Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.10.2012., 18:59   #1
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
Deaktivacija WinXP SP3

Zna li netko alat ili foru kako deaktivirati WinXP SP3?

Dobijem hrpu računala sa već aktiviranim windowsima na koja trebam instalirati čuda od softwera pa bi napravio image sa neaktiviranim windowsima i samo pucao key od svakog nakon što postavim image.

Probao sam onu foru sa registryem (WPAEvent) ali izgleda da to radi samo na starijim verzijama WinXP-a, ne i na SP3.
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2012., 19:14   #2
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2012., 20:20   #3
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
hvala, pročitao sam taj članak.
pronašao sam skriptu na netu.
http://www.findthatzip.com/download....3875034&t=hZIP

jedina stvar koja me muči je što ona ne deaktivira windowse nego automatski postavlja drugi kod...

je li izvedivo s njom na neki način i jednostavno deaktivirati windowse pa da mi baci onu poruku da winsi ističu za 30 dana pa da aktiviram putem 'Activate windows' featurea?
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2012., 20:39   #4
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Meni link na skriptu ne radi, neznam jel do mene.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2012., 21:48   #5
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
izgleda da sam nesto zeznuo...evo drugi link. Trebalo bi raditi
http://www.heisig-it.de/downl/ChangeVLKeySP1.zip
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2012., 22:07   #6
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Pa jel ne uklanja sysprep aktivaciju i resetira grace period? Pročitaj o korištenju sysprepa, samo kloniranje postojeće neaktivne instalacije ti neće proć zbog istih SSID.jeva ... tak ak misliš klonirat XP koristi sysprep , iako teoretski nije namjenjen korištenju sa OEM keyevima (trebao bi imat VLK key), ali po tehnologiji sysprep samo briše SSID i priprema sustav za pokretanje minisetaup.a ...

Probaj u svakom slučaju.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2012., 15:00   #7
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Pa jel ne uklanja sysprep aktivaciju i resetira grace period? Pročitaj o korištenju sysprepa, samo kloniranje postojeće neaktivne instalacije ti neće proć zbog istih SSID.jeva ... tak ak misliš klonirat XP koristi sysprep , iako teoretski nije namjenjen korištenju sa OEM keyevima (trebao bi imat VLK key), ali po tehnologiji sysprep samo briše SSID i priprema sustav za pokretanje minisetaup.a ...

Probaj u svakom slučaju.
probao sam, ali mi on uvijek po defaultu traži key od windowsa na početku, a to bi htio izbjeć tako da ih mogu aktivirati iz windowsa....
dal to znači da bi trebao na svako računalo nakon postavljanja imagea pokrenuti sysprep?
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2012., 15:29   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Imaš programčića pomoću kojih možeš mijenjati ključ u winsima nakon instalacije. Dakle, instaliraš winse sa istim ključem te ih pomoću tog programčića mijenjaš od kompa do kompa. Koliko se sjećam, pokretanjem tog programčića pojavi ti se onaj screen za mijenjanje ključa pa te pita kako ćeš aktivirati winse by phone, bla bla.. Imam negdje na drugom kompu par takvih pa ti mogu kasnije pogledati kako se točno zovu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2012., 15:32   #9
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor JVC HX-Z10 Pregled postova
Zna li netko alat ili foru kako deaktivirati WinXP SP3?

Dobijem hrpu računala sa već aktiviranim windowsima na koja trebam instalirati čuda od softwera pa bi napravio image sa neaktiviranim windowsima i samo pucao key od svakog nakon što postavim image.

Probao sam onu foru sa registryem (WPAEvent) ali izgleda da to radi samo na starijim verzijama WinXP-a, ne i na SP3.
Ako smijem priupitati, to je sve u istoj firmi ili...?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2012., 16:35   #10
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor JVC HX-Z10 Pregled postova
probao sam, ali mi on uvijek po defaultu traži key od windowsa na početku, a to bi htio izbjeć tako da ih mogu aktivirati iz windowsa....
dal to znači da bi trebao na svako računalo nakon postavljanja imagea pokrenuti sysprep?
U čemu je razlika između ukucavanja ključa unutar windowsa i prilikom minisetupa?

I druga stvar ti vjerojatno dobiješ OEM aktivirane windowse sa postojećim stickerom ... ako ideš reinstaliravat "potrošit" ćeš jednu aktivaciju ako dobro kužim sustav aktivacija.

Sad možeš radit backup/restore aktivacija ali opet i to je posao.

Ovisi koji su programi u pitanju imaju li oni možda kakvu verziju unattended setupa, tako da si složiš koktel programa koji se instalira jednim klikom i ne petljaš sa već instaliranim windowsima ....

A i ta čuda od softwera će vjerojatno trebat aktivirat ....

Ako pod tim "čudima" smatraš nužni freeware poput adobe acrobata, flasha browsera i ostalih stvari za to postoji Ninite ili nešto drugo slično.
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2012., 16:42   #11
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Postoji windows post install wizard. Sto se instaliranja software-a tice.

Citiraj:
Autor Forace
U čemu je razlika između ukucavanja ključa unutar windowsa i prilikom minisetupa?
Razlika je sto mozes instalirati winse,pa napraviti image bez kljuceva i na svaku masinu staviti drugi kljuc.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2012., 17:00   #12
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Razlika je sto mozes instalirati winse,pa napraviti image bez kljuceva i na svaku masinu staviti drugi kljuc.
A zašto bi to uopće radio?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2012., 17:06   #13
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Mislim da se nismo razumjeli.

1. Instaliraju se windowsi xp ili se koristi postojeća instalacija
2. dodaju se svi potrebni programi podesi se sve živo
3. kad je sve podešeno izvrši se sysprep
4. radi se image tako ugašenih windowsa
5. takav image se restora
6. prilikom prvog boota takvog imaga pokreće se takozvani MiniSetup i tu se korisniku postavljaju određena pitanja (ovisi kako je napravljen Unattanded.txt).


Sad ponavljam pitanje: šta fali unošenju key.a na taj način? Napominjem da te na svakom stroju pita za novi ključ (gdje god je napravljen deploy tog imaga).

Ako hoćeš deploy već aktiviranih windowsa samo sa različitim ključevima onda napraviš malu modifikaciju:

- nakon gašenja sysprepom a prije imagea za svaki pojedini image mjenjaš podatke u Unatended.txt-u.

Naravno tu ćeš si složit da ti unattended napravi auto aktivaciju (jer stavljaš različite ključeve) i vozi.

U pravilu se sysprep koristi sa VLK ključevima pa nema potrebe ubacivat ručno ključ, ali ako ga već ideš koristit sa OEM.om onda samo uneseš ključ prilikom paljenja svakog stroja prvi put i to je to.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
A zašto bi to uopće radio?
A pretpostavljam ako nemaš VLK, nego OEM stickere na svakom stroju pa svakom treba posebni key, ne mogu zamislit neko drugo objašnjenje.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2012., 18:51   #14
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
@ Old Iggy - Je, radi se o istoj firmi.

@coconut - vidio sam na netu nešto tih programčića, ali mi se čini da sve što sam probao radi preko WPAevent izmjene što ne pali na SP3 i to mi je stvaralo probleme, ako imaš koji da funkcionira pod SP3 javi kad uhvatis vremena

@Bruno Rv - nisam znao za taj post install pa budem malo istražio, thx

@forace - zapravo mi i nema neke razlike prilikom takvog unošenja keya. Na svakom računalu potrebno je izvršiti i dodatne modifikacije nakon što se postavi image pa sam čisto radi osobnih preferencija htio omogućiti i aktivaciju iz windowsa.
Za to sam pronašao način, ali iz nekog razloga stvar nije radila. Prilikom Reseala u sysprep-u ako koristim opciju mini setup - onda se answeri pojavljuju u starijem GUI-u i tamo se može preskočiti upisivanje keya odmah - ali tada se računalo nađe u loopu (sa završetkom answera dođe reset i ponovno se mora odgovarati na answere...)
Na kraju sam koristio samo opciju Reseal i stvar funkcionira (uz uvijet da se odma ukuca key). Primjetio sam i jedan nedostatak. Naime, nakon sysprep-a ne pamte se postavke za auto logon pa ih je potrebno ponovno postavljati, to me malo zabrinulo jer ima više stvari u windowsima koje sam mijenjao pa se nadam da je ostalo zapamtio.

Kako se radi o 3 vrste računala koja bi trebala biti identična hardverski zaključio sam da mi je praktičnije raditi image nego instalaciju preko sysprep-a. Feature mi se čini odličan, ali sam već za dva računala napravio sve što treba pa sam odlučio nastaviti tako. Dvije vrste računala mi dolaze sa OBK, a treći je mislim VLK, sa njim ću se sutra veseliti pa ću vidjeti što s njim. (koliko mi se čini, ta računala dolaze sa backupom na vlastitom disku i ne dolazi nikakav win key sa njima)


edt: što se tiče same aktivacije...negdje sam pročitao da, ako su dva računala sa istim keyem da bi se jedno trebalo deaktivirati. Ostavio sam preko noći 2 na netu baš radi zadovoljenja znatiželje. Ujutro je sve radilo normalno i ni jedan nije bio deaktiviran. Radilo se o postavljanju aktiviranog imagea na 2 'različita' računala.
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2012., 19:07   #15
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Mislim da windowsi xp imaju pravo na 2 ili 3 aktivacije nakon toga ne da više automatski aktivirat.

Ako dolaze sa backupom na svojoj "skrivenoj" particiji provjeri da nemaš možda od istog proizvođača i software za backup OS.a, znači u stilu staviš sve programe pa onda napraviš image sa njegovim programom.

A što se tiče sysprepa: ajd javi ako uspiješ klonirat instalacije na više računala bez korištenja njega.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2012., 14:13   #16
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor JVC HX-Z10 Pregled postova
@ Old Iggy - Je, radi se o istoj firmi.
Čemu onda petljanje s keyevima? Napraviš master image, njega aktiviraš, ostalo samo deployaš. Bitno je imati licence, ne trebaju svuda biti različiti keyevi, samo SID-ovi moraju biti drugačiji. K tome, dodavanjem u domenu se i oni mijenjaju, tako da ti to sve samo otežava posao.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2012., 13:25   #17
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
@Forace - provjerio sam za skrivenu particiju, ali je nema.
probao sam bez sysprepa napraviti recover imagea na dva računala. Ukucao sam keyeve i radilo je. Nisam imao vremena testirati na neke duže staze.

@Iggy - misliš da bi sve šljakalo ako na svaki komp pucam jedan image koji je već aktiviran??
koliko ja znam, svako računalo bi trebalo imati winse na sebi aktivirane sa keyem koji je došao uz njega.
Nisam znao da stvar drugačije funkcionira pa ako ti se da da mi pojasniš malo taj proces.
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2012., 11:06   #18
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor JVC HX-Z10 Pregled postova
@Iggy - misliš da bi sve šljakalo ako na svaki komp pucam jedan image koji je već aktiviran??
koliko ja znam, svako računalo bi trebalo imati winse na sebi aktivirane sa keyem koji je došao uz njega.
Nisam znao da stvar drugačije funkcionira pa ako ti se da da mi pojasniš malo taj proces.
U velikim okruženjima uvijek se radi s jednim aktiviranim imageom jer nikome normalnom ne pada na pamet patiti se sa stotinama ili tisućama keyeva, kako god oni nabavljeni. Ono što je bitno jest postojanje računa ili drugih potvrda o pravu upotrebe licenci te da su licence odgovarajuće.

Jedini tko tu može raditi "probleme" jest MS/BSA, no ako je sve uredno nabavljeno keyevi ih ne zanimaju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2012., 13:59   #19
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Mislim da bi ti pomogao Windows Toolkit, iako je on vezan za KMS aktivaciju, ali možeš bez problema viditi trenutni ključ i promijenuti u drugi. Gugl it!
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2012., 00:20   #20
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
U velikim okruženjima uvijek se radi s jednim aktiviranim imageom jer nikome normalnom ne pada na pamet patiti se sa stotinama ili tisućama keyeva, kako god oni nabavljeni. Ono što je bitno jest postojanje računa ili drugih potvrda o pravu upotrebe licenci te da su licence odgovarajuće.

Jedini tko tu može raditi "probleme" jest MS/BSA, no ako je sve uredno nabavljeno keyevi ih ne zanimaju.
sve stoji, ali ako pucas image na hrpu računala i oni idu pojedinačno ili u par komada na jednog klijenta, onda kad se dode provjerit tom jednom klijentu jedno računalo mislim da bi moglo bit problema.
Nisam 100% ali pričao sam sa frajerom koji je igrom slučaja imao prilike provrtiti neki inspektor.exe s kojim ti ta inspekcija pregleda računalo i koliko se sjećam onda on gleda i key. Nisam 100% jer je prošlo već vremena od kad sam s njim pričao pa bi htio bit osiguran po tom pitanju.
Dal imaš ti kakvih pouzdanih informacija kaj rade u slučaju da dođu na komp sa jednim aktiviranim ključem a na kutiji je drugi?

ovaj windows toolkit ću pogledati iako isto nisam ziher dal šljaka za SP3
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2012., 09:32   #21
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor JVC HX-Z10 Pregled postova
sve stoji, ali ako pucas image na hrpu računala i oni idu pojedinačno ili u par komada na jednog klijenta, onda kad se dode provjerit tom jednom klijentu jedno računalo mislim da bi moglo bit problema.
Nisam 100% ali pričao sam sa frajerom koji je igrom slučaja imao prilike provrtiti neki inspektor.exe s kojim ti ta inspekcija pregleda računalo i koliko se sjećam onda on gleda i key. Nisam 100% jer je prošlo već vremena od kad sam s njim pričao pa bi htio bit osiguran po tom pitanju.
Dal imaš ti kakvih pouzdanih informacija kaj rade u slučaju da dođu na komp sa jednim aktiviranim ključem a na kutiji je drugi?

ovaj windows toolkit ću pogledati iako isto nisam ziher dal šljaka za SP3
Većina velikih firmi ionako ima samo jedan key (kroz VLK), tako da je to standardan slučaj. Ono što je bitno je broj kupljenih licenci.
Ako te je frka, samo zvrcni Microsoft. Nisam još vidio da se itko bavi keyevima, a ne znam ni jednu veću firmu koja ih ima više.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2012., 14:50   #22
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
U jednoj firmi gdje sam radio, svaki pc je imao i svoj key (100+ kompjutera). I naravno da postoji više programa za provjeru ključa (jedan od - Microsoft Genuine Advantage Diagnostic Tool).
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2012., 01:48   #23
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
Ova moja firma nije velika i nabavi tak hrpu računala koji imaju svaki svoj key. Makar...i Microline isto tako štanca računala i svaki ima svoj key.

Primijetio sam još jednu stvar za koju bi bio zahvalan ako mi je netko može objasniti.
Ne znam je li do imagea ili sysprep-a. Nakon što podignem image primijetim da u registry više nisu pohranjene vrijednosti koje su unešene instalacijom programa.
Image bi, koliko znam, trebao ostaviti cijeli sustav kakav je bio pa nekako mislim da mi sysprep izbriše registry unose i onda moram nakon svakog podizanja računala pustit import tih podataka u registry.
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2012., 15:35   #24
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
A da instaliraš svima isti ključ, pa ga poslije instalacije samo promijeniš?
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na