Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 11.06.2014., 14:29   #181
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
znači to ti nije primarna i jedina mašina jer ruku na srce bez win okruženja možeš biti samo ako si bez posla i namjeravaš ostati u takvom statusu, onak čime god da se baviš.

isto tako koliko je kućnih korisnika elementarno informatički pismeno, a i to što znaju naučili su na poslu gdje se koristi - win. nemreš takvom stavit linux da ga yebeš.

poslovni dio sada na stranu koji je OGROMAN i tu realno konkurencije nemaju.
syss je offline  
Staro 11.06.2014., 14:34   #182
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
Čovjek bi pomislio da je na bug-u a ne na PCE forumu prema vašim piskaranjima
Pricamo o home useu koji nije mali dio poslovanja. Naravno da imaju drugih proizvoda i zapravo besplatni windowsi im mogu biti jako dobra stvar za pushanje offica365. To je zapravo i dobar nacin da linux useri koriste office.
Jos samo da nije toliko faking spor.

Mogu oni dugo pusiti na windowsima jer imaju rezerve para ali cim se to dogodi odmah ce biti velikih dionicara koji ce poceti raditi pritisak s pitanjima koji k rade tamo...

Kaj je zabranjeno kritizirati MS ovdje?
the_ghost je offline  
Staro 11.06.2014., 14:41   #183
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
znači to ti nije primarna i jedina mašina jer ruku na srce bez win okruženja možeš biti samo ako si bez posla i namjeravaš ostati u takvom statusu, onak čime god da se baviš.
Ha? Znam mali milijon php, python programera, linux admina koji ne trose win ni doma ni na poslu.
Iskreno, jedini razlog sto imam na laptopu windowse je VMware vSphere Client koji je win only a neda mi se Wine trositi (a i ne radi kak spada). Sve ostalo mogu na linuxu, cak i office kroz office365.
the_ghost je offline  
Staro 11.06.2014., 14:43   #184
Brain32
Premium
Moj komp
 
Brain32's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 498
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
isto tako koliko je kućnih korisnika elementarno informatički pismeno, a i to što znaju naučili su na poslu gdje se koristi - win. nemreš takvom stavit linux da ga yebeš.
Samo što većina firmi koristi MS upravo zato što se je većina ekipe(zaposlenika) upravo preko "sumnjivih" verzija u kućnom okruženju naučila raditi sa njihovim proizvodima.
Da su svi tako nevjerovatno pošteni i dobri da nitko ne brije na sumnjive verzije a kroz prizmu razine primanja kao i iznimno loših ponuda u RH većina poslovnih subjekata radila bi na alternativama tipa Linux jednostavno zato jer bi sposobnosti većine potencijalnih operatera računala to zahtijevale.
Zato MS u takvim uvjetima ne bi rekao da gubi nego zapravo dobiva.
Brain32 je offline  
Staro 11.06.2014., 14:45   #185
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
sad zamisli koliki su ostali milijoni koji nisu u inf. struci

edit: @brain... oke, možda i je tako, ali činjenica je da je win jako rasprostranjen, toliko da bi ikakva zamjena čak i sa besplatnim alternativama bio PUNO veći trošak nego jednostavno dalje nastaviti koristiti win pa čak i da se plaća soma po radnom mjestu (što se ne plaća, ali brijem da je trošak globalno gledano preko toga po radnom mjestu).
syss je offline  
Staro 11.06.2014., 15:00   #186
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor Brain32 Pregled postova
Da su svi tako nevjerovatno pošteni i dobri da nitko ne brije na sumnjive verzije a kroz prizmu razine primanja kao i iznimno loših ponuda u RH većina poslovnih subjekata radila bi na alternativama tipa Linux
Da Open Office / Libre Office išta valjaju, vjerojatno bi ih netko i koristio.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline  
Staro 11.06.2014., 15:10   #187
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
sad zamisli koliki su ostali milijoni koji nisu u inf. struci
Ali znaci da je moguce raditi bez windowsa?
U HR zapravo ima jako puno firmi koje rade sa webom i koriste open source kroz development a i za servere.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
edit: @brain... oke, možda i je tako, ali činjenica je da je win jako rasprostranjen, toliko da bi ikakva zamjena čak i sa besplatnim alternativama bio PUNO veći trošak nego jednostavno dalje nastaviti koristiti win pa čak i da se plaća soma po radnom mjestu (što se ne plaća, ali brijem da je trošak globalno gledano preko toga po radnom mjestu).
Nitko ne govori ajmo sad maknuti sve winse i zamjeniti ih nego hm, mozda postoji alternativa, ajmo probati, pogotovo posto postoji dosta ljudi koji zele neku alternativu, monopol nikad nije dobra stvar.
the_ghost je offline  
Staro 11.06.2014., 15:17   #188
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Ali znaci da je moguce raditi bez windowsa?
U HR zapravo ima jako puno firmi koje rade sa webom i koriste open source kroz development a i za servere.
evo, kod nas u firmi recimo imaš nekih 10 ili 15 linux servera na hyper-v klasteru
domis je offline  
Staro 11.06.2014., 15:23   #189
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
evo, kod nas u firmi recimo imaš nekih 10 ili 15 linux servera na hyper-v klasteru
Vau, ja imam windowse u Virtualboxu, KVM-u i vmwareu? Whats your point?
the_ghost je offline  
Staro 11.06.2014., 15:28   #190
Brain32
Premium
Moj komp
 
Brain32's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 498
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
edit: @brain... oke, možda i je tako, ali činjenica je da je win jako rasprostranjen, toliko da bi ikakva zamjena čak i sa besplatnim alternativama bio PUNO veći trošak nego jednostavno dalje nastaviti koristiti win pa čak i da se plaća soma po radnom mjestu (što se ne plaća, ali brijem da je trošak globalno gledano preko toga po radnom mjestu).
Ma tu si u pravu ali ja sam više mislio na genezu od 90-ih do danas, jer da su odmah ljudi kod nas u startu krenuli sa alternativama ne bi win bio najrasprostranjeniji kod nas nego možda Linux a i samim windowsima je rasla prodaja u svim segmentima mislim ja u životu nisam vidio legalni win98(osim na slici ) što ne mogu reći za novije verzije...
Brain32 je offline  
Staro 11.06.2014., 15:29   #191
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Ali znaci da je moguce raditi bez windowsa?
U HR zapravo ima jako puno firmi koje rade sa webom i koriste open source kroz development a i za servere.

Nitko ne govori ajmo sad maknuti sve winse i zamjeniti ih nego hm, mozda postoji alternativa, ajmo probati, pogotovo posto postoji dosta ljudi koji zele neku alternativu, monopol nikad nije dobra stvar.
ma ne kažem ja da nije moguće raditi bez win, daleko od toga, ali velim opet za prosječnog korisnika je win jedina opcija sad bio to razlog neznanja, inercije, želje ili nečeg trećeg.

znam i ja za firme koje su imale linux based sve i onda je admin odlučio nestat... ajmo sine dc promo, exchange i deri... košta, ali isto tako nećeš se nikada više naći u ovakvoj situaciji jer ms majstora ima priličan broj.

zamjena u nekom većem okruženju niti je jednostavna, niti bezbolna... zapravo je nemoguća, čak i manje okruženje isto tako nije bezbolno.
syss je offline  
Staro 11.06.2014., 16:15   #192
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Idem se zaletjeti do PCE oglasnika i zatražiti od ekipe komponente besplatno.

Hell, idem u dućan i pitati jel mi daju R9 295X for free jer kaj AMD-u znači ta jedna grafička.

IMHO ista stvar je i sa software-om.

Povraća mi se od ljudi koji se žale I koji se ponašaju jednako kao i oni na koje se žale
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 11.06.2014., 16:19   #193
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
usporedba ti ne valja

hardver je fizički opipljiva tvorevina dok je softver više manje apstraktan pojam koji se može besplatno i neograničeno umnožavati za razliku od hardvera

nešt ko knjiga i njen sadržaj
domis je offline  
Staro 11.06.2014., 16:22   #194
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
usporedba ti ne valja

hardver je fizički opipljiva tvorevina dok je softver više manje apstraktan pojam koji se može besplatno i neograničeno umnožavati za razliku od hardvera

nešt ko knjiga i njen sadržaj
I novac se može (gotovo) besplatno i neograničeno umnožavati ali i dalje ne vidim da 70% hrvatske koristi krivotovorene novčanice.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 11.06.2014., 16:57   #195
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Idem se zaletjeti do PCE oglasnika i zatražiti od ekipe komponente besplatno.

Hell, idem u dućan i pitati jel mi daju R9 295X for free jer kaj AMD-u znači ta jedna grafička.
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
I novac se može (gotovo) besplatno i neograničeno umnožavati ali i dalje ne vidim da 70% hrvatske koristi krivotovorene novčanice.
:facepalm:
Nemoj više.
wooden je offline  
Staro 11.06.2014., 17:38   #196
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Idem se zaletjeti do PCE oglasnika i zatražiti od ekipe komponente besplatno.

Hell, idem u dućan i pitati jel mi daju R9 295X for free jer kaj AMD-u znači ta jedna grafička.

IMHO ista stvar je i sa software-om.

Povraća mi se od ljudi koji se žale I koji se ponašaju jednako kao i oni na koje se žale
Ti stvarno ne razumiješ razliku između krađe i kopiranja?
Btw, ako si naštampaš milijun kuna/dolara/eura i držiš ih u podrumu, nema štete za društvo niti za HNB.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 11.06.2014., 17:54   #197
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Ma svasta...autosugestija je mocna stvar.
Moja tvrdnja je slijedeca. Na pitanje da li piratstvo krada, odgovor je DA!.

To je nepobitna cinjenica,
Ne radi se o tome da li to radi ovaj ili onaj ili ce raditi.
Nego je stvar u tome, krada je u pitanju i gotova stvar.

A ove kvazi marksisticke pamflete o Robin Hoodovskom
piratiziranju necu komentirati.
Da, svi smo nekad koristili piratski SW, ne bjezim od toga.
Ali teziti tome danas, je nepogresivo pogresno.

Pa kazem, podsjeca me na likove koji uzmu IPHONE 5 za sicu
na neku ogromnu tarifu i onda cendraju na racune i vode privatnu borbu
sa vjetrenjacama protiv korporativnih zlih direktora u jahtama...sve kao
posljedica neimanja hrabrosti suocavanja sa samimi sobom i odgovaranjem za posljedice svojih postupaka..
 
Staro 11.06.2014., 17:54   #198
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ti stvarno ne razumiješ razliku između krađe i kopiranja?
Btw, ako si naštampaš milijun kuna/dolara/eura i držiš ih u podrumu, nema štete za društvo niti za HNB.
Svejedno radiš nekaj kaj je ilegalno. Također vjerujem da ne znam kolko blesav moraš biti da naštampaš milijun [insert_valuta] bez da imaš koristi od toga

Isto tako blesavo mi je uopće raspravljati o NELEGALNOM softwareu.

@wooden - ne vrijeđam nikoga, ne trolam i ne spamam. Držeći se toga mogu pisati koliko želim iako mi je žao jer se borim s vetrenjačama.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 11.06.2014., 18:01   #199
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Da Open Office / Libre Office išta valjaju, vjerojatno bi ih netko i koristio.
Ne da valjda za 90% kućnih korisnika nego i za bar ovih 70% "poslovnih" korisnika kojima se plaća Office licenca da ga koriste kao Notepad. Koliko njih ne skuži da su otvorili WordPad, a ne Word.

Linux je također dobra i primjerena alternativa za one koji upale komp da bi koristili Firefox ili pogledali film, slušali muziku, a takvih je jako puno. Takvima stavi PCLinuxOS ili slično i ne bi ni skužili da koriste nešto drugo, samo bi pomislili kako je nešto drugačije i malo lijepše. Doduše takvi korisnici kupuju Windowse uz gotovu konfu pa nema razloga da se bilo šta mijenja. Balkan je savim druga priča, ovdje govorim o "civiliziranom" svijetu.

Moja procijena je da će Windows 9 preći na pretplatnički model. Možda bude i kakva okrlještena besplatna verzija uz pretplatu na Office365. Konkurencija im nije više samo OS X ili Linux već i Android i iOS koji će polako osvajati i desktop i poslovno tržište.
cccp je offline  
Staro 11.06.2014., 18:04   #200
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
na corp planu android i ios su trenutno konkurentni ko i kila krumpira ako ćemo iskreno i to se dugo neće promijeniti.
syss je offline  
Staro 11.06.2014., 18:04   #201
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Pa kazem, podsjeca me na likove koji uzmu IPHONE 5 za sicu
na neku ogromnu tarifu i onda cendraju na racune i vode privatnu borbu
sa vjetrenjacama protiv korporativnih zlih direktora u jahtama...sve kao
posljedica neimanja hrabrosti suocavanja sa samimi sobom i odgovaranjem za posljedice svojih postupaka..
I kakve veze ugovaranje telefonske pretplate ima s piratskim windowsima?
Ove usporedbe stvarno postaju prekomične, sve jedna bolja od druge.
Onaj priča o krivotvorenju novca i besplatnom hardveru, ti o iphonu i o tome kako nemaš auto pa se voziš tramvajem kako si ranije spomenuo.
Gdje je pouka to samo pisac zna.
wooden je offline  
Staro 11.06.2014., 18:04   #202
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,359
Dali je MS softwer skup? Je. Dali bih si ga mogao priušiti da baš želim? Da - ali želim potrošiti pare na nešto pametnije. Kombinacija Linux+Steam je za mene osobno više nego dovoljna. Dakle prosječna kućna upotreba, multimedija, igranje, remote za posao i - to je to. Dali većina Hrvata jednostavno ni nezna da Win i Office koštaju i da nisu free? Ne...neki čak misle da Office dolazi sa Windozama. Hebiga.
tomek@vz je offline  
Staro 11.06.2014., 18:09   #203
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
i u tom grmu isto ima zecovlja

mislim ovo zadnje.

isto tako oke je naravno remote na win mašinu, ali eto opet imaš win mašinu za obavljanje posla, ovako imam svoju win mašinu sa 20 konzola i radim sve "IRL"
syss je offline  
Staro 11.06.2014., 18:55   #204
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,359
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
i u tom grmu isto ima zecovlja

mislim ovo zadnje.

isto tako oke je naravno remote na win mašinu, ali eto opet imaš win mašinu za obavljanje posla, ovako imam svoju win mašinu sa 20 konzola i radim sve "IRL"
Pretpostavka je da su remote strojevi s one strane legalni Windoze
tomek@vz je offline  
Staro 11.06.2014., 18:56   #205
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Da Open Office / Libre Office išta valjaju, vjerojatno bi ih netko i koristio.
Na što će potrošiti privatne firme to nije moj problem al daj mi reci zašto se u školama, na fakultetima u državnim ustanovama ne bi koristili jedan od ova dva programa? Kao štedimo a treba nam 1.581 novih vozila i na stotine tisuća licenci za M$.

Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Ne da valjda za 90% kućnih korisnika nego i za bar ovih 70% "poslovnih" korisnika kojima se plaća Office licenca da ga koriste kao Notepad. Koliko njih ne skuži da su otvorili WordPad, a ne Word.
To je istina ko kuća. Ostao sam paf u par navrata kad sam vidio neke ljude kojima je office = tipkaca mašina. Word još "nekak", excel jao majko a ostale stvari se ni ne pale (osim powerpoint kad se dobije neki slajd na mail).
Šok je samo u ikonicma što su drugačije raspoređene. Svi su zaboravili koliki je šok bio sa prelaza office 2003 na 2007. Po meni je ista stvar da se ljudima instalira Open Office / Libre Office.

p.s. može se i na linux-u svašta zavrtiti http://appdb.winehq.org/
MIK je offline  
Staro 11.06.2014., 19:07   #206
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
osim što je šok nepostojanje ikonica, compatibility je toliki šok da ne bi vjerovao
syss je offline  
Staro 11.06.2014., 19:19   #207
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Ok nije sve toliko bajno ali kad bi napravio cost–benefit analizu brzo bi sve postalo kompatibilno

Svi doma imamo kaj imamo ali zašto klinci u školama ne bi učili nešto drugo, pa za 10 godina to ne budu više španska sela.
MIK je offline  
Staro 11.06.2014., 19:22   #208
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa baš kad bi napravio cost-benefit analizu cijela priča ti pada u vodu ono big tajm.
syss je offline  
Staro 11.06.2014., 19:28   #209
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Dali je MS softwer skup? Je. Dali bih si ga mogao priušiti da baš želim? Da - ali želim potrošiti pare na nešto pametnije.
Na kraju se sve svede na cijenu tj standard. Jer eto u Hrvatskoj me Win koštali praktično trećinu plaće a recimo sad me koštaju praktički dnevnicu. I tak jasno da mi sad ne pada na pamet zajebavat se sa žabama i gusarenjem. Kad bi cifra za OS kućnog korisnika bila neka pristupačnija, da ne kažem simbolična, mislim da bi stvari bile puno drugačije.

No onda se krene tezama da i u RH cijena licence izađe praktički koliko normalna grafička kartica pa opet ekipa ima za grafičku a neće dat za OS. I onda tako u krug. Pa dođeš do trenutka kad skužiš da je to problem mentalnog sklopa ljudi. Jer dok god nešto mogu dobit džabe, to će i musti. Bez obzira da li je to skupo ili ne.

I tak jasno, treba imat Ultimate verziju OS-a kao i kompletan office paket ili kompletan CS paket. Jer tko zna kad će mu zatrebat nešto od stvari za koje ni čuo nije a kud koristio


Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Dali većina Hrvata jednostavno ni nezna da Win i Office koštaju i da nisu free? Ne...neki čak misle da Office dolazi sa Windozama. Hebiga.
Ovo je na žalost točno.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline  
Staro 11.06.2014., 19:36   #210
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa baš kad bi napravio cost-benefit analizu cijela priča ti pada u vodu ono big tajm.
Ako bi u obzir uzeo jednu godinu onda sigurno stoji tvoja tvrdnja, na duži rok stvari se jako mjenjaju.

Par pitanja:
1. Zašto škole ne bi koristile takav software
2. Zašto fakulteti ne bi koristili isti
3. Dobar dio ustanova može se prebaciti imho

Evo jedan svjetli primjer sa analizom troškova:
http://www.linuxzasve.com/hzmo-od-po...rvatska-tvrtka
MIK je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na