Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.08.2009., 22:22   #1
Fire Fox
Premium
 
Fire Fox's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 132
Problemi sa linijom i 4 rutera T-coma

Imam problem sto mi linija puca imam SE 555 i od 01-24.08 imao sam 253 pucanja veze zvao 0800 9000 dosao monter kaze da je SE555 u banani , a ja u medjuvremenu probao dva SE555 i Dlink i isto prekidi čovjek ostavi Ruter pod nazivom Siemens SX763 i ode kad ono ponovo prekida prijavim kvar ponovo eto njega kaze treba promjenit 70m kabla od stupa do kuce i kutiju na kuci i to su dosli i promjenili i opet puca veza. Zovem ponovno dolazi monter i mjeri mjeri i kaze spliter u banani zamjeni spliter, ponovno mjeri i kaze ISDN u banani pa zamjeni i njega. Ok rekoh sad ce radit kad ono sis mis 0 bodova opet prekida zovem ja kaze prijavi smetnju ja tako i napravim dodje treci monter tehnicar mjeri na izvodu - mjeri na uticnici - mjeri na modemu i kaze da mi se ulazan i trenutna brzina tuku i kad se izjednace napravi prekid. Rjesenje smanjit brzinu kako smanjit ja bi jos poveco ali kaze to je jedino rjesenje i ode......
I sad na sto muka:

1.Istina da ovaj novi modem Siemens SX763 bolje podnosi liniju i manje prekida ali kod njega mi je problem sljedeci:

1. Nemam sva 4 port zbog IPTV
2. Nema Firmwere za ubacit da je no IPTV

Buduci da su mi potrebna sva 4 porta a imam samo dva porta a treba 4 i da mogu radit port forwarding i da ima dyndns client itd.


Moje pitanje sto ucinit trenutno doma imam 2 Siemens SE555 i Dlink G684T

Dali postoji mogucnost jedno od ta 3 uredaja iskoristit da uparim sa SX763 ili sve to da stavim bubanj ,a kupim nesto da mogu koristit kako treba.Napomena svi uredaji su mi umrezeni kablom ne koristim Wireless

A ako postoji neka opcija druga da netko ima iskustava sa cim uparit SX763 a da se moze podesavat.


Isprika na poduzem postu ali napisao sam da se zna sto je radjeno i da je T-com digao ruke od svega pa se moram oslonit na ideje experta ovog foruma svaka ideja dobro dosla.

Hvala i pozdrav
__________________
Fire Fox

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Sve je hitno kad se kasno trazi !
...........................................................
Fire Fox je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2009., 22:51   #2
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Switchevi na SX763?
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2009., 22:56   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,615
Šta se tiće samog adsl signala smanji brzinu (nisi poviše napisao na kojoj si sada i koliko si daleko od centrale) i analogno tome će se smanjit greške tj. pucanje linije. Također traži da provjere / promjene port na DSLAM - u.

Nedostatak potrebnih Lan portova možeš rješit na dva načina:
1 - uzmi jedan SE555 isključi mu sve nepotrebno (postavi mu IP na 192.168.1.2, konekcija na manual, isključi DHCP, isključiš wireless ako netrebaš, isključi njegov firewall, . . .) i spoji SX763 Lan1 - SE555 Lan1, tako dobiješ 3 Lan priključka na raspolaganju
2 - prodaj SE555 na tržnici i kupi 5 ili 8 portni switch pa tako preko njega imaš 4 ili 7 Lan priključaka na raspolaganju.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2009., 22:57   #4
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Dal' su ti mijenjali poziciju na centrali?
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2009., 23:01   #5
Fire Fox
Premium
 
Fire Fox's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 132
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Dal' su ti mijenjali poziciju na centrali?
Tražio sam oni kažu nije potrebno valjda oni znaju i šta ja tu mogu koga natjerat kad svi pametuju.................
__________________
Fire Fox

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Sve je hitno kad se kasno trazi !
...........................................................
Fire Fox je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2009., 23:04   #6
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor Fire Fox Pregled postova
Tražio sam oni kažu nije potrebno valjda oni znaju i šta ja tu mogu koga natjerat kad svi pametuju.................
Sve mi je jako dobro poznato..(sjećaš se Nikky) .. ..a niš, riješenje ti je ili smanjiti brzinu, ili napraviti ovu kombinaciju sa SX763 ili ih još maltretirati..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2009., 23:09   #7
Fire Fox
Premium
 
Fire Fox's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 132
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Šta se tiće samog adsl signala smanji brzinu (nisi poviše napisao na kojoj si sada i koliko si daleko od centrale) i analogno tome će se smanjit greške tj. pucanje linije. Također traži da provjere / promjene port na DSLAM - u.

Nedostatak potrebnih Lan portova možeš rješit na dva načina:
1 - uzmi jedan SE555 isključi mu sve nepotrebno (postavi mu IP na 192.168.1.2, konekcija na manual, isključi DHCP, isključiš wireless ako netrebaš, isključi njegov firewall, . . .) i spoji SX763 Lan1 - SE555 Lan1, tako dobiješ 3 Lan priključka na raspolaganju
2 - prodaj SE555 na tržnici i kupi 5 ili 8 portni switch pa tako preko njega imaš 4 ili 7 Lan priključaka na raspolaganju.

Brzina 10 Mbit/s upload 512 kbit/s udaljenost od centrale 1500m , a sto se tice toga neznam kako da natjeram nekoga na nesto hvala na ideji ako netko zna.

A prijedlog pod 2 kupim ja sutra switch samo dali cu moc dodjelit adrese za sva 4 uređaja razlicito i napravit port forward to me brine ili pak moram kupit ruter kompletno sa modemom i otvorena sva 4 porta da uspjem rjesit svoj problem ako da koji je najbolji izbor unaprijed se Zahvaljujem
__________________
Fire Fox

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Sve je hitno kad se kasno trazi !
...........................................................
Fire Fox je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2009., 23:24   #8
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Mislim da je problem u tome što oni nemaju ekonomske računice da ti to poprave, ili neznaju.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2009., 23:31   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,615
Ajde pročitaj / kopiraj ovdje info o liniji u routeru, najvažniji podatak je Downstream Attenuation. Po ovom bi mogli zaključiti situaciju.
Svakako bi preporučio smanjenje brzine na 8 Mbit/s upload 512 kbit/s.

Ma možeš stavit i x switcheva, to nije problem uopće. Možeš kupit switch a gore sam ti preložio kako da prođeš for free.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2009., 23:35   #10
Fire Fox
Premium
 
Fire Fox's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 132
ADSL Line
Status: Cable connected
Line mode: G.992.5 (ADSL2+)
Maximum line rate: 11836 kbps (downstream) / 611 kbps (upstream)
Noise margin: 8 dB (downstream) / 18 dB (upstream)
Line attenuation: 33 dB (downstream) / 34 dB (upstream)
Output power: 22 dBm (downstream) / 12 dBm (upstream)
__________________
Fire Fox

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Sve je hitno kad se kasno trazi !
...........................................................
Fire Fox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2009., 23:44   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,615
Po jednom kalkulatoru šta sam ga našao na netu izgleda kao da si 2.4 KM a ne 1.5 KM kako ti kažeš, isto tako jedva će 8Mb "proći". Neda mi se sad tražit ima tu na forumu moj post sa tumačenjem ovih "brojeva".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2009., 23:55   #12
Fire Fox
Premium
 
Fire Fox's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 132
Nisam ja izmislio ni neznam di je centrala ali tako mi rekose da je 1500m

sad idem uparit SE555 sa ovim pa cemo videjt sto bude dok neko ne provali no IPTV firm za SX763


Ovo prvo gore je sto pokazuje SE555 a ovo pokazuje SX736

ADSL Line
Status: Cable connected
Line mode: ADSL2+
Maximum line rate: 13492 kbps (downstream) / 1157 kbps (upstream)
Noise margin: 7.2 dB (downstream) / 23 dB (upstream)
Line attenuation: 33.9 dB (downstream) / 0 dB (upstream)
Output power: 18.7 dBm (downstream) / 12.3 dBm (upstream)
__________________
Fire Fox

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Sve je hitno kad se kasno trazi !
...........................................................

Zadnje izmijenjeno od: Fire Fox. 25.08.2009. u 00:37.
Fire Fox je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2009., 00:48   #13
Fire Fox
Premium
 
Fire Fox's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 132
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Šta se tiće samog adsl signala smanji brzinu (nisi poviše napisao na kojoj si sada i koliko si daleko od centrale) i analogno tome će se smanjit greške tj. pucanje linije. Također traži da provjere / promjene port na DSLAM - u.

Nedostatak potrebnih Lan portova možeš rješit na dva načina:
1 - uzmi jedan SE555 isključi mu sve nepotrebno (postavi mu IP na 192.168.1.2, konekcija na manual, isključi DHCP, isključiš wireless ako netrebaš, isključi njegov firewall, . . .) i spoji SX763 Lan1 - SE555 Lan1, tako dobiješ 3 Lan priključka na raspolaganju
2 - prodaj SE555 na tržnici i kupi 5 ili 8 portni switch pa tako preko njega imaš 4 ili 7 Lan priključaka na raspolaganju.


Napravio sve kako si rekao spaja se na net ali je problem sto ovaj SX763 ne prihvaca da mu ubacim MAC od uredaja koje spajam a samim time ne mogu napravit ni port forvarding i sad opet nista to zanci da kupim i switch bilo bi isto ?!
__________________
Fire Fox

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Sve je hitno kad se kasno trazi !
...........................................................
Fire Fox je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2009., 13:22   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,615
Rekao si da sve spajaš žično (Lan), onda ti ne treba nikakavo ubacivanje MAC adresa. To se koristi za klijente (PC) koji se spajaju na njega preko wirelessa da bi mogao radit filtraciju dozvoljenih klijenata.
PortForward je sasvim druga prića. Samo ti na svakom kompu, konzoli, . . . postavi fiksne mrežne postavke. Primjera radi:
Komp1
IP=192.168.1.10
Subnet=255.255.255.0
Gateway=192.168.1.1 (IP adresa SX763, od SE555 te ne interesira i trebao si je / već jesi postavit na 192.168.1.2)
DNS1=195.29.150.3
DNS2=195.29.149.196

Komp2
IP=192.168.1.11 (i tako dalje povećavaš za slijedeći)
Subnet=255.255.255.0
Gateway=192.168.1.1
DNS1=195.29.150.3
DNS2=195.29.149.196
. . .

Na PordForward stranici nađi uputstvo za željenu app + Router (ako nema za SX763 vidi za SE555). Ekipa je prijavljivala da treba odvojeno otvarat TCP i UDP portove (u web konfigu ima mogućnost Both ali izgleda da ne radi kako treba).
Jasna stvar da za svaki komp PF otvaraš posebno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na