, malo sliči na taskbar u Windowsima pa su neke stvari brže dostupne nego prije.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 12:15   #3669
O_D_E_Z
Premium
 
O_D_E_Z's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: eg
Postovi: 133
Danas sam gledao Samsung Galaxy Tab S8 ultra 5G prije svega za secondary ekran za Laptop + sta bi ga koristio tu i tamo kao e-reader (da ne nosim opet neki dodatni) i naravno za multimediju i tako to ...

Jedino sta sam vidio da nema WIFI hotspot share ! To mi je teski OFF jer Xiaomi svi uredjaji to imaju po defaultu da mogu bit spojeni na WIFI i onda sluzit jos kao WIFI hotspot za ostale uredjaje.
To je must have stvar kad se putuje !
__________________
O_D_E_Z je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 12:54   #3670
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Pa svi ti tableti imaju hotspot share.

Ti to mislis samo da ti pojaca/prosiri postojeći signal a ne direktno preko njega njegov lte ili 5g?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 12:59   #3671
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
On misli na sheranje wifi na koji je uređaj spojen, ne mobilne mreže.

Al koja je svrha sheranje wifi na koji je uređaj spojen? Znači da je taj isti wifi u dometu i ostali uređaji se mogu spojit na njega, nema potrebe za dodatnim sheranjem. Ili ima neki prikriveni trik?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2022., 00:56   #3672
O_D_E_Z
Premium
 
O_D_E_Z's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: eg
Postovi: 133
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
On misli na sheranje wifi na koji je uređaj spojen, ne mobilne mreže.

Al koja je svrha sheranje wifi na koji je uređaj spojen? Znači da je taj isti wifi u dometu i ostali uređaji se mogu spojit na njega, nema potrebe za dodatnim sheranjem. Ili ima neki prikriveni trik?
Naravno da ima ! Inace ni sam nebi bio toliko "triggered" sta su skinuli tu opciju.

Naime, cesto su Wifi mreze konfigurirane tako (lose) da od 3 uredjaja samo 1 ce ti se spojit, a ostali ili nece moci ili ce ih izbacivat cesto.
To se jako cesto desava u low end Laptopima koji nemaju Intel Wifi/BT combo module nego Atheros cipove (Qualcom) koji su vecinom sranje u tim low end uredjajima. U prijevodu, u dosta njih puca veza samo tako ...

Ili pak je WiFi mreza konfigurirana da ce ti username & pass biti moguc za spajanje samo jednog uredjaja.

E tu meni je moj Xiaomi Mi6 sluzio ko WIFI extender/hot spot. I to je radio jako jako dobro ! Puno bolje od nekih jeftinijih routera (tipa TP link i ZTE) koje sam imao i koristio !

A da ne govorim jos o nevoljama kad imas recimo 10+ WIFI mreza koje se preklapaju, i routeri kojima je sve na automatic. Pa kad mjenjaju frekvencije automatski, poizbacuju (diskonektaju) sve zivo sta ima malo slabiji signal/prijem (svako malo)

A inace high end mobiteli, su opremljeni jako dobrim WIFI modulima i jako dobar im je software i konfiguracija ... Jer valjda ne mogu izbacit na trzite tako nesto skupo a da to ne radi tip-top.
DOK kod jeftinijih USB Wifi dongle-ova i ovih low end laptopa .. to je rulet.
Radi i ima podrsku (driveri) taman toliko da ti se za par godina neda zezati s githubom i ostalim nego kupis novo sta radi out of the box.

U mobitele vecinom ubacuju kvalitetne wifi module, al evo koliko vidim Samsung je zakljucao tu opciju na nekima. I trebalo bi ih probat Rootati i onda vidit jel to radi.
Al onda ne mozes mob koristit za Banking aplikacije (rootani) nego opet moras izvodit komedije...
Katastrofa !
__________________
O_D_E_Z je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 18:26   #3673
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Pozdrav!
Imam kantu Meanit, mislim 10X, android neki GO,
a pošto je GO okrnjen je milion stvari, pristup notifikacijama ostalim aplikacijama je ono sto mi najvise treba.. a ne može. Tablet je 24/7 aktivan na zidu, videonadzor, dorbell.
Dolje u postavkama kao za developere imam jedinu opciju nikad ne idi u sleep mod ako je na punjaču, to šljaka, ali ekran dimma na 5-10%, pretamno. Treba mi makar 30%.
Postoji li caka da to napravim?
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 18:43   #3674
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Ima ti app za to, Screen Alive se zove, probaj s njim.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 07:59   #3675
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Ako bi mogao biti iznad mog sustava, nedostaje joj postotak, tj koliko da smanji svjetlinu.
Jedino podesit neki minimalnu prihvatljivu pa da uvijek svijetli jednako. Ah, nije ni to toliko loše, probat cu, hvala.
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 11:57   #3676
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Trebao bi mi tablet za gledanje videa, ne zanimaju me igre, rad na njemu, samo da vrti youtube i video formate. Može i polovni. Ima li kakva preporuka?
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 12:41   #3677
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Nabavi si nekog jeftinog Kineza. 10" možeš naći za manje od 200$.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 15:50   #3678
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Fire hd 10" na popustu preko amazon.de.

Na svom fire hd 8" gledam yt, netflix, hbo, kodi, f1tv valjda 80% vremena. Mana 8" je manja svjetlina ekrana i niza reza. 10" ima fhd rezu. Meni reza na 8" cak i ne smeta, da budem iskren, ali svjetlina da... Tablet za te pare mi je vrh! Isao sam na 8" samo zbog prakticnosti i jos uvijek ne zalim.

Kvaka je samo u tome da amazon gura svoj fw na tom tabletu. Ako tinse da zezati, mozes ga modati i omoguciti google usluge, a onda je to opet normalan tablet. Nije drama, ali je tlaka. Zato je i ta cijena.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2022., 19:56   #3679
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Također sam sa Fire HD 10 jako zadovoljan. Netflix, LibreTube, stripovi, Spotify, surfanje... Preko Fire Toolbox staviš Google Play i debloataš ga. Apsolutni best-buy ako ga uhvatiš na sniženju.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2022., 00:10   #3680
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Koja je akcijska cijena za desetku?
hash je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2022., 01:45   #3681
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Koja je akcijska cijena za desetku?
Vidi prilog.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot 2022-11-18 014320.png‎
Views:	260
Size:	51.5 kB
ID:	25789  
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2022., 03:13   #3682
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Thanks, krenuli su popusti, sad je 80E ali ne shippaju u HR.

https://www.mailboxde.com ili ima neka druga caka?
hash je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2022., 07:40   #3683
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Mailbox se podrazumijeva.

Za najnize cijene baci oko na povijest cijena na keepa.com.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2022., 16:06   #3684
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Trebam neki tabletić sa oko 8 inča ekranom, da je prijenosan u jakni koliko toliko, da se ne tegli od par appova i browsera, nemora imati karticu, samo wifi ( ne mora biti najnoviji, može i neki od prošle god )

ako ima netko slično nešto da preporuči, bio bih mu zahvalan
vex je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2022., 20:11   #3685
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Vjerojatno smo već dosadni sa Amazonovim tabletima, ali pogledaj si Fire HD 8.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 15:30   #3686
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Bok ekipa,
moze neka okvirna preporuka za neki tablet do 3500kn? Koristio bi se generalno za citanje, te pisanje tu i tamo kojih biljeski, dodavanje komentara na pdf datoteke ili rad na word datotekama.
Stoga sam mislio neku kombinaciju s olovkom, pa se trenutno premisljam izmedu Xiaomi tablet Pad 5 ili nekog Ipada, znam da su nekad bili oni osnovni modeli po 2500kn, no sad su 3500, ali ako je kvaliteta toliko veca, uzeo bi radije Ipad nego xiaomi, moze naravno i neki drugi prijedlog, bitno da je veci od 9". Hvala unaprijed

Edit: Da nadodam, autonomija baterije mi nije bitna, vise je da se mogu zavaliti na kauc i citati nesto. Isto tako je dosta da ima Wifi, mobilni net mi nije bitan.

Zadnje izmijenjeno od: gaggo. 25.11.2022. u 15:32. Razlog: Dodatni info
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2022., 13:56   #3687
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Kupili smo za konferencijsku sobu
https://www.onedirect.co.uk/yealink-...-usb-video-bar

To je kao samostalni uređaj koji se sam spoji na wifi/ethernet, i potrebno je samo imati računalo sa usb A portom koje vrti MS Teams, i nakon toga zvuk i video preuzima Yealink
Palo mi je na pamet ideja umjesto laptopa na stol staviti tablet koji ima usb A priključak, čisto jer zauzima manje prostora na stolu.
Znači tablet će se koristi samo za MS Teams i ništa više.
Može li neka preporuka do 2000 kn, računam ako su cifre višw od toga, kupit ćemo laptop i gotova priča.




Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2022., 14:10   #3688
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Kupili smo za konferencijsku sobu
https://www.onedirect.co.uk/yealink-...-usb-video-bar

To je kao samostalni uređaj koji se sam spoji na wifi/ethernet, i potrebno je samo imati računalo sa usb A portom koje vrti MS Teams, i nakon toga zvuk i video preuzima Yealink
Palo mi je na pamet ideja umjesto laptopa na stol staviti tablet koji ima usb A priključak, čisto jer zauzima manje prostora na stolu.
Znači tablet će se koristi samo za MS Teams i ništa više.
Može li neka preporuka do 2000 kn, računam ako su cifre višw od toga, kupit ćemo laptop i gotova priča.




Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Kad kažeš tablet vrlo vjerojatno misliš na Android? Na njihovoj stranici nema ni slova da to radi na Androidu. Piše:

Compatible with Windows and Mac

A i u manualu piše:

System Requirement

• Windows7, Windows10, Mac OS 10.10 or higher

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 11:08   #3689
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Ma ne, bio sam našao na amazon.co.uk neke tablete po 200 funti sa Windows os, i usb type A konektorima, pa sam išao provjeriti dal ima išta tako kod nas ?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2023., 12:44   #3690
atjeroid
dežurno smetalo
Moj komp
 
atjeroid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 286
Trebao bih preporuku tableta s dobrom front kamerom. Radim homemade photobooth
atjeroid je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na