Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.06.2020., 20:18   #10321
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Ja imam MAxTVto GO i preko Castto app sa mobitela gledam uredno na TV-u. Bez ikakvih problema.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 20:37   #10322
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 262
I to je opcija.

Samo treba vidjeti kako izgleda slika kad se prikazuje sport. Inače imam android tv pa možda mogu i neku aplikaciju instalirati, da ne moram castati.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2020., 22:50   #10323
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor acmevagabundo Pregled postova
Nisi me razveselio


Dobro, vidićemo što će biti. Najjednostavnije bi bilo da A1 kupi i Arene, pa uzmem i TV preko bneta. Inače slijedeće godine neće biti pa skoro ništa od sporta na bnetu.
HT će se dobrano pobrinuti da ima ekskluzivni ugovor za Arene, u to uopće nemoj sumnjati. Sori, krivo sam napisao, napisao sam mobilni a mislio sam na satelitski MaxTV. Mislim da ima opciju i samostalni MaxTV preko parice, ali to su ti sve dosta lošije opcije kad su izvan paketa. Operater želi da što više toga uzmeš kod njih pa su onda i pojedinačne cijene povoljnije. Rezolucije na MaxTV 2 Go su ja mislim lošije nego što su HD kanali preko satelita i STB-a
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2020., 12:41   #10324
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor acmevagabundo Pregled postova
I to je opcija.

Samo treba vidjeti kako izgleda slika kad se prikazuje sport. Inače imam android tv pa možda mogu i neku aplikaciju instalirati, da ne moram castati.
Ja tako gledam F1 i slika je ok. Najbitnije mi je da nema trzanji i stenjaja, a to bi se pogotovo vidilo kod F1. Danas ti imalo bolja mobilna tarifa ima taj MaxTV u paketu, pa vidi ako ti ima netko poznati, da ti da user i pasword za probati. Meni je to isto od brata koji ima Magentu i to besplatno u tarifi, a ne gleda uopće.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2020., 17:56   #10325
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 262
Piškio bi, kakio bi. E baš se tako ponašam u ovoj situaciji, nešto bi uzeo a ništa mi ne paše.


Cimnem jučer HT na čet sa pitanjem mogu li imati bnet internet i MaxTV. Prvo je bilo: to tehničari znaju kad izađu na teren. Ma pusti ti tehničare, zato i četamo da vidim što se može. Odma mi ponudi satelitski TV, da je to najpovoljnije. Reko, ja sam u stanu i nemam gdje sa tanjurom, ta opcija mi u startu ne igra. Sad ona meni počme sa cijenama, reko al u stanu sam, nemam gdje sa tanjurom, to mi otpada. Kaže ona, e može tv ako imaš bnet internet (valjda je nekog pitala). Al ta igra je skupa, 170kn paket (jeftinije je ako uzmem tv i telefon nego samo tv) i plus 90kn ako ću arene i sportklub. Košta


I još mi ne paše ako ide preko parice, što mi je parica na suprotnom zidu od tv uređaja. A nemam tepih da provučem žicu ispod. Žena nebi pričala samnom kad bi reko da imamo radove za provući žicu.


Ako španjolska liga i liga prvaka idu sa bneta slijedeće godine, onda mi je glupo potpisivati ugovor na 24 mjeseca, kad će se program osiromašiti za 12 mjeseci. Po ovome do sada teško će arene na bnet, al tko zna.


I onda se netko čudi zašto naginjem ilegaln IPTV listi. Ona će mi ponuditi što me zanima, i ako bude stabilna i netrzajuća, što mi drugo preostaje.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2020., 12:20   #10326
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ne radi mi Bnet u Splitu, anyone else?

Edit: proradilo
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 13.07.2020., 21:28   #10327
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Jel ovi telci iza A1/bnet još throtlaju Netflix u večernjim satima ili je do Netflixa?
Do 8 navečer slika uhd 15mbit bez beda. Nema loadanja, zastajkivanja ni ništa.
Iza 8 dobijem fleshback na dijeljenje klipiće Đene Đejmjeson u realplayer formatu 2x2 pixela circa 2002g.
E da, i u isto vrijeme HBO Go radi savršeno, neznam rezoluciju jer nije nativna aplikacija na Firestick-u, ali na oko je kvalitetnija od Netflixa.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2020., 22:38   #10328
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
Bilo se spominjalo da sami servisi kao YT, Netflix i sl. (a to su negdje i najavili) da dropaju kvalitetu ko fol "pomoć" za vrijeme / zbog korone ...
e sad jesu li to ugasili ili je još aktivno vrag zna
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 14.07.2020., 05:35   #10329
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Bilo se spominjalo da sami servisi kao YT, Netflix i sl. (a to su negdje i najavili) da dropaju kvalitetu ko fol "pomoć" za vrijeme / zbog korone ...
e sad jesu li to ugasili ili je još aktivno vrag zna
Pa Netflix je to koliko znam ugasio, a i to je ako se ne varam bilo kao, stream za UHD nije 15 nego 7mbit, i tako i HD na pola, sa 5 na 2.5.
Ali ovo pričam o slici koja je negledljiva, info kaže ispod 0.5mbit.
Test prema fast.com vuče 140-150mbit u isto vrijeme, wifi 5GHz, na doslovno pola metra od routera je Firestick i nema nikog drugog na 5GHz.
Sve drugo normalno radi.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2020., 08:15   #10330
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
Probaj u to vrijeme testirati netflix na drugom uredjaju i istoj mrezi. Meni bi nekad polu-dummy tv znao raditi probleme da jako sporo prebacuje na veci bitrate, a kad kresnem netflix na kompu ili mobu sve najnormalnije radi. Cisto da eliminiras problem do uredjaja

Netflix je ugasio bitrate cap, tocno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2020., 08:18   #10331
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Probaj u to vrijeme testirati netflix na drugom uredjaju i istoj mrezi. Meni bi nekad polu-dummy tv znao raditi probleme da jako sporo prebacuje na veci bitrate, a kad kresnem netflix na kompu ili mobu sve najnormalnije radi. Cisto da eliminiras problem do uredjaja

Netflix je ugasio bitrate cap, tocno.
Čisto sumnjam da je problem do uređaja samo u večernjim satima.
Inače normalno radi. Na koju foru?
Al ajde, probaću.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2020., 10:39   #10332
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Ako ti šta znači na optici od HTa navečer Netflix fecera normalno. Tako da nije do Netflixa
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2020., 14:11   #10333
markoal
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Interesira me što je najbolje učiniti ako ste raskinuli ugovor i niste vratili opremu unutar 10 dana za bnet?

Naime, 2 godine sam bio na ugovoru i nekih 1.5 godinu bez ugovorne obveze, kad sam zatražio trajno isključenje (prije nekih 15ak dana), pitao sam osoblje dali treba napraviti još nešto oni su rekli da je to to, nisu spominjali nikakvo vraćanje uređaja. Na netu gledam cjenik i nije mi baš jasno, kao 800 kn je trošak ako se ne vrati, ali na nekim mjestima piše također: *vrijedi za usluge ugovorene od 27.04.2017.
Skužio sam da su me zvali ali se nisam javio, te poslali su mi pdf gdje na jednom mjestu piše kako vratiti opremu.
markoal je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2020., 14:22   #10334
extacod
Premium
 
extacod's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Milkywhey
Postovi: 201
Kaži da si bio na putu i da nisi bio u mogučnosti vratiti opremu, te da ćeš ju svakako vratiti i ako ti slučajno naplate da ti storniraju račun za to.
extacod je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2020., 14:24   #10335
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
Pa vrati opremu po proceduri i svakako sa potvrdom slanja,
ako ti je budu htjeli naknadno naplatiti onda se žali sa c/p potvrde ...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 14.07.2020., 14:29   #10336
markoal
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor extacod Pregled postova
Kaži da si bio na putu i da nisi bio u mogučnosti vratiti opremu, te da ćeš ju svakako vratiti i ako ti slučajno naplate da ti storniraju račun za to.
Stvar je što i jesam na putu, tj na godišnjem pa nisam uopće u Zagrebu cijeli ovaj mjesec, pa moram vidjeti nešto iskombinirati kako da je vratim. Kad bi mogao vratiti početkom 8-og mjeseca to bi bilo super.
markoal je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2020., 14:47   #10337
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Pa najavi im pismeno na taj email odakle si dobio upute, da si na putu već nekoliko tjedana i da ćeš dostaviti opremu kada se vratiš natrag, predvidljivo do 10.8. ili tako nešto. Cilj je pokriti se samo, da si ih obavijestio, da ne zadržavaš opremu namjerno itd.

Ako ti žele naplatiti svejedno ćeš se morati svađati.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2020., 22:50   #10338
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Probaj u to vrijeme testirati netflix na drugom uredjaju i istoj mrezi. Meni bi nekad polu-dummy tv znao raditi probleme da jako sporo prebacuje na veci bitrate, a kad kresnem netflix na kompu ili mobu sve najnormalnije radi. Cisto da eliminiras problem do uredjaja

Netflix je ugasio bitrate cap, tocno.
Ugasio Firestick, ulogirao Netflix na TV-u.
Preko wifia nije išlo preko 0.5Mbps/480
Preko žice direkt u ruter, wifi na teveu ugašen, 1Mbps/480.
Dakle netko negdje nešto throtla u večernjim satima.
Nazvao službu za korisnike, preporučili što i ovdje, testirat preko žice.
Preko dana uredno pogledao epizodu Snowpircer na 15Mbps.
Znači nije do wifi, nije do Firesticka.
Iskopao test u netflix app, javlja preko wifi 130Mbps brzinu.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 14.07.2020. u 22:58.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2020., 23:34   #10339
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
Ako je 130Mbps brzina i još preko WiFi onda nije problem na tvojoj strani.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 15.07.2020., 10:57   #10340
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
In-app test je sve rekao, internet prema netflix serverima je dobar, ali gdje i tko trotla boga pitaj. Mozda pingati netflix support?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2020., 11:33   #10341
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Probaj na računalu da otkloniš svaku sumnju.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2020., 12:59   #10342
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Probaj sa vpnom da vidis
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2020., 17:48   #10343
maldini88
Registered User
 
maldini88's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 67
Evo mog primjera od prije par dana...
Imam bnet 150 mb i počne internet od jednom ići oko 5 mb al divlja od 20 i spušta se na mizernih 1 pa čak i ostane bez neta.....

Nazovem ih objasnim slučaj i dodje tehničar drugi dan i izmjeri par puta brzinu i vidi da mjerenja koja osciliraju i to tri totalno drugačija i veli da šalje odmah tehničku službu da podesi pojačalo ispred zgrade jer da imaju velike probleme s brzinom od kada je HRT uveo HD kanale jer da im se petljaju s njihovim frekvencijama i rade kuršlus s brzinama....

Inače veli da najveće probleme imaju korisnici ubee routera jer on koristi full frekvencije (24) a da stari technicolorac koristi samo 6 koje nisu u ometanju signala ali im je puno teže postići full brzinu ne koristeći sve frekvencije...
maldini88 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2020., 18:41   #10344
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Ja sam se spasio od kada sam zamjenio TC sa Ubeom. Osim što je dual band, pa mogu koristiti 2,4 i 5 Ghz istovremeno, od kada sam povećao brzinu na 150 MBit/s, imao sam užasno velike oscilacije u brzini na TC. U jednom mjerenju od 0-150 i po dva puta. Od kada sam uspio dobiti Ubea, nikakvih problema. Dapaće. Konstantno stabilnih, full 150 Mbit/s. Pričam o žici. Nikakvih promjena od kada su uvedeni domaći HD kanali.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2020., 19:09   #10345
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,887
Citiraj:
Autor markoal Pregled postova
Stvar je što i jesam na putu, tj na godišnjem pa nisam uopće u Zagrebu cijeli ovaj mjesec, pa moram vidjeti nešto iskombinirati kako da je vratim. Kad bi mogao vratiti početkom 8-og mjeseca to bi bilo super.

Ma možete vratit uređaj nakon mjesec dva. Glavno da ne dođe do ovrhe, a neće. Tih 10 dana uopće nije zacementirano. Čak i da ti dođe račun, pošalješ opremu o njihovom trošku, slikaš potvrdu o slanju i pošalješ na e-mail uz tekst o čemu se radi i da tražit storno računa.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2020., 14:16   #10346
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Probaj na računalu da otkloniš svaku sumnju.
Probano, isti q.
Probano na Firestick, Smart tv preko wifi i preko žice.
I na računalu.
Sve ista priča. Stream pada u 20:00 do 0.2mbit. Kvaliteta slike u skladu s time. Negledljivo.
Sve drugo savršeno radi.
Sinoć sve istestirano, nitko drugi nije ni surfao.
Još jedino VPN isprobat.
I normalno A1 tvrdi nije do njih nego eventualno do netflixa.
A account se dijeli na dva korisnika sa UHD uslugom.
Debilana.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 17.07.2020. u 14:25.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 21:21   #10347
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
Izgleda da banda namjerava daljnje gašenje analognih kanala,
prije nekog vremena je išao crol na Diva, TV1000 i tko zna kojim sve kanalima ...
pisalo je planirano gašenje 27. 07. - kupite / platite / pređite na digitalno g**** ...

Trenutno taj info ne ide više
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 22:52   #10348
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Tako je bilo i u 3 mjesec. Onda su čak dio i ugasili, ali su odustali od svega radi korone i vratili te kanale. Gase se prvo kanali koji su na kraju frekventnog spektra koji koriste

S27 351.25 Diva
S28 359.25 TV1000
S29 367.25 Epic Drama
S30 375.25 Fine Living
S31 383.25 Doku TV
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 00:14   #10349
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
To i nije kraj freq spektra al nema veze,
neka maknu "duple" hrt sa i bez hd i eto mjesta ... gnjah
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 00:29   #10350
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
To i nije kraj freq spektra al nema veze,
neka maknu "duple" hrt sa i bez hd i eto mjesta ... gnjah
Nije kraj frekvencije ali je kraj frekvencije analognih TV programa.



https://ssc.a1.hr/documents/10307706...A+ZgOsStRi.pdf
Cilim je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na