Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.07.2020., 08:27   #121
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,015
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Komocija (sve pod nosom) dolazi uz cijenu.

Ako nemaš novaca za komociju, onda dolaze kompromisi. Svako malo čujem od raznoraznih poznanika da su:

a) odbili posao, jer im se ne isplati putovati tramvajem/busem više od pola sata

b) pogledali super stan, ali im se ne isplati ako stanica javnog prijevoza nije pred zgradom i pošta+banka+vrtić+konzum+dm+pekara+birtija nisu u istoj zgradi ili u najgorem slučaju u zgradi preko puta

c) našli stan koji je u kvalitetnoj zgradi, ima sve papire, niske režije, normalne susjede...savršen je, ALI im se ne sviđa kut pod kojim sunce pada u 16:23 u dnevnu sobu i nema bide u kupaoni pa se ni to ne isplati...

d) sve je super, ali je namještaj ružan i bezveze i ni to se ne isplati
To je jedna strana medalje.
Druga (barem tu u Rijeci) je da se prodaju rupčage u koje treba bacit bombu, zatvorit vrata i čekat da se prašina slegne po cijenama kvalitetnih novogradnji.
Ekipa misli da će past cijene? Nemojte me nasmijavat, znam za slučaj gdje je barba odbio 100t€ keš love, prodaje već godinama za 130, stan samo propada. Hrvati drže ukopane pozicije kad je kriza, navikli su. Jeftino kupljene nekretnine gdje je netko lovu obrnuo nabrzake se prepričavaju godinama i mogu se na prste jedne ruke nabrojat.
Izbor kvarta u Rijeci? Zaboravi. 9 od 10 ih imaju probleme s parkiranjem, kamoli dalje.
Novogradnje? Frend mi šibnuo sliku, najurio je cijelu ekipu s gradilišta, zid od poda do stropa bježi 20cm bez pretjerivanja.
Jedan od rijetkih kvartova u gradu s dovoljno zelenila i parkinga? Gradske službe kose i održavaju na kvartalnoj bazi. Đungla. Ajd, tu sam i kupio na kraju.
Zmija od metra i po na stepenicama od zgrade za dobro jutro Telac od 120kgx2m vrišti ko curica i budi susjede.
Agencije? Neću nikad zaboravit, "pomorac prodaje poziciju", rupčaga u neboderu bez parkinga u kojoj je od hodnika napravio kuhinju i blagavaonu. Cijena sitnica...
65m2 stana u novogradnji? Yea, right, lođa, parking i drvarnica su valjda 20m2. Šiber vrata da dobije na prostoru i moš birat imaš dnevni ili blagavaonu, nema mjesta za oboje.
Adaptirate u Primorju i Dalmaciji? No problemo, cijena majstora x2 naspram ostatka Hrvatske, bikoz turizam, dnevni najam, štogod. Prosječna plaća manja nego u Zagrebu iz istog razloga.
Kupujete nekretninu u kroejša po cijenama iz Minkena i Beča?
Naguzite se da vas yebemo za vaše pare...
A za odbijanje posla se slažem, znam ih hrpu koji neće iz Crikvenice u Rijeku putovat, a samo za info, Crikva-Zamet 23min flat po obilaznici.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 29.07.2020. u 08:38.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 09:23   #122
C.J.B.
Premium
Moj komp
 
C.J.B.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
Ja sam kupio stan u centru Zagreba nakon potresa po cijeni o kojoj smo diskutirali prije istog. Posto zgrada nije bila ostecena nismo cijenu korigirali.
Potpuno adaptiran, opremljen i namjesten prije 18 mjeseci.

Ne vjerujem da ce kvalitetni stanovi cjenovno padati.
Da sam cekao pad cijena ili bojao se kupiti zbog eventualnog sljedeceg potresa, pitanje je kada bih, ako uopce, ista kupio.
__________________


C.J.B. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2020., 09:42   #123
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
To je jedna strana medalje.
Druga (barem tu u Rijeci) je da se prodaju rupčage u koje treba bacit bombu, zatvorit vrata i čekat da se prašina slegne po cijenama kvalitetnih novogradnji.
Ekipa misli da će past cijene? Nemojte me nasmijavat, znam za slučaj gdje je barba odbio 100t€ keš love, prodaje već godinama za 130, stan samo propada. Hrvati drže ukopane pozicije kad je kriza, navikli su. Jeftino kupljene nekretnine gdje je netko lovu obrnuo nabrzake se prepričavaju godinama i mogu se na prste jedne ruke nabrojat.
Izbor kvarta u Rijeci? Zaboravi. 9 od 10 ih imaju probleme s parkiranjem, kamoli dalje.
Novogradnje? Frend mi šibnuo sliku, najurio je cijelu ekipu s gradilišta, zid od poda do stropa bježi 20cm bez pretjerivanja.
Jedan od rijetkih kvartova u gradu s dovoljno zelenila i parkinga? Gradske službe kose i održavaju na kvartalnoj bazi. Đungla. Ajd, tu sam i kupio na kraju.
Zmija od metra i po na stepenicama od zgrade za dobro jutro Telac od 120kgx2m vrišti ko curica i budi susjede.
Agencije? Neću nikad zaboravit, "pomorac prodaje poziciju", rupčaga u neboderu bez parkinga u kojoj je od hodnika napravio kuhinju i blagavaonu. Cijena sitnica...
65m2 stana u novogradnji? Yea, right, lođa, parking i drvarnica su valjda 20m2. Šiber vrata da dobije na prostoru i moš birat imaš dnevni ili blagavaonu, nema mjesta za oboje.
Adaptirate u Primorju i Dalmaciji? No problemo, cijena majstora x2 naspram ostatka Hrvatske, bikoz turizam, dnevni najam, štogod. Prosječna plaća manja nego u Zagrebu iz istog razloga.
Kupujete nekretninu u kroejša po cijenama iz Minkena i Beča?
Naguzite se da vas yebemo za vaše pare...
A za odbijanje posla se slažem, znam ih hrpu koji neće iz Crikvenice u Rijeku putovat, a samo za info, Crikva-Zamet 23min flat po obilaznici.

Ma nebu padale cijene. Problem je u Zagrebu kaj dosta zgrada nije kvalitetno građeno i baš moraš dobro ubost.


Meni se sad otvorila prilika za jedan stan na mihaljevcu pa budemo vidjeli.
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 09:56   #124
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,140
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
opet se nje skuzilo kaj hocu reci.

Ljudi općenito koji god da je kvart, ne treba biti elitan rupe iznajmljuju za dosta novaca jer eto, bus ili tramvaj je blizu.

Pogledajte samo oglase okolo vidjet ce te i sami.

prije potresa svima je bio primamljiv centar, a sad nakon potresa nije.


pogldaj samo na njuskalu ili okolo koliko stanova je pecijenjeno zbog prijevoza. Ja s svojim 110 000 eura mogu nac garsonjeru gdje god hocu, ali poanta je da smo postali žedni novca, a za pare ne nudimo ništa.
da vidiš kakvih kuća na ima na selu. ne moraš živiti u centru
chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 09:58   #125
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,140
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Ma nebu padale cijene. Problem je u Zagrebu kaj dosta zgrada nije kvalitetno građeno i baš moraš dobro ubost.


Meni se sad otvorila prilika za jedan stan na mihaljevcu pa budemo vidjeli.
a kao svejedno ti je gdje živiš...

hahaha

kaj radiš na sljemenu ?
chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 10:02   #126
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Svatko trazi stan tamo gdje mu paše. Da imam auto vjeruj mi nebi uopce trazila u ZG

Poanta je da mi Hrvati držimo cijene rupčaga, ali u tu istu rupčagu nebi voljeli poslati svoje dijete.
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 10:18   #127
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 573
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
mi Hrvati
kupuješ nekretninu za +100k eura na kredit do penzije, a vozački ispit (ako ga nemaš) i neki pošten rabljeni auto kupiš za ~10k eura. definitivno ima smisla, definicija ove sintagme "mi Hrvati!"

s tim da ti je bonus kod auta da ga možeš boostati na 300 konja ko burmuz, a u stanu te mogu zeznuti potres, poplava ili svećenik koji dolazi svake godine.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 10:21   #128
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
ma sranje je kaj danas imas poso, sutra nemas. da si ja trazim stan u zg samo bi gledo da je javni prijevoz blizu, ako se radi o uredskom poslu. da radim terenski poso, znaci moras imat auto, nema sanse da bi gledo zg, radije u okolici ubodes stan/kucu. iako je stan uvijek dobra investicija, pa bi razmotrio i to da stvarno uleti neka lokacija sa parkirnim mjestom i bliskim izlaskom na slavonsku/vukovarsku.

ja se samo nadam da ce starogradnja past, jer placat tolike pare za centar i jos sa uzasnim parkingom meni nema smisla.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 10:24   #129
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
a kao svejedno ti je gdje živiš...

hahaha

kaj radiš na sljemenu ?
Onaj dio kad je rekla da je gledala i stan u Utrinama si prigodno preskočio komentirati?

Dajte se ljudi manite komentirati izbore drugih ljudi. Tko hoće nek pomogne, zajedljivi komentari nikome ne pomažu.

Nit ćeš ti sebi poboljšati dan s tim komentarima, niti ćeš drugim ljudima promjeniti mišljenje.

A što se tiče cijena stanova i kvartova samo zato jer je tramvaj blizu, taj fenomen u ZG-u mi nikada nije bio jasan.

OK razumijem da stan na Bijeniku ne može biti jednako dobar kao onaj na Trešnjevci. Znam jer sam živio tamo, i reko "svi vi ste debili, gle kakav pogled, mir, tišina, terasa...", je al svaki put kad neš trebam imam drndanja s autom do črnomerca već zgubim volju, a kamoli dalje. Kak je tek ovima koji busom trebaju ić...

Ali recimo novi Zagreb, Sloboština uvijek imala niske cijene stanova, a Utrine i Zapruđe, koji imaju puno lošiju kvalitetu zgrada kao držali bolje zbog pozicije. Zapruđe pod Bundek prodaju, a to su limenke, grozno.

Sopot drži visoke nerealne cijene, jer je eto "samo preko ceste od Središća". Iskreno i Središće drži prevelike i pretjerane cijene...

Osobno preferiram Dugave / Sloboština, pogotovo ako netko ima auto.

Ali naravno da ako netko radi na Črnomercu, a recimo žena mu u Španskom, da neće gledati stan u Dubravi. Jer im je to 2-3 sata putovanja dnevno... a treba doć po djecu u vrtić, plus što većina vrtića ima limit 10h dnevno da dijete smije biti. Ako radiš 8h i putuješ oko 1h na posao, si na rubu tih 10h. I kome je uopće gušt doći doma nakon posla u 18.30, a završio si u 17?

Što se cijena tiče, manje korekcije su moguće, možda ce biti jeftinijih stanova koje će banke prodavati (ali se iskreno nadam, zbog tih ljudi, da neće). Rijetki koji prodaju stanove ili zemljišta da im se žuri. Tima koji se žurilo su već rješili i rješe brzo u par dana, takve stanove treba uloviti, najćešće odu za keš, ne stigneš ti rješit kredit pošto im se žuri.

Bio je jedan stan u Središču, oko 25% ispod tržišne cijene... ali uvjet je bio keš NA RUKE. Ništa preko računa....
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 10:36   #130
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,140
Ma ne, nisam ja imao loše namjere.

nego mi je skroz čudno da ona traži stan u kvartovima gdje su oduvijek cijene bile veće nego u ostatku grada, a istovremeno nema dovoljno love. i onda tu i tam naleti neki jeftniji stan u tim kvartovima gdje ona traži i normalno da je najčešće rupa...

isto tako ako ona npr... radi u centru, to ne znači da mora živjeti u centru, bio potres ili ne.

također ne moraš živjeti 5 minuta od posla, nije pisano pravilo.

rijetko tko živi par minuta od posla.

a i da živiš 5 minuta posla, u današnje vrijeme vrlo lako možeš dobiti otkaz, ili se firma preseli na neku drugu lokaciju. pa ti to ništa ne znači.

pogledaj samo koliko ljudi koristi javni gradski prijevoz, a i isto tako koliko se koristi prigradski vlak...
chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2020., 10:41   #131
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,267
Prije godinu dana novine su vrištale da u ZG ima nekoliko tisuća praznih stanova, gro u novogradnjama. Spominjale su se neke zgrade sa stanovima za znanstvene novake i sl. gdje je zauzeto 10% stanova. Gdje su završili ti stanovi i zašto nisu prodani?
Obzirom da meni ZG kvartovi ne znače previše, pretpostavljam da je u pitanju:
a) zgrade su u nekoj teškoj vuko*ebini
b) kvaliteta gradnje je koma
c) a+b


Meni osobno se sviđa Jarun kao kvart. Dosta zelenila, miran kvart (osim kad je INmusic), ima i parkinga za aute, van centra, javni promet i velike prometnice (Horvaćanska, Selska, ZG Avenija,...) relativno blizu, ima škole, crkve i trgovine,... Ima tamo i novogradnji (Jarunska ulica) i starijih zgrada (Hrgovići).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 10:47   #132
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Evo, onkološki sam bolesnik pa sam često po bolnicama, sad bolje?

Nbitno je , ovdje se najvise referiram, da ljudi su u stanju iznajmljivati rupčage i prodavati , a u te iste oni nebi ni usli.

Prosle god na jarunu se iznajmljivao stan za 2000 kn 18 kvadrata!!

jedem u kuhinji a wc mi je u ćošku, gledam ga.
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 10:50   #133
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
Ma ne, nisam ja imao loše namjere.

nego mi je skroz čudno da ona traži stan u kvartovima gdje su oduvijek cijene bile veće nego u ostatku grada, a istovremeno nema dovoljno love. i onda tu i tam naleti neki jeftniji stan u tim kvartovima gdje ona traži i normalno da je najčešće rupa...

isto tako ako ona npr... radi u centru, to ne znači da mora živjeti u centru, bio potres ili ne.

također ne moraš živjeti 5 minuta od posla, nije pisano pravilo.

rijetko tko živi par minuta od posla.

a i da živiš 5 minuta posla, u današnje vrijeme vrlo lako možeš dobiti otkaz, ili se firma preseli na neku drugu lokaciju. pa ti to ništa ne znači.

pogledaj samo koliko ljudi koristi javni gradski prijevoz, a i isto tako koliko se koristi prigradski vlak...
Sve 5, moje isprike pošto sam krivo shvatio namjere, ali izgledalo je ko podjebavanje.

A svatko zna šta i zašto negdje traži, koliko god se to nama činilo da nema smisla, tom nekom možda ima.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 11:15   #134
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,140
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Evo, onkološki sam bolesnik pa sam često po bolnicama, sad bolje?

Nbitno je , ovdje se najvise referiram, da ljudi su u stanju iznajmljivati rupčage i prodavati , a u te iste oni nebi ni usli.

Prosle god na jarunu se iznajmljivao stan za 2000 kn 18 kvadrata!!

jedem u kuhinji a wc mi je u ćošku, gledam ga.
onda pogledaj kvartove u blizni bolnice sveti duh... črnomerec, kustošija, voltino, vrapče itd... a i možeš pogledati šestine, možda se nešto nađe.

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Sve 5, moje isprike pošto sam krivo shvatio namjere, ali izgledalo je ko podjebavanje.

A svatko zna šta i zašto negdje traži, koliko god se to nama činilo da nema smisla, tom nekom možda ima.
nema beda, sve pet
chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 11:18   #135
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,596
Kroz cijelu temu samo mantra kako su u Zagrebu samo rupe koje previše koštaju. Sorry, ali...boohoo. Zakon ponude i potražnje.
Imaš tri opcije
1. Čekaj dok cijene ne padnu (neće)
2. Traži dok ne nađeš omjer cijene i kompromisa koji ti paše (po dosad viđenom, i to će trajati)
3. Promijeni grad/selo/državu/posao za nešto gdje su uvjeti povoljniji za život dugoročno ili... kriterije
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 11:21   #136
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Ma ja sve ovo govorim općenito.

Al dobro.

Hvala svima na savjetima
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 11:41   #137
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Poslijednih godinu dana, možda i više tražim 4s stan da je blizu tramvaja jer je ponuda takvih stanova ograničena.

Novogradnje baš i nema, ono što ima il se proda odmah il je na lokaciji koja mi nije baš nešto. Starogradnje ima al po suludim cijenama gdje traže 2000e+ za stan koji je potrebno skroz renovirati.

Tako da tražim i dalje...
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 12:00   #138
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,267
Cijela ta priča s nekretninama ima čudih situacija.
Kod mene imaš novogradnje u kojima se stanovi prodaju k'o vruće kifle, a druge zgrade već godinama stoje prazne (gledam jednu takvu s balkona svaki dan). Razlika u cijeni nije neka, a pozicije su im slične. Ne vidim ni neke razlike u kvaliteti gradnje. Zašto je to tako, ja nemam pojma.
A ima i (projektantskih) nebuloza. Nova zgrada u centru nema nijednog balkona/loggiu. Ja takav stan ne bi kupio ni u najluđem bunilu. U drugoj zgradi je stubište na sredini zgrade potpuno otvoreno za elementarne nepogode. Cijene: 2.800-3.200€/m2, ovisno o poziciji stana.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 15:36   #139
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Poslijednih godinu dana, možda i više tražim 4s stan da je blizu tramvaja jer je ponuda takvih stanova ograničena.

Novogradnje baš i nema, ono što ima il se proda odmah il je na lokaciji koja mi nije baš nešto. Starogradnje ima al po suludim cijenama gdje traže 2000e+ za stan koji je potrebno skroz renovirati.

Tako da tražim i dalje...
Pa samo VMD je napravio 3 zgrade na 5 min od tramvaja na Vrbanima u zadnjih godinu dana. Neznam kako nema novogradnje
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 16:24   #140
FT1000
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Zg
Postovi: 102
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pa samo VMD je napravio 3 zgrade na 5 min od tramvaja na Vrbanima u zadnjih godinu dana. Neznam kako nema novogradnje
nema 4s po cijeni 2s
FT1000 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 18:34   #141
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova

Nbitno je , ovdje se najvise referiram, da ljudi su u stanju iznajmljivati rupčage i prodavati , a u te iste oni nebi ni usli.
Ne kužim čemu više puta ponavljati ovo. Riječ je o privatnom vlasništvu. Da stavi cijenu od 10 k eura po m2, to je jednostavno njegovo pravo. Hoćeš nećeš, nitko te ne tjera da kupiš. Ne sviđa ti se, skupo je, ništa, gledaš dalje.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2020., 01:39   #142
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,858
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Ma ja sve ovo govorim općenito.

Al dobro.

Hvala svima na savjetima
Jesi to ti bila večeras na Nova dnevniku?
Neka cura pričala u slicnom kontekstu o prenapuhanim cijenama starih prčija i limenki 😁
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2020., 11:19   #143
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Ja ne kužim to kukanje o previsokim cijenama stanova. Očito ljudima koji prodaju nije hića, ako nikad ne prodaju, njihov problem. Previsoka cijena nije problem za kupca nego prodavača. Svi bi se gurali u centar za 1500 ojrica po kvadratu.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2020., 15:18   #144
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
Nekretnine su za mnoge ljude stvar investicije/špekulacije/štednje umjesto onog osnovnog, stavljanja krova nad glavu. Recimo, uložiš lovu u neku nekretninu kako biš se, uz određen rizik, obranio od inflacije. Plan je to za, recimo, 15-20 godina prodati za 100 (kada će ti lova trebati za npr. umirovljenje) a u međuvremenu pokušavaš prodati za 150 ili 200 (dok ti ta lova nije potrebna). Sve je to legitimno a jedini "problem" je što se nekretnine koriste za špekulaciju što, pretpostavljam, donekle usporava promet nekretninana te diže cijene.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 17:57   #145
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Se još čeka da cijene stanova u ZG padnu radi korone?

Dogodilo se ne samo ono što sam rekao(da se uzalud čeka pad) već totalno suprotno. Kako kod novih tako i kod polovnih

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktu...pjele-10473652
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 14:01   #146
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Super su mi ti clanci gdje su sugovornici vlasnici agencija za nekretninte, to bi trebalo ici pod sponzorirani clanak.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 12:39   #147
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,858
Nego šta. Dno dna hrvatskog novinarstva.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 13:24   #148
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
A koga da pitaju takve stvari nego ljude koji su najbolje upoznati sa situacijom na tržištu? Njima je više manje svejedno.

Visoke cijene = veća provizija
Niže cijene = veći volumen
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 13:31   #149
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Ma dobro,neki ljudi nemaju pametnijeg posla nego tražiti teorije zavjere dlake u jajetu.

Nisam znao da je državni zavod za statistiku vlasnik agencija za nekretnine...

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 09.10.2020. u 13:37.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 14:09   #150
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Nitko ne ocekuje pad cijena u ovoj godini, tako da trenutni podaci zaista nisu bitni. Takoder, radi li se o trazenim ili prodajnim cijenama, koliki je dio avansa koji nitko ne vidi? Trziste nekretnina zadnje reagira na negativne (ili pozitivne) ekonomske ucinke, po mojoj nekakvoj procjeni to cemo vidjeti krajem iduce i pocetkom 2022. Jasno nece biti pad od 30%, ipak je HR previse centralizirana i ekonomski nepismen narod ce uvijek vidjeti nekretnine kao najbolju investiciju.
Za posljedicu zadnje navedenog a i masovnog dijeljenja socijalističkih nekretnina za tadasnju sumu od 0 novaca, HR jos uvijek ima vrlo visok postotak stanovnistva, koje ima svoju nekretninu, sto u razvijenijim drzavama nije slucaj, niti potreba. No dobro, tu vec zalazimo dublje u sferu socioekonomskih pokazatelja zemalja u tranzicji, zasto je to tako.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na