Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.11.2008., 20:58   #31
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Baš suprotno,u u ZG-u i većim gradovima je više kruha.Zakon brojeva - više ljudi više posla,u ovom slučaju je konkurencija nebitna jer se ne radi o prodaji već o nuđenju usluga...a svaki servis npr. računala je u stanju otklonit bilo kakav problem,što znači da ljudi neće na drugi kraj grada u servis već tamo gdje im je bliže.Zato sam rekao,u Zagrebu kao i u bilo kojem drugom velikom gradu imaš dovoljno posla u kvartu...imao ti servis računala ili video klub,nebitno...imaš puno kvartovskih servisa i svi rade dobro...posla uvijek ima i uvijek će ga biti,kompjutera je sve više pogotovo kod nas...još kad bi potpisao ugovor o suradnji s nekom od većih firmi poput vemila ili hgspota...

Dobar je to posao,ali ograničen...za sigurnu prosječnu zaradu,no neku veću lovu ne možeš zaradit...
Pa ne znam bas. U krugu 3km od mene mozes servisirati bicikl na...erm...bar 4 lokacije. I ne znam jel bi se ja uspio probiti. U Dubrovniku, prema mojim saznanjima, postoji jedan serviser i prema vidjenom, idiJot prvoklasni. Vrijeme potrebno za ugovaranje posla u fusu ljetos: 45sek

Slicno zasicenje imas i medju PC servisima, ili mi se tako cini...?
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 20:58   #32
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
pa parketari, keramicari i maleri finu lovu tuku...

uglavnom tko zeli imati svoju firmu neka se pripremi da radi 16sati dnevno.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 21:03   #33
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Dariob Pregled postova
Postovani
U 50-tima su roboti obicno imali imena Robi. Robi Robot ili nesto slicno. Na PCE-u se svaki odaziva na Dario! Vidi se da dDario nije od jucer : Gledao je daleko u buducnost kad je birao korisnicko ime Stvarno mi je jadno kad ovo iskoci na forumu Ako ovo nije gore robot, bome mi mirisi na takvog


Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Evo ja sam otvorio ono kaj sam i mislio i mogu reći ak hoćeš raditi i zaraditi isplati se, posla ima što me je čak i iznenadilo. Naravno, početak je jako težak i ja sam još na početku, ali kak je krenulo biti će super.
Nek ti je sa srecom i puno posla za vratom.

Jedan stari trgovac Grk, prijatelj od dede i stara garda trgovaca. Skoro pa gusar. Jos kao klincu mi je pricao da u najvecoj rupi ako otvoris ducan, najbolje ce ici ako je u njemu hrana. Netko ce reci ali cekaj, pa vidis koliko ima mega ducana, mali svi propadaju! Istina, ali izaberi dobar punkt ili se smjesti na koraku necije navike prolaska i imas sigurna gladna ili zedna usta koja ti dolaze svaki dan.

Recesija gore dole, ljudi moraju jesti Fora je samo sto vecina micro ducana i dalje ordinira nabavom i ponudom po mentalitetu razmisljanja prije 20+ godina. U Brooklynu postoji citav labirint micro ducana, koji bi po nasem uzoru propali za mjesec dana. Ali tamo svaki vlasnik zna dobro sto mu je prodavati; znajuci da ce njegov kupac uci samo kod njega. Tako ce prvi specijalizirati nabavu pljuge samo za Fleks ekipu. Ducan do njega, za Jelc ekipu cuva pikantniju papicu... model primjenjljiv na sve. Htjede izvuci jos jasniju poantu sa temom, ali padam u zemlju snova...zzz
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 21:14   #34
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Pa ne znam bas. U krugu 3km od mene mozes servisirati bicikl na...erm...bar 4 lokacije. I ne znam jel bi se ja uspio probiti. U Dubrovniku, prema mojim saznanjima, postoji jedan serviser i prema vidjenom, idiJot prvoklasni. Vrijeme potrebno za ugovaranje posla u fusu ljetos: 45sek

Slicno zasicenje imas i medju PC servisima, ili mi se tako cini...?
ja osobno na jarunu,pa na srednjacima...baš i nisam vidio pc servise,niti jedan,a sam jarun je dovoljan da od njega imaš posla.svako kućanstvo danas ima kompjuter...

i pazi...kažeš da u krugu 3km možeš servisirat bicikl na 4 lokacije,očigledno ima dovoljno posla za sva 4 servisa,ako rade ... a koliko kućanstva ima bicikl,a koliko kompjuter? i koliko se često i lako neznanjem može "pokvarit" kompjuter,a koliko bicikl u windowsu klinac stisne 3-4 tipke i 2 puta stisne enter eto ti blokade windowsa

Naravno da nije dobro sad 5 servisa oko tebe,no uvijek se nađe negdje neka lokacija.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 11:13   #35
osijek-goran
Registered User
 
osijek-goran's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: osijek i okolica
Postovi: 6
Pozdrav svima!
Zanima i mene jedna stvar: - dali se može otvoriti obrt na maloljetnu osobu sa 100% invalidnošću, i ako kojim slučajem može ,koje su prednosti i nedostaci?...
Naravno ja bih bio kao uposlenik i dali se može obavljati više raznih poslova na jednom mjestu? , recimo npr... servis i prodaja računala,montaža zemaljskih i satelitskih sistema , internet+igraonica ,usluge kopiranja i prijevoz.....
UNAPRIJED HVALA
osijek-goran je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 14:58   #36
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor osijek-goran Pregled postova
Pozdrav svima!
Zanima i mene jedna stvar: - dali se može otvoriti obrt na maloljetnu osobu sa 100% invalidnošću, i ako kojim slučajem može ,koje su prednosti i nedostaci?...
Naravno ja bih bio kao uposlenik i dali se može obavljati više raznih poslova na jednom mjestu? , recimo npr... servis i prodaja računala,montaža zemaljskih i satelitskih sistema , internet+igraonica ,usluge kopiranja i prijevoz.....
UNAPRIJED HVALA
Ne
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 23:25   #37
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
"maloljetna osoba" i "obrt" u istoj rečenici. pa otkuda samo ideja??
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2012., 13:06   #38
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
Može li mrezni admin otvoriti servis?

Dakle, moze li mrezni administator otvorit firmicu za servisiranje racunala?
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2012., 13:08   #39
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Firmu može svatko otvoriti No ti vjerojatno misliš na obrt neki.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2012., 13:10   #40
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
dakle, mogu otvorit firmu i radit poslove servisiranja racunala ako nemam u knjizici serviser?
obrt pretpostavljam ne mogu?

i da, gg za rapidan odgovor
M.U.P. je offline   Reply With Quote