Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.06.2007., 21:15   #61
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ja sam si bas uzeo Mideu stropnu, tj. kazetnu.
Fenomenala.
Hladi mi cijeli kat od kojih 60 kvadrata ako ne i vise bez prestanka.
Nit se ne vidi.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 23:31   #62
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
@Syss, mi ti za čišćenje i dezinfekciju koristimo:

1) Coil Disinfectant
2) Foam-a-Coil
3) Renewz
4) Actabs

Upiši si u google, možda ti pomogne... zapravo su naj važniji (1) Coil Disinfectant i (4) Actabs! Ako možeš, njih si nabavi za održavanje! Vjerovatno bu ti dugo trajao jerbo buš to koristio na jednoj ili par klima, što nije puno tak da se bome isplati!

Savjet: Kad ti dođu vručine i kad buš češće koristio klimu, onda si jednom mjesećno očisti filtere i dezinficiraj klimu! To ti oduzme 10-15 minuta, ali zrak je bome kvalitetniji!
ma vjerujem u to, samo daj mi reci neko sredstvo koje mogu kupit u pevecu ili tak nekom dreq marketu, a da služi svrsi.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2007., 23:37   #63
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
kakve su gree klime općenito?
Buger je online   Reply With Quote
Staro 15.06.2007., 00:07   #64
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
@Ice Demon, drago mi je kaj si zadovoljan! Ja sam inaće isto veliki fan tih kazetnih jedinica baš zbog toga jer su "dio stropa"... Jedini bad je to kaj su te klime namjenjene za ugradnju u objektima koji su tek u izgradnji ili koji imaju rezervirani prostor za spušteni strop! Ali inaće, ako bum ikada kuću gradio, obavezno mi idu takva dva Mitsubishia nutra

@Syss, mislim da nemaš u Pevecu to za kupiti, ali stari kaže da ima tih sredstava u Metrou... nisu nešto specijalno kvalitetna ali služe svrsi! Jedino nije znao točne nazive, tak da to moraš pitati prodavače!

@Bugger, Gree ti je stvarno loša klima i nemrem ti je preporučiti! Naravno i naj lošje klime buju radile i hladile, ali opet ti je ne preporučujem! Klima je jako bučna... sam dizajn klime također već govori da su je šarlatani radili! Napravljena je tako da su cijevi za instalaciju sa jedne strane, a odvod sa KRIVE strane nasuprot cijevima s nemogučnošću da se premjesti! Znaći ili moraš bušiti rupčagu u zidu jer moraš proč van sa holenderima i odvodom zajedno ili moraš bušiti dvije normalne rupe sa svake strane klime da bi mogao odvod iznjeti van iz stana/kuće! Ma užas
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2007., 13:54   #65
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
thnx... kad ću biti u prolazu, bum se raspitao!
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2007., 22:01   #66
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Za njuba : Di se nalazi taj filter u klimi i kako doći do njega i kako ga očistiti
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2007., 22:15   #67
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Citiraj:
Autor Dawar Pregled postova
Za njuba : Di se nalazi taj filter u klimi i kako doći do njega i kako ga očistiti
Skineš onaj veliki poklopac na unutarnjoj jedinici i vidit ćeš veliku mrežicu(filter) koji izvadiš i opereš u vodi do 45C ili ga dezinficiraš sa nekim sredstvom...

sve ti piše u manualu...
Buger je online   Reply With Quote
Staro 24.06.2007., 23:10   #68
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
E Bartuc gdje nađem na svojoj klimi (Haier HSU-07HDO3/R2) taj BIO i DEO filter, gledao sam na službenoj stranici ali ja nevidim te filtere a trebao bi ih imati, vidim samo zračni filter
Buger je online   Reply With Quote
Staro 24.06.2007., 23:43   #69
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Trebali bi ti biti ili pričvršćeni za običan (zračni) filter ili iza zračnog filtera na plastici ispred isparivača (rashladnih limova - listića)!

To ti je ajmo reč veličine 1/3 ili 1/4 zračnog filtera, moraš ih skužiti osim ako ih nisi dobio Majstori sebi zeli filtere
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2007., 23:59   #70
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
a koliko koštaju ti filteri?
Buger je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.06.2007., 11:26   #71
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
To ti je za svaku klimu drugačija cifra, znam da je za Toshibu cca 150 kuna... Za Haiera na žalost ne znam, najbolje da nazoveš glavnog uvoznika za Haier i raspitaš se!

Glavni uvoznik za Haier ti je MBFrigo!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2007., 11:58   #72
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
jel valjaju ti filteri šta i jel se osjeti razlika sa njima?
Buger je online   Reply With Quote
Staro 25.06.2007., 13:03   #73
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Biofilter ti je više anti-alergijskog i anti-visrusnog tipa tak da direktno sa njim ne osjetiš razliku u zraku ali smanjuje simptome alergije! Dok Deo filter daje svježiji miris zraku kaj puše iz klime...

A sad koliko ti je to važno... to sam odluči!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 22:05   #74
MJuric
Gens Una Sumus
Moj komp
 
MJuric's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Dubrovnik
Postovi: 123
Klima uređaj

Bok,naime planiramo postavit klimu(napokon) pa me zanima par stvari...

Kao prvo odlučili bi se za fiksnu klimu,s time da mora hladit/grijat 1 prostoriju od cca 30-35m^2,visina prostorije je malo veca od 2 m...pa me zanima kakve sve klime postoje(cuo sam o podnima,o onim tanima sto se defakto nalijepe na zid i sl)pa eto koja je marka dobra,koji tip klime i sl....zanimaju me ISKUSTVA...sto se tiče budžeta ostavimo ga variajbilnim s tim da je to neke razumne cifre...

Eto znam da je ovaj post "malo"neodređen ali ako netko moze pomoc u savjetu,iskustvu cijenio bi to...

Hvala
__________________
...war,war never changes...
MJuric je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 22:13   #75
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 22:24   #76
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,387
Uzmes ili pod tockom 3 ili 4.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 00:46   #77
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Totalno se slažem sa ovim odgovorom ispod I ta prijenosna (mobilna) klima mora imati potegnutu cijevčinu (ali fakat cijevčinu, ogromnu cijevčinu) van iz stana... a nemreš kako osim kroz prozor! I onda si zamisli kak klima radi uz otvoren prozor! Ona skida vlagu iz zraka, a kroz prozor ulazi dupla doza vlage jerbo iz te cijevčine tutnji vruči zrak

Znaći, izbjegavaj!
Citao sam ovu temu i vidio da se nikako ne preporuca prijenosna klima.

No... djed od cure zivi na Lastovu i mi idemo ovo ljeto k njemu te bi nam trebala nekakva klima za ohladiti sobu od cca. 20m2. Starci joj razmisljaju uzeti jednu prijenosnu jer je kuca stara i nije zgodno ugradjivati fiksnu klimu, a i treba nam samo na cca. mjesec dana i nekako i nema smisla onda to sve ugradjivati, busit itd. ...

Pa sad... koju klimu uzeti? Marka? Model? I da li uopće ima smisla uzimati tu prijenosnu? Imas kakvu preporuku?
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 00:58   #78
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Prijenosna klima bude hladila, ali jako je glasna i neugodno je živjeti kraj nje kada radi! Ima daleko više nedostataka nego prednosti! Ona je baš krajnje rješenje ako se nikako nemre montirati vanjska jedinica na fasadu ili krov ili ...!

Inaće, što se fiksnog modela tiće, za 20 kvadrata ti je dosta 2kW klima kojih imaš već od 2000 kuna (bez montaže)! Možda možeš i jeftinije proč sa nekom manje poznatom klimom poput AUX-a ili Mitsui-a, to su ti OK klime po stvarno prihvatljivoj cijeni!

Ako kažeš da je to samo za mjesec dana godišnje onda ti se stvarno ne isplati uzimati nekaj uber skupo. Tak da kažem gledaj gore navedene marke i bit će OK!

PS: Ako je samo za sobu, gledaj 2kW, a ako želiš možda hladiti i još koju prostoriju više onda ti je možda i bolje 2,5kW! Sa 2,5kW možeš komotno otvoriti vrata u takvoj sobi i hladiti još cca 10 kvadrata!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 14:30   #79
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Citao sam ovu temu i vidio da se nikako ne preporuca prijenosna klima.

No... djed od cure zivi na Lastovu i mi idemo ovo ljeto k njemu te bi nam trebala nekakva klima za ohladiti sobu od cca. 20m2. Starci joj razmisljaju uzeti jednu prijenosnu jer je kuca stara i nije zgodno ugradjivati fiksnu klimu, a i treba nam samo na cca. mjesec dana i nekako i nema smisla onda to sve ugradjivati, busit itd. ...

Pa sad... koju klimu uzeti? Marka? Model? I da li uopće ima smisla uzimati tu prijenosnu? Imas kakvu preporuku?
Ja imam haier prijenosnu klimu i nije losa kad nisi u blizini.
Ako mislis hladiti i spavati uz nju - zaboravi.
Kako kaze Bartuc glasna je i rostanji ko sto vragov. Mi si eventualno upalimo klimu na kojih 1-2 sata prije nego idemo spavati, a kasnije samo stavimo ventilator na min i onda je dosta tiha.

Kolega je rekao da ce nabaviti takvu klimu samo za podrum tj, kad u ljeti ima kolinje da rashladi podrum da se moze meso normalno ohladiti, a da ne kenjaju muhe po njemu .
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 17:59   #80
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
Kolega je rekao da ce nabaviti takvu klimu samo za podrum tj, kad u ljeti ima kolinje da rashladi podrum da se moze meso normalno ohladiti, a da ne kenjaju muhe po njemu .
Znaći ipak postoji način da se ta klima iskoristi

Dobra fora vam je kupiti još dodatni ventilator ili 2 uz klimu jerbo si onda možete odlično povezivati hlađenje više prostorija! Npr. klima hladi dnevni boravak i puknete ventilator na početak hodnika tak da hladni/suhi zrak brže putuje prema sobama... Možda nekome pomogne taj Hint Ja si na taj način hladim kuhinju!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 18:22   #81
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Prijenosna klima bude hladila, ali jako je glasna i neugodno je živjeti kraj nje kada radi! Ima daleko više nedostataka nego prednosti! Ona je baš krajnje rješenje ako se nikako nemre montirati vanjska jedinica na fasadu ili krov ili ...!

Inaće, što se fiksnog modela tiće, za 20 kvadrata ti je dosta 2kW klima kojih imaš već od 2000 kuna (bez montaže)! Možda možeš i jeftinije proč sa nekom manje poznatom klimom poput AUX-a ili Mitsui-a, to su ti OK klime po stvarno prihvatljivoj cijeni!

Ako kažeš da je to samo za mjesec dana godišnje onda ti se stvarno ne isplati uzimati nekaj uber skupo. Tak da kažem gledaj gore navedene marke i bit će OK!

PS: Ako je samo za sobu, gledaj 2kW, a ako želiš možda hladiti i još koju prostoriju više onda ti je možda i bolje 2,5kW! Sa 2,5kW možeš komotno otvoriti vrata u takvoj sobi i hladiti još cca 10 kvadrata!
Mislim da je riječ o visokom potkrovlju pa vjerojatno ima nešto više prosječnu visinu tj. nešto više kubika zraka.. onda bi 2,5kW trebalo biti taman nekako?
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 20:08   #82
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Je, onda je bolje uzeti 2,5kW! Ona ti je možda 200-300 kuna skuplja od 2kW tak da se više isplati! Također bi trebao obratiti pozornost da li je prozor okrenut na "sunčanu" stranu, ako je onda ti inaće treba malo jača klima jerbo ti veći dio dana sunce udara drito u prozor i grije prostoriju!

I to sam ti htio reči... 2kW i 2,5kW klime ti imaju stvarno malecku vanjsku jedinicu, svega cca 30-35 kila (ovisi i o proizvođaču), tak da niti ne izgleda ružno niti je problematična za montažu!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 22:01   #83
BmwMPower
Premium
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: VG
Postovi: 1,125
Konja i kilowata nikad dosta
BmwMPower je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 22:24   #84
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Bartuc, da ne znaš slučajno gdje se može kupiti SUPER alleru-buster filter za Panasonic klime?
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 22:52   #85
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
@Igorba, probaj kod glavnih distributera za Panasonic -> Export Drvo, Alea, Geneza! Netko od njih bi morao imati te filtere jerbo su oni dominantni za Panasonic
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 23:31   #86
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Hvala ti, pogledao sam ali nitko od njih nema na stranici ništa, probat ću im poslati mailove, možda nabavljaju.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 00:21   #87
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Je, onda je bolje uzeti 2,5kW! Ona ti je možda 200-300 kuna skuplja od 2kW tak da se više isplati! Također bi trebao obratiti pozornost da li je prozor okrenut na "sunčanu" stranu, ako je onda ti inaće treba malo jača klima jerbo ti veći dio dana sunce udara drito u prozor i grije prostoriju!

I to sam ti htio reči... 2kW i 2,5kW klime ti imaju stvarno malecku vanjsku jedinicu, svega cca 30-35 kila (ovisi i o proizvođaču), tak da niti ne izgleda ružno niti je problematična za montažu!
Sve je to super..ali mislim da ne dolazi u obzir fiksna klima
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 00:32   #88
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
@Denton, šteta... Onda si uzmi baš nekaj jeftinog mobilnog jerbo razlika u kvaliteti takvih klima ne opravdava njihovu višu cijenu ovisno o marki! A i kažeš da je samo za 1 mjesec u godini! Znaći nemoj ciljati na Toshibu ili nekaj u njenom rangu jerbo se ne isplati

Žao mi je kaj ti nemrem baš puno pomoć jer se ne bavimo tim mobilnim klimama! Ali kažem, pogledaj si AUX, Mitsui, Haier, možda i GE, Gree... nisam ziher da li svi imaju mobilne klime ali tek toliko da znaš koji proizvođači nisu pre skupi, a nude OK kvalitetu!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2008., 10:24   #89
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Malo je starije tema, ali ....
Mislim stavati klimu na kat (split uredjaj) i potrebna snaga bi bila 3,5 kW.
Za sad imam nekoliko ponuda, pa me interesira misljenje ljudi koji su u tim vodama.

1. Korel MSM2-12HRN2 s ugradnjom 2800 kn - 1 god garancije kaj je to za klimu, i vrijedi li uopce?
2. LG ES-H126LLAO - s ugradnjom ~3800 kn - 5 god garancije
3. Haier HSU-12HD03 - s ugradnjom ~3800 kn - 3 god garancije

Za sad imam te 3 ponude. Nekak sam najblizi Haieru, ali jos cekam ponudu za Mideu.
Koju bi vi uzeli?
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2008., 10:27   #90
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Heh ti si dobar ja tražim klimu koja će hladiti cca 16 kvadrata i nisam spreman iskeširati više od 2k kn
A i montaža od 1000kn mi se ne sviđa (odustajem od ITa idem postavljati klime)!
(vuco zna da mene moje židofsko srce boli i za 30kn )
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na