Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2008., 18:29   #121
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Ja ti imam anti-preporuku za ritchey true grip lite. Popucali u roku par tjedana. U ciklocentru imas nekakve Michelin, cine mi se prepredebeli (ako je to ono kaj sam kod Coste probao). Na stari bicikl sam stavio one spuzvaste gripove s Pevec-romobila i prezadovoljan sam, takvih gripova imas za 20kn u Lopuh-Alfa.


Nego, zna li tko za dobre zracnice 24x1.75-1.9? Dosad sam imao Duro i bio prezadovoljan, no zadnjih 4-5 koje sam kupio su ocaj zivi. Probao VeeRubber, Camel, Sava, Kenda - nijedne mi nisu bile trajne.
Ajd bar znam šta neću kupit. Ma serijske od treka su u 2 godine totalno ispucali gule se itd. A neznam svratit ću do ciklo centra i keindl sporta, nadam se da ću naći štogod.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 04:39   #122
ZeljaOs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 189
jedno pitanjce jel se isplati dati 600kn razlike izmedju trek modela 4400 i 4400 disc, jedina razlika je sto ovaj skuplji ima hidr diskove Brakeset Shimano M485, hydraulic disc; 160mm rotors

bike namjeravam koristiti za malo duze rute i malo offroada, sad znam da cu jeftinije proci budem li u buducnosti stavljao druge disk kocnice (sa disk modelom) a sad je pitanje valjaju li ista ove shimanove, koliko su uopce cesti problemi sa hidr disk kocnicama pogotovo te predpostavljam najnize klase
ZeljaOs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2008., 13:34   #123
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 20:51   #124
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
@ beren:
Odlicna kupovina kaj se odabira za grad tice. Sve deore oprema sto je dobro za 3k kn tu pazi dobro na velicinu bica ova treking geometrija sluzi ugodijoj voznji (nisi tolko nabijen na nos bicikla, vec sjedis dosta uspravnije).
Imas taj istu u dsg-u:
http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=5051

@ zelja os:
Po meni se isplati jer 600 kn nije neka lova a ipak dobis hidrauliku a i prpremu na kotacima za disk (kad bi na onaj bic bez diska isel stavljat diskove napred i antarg hdra. izaslo bi te vise nego duplo skuplje za otprilike istu kvalitetu diska). Bic ce ti bit tezi ali i bolje ce kocit u mokrim uvjetima. Sad sto se kvalitete M485 diska neznam puno ali cini mi se ok. Ak najdem kaj o nejm javim ti.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je online   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 21:13   #125
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Suntour slicno kao i RST su vilice za buđet bicikle iako i one imaju jacih modela. Za ljude koji se voze noramalne voznje po gradu i malo off asvalta tj, uređene bic staze (fini pjesak) netreba bolje ali oni kaj se voze kaj se voze zahtjevnijim rutama zele imaz pouzdanu vilicu. Ja bi ovak poredal iako sve tvrtke imaju bolje i losije modele: fox, marzocchi, rock shox od boljih.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je online   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 21:27   #126
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,628
A vidim na ovom focusu je suntour vilja.Kolko je poznata ta marka opče?
pošto i ja na svom imam suntour,al vidim baš nisu hvaljene,ekipa više forsa tipa RockShox tj preporuča.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 03:04   #127
ZeljaOs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 189
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
@ zelja os:
Po meni se isplati jer 600 kn nije neka lova a ipak dobis hidrauliku a i prpremu na kotacima za disk (kad bi na onaj bic bez diska isel stavljat diskove napred i antarg hdra. izaslo bi te vise nego duplo skuplje za otprilike istu kvalitetu diska). Bic ce ti bit tezi ali i bolje ce kocit u mokrim uvjetima. Sad sto se kvalitete M485 diska neznam puno ali cini mi se ok. Ak najdem kaj o nejm javim ti.
fala kupljen je zasad sve ok prezadovoljan sam bicikletom
samo jedno pitanjce jel bi trebala vilica skripiti? malo sam ga testirao veceras i prvih pol sata nije proizvodila zvukove a onda je pocela, to se mora razraditi ili?
diskovi mi naravno isto skripe ali sve manje, prednji je totalno prestao zadnji se neda, al cuo sam da je to normalno, jel ista stvar i sa vilicom, hvala jos jednom
ZeljaOs je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 10:27   #128
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
decki, da li se na jaruni (ili negdje drugdje) moze iznajmiti bicikl na par sati?
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 10:51   #129
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor flare Pregled postova
decki, da li se na jaruni (ili negdje drugdje) moze iznajmiti bicikl na par sati?
da. kod onog ulaza gdje je onaj službeni jarunski parking
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 14:20   #130
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Kupio sam na kraju Focusa kojeg sam linkao. Danas vjerojatno idem po njega, pa javim dojmove.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2008., 09:31   #131
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Prema očekivanjima, obzirom da bike nisam vozio cca 8 godina, na putu iz DSG-a do doma sam se rasuo ko pichka. Razlog -ovaj moj Blue Ridge ima tanke gume i prednja mi je okretištu na Savskom mostu upala u tračnicu od tramvaja. Rezltat - natučena lijeva strana, kako mene, tako i bicikla. Dobro sam razdero lijevu šaku, lijevo koljeno, poderao hlaće na tom mjestu...the works.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 09:42   #132
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Go Beren go Beren..
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 11:12   #133
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,905
Dakle dojmovi su relativno dobri
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 13:35   #134
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Ufff... jednom davno sam se tak rasuo sa starim bicem posred Jurišićeve preko onog malog kanalića za vodu. Skoro me još i tramvaj pokupio, a pizdio sam ziher nekih 25 km/h. Sva sreća da imam dobre reflekse pa su samo stradali dlanovi i malo brada.
Tada sam naučio jednu bitnu stvar: na sve rinzole, šine, kanale i ostale prepreke samo i jedino pod pravim kutem.

Nadam se da se nisi previše natamburao, a i da bicikl nije stradao, bar ne ozbiljno.
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 14:55   #135
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
ma nis mu nije, sam cendra
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 16:16   #136
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Prema očekivanjima, obzirom da bike nisam vozio cca 8 godina, na putu iz DSG-a do doma sam se rasuo ko pichka. Razlog -ovaj moj Blue Ridge ima tanke gume i prednja mi je okretištu na Savskom mostu upala u tračnicu od tramvaja. Rezltat - natučena lijeva strana, kako mene, tako i bicikla. Dobro sam razdero lijevu šaku, lijevo koljeno, poderao hlaće na tom mjestu...the works.

Kad budeš kupoval deblje gume-nemoj zaboravit ni kvalitetne bremze

http://www.net.hr/webcafe/matakovic/...6/0039006.html
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 17:39   #137
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Razlog -ovaj moj Blue Ridge ima tanke gume i prednja mi je okretištu na Savskom mostu upala u tračnicu od tramvaja.
Eh, ovo je zbilja dugo odsustvo od voznje. Takve stvari se dese ljudima koji dugo nisu vozili. Sreca tvoja da se nisi po centru tako uzemljio u strujniji promet

Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Rezltat - natučena lijeva strana, kako mene, tako i bicikla. Dobro sam razdero lijevu šaku, lijevo koljeno, poderao hlaće na tom mjestu...the works.
Jos jedna sreca : Dobro Da Nisi Imao Diskove

Filmski pad je nesumljivo imao i ljubljenje gravitacijom teze strane limarije. Pa je masina isto dobila poljubac. Nakon 8 godina vjerovatno ni odrzavanje vise nije u rutini. Zato taj bike vise ne vozis dok ga ne odneses u servis na pregled. Nakon takvog pada, bicikl se obavezno mora pregledati. Svakako odi na pregled i tek onda nastavi sa voznjom. Vazno da nije bilo vece stete po samog vozaca. Imaj na umu i mali trosak za sigurnost .
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 18:07   #138
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,905
ma kakav pregled bicikla,samo ti vozi!sad ce ti svaki idući pad biti sve lakši i lakši,probio si led vjeruj mi,kad ti dosadi vožnja,bacat ćeš se sam na pod
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 18:30   #139
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Biciklisti su zlo u prometu. Odma iza ZETovaca i opelaša

hebo me pas ako mi po ljeti 8 od 10 ''napetih'' po gradu nije sa biciklistima. Beren ak te vidim da mi padas pred auto pokusat cu zakocit, ali nista ne obecajem. Salu na stranu. Definitivno bi trebalo uzi dio grad sloziti malo sire biciklisticke staze ili cak im dati koju traku kad nije prometni kolaps. Osobno nevozim bicikle i nisam neki ljubitelj, al vjerujem da je gust i definitvno dobra alternativa gradskom i auto prijevozu. Pogotovo na manje relacije. I ja si vec neko vrijeme gruntam kupiti neki bajk pa laganini sa njime poceti. Ono da nejdem sa autom po ljeti ko idiot u birc 10km udaljen autom, ako mogu presjeci biciklom i doci za 3km i duplo manje vremena. O utjecaju na zdravlje da ne pricamo. Ali opet i sa druge strane kultura biciklista (nekih !) je ocajna na momente. Evo bas sad kad je malo zatoplilo se vidi. Idem danas doma i picim po ilici u 3 popodne. Onako lagano guzvica. Desna traka ide, lijeva onak 20. Reko WTF ko stopa, prestrojim se i za par minuta vidim kretena koj UREDNO pedalira po sredini lijeve trake jedne od prometnijih gradskih ulica.... Nogostup uredno prazan sastrane.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 18:36   #140
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,905
ja sam primjetio da masu biciklista uopce ne gleda moze li prijeć cestu prek pješačkog već samo prijeđe ni ne pogleda...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 18:47   #141
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
ja sam primjetio da masu biciklista uopce ne gleda moze li prijeć cestu prek pješačkog već samo prijeđe ni ne pogleda...
A cuj, kad ti sama murja porucuje da "probijas led" onda se ljudi opuste, prelaze gde zele i gaze po nasem Flexu

'
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 18:51   #142
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Pa biciklisti i moraju vozit po kolniku, tako kaze zakon. Ali i kaze da se voze po krajnjoj desnoj strani. A morona ima...vidio ja jednog kako pedalira posred Ljubljanske, a ima bic. stazu.

Ali ima i morona medju vozacima. Na nekim mjestima vozim po nogostupu makar bilo dosta ljudi cisto da izvucem zivu glavu... Ili oni koji sjede na trubi i sve po spisku kroz prozor jer, eto, smetam mu u Frankopanskoj jer vozim po propisu po kolniku desno kolko ide, uredno osvijetljen i svjestan njegove prisutnosti na cesti (retrovizor).

Btw Beren, cestitke Ali zbilja mi nije jasno kako si se tamo sasuo, kaj bi bilo da dodjes na skretnicu...
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 19:56   #143
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Biciklističke staze su koma jer na dosta mjesta rinzol nije spušten (meni to tolko ne smeta al kad se vozim sa dragom izgubim živce jer ona mora siči sa bicikla kod svakog rinzola). Vožnja po Jarunu kad malo zatopli je prvavi slalom kroz rulju, svi se šeću po stazi za bicikliste
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 20:09   #144
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Vožnja po Jarunu kad malo zatopli je prvavi slalom kroz rulju, svi se šeću po stazi za bicikliste
One zgodne grabis za guzice a one gadne i kaj zgledaju ko Fleks ritnes nogom.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 23:51   #145
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
@Bubba Jesi vidio butre kaj vježbaju guzu.. obuku bijele tajce i voze samo stoječki- klac-klac. Onda baciš taktiku Tour de France vožnja u zavjetrini- manji otpor zraka
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2008., 00:30   #146
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
@Buljek:
Di je review? Videl sam jednu konu blast u ponedeljak, ja mislim, na jarunu (svjetlo plavu) covek je bil u suskavcu, jesi to bil ti? Nemoj mi konu na asvaltu testirati :-)
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je online   Reply With Quote
Staro 28.02.2008., 00:30   #147
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
One zgodne grabis za guzice a one gadne i kaj zgledaju ko Fleks ritnes nogom.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2008., 13:33   #148
fuc1ker
Ovo dole nisam ja
 
fuc1ker's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 56
pomoć oko kupnje bicikla za 2000-2500kn

Koji je od ovih bicikli najbolji i jeli ima neki bolji bic za te novce
http://dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=4004
http://dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=4071
http://dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=5024
i koje su težine tih bicikala
__________________
fuc1ker je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2008., 13:36   #149
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
isuse dajte odite na dropbike.com sa ovakvim pitanjima.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2008., 13:40   #150
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Evo ovdje su spamali o biciklima ...

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=98655
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na