Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2021., 20:22   #31
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ovo je prvo postavljanje opreme. Ne vidim vezu s updejtanjem opreme u produkciji, sa inicijalnim postavljanjem. Nisu iste situacije.
Dalje, i poanta je da mu nisam ja ništa pustio. TO JE JEBENA POANTA.
Znači, ajmo reć da sam negdje previdio kvačicu "auto update".
Takvo njesra, ako i postoji, na mrežnoj opremi koja se cijenom gura već pomalo u enterprise segment nema što tražit. Ako i postoji, default bi toj stavci trebalo bit OFF.
E sad, ima vas vidim hrpu "yey ubiquity" ekipe sa 'rpu iskustva, pa ajd nek netko baci screenshot di je auto update opcija.
EDIT: evo sad gledam, komplet ta oprema update available, kako sad nije sam updejto.
A što misliš da sam ja radio? Dobio postavljenu opremu?

Ofc da je svako postavljanje bilo prvo.

Svaki event novi setup.

I da, ne sjećam se gdje je i ako upće postoji auto-update.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2021., 20:31   #32
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A što misliš da sam ja radio? Dobio postavljenu opremu?

Ofc da je svako postavljanje bilo prvo.

Svaki event novi setup.

I da, ne sjećam se gdje je i ako upće postoji auto-update.
Nhf, ali netko tko je odradio tolke stotine komada ubiquity opreme bi to trebao znat.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2021., 18:29   #33
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ovo je prvo postavljanje opreme. Ne vidim vezu s updejtanjem opreme u produkciji, sa inicijalnim postavljanjem. Nisu iste situacije.
Dalje, i poanta je da mu nisam ja ništa pustio. TO JE JEBENA POANTA.
Znači, ajmo reć da sam negdje previdio kvačicu "auto update".
Takvo njesra, ako i postoji, na mrežnoj opremi koja se cijenom gura već pomalo u enterprise segment nema što tražit. Ako i postoji, default bi toj stavci trebalo bit OFF.
E sad, ima vas vidim hrpu "yey ubiquity" ekipe sa 'rpu iskustva, pa ajd nek netko baci screenshot di je auto update opcija.
EDIT: evo sad gledam, komplet ta oprema update available, kako sad nije sam updejto.
Auto update je po defaultu ugašen, bar na kontroleru V.5 i V.6, kak je bilo na V.4 ne sjećam se pošto je bilo davno.

http://www.imagebam.com/image/2fb5ab1368349413


E sad je pitanje ak si stavio update na APu, da si možda slučajno kliknuo i na switchu, ako imaš divajsove na list vieweu jedno je ispod drugog...

Pošto već pričamo o ove dve opreme da pitam vas mikrotik majstore, kaj bi napravili tj kak fixat onaj problem koji sam imao sa ona dva APa?
Dakle AP1 ima stariju verziju FWa, AP2 ima noviju verziju FWa, netko je resetirao AP1. AP1 je ponovo podignut i htio sam napravit maltene clone postavki sa AP2 na AP1, što ne da zbog starije verzije i logično je da je tako.
E sad meni se AP1 nikako nije htio spojit na server da nađe/skine zadnju verziju FWa, jednostavno je napisao da nemre doć do servera, dok drugi na istom switch uredno veli da postoji novija verzija.
Također sa 3 kompa linkovi za ftp uredno bivaju pingani, jedino taj AP1 ne želi to učiniti. Naravno da sam masu postavki, od ručnog unosa, do gašenja firewalla isprobao, skupa sa x savjeta kaj mi je gugl dao...
Kak bi vi to riješili?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 18:34   #34
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
je li ti taj ap1 bio na dhcp-u?
jer ako NIJE, moraš mu ručno dat rutu i dns.
to i mene nervuje malo... ali s druge strane, barem sam siguran da mi ap-ovi neće randomly ić na net iz kojeg god razloga, i automatski neće niti biti dostupni izvana ako su nekim slučajem i izloženi na net.

ps kad radi clone postavki, onda kad restoraš backup sa ap2 na ap1, restore-a se sve, uključujući i mac adrese, pa to trebaš ručno promijeniti jer ćeš u protivnom imati u kućnoj mreži 2 ap-a sa istim mac adresama, a to sa određenim routerima ne radi baš najbolje, ili ne radi nikako.

edit - da mi nije žao hap lite uništit, probao bih mu zafikarit sma konektore i puknut gore decentne dual band antene. ustvari jednu samo, za 5ghz, već kad hap lite ima samo 1 chain za 5ghz. barem bi možda tako pokrio radijus veći od 2 metra.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 20:43   #35
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Auto update je po defaultu ugašen, bar na kontroleru V.5 i V.6, kak je bilo na V.4 ne sjećam se pošto je bilo davno.

http://www.imagebam.com/image/2fb5ab1368349413


E sad je pitanje ak si stavio update na APu, da si možda slučajno kliknuo i na switchu, ako imaš divajsove na list vieweu jedno je ispod drugog...

Pošto već pričamo o ove dve opreme da pitam vas mikrotik majstore, kaj bi napravili tj kak fixat onaj problem koji sam imao sa ona dva APa?
Dakle AP1 ima stariju verziju FWa, AP2 ima noviju verziju FWa, netko je resetirao AP1. AP1 je ponovo podignut i htio sam napravit maltene clone postavki sa AP2 na AP1, što ne da zbog starije verzije i logično je da je tako.
E sad meni se AP1 nikako nije htio spojit na server da nađe/skine zadnju verziju FWa, jednostavno je napisao da nemre doć do servera, dok drugi na istom switch uredno veli da postoji novija verzija.
Također sa 3 kompa linkovi za ftp uredno bivaju pingani, jedino taj AP1 ne želi to učiniti. Naravno da sam masu postavki, od ručnog unosa, do gašenja firewalla isprobao, skupa sa x savjeta kaj mi je gugl dao...
Kak bi vi to riješili?
Di je problem? Winbox na ap, drag'n'drop zadnju verziju u files i reboot. Ručno skineš s mikrotik sajta...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 22:39   #36
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
export import configa
neš ti clonirat mac adrese
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 22:40   #37
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,942
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Di je problem? Winbox na ap, drag'n'drop zadnju verziju u files i reboot. Ručno skineš s mikrotik sajta...
Ovo čak radi ako kad si spojen preko MAC adrese. Router ne mora niti imati IP

MikroTik su jedini routeri za koje znam da to mogu dok su regularno bootani.

Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
export import configa
neš ti clonirat mac adrese
Neki modeli MikroTika ne dozvole izmjenu MAC adrese interfacea.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2021., 18:47   #38
lokoloko
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: worldwide
Postovi: 57
Imamo sve: Mikrotik, Unifi, Ruckus; još fali Cambium?
lokoloko je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2021., 19:43   #39
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Meni baš krepucnuo Loco m2 od Ubiquiti-a, nakon mislim 5 god. šta je radio skoro bez prestanka. Neki dan se spojim nešto podesim usnimam postavke i nakon toga se zbrikao. Probao sve živo i onaj recovery mode njegov 0 bodova, ne mogu mu uopće pristupit.

Da li uzimat istog ili imate šta bolje za preporučit, znači treba mi AP preko POE-a, ali da je u tom cijenovnom rangu.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2021., 20:30   #40
lokoloko
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: worldwide
Postovi: 57
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Meni baš krepucnuo Loco m2 od Ubiquiti-a, nakon mislim 5 god. šta je radio skoro bez prestanka. Neki dan se spojim nešto podesim usnimam postavke i nakon toga se zbrikao. Probao sve živo i onaj recovery mode njegov 0 bodova, ne mogu mu uopće pristupit.

Da li uzimat istog ili imate šta bolje za preporučit, znači treba mi AP preko POE-a, ali da je u tom cijenovnom rangu.

Haha
kontam da negdje imam m2 i nađem ga u nekoj prašini





ako ti treba.. jbga lokoloko

Zadnje izmijenjeno od: lokoloko. 01.02.2021. u 20:37.
lokoloko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2021., 20:57   #41
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor lokoloko Pregled postova
Haha
kontam da negdje imam m2 i nađem ga u nekoj prašini


ako ti treba.. jbga lokoloko
Uspio srediti svoj ipak nije krepucnuo nego je užasno ga glupo bilo dobiti da mu uspijem pristupiti. Tako da neće trebat, ali hvala na ponudi.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 02.02.2021. u 21:21.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na