Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2007., 02:17   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Far Cry 2

Svi smo vidjeli/igrali Crysis koji je izmučio svaki komadić hardwarea koji postoji u računalu. Svijetu FPS-a je otvorio novi pogled na svijet: DX10 grafika, sunčeve zrake, lišće koje se miče, uništivi objekti, novi model fizike, realistične eksplozije, smjena dana i noći, itd...

No, uspoređujući ga s Far Cry-jem 2 koji dolazi sredinom slijedeće godine, Crysis izgleda kao nedovršeni proizvod koji je na brzinu sastavljen i izbačen na tržište samo da bi impresionirao svojom grafikom (i na tome mu svaka čast). U Far Cryju 2 ćete imati potpunu slobodu napredovanja kroz igru (dakle nema linearnosti kao kod Crysisa) na punih 50 kvadratnih kilometara. Radnja se odvija u pustinji, a okoliš će uključivati gotovo sve šta možete očekivati od jedne velike pustinje: pustinju, prašumu, rijeke, potpunu prirodu i njene stanovnike: ptice, antilope, muhe, lišće koje leti po zraku, smjenu dana i noći, atmosferski uvjeti - vjetar, kiša, oluja, sunce... potpuno interaktivni okoliš: uništivi objekti, drveća, itd.
Protivnici "žive svoj život", nalaze se u kampovima, selima, imaju svoje patrole. Ako im ukradete auto i počmete bježat, oni će krenit za vama i bogami nisu baš lagani za ubit. Vi ćete također imati svoje prijatelje koji će vam pomagati kad vam je pomoć najpotrebnija, moći ćete zajedno napadati neprijateljska postrojenja, itd.
Za razliku od Crysisa, ovdje se drveće u potpunosti miče ovisno o vjetru. Okoliš je također zapaljiv, dakle ako s flamethrowerom zapalite suhu pustinjsku travu, ona će gorit i širit se, zapalit će i obližnja stabla, koja će također gorit. Ako okrene nevrijeme i zapuše jak vjetar, a vi bacite granatu okomito na strujanje vjetra, ona će pasti niz tok strujanja vjetra...
Ako vam dosadi ubijanje neprijatelja, možete se odlučit na vožnju jeepom do obližnje rijeke gdje ćete uočiti razne životinje, npr. antilope kako piju vodu, itd.
Premda kažu da su izradili potpuno novi engine za Far Cry 2, meni se čini da su oni dosta toga posudili od Crysisa i umnogo usavršili te dodali neke nove efekte da bi dobili još više na realnosti. Hardverski zahtjevi još nisu poznati, ali ukoliko pogledamo trenutnu pre-alpha snimku gameplaya, vidjet ćemo da su detalji na max, a maximum s kojim su to mogli pokrenuti je qx6850 procesor i dvije 8800 u SLI-ju, te igra izgleda da se vrti dosta glatko, šta se baš i ne bi moglo reći za Crysis...
No, kako je rekao jedan moj prijatelj rekao: "ma šta ti je, ovo su oni optimizirali svoj demo da im se vrti ovako glatko, kad igra iziđe na police opet će svima trzat, tako moraju napraviti da bi se hardver prodavao...". Nadam se da neće biti u pravu

Prvo malo screenshotova:





A ovdje je link na snimku njihovog pre-alpha demoa sa zatvorene prezentacije:

http://blog.ubi.com/farcry2/article.php?content_id=6814

Radi se navodno o ukradenom footageu, no sve mi se čini da je to isti način krađe snimke kao i kada je Severini trebao boost za podizanje popularnosti, pa je jadna cijela bila potresena snimkom koja je "procurila" na net...

Sve u svemu, 2008. će biti puna iznenađenja!
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2007., 02:37   #2
apex13
Premium
Moj komp
 
apex13's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Finland
Postovi: 130

Izgleda dosta dobro! Al di je jos to od izlaska. Nazalos mislim da ti je frend u pravu sto se tice optimiziranosti ovoga sto vidis. Isto je bilo sa Crysisom i mnogim igrama prije izlaska, kao ono fino rade i nizu zahtjevne a kad ljudi to pokupuju opce razocaranje.
Meni na mojoj konfi far cry izgleda predobro i ide super, a kad crysis namjestim da ne steka izgleda puno losije od far cry-a koji stavim na max. I to sam zato kaj je far cry za jednu generaciju stariji.
Bojim se da ce 2008 biti puna iznenadjenja al najvise za moj novcanik ak cu htjeti zavrtiti neki noviji naslov. I naravno kad izidje Far cry 2 njega cu morati igrati na medium jer ce biti "optimiziran" al cu zato moci odigrati Crysis na max. I to ce tako vjerujem u nedogled. Sam kaj me muci to kaj je nekad komp mogao potrajati cak i 2 godine ak su komponente bile high end a sto vrijeme vise prolazi sve krace komp traje jel stalno nes novo.
Sam da nekak bolje optimiziraju taj far cry 2 jer fakat fino zgleda.
__________________
apex13 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2007., 03:16   #3
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
neooo druze vratio si se bas gledam i vec kontam da ga necu igrat tako skoro jer ponovo ce biti ista prica oko grafike mogu odmah 2000€ stavit sa strane za par grafickih kartica jer nista drugo nije ni bitno ni koji proc imas ni koliko rama nista samo graficke i bas su jadni radi toga al dobro! ko ih sisa! quad kad pocnu korisiti u igrama ja cu promjenit jos 3 procesora u meduvremenu.....

btw neo koliko si imao FPS.ova na high detaljima u crysisu? i jesi mogao na maximum stavit?
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2007., 03:54   #4
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
neooo druze vratio si se bas gledam i vec kontam da ga necu igrat tako skoro jer ponovo ce biti ista prica oko grafike mogu odmah 2000€ stavit sa strane za par grafickih kartica jer nista drugo nije ni bitno ni koji proc imas ni koliko rama nista samo graficke i bas su jadni radi toga al dobro! ko ih sisa! quad kad pocnu korisiti u igrama ja cu promjenit jos 3 procesora u meduvremenu.....

btw neo koliko si imao FPS.ova na high detaljima u crysisu? i jesi mogao na maximum stavit?
Oj... brao sam banane po Africi u međuvremenu
Crysis nisam igrao na high detaljima nego cijelo vrijeme na very high, 1680x1050, no AA, driveri 169.09 beta. Uglavnom sam imao preko 23fps, s tim da bi na nekim mjestima palo do 18, a negdje i preko 35-40. To je, naravno, sa overclockanim procesorom i memorijom. Sa stock frekvencijama ne trebam niti pokušavat igrat na very high.
Cijelo vrijeme sam tako igrao, sve do zadnjeg nivoa kada si na onom nosaču aviona. Tu sam morao stavit medium/low detalje da bi bilo igrivo.
Prijatelju je isto tako zadnji nivo trzao i morao je smanjit detalje maksimalno, tako da mislim da je igra nešto s***ana na tom zadnjem nivou i da nije do hardvera. Bilo kako bilo, zanimljiva igra ali zbog svojih visokih zahtjeva ne zaslužuje visoku ocjenu kod mene, jer ovo već prelazi u sferu bezobrazluka.
Zaista mislim da postoje načini za napravit jednako lijepu igru (DX10 i svi ti efekti) ali da se vrti kao COD4 ili UT3, sa današnjim higher-end hardverom...
A ne ovako utrošiš xy novaca i misliš da imaš mašinu od kompjutera, a onda pokreneš Crysis i gledaš fakin slideshow...

Mislim, koga oni vuku za nos...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2007., 09:16   #5
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
FC2 izgleda premoćno, ali hebiga kad nije ni beta ni alfa nego čak pre-alpha verzija...tako da ćemo se načekat, što nije ni tako loše jer dok izađe već ćemo svi imat 9900 GTX-ice u mašinama...i igrat ga bez brige na ultra detaljima...
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 01:15   #6
UnIwEST
Premium
Moj komp
 
UnIwEST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 109
Malo je propala Tema, al Ipak je to Far Cry 2

Evo Gameplay demo

Part 1
http://www.youtube.com/watch?v=tU7lyFmgeFg
Part 2
http://www.youtube.com/watch?v=H-A8mEgWNcg
UnIwEST je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 13:06   #7
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Glupo je jedino sto nigdje ne pise na cem su ga vrtili i pod kojom rezom i sto svaki put kad ga pogode negdje, uvijek ga pogode u ruku i uvijek vadi metak na istom mjestu s istom animacijom.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 13:50   #8
Fug33
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OS
Postovi: 412
rekli su da jos moraju dodati animacija u igru prilikom tog vadjena metka (ipak je pre-alpha)

jedino sto fali igri jest deformacija terena nakon explozija i toga..
Fug33 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 14:30   #9
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor pipe Pregled postova
Glupo je jedino sto nigdje ne pise na cem su ga vrtili i pod kojom rezom i sto svaki put kad ga pogode negdje, uvijek ga pogode u ruku i uvijek vadi metak na istom mjestu s istom animacijom.
slažem se...

Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
rekli su da jos moraju dodati animacija u igru prilikom tog vadjena metka (ipak je pre-alpha)

jedino sto fali igri jest deformacija terena nakon explozija i toga..
i s ovim se slažem
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 14:58   #10
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
@pipe mislim kada bi rekli na cemu to vrte mislim da bi se i Neo-St posramio
Neznam treba neki HD filmic ovako se nis na ovome yu bi tu ne vidi...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2008., 15:52   #11
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
@pipe mislim kada bi rekli na cemu to vrte mislim da bi se i Neo-St posramio
Neznam treba neki HD filmic ovako se nis na ovome yu bi tu ne vidi...
Evo:

Citiraj:
So what kind of rig will you need to run this beast? The demo we saw was running on what was described as a high-end dual-core system with a GeForce 8800, which is admittedly a beefy PC, but also one that you can actually buy at retail right now. The final specs next spring, however, will be more modest; a fast single-core CPU and a high-end DirectX 9 card will purportedly do the job. The team is weighing the value of adding DirectX 10 features; it's likely those with DX10 support will enjoy a combination of improved performance and some slight visual upgrades.
Izvor: http://www.gamespot.com/pc/action/fa...tle%3B1&page=2
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 16:16   #12
Fug33
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OS
Postovi: 412
"it's likely those with DX10 support will enjoy a combination of improved performance and some slight visual upgrades."

je, mos mislit
isto kao sto je dx10 trebao ubrzati dx9 igre i sto su dx10 native igre trebale ici puno brze od dx9 igara zbog bolje arhitekture i ostalog

igra ce vjerojatno biti neigriva na single core procu
i vjerojatno neigriva u postenim detaljima i rezoluciji na mom kompu
Fug33 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 18:47   #13
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
igra ce vjerojatno biti neigriva na single core procu
i vjerojatno neigriva u postenim detaljima i rezoluciji na mom kompu
Ukoliko se prisjetiš FC koji je izaša 2004. i bio najzahtjevnija igra za očekivat je da neće radit na SC sustavima, ali isto tako mislim da ćeš ga moć pokrenut barem na medium!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 18:55   #14
Salko01
Premium
Moj komp
 
Salko01's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: PcEkspert forum
Postovi: 551
Samo da nebude sranje kao Crysis.
Salko01 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 18:59   #15
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ukoliko se prisjetiš FC koji je izaša 2004. i bio najzahtjevnija igra za očekivat je da neće radit na SC sustavima, ali isto tako mislim da ćeš ga moć pokrenut barem na medium!
tako smo mislili i da će neka GF 7600 moći pokretati crysis na medium, kad ono i ova moja se guši u nekim scenama na medium

ali FC je zakon
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 19:05   #16
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Salko01 Pregled postova
Samo da nebude sranje kao Crysis.
Citiraj:
Autor Bugger Pregled postova
tako smo mislili i da će neka GF 7600 moći pokretati crysis na medium, kad ono i ova moja se guši u nekim scenama na medium

ali FC je zakon
FC je drukčiji od Crysisa, a što se tiče konfe morao si imat TOP kad je igra izašla, ali nedugo iza toga izašla je X800 i GF6800Ultra/GT koje su žderale FC tako mislim da će bez problema ić!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 19:21   #17
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Jeste li skuzili kad na pocetku namjerno umre. Onda loada valjda tada se kamera defokusira tj. izgubi na ostrini. Netko se igro s njom. I kada je demo ponovno poceo, kameru su cudeom izostrili. Skrivaju nesto.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 19:41   #18
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
"it's likely those with DX10 support will enjoy a combination of improved performance and some slight visual upgrades."

je, mos mislit
isto kao sto je dx10 trebao ubrzati dx9 igre i sto su dx10 native igre trebale ici puno brze od dx9 igara zbog bolje arhitekture i ostalog
da, to sam i ja promislio

Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
igra ce vjerojatno biti neigriva na single core procu
i vjerojatno neigriva u postenim detaljima i rezoluciji na mom kompu
paa... ne bih se baš složio, nisu ti komponente baš slabe...
naravno, to sve opet ovisi koje detalje ćeš odabrat
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 20:39   #19
Opaki
Banned
Moj komp
 
Opaki's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 206
Mene je Crysis ist razočarao. Far Cry koji trza. Ništa ravolucionarno,malo detaljnija grafika.

Ovaj opis FC 2 mi budi nadu da se nešto dobro ipak sprema. No vrijeme će reći....
Opaki je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 20:52   #20
UnIwEST
Premium
Moj komp
 
UnIwEST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Opaki Pregled postova
Mene je Crysis ist razočarao. Far Cry koji trza. Ništa ravolucionarno,malo detaljnija grafika.

Ovaj opis FC 2 mi budi nadu da se nešto dobro ipak sprema. No vrijeme će reći....
Ako je ovo pravi gameplay koji će bit u igri ili barem sličan onda mislim će FC2 konkurirat najmanje za igru godine. Priču ne očekujem neku extra tj.grafika i gameplay glavni aduti
UnIwEST je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 15:22   #21
HAL
Premium
Moj komp
 
HAL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 416
iskreno mislim da će teško grafika išta značiti u budućnosti igara, hardwer će biti sve prisupačniji, a grafika će biti dobra na gotovo svim igrama i to je to, već i u današnje vrijeme se može vidjeti da gotovo sve igre (novije) prekrasno izgledaju, ali ako nemaš priču, igrivost, ludu zabavu, neke inovacije (dakle mislim na nešto od toga ili kombinaciju više tih stvari) igre nitko neće htjeti igrati.

i sada primjer: Crysis - bez polemike najljepša igra svih vremena (grafički), ali ga Call of Duty 4, koji nema niti izbliza takvu grafiku bez problema pojede jer je zabavan i to je to
HAL je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 16:55   #22
Fug33
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OS
Postovi: 412
COD4 ima bolju grafiku od Crysisa

sjene i osvjetljene u COD4 su bolji od icega u crysisu

crysis sisa svaku igru samo u renderiranju vode..

Citiraj:
Autor HAL Pregled postova
iskreno mislim da će teško grafika išta značiti u budućnosti igara, hardwer će biti sve prisupačniji, a grafika će biti dobra na gotovo svim igrama
proizvodjaci hardwera ce se itekako truditi da grafika ima veliki znacaj u svim buducim igrama

a ima jos puno mjesta za napredak kad uzmes u obzir tehnologije poput ray tracinga, koja zahtjeva mrcinu od stroja

kad dodjemo do toga da prakticki u svaku igru mos implementirait fotorealisticnu grafiku onda vise nece biti vazno koja marka/model graficke ce se uzimati..
Fug33 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 17:47   #23
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
COD4 ima bolju grafiku od Crysisa

sjene i osvjetljene u COD4 su bolji od icega u crysisu

crysis sisa svaku igru samo u renderiranju vode..



proizvodjaci hardwera ce se itekako truditi da grafika ima veliki znacaj u svim buducim igrama

a ima jos puno mjesta za napredak kad uzmes u obzir tehnologije poput ray tracinga, koja zahtjeva mrcinu od stroja

kad dodjemo do toga da prakticki u svaku igru mos implementirait fotorealisticnu grafiku onda vise nece biti vazno koja marka/model graficke ce se uzimati..
COD4 je bolje optimizirana igra, al apsolutno smješno je uspoređivat grafiku u COD4 i Crysisu...
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 18:51   #24
Fug33
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OS
Postovi: 412
Citiraj:
Autor Freek Pregled postova
COD4 je bolje optimizirana igra, al apsolutno smješno je uspoređivat grafiku u COD4 i Crysisu...
o jel

a u kojem to aspektu crysis sisa cod4?

ja sam naveo vodu
aj mozda bih dodao i renderiranje ogromnih prostora

sve ostalo truba
od sjena, osvjetljenja, animacija, level designa, kolicine modela ljudi u igri do AI-a - cod4 je jednostavno bolji

crysis je obicni hype koji je izostavio puno stvari koje su bile najavljivane
dovoljno je pogledati slike i trailere prije izlaska same igre (dzungla je bila puno gusca i osvjetljenje je bilo dosta drugacije)

vjerujem da je crytek bolji engine, ali njegova izvedba u crysisu je katastrofa
Fug33 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 18:53   #25
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
FC2 izlazi u 4.mjesecu. Po izgledu grafike, ali i izvedbi same igre može se lako zaključiti da če biti jako zahtjevna, zahtjevnija od Crysisa za nekih 80-100%.
Svi koji namjeravaju igrati tu igru u 4.mjesecu nebi trebali trenutno kupovati nove grafičke kartice, jer one u samoj biti i nisu nove. Arhitektura geforce8 pa i 9, ali i "novijih" radeona stara je u osnovi nešto više od godinu dana, s time što su noviji modeli još dodatno osakačeni, i prodaju se po doduše manjoj cijeni. Ako uzmemo primjerice 8800gtx i na njoj vrtimo Crysis u Dx10, sve postaje i više nego jasno. Svaka baba može zaključiti da je takva kartica preslaba za tu igru. Ako znamo još da su noviji modeli dodatno olakšani, a nikako unaprijeđeni, dolazimo do zaključka da nam sad prodaju maglu. A igara zahtjevnih poput Crysisa i Far Cry 2 če bit sve više. Kad još jednom zbrojimo 2 i 2, i vidimo da smo dobili 3 a ne 4 tu nešto ne štima. Sadašnja generacija kartica još uvijek nema snage za pokretanje intenzivnijih dx10 igara koje su trenutno jednu cijelu generaciju ispred sadašnjeg hardvera.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 20:09   #26
UnIwEST
Premium
Moj komp
 
UnIwEST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
FC2 izlazi u 4.mjesecu. Po izgledu grafike, ali i izvedbi same igre može se lako zaključiti da če biti jako zahtjevna, zahtjevnija od Crysisa za nekih 80-100%.
Svi koji namjeravaju igrati tu igru u 4.mjesecu nebi trebali trenutno kupovati nove grafičke kartice, jer one u samoj biti i nisu nove. Arhitektura geforce8 pa i 9, ali i "novijih" radeona stara je u osnovi nešto više od godinu dana, s time što su noviji modeli još dodatno osakačeni, i prodaju se po doduše manjoj cijeni. Ako uzmemo primjerice 8800gtx i na njoj vrtimo Crysis u Dx10, sve postaje i više nego jasno. Svaka baba može zaključiti da je takva kartica preslaba za tu igru. Ako znamo još da su noviji modeli dodatno olakšani, a nikako unaprijeđeni, dolazimo do zaključka da nam sad prodaju maglu. A igara zahtjevnih poput Crysisa i Far Cry 2 če bit sve više. Kad još jednom zbrojimo 2 i 2, i vidimo da smo dobili 3 a ne 4 tu nešto ne štima. Sadašnja generacija kartica još uvijek nema snage za pokretanje intenzivnijih dx10 igara koje su trenutno jednu cijelu generaciju ispred sadašnjeg hardvera.
No way--40-50% da ali 80-100%?

A u vezi grafa--ne brini, kuha se nešto. imaju već oni sve al nema potrebe za izdavanjem
UnIwEST je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 21:53   #27
Fug33
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OS
Postovi: 412
iduce grafe od atia:

Radeon HD 3450
Core: RV620
Fab: 55nm
Core Clock: 525Mhz
Mem Clock: 400Mhz (800Mhz DDR)
Memory: 256MB DDR2
Mem Interface: 64bits
Output: Display Port (HD3450), VGA
Interface: PCIe 2.0

Radeon HD 3470
Core: RV620
Fab: 55nm
Core Clock: >600Mhz
Mem Clock: 500Mhz (1000Mhz DDR)
Memory: 256 -512MB GDDR3
Mem Interface: 64bits
Output: TV-Out, VGA, DVI-i.
Interface: PCIe 2.0

Radeon HD 3650
Core: RV635
Fab: 55nm
Core Clock: 800Mhz (XT) - 600Mhz (Pro)
Mem Clock: 1000Mhz (2000Mhz DDR)
Memory: 256MB -512MB GDDR3
Mem Interface: 128bits
Interface: PCIe 2.0

+ 3890 (bar mislim da se tako naziva)
ce biti dvije 3870 na jednom PCBu (znaci isti k kao i 2 3870 u crossfireu)

nvidia:

"GeForce 8800 Ultra will be replaced by the GeForce 9800 GX2 in February / March timeframe. More information and pictures are here.

The GeForce 8800 GTX will be replaced by the GeForce 9800 GTX in February / March timeframe. This card will support Tri-SLI.

The GeForce 9800 GT should appear in the March / April timeframe. We have limited information on this card currently.

The recently “released” GeForce 8800 GS will be a limited GPU in terms of production. Do not expect more than 100,000 GPUs to be shipped worldwide, but soon. ASUS will supply Asia, Palit will supply China, EVGA will supply North America, and XFX will supply Europe. The GS is an “inventory solution.” The 8800 GS is 192-bit bus and will ship in 320MB, 512MB, and 640MB versions with a trimmed down number of stream processors as well. Will fall in line below 8800 GT but above the 9600 GT.

The GeForce 9600 GT will fall in line below the 8800 GT, but give better performance than the GeForce 8600 GTS. The 9600 GT will be a whole new card not based on the 8800 GT PCB. Price point should be at $169 in retail/etail and plans are to carry this GPU throughout 2008."

najjaca grafa iz 9xxx serije ce biti (od trenutno najavljenih):

GeForce 9800 GX2


1GB Frame Buffer

Two PCBs

Two 65nm GPUs Total

256 Stream Processors Total

The best way to think of the GeForce 9800 GX2 card is as an 8800 GPU that has been die shrunk to 65nm and placed in an SLI configuration in a "single" card"


- tako da se ne moze ocekivati nista posebno iducih pola godine (sve grafe se temelje na staroj arhitekturi, jedino se prave na 55 i 65nm):

"So as it looks right now, we should not expect anything out of NVIDIA in terms of next-gen technology at least until mid-2008. Don’t be confused by the new “98XX” model numbers as they don’t signify much more than the die shrink to 65nm. "

Sumnjam da ce Farcry 2 ici dobro na tim grafama i vjerojatno ce se morati cekati puno duze dok to bude igrivo na full detajima
ista stvar i sa crysisom
Fug33 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 23:44   #28
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
o jel

a u kojem to aspektu crysis sisa cod4?

ja sam naveo vodu
aj mozda bih dodao i renderiranje ogromnih prostora

sve ostalo truba
od sjena, osvjetljenja, animacija, level designa, kolicine modela ljudi u igri do AI-a - cod4 je jednostavno bolji

crysis je obicni hype koji je izostavio puno stvari koje su bile najavljivane
dovoljno je pogledati slike i trailere prije izlaska same igre (dzungla je bila puno gusca i osvjetljenje je bilo dosta drugacije)

vjerujem da je crytek bolji engine, ali njegova izvedba u crysisu je katastrofa

ai, kolicina modela nisu graficki engine inace crysis ima napredniju grafiku od cod4 i to je to .
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 00:33   #29
Fug33
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OS
Postovi: 412
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
ai, kolicina modela nisu graficki engine inace crysis ima napredniju grafiku od cod4 i to je to .
koliko znam AI jest dio enginea neke igre

crysis koristi crytek engine
i vec sam rekao kako vjerujem da je crytek kao engine bolji od onog kojeg koristi cod4

ali u crysisu je taj crytek engine potpuna truba - neoptimiziran i neiskoristen do kraja sav potencijal
sama igra crysis ima losiju grafiku od cod4 igre

sto je to toliko graficki bolje u crysisu nego u cod4?
Fug33 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 02:52   #30
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
sto je to toliko graficki bolje u crysisu nego u cod4?
pa meni gotovo sve...
neznam, možda sam ja slijep...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na