Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2020., 15:06   #31
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,446
Cijene će pasti, samo je pitanje kada. Ljudi koji su kupovali stanove na kredit da bi ih stavili u dnevni najam su u problemima. Naravno da se svi nadaju boljem, ali ako kriza potraje, nada će splasnuti i stanovi će krenuti u prodaju.

Ti nudiš cca 1600 €/m2, a za te novce trenutno u ZG mislim da ne možeš kupiti ništa. Mogla si prije 4 godine.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 15:20   #32
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Raspolažem trenutno do 90 000 eura. Ne trazim luksuz, čak i ne treba novogradnja, samo da je zgrada adekvatno i dobro građena.

Ima svega, zato mi mnogi savjetuju da nađem nekoga tkose razumije u građevinu i provjeri sve samnom.



Novogradnju od 50 kvadrata nažalost nećeš moći kupiti u Zagrebu. Starogradnja bi mogla proći, ali to sad ovisi koji dio grada točno želiš jer Branimirova je jako duga ulica i proteže od centra prema Dubravi. Ranije u nekim od tovjih postova spomenuto je da želiš lokaciju iznad Branimirove, što znači da u taj budžet ne ulazi centar i Maksimir, te ulazi dio na području Dubrave. Podsljemenska zona također zna biti dosta skupa i tamo u velikoj većini prevladavaju kuće ili manji stambeni objekti sa par stanova no to su onda obično objekti novije izgradnje, te time vjerojatno izvan ovog budžeta.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2020., 15:30   #33
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Taman sam htio napisati. Dal ona gleda npr. Šalata, Ribnjak, Kaptol, Maksimir itd.? Tu za mali stan cijene idu i preko 3000€ za kvadrat.
  Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 15:38   #34
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Taman sam htio napisati. Dal ona gleda npr. Šalata, Ribnjak, Kaptol, Maksimir itd.? Tu za mali stan cijene idu i preko 3000€ za kvadrat.

Tako je. Što se tiče pada cijena koja je ranije spomenuta, to je nažalost nerealno očekivati ukoliko banke znatno ne postrože kriterije. Financijski standard u Hrvatskoj je porastao, a porasli su i troškovi zemljišta, zgrade se grade po višim i skupljim standardima (ovdje ne želim ulaziti u analize oko starogradnje i fušarenja kod novogradnje jer je zdrav razum da je nova zgrada rađena po standardima kvalitetnija od bilo koje stare, pa se orijentiram isključivo na takve), cijena rada je viša, banke su velikodušnije oko davanja kredita, građani su neke stvari naučili od prošle krize i imaju puno veći ukupnu ušteđevinu nego ranije, naučili su da nekretnine vrijede i da ih je puno isplativije iznajmljivati nego ih prodati za jednokratni novac koji će čuvanjem u banci puno više gubiti na inflaciji nego na zaradi od kamate.......a uvijek će biti ljudi, pogotovo studenata i školaraca, te mladih obitelji u Zagrebu koji će trebati stan za najam dok en stanu na noge. Dok god postoji protočnost bankovnih kredita i mogućnost zaduženja građani će ići u kupovinu i cijene će se održavati. Bankama je također jasno da i one same kao suinvestitori u brojnim projektima ne mogu onemogućavati kredite kupcima jer bi to bio pucanj u vlastitu nogu s obzirom da bi se te iste kupce udaljilo od kupnje nekretnine koju je sama banka sufinancirala prilikom izgradnje.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 16:05   #35
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
U krivo vrijeme trazis. Ja trazim 2 godine malo veci stan zbog bebe i to je nemoguca misija ako nemas 100 000E casha i ostatak na kredit. Ako ti nije hitno pricekaj 2021. Podizanje kredita je i ovak postrozeno, ako jos postroze ne znam ko ce kupovat po ovim cijenama. Mislim da je vecina pokupovala, (koju su vani zaradili i na turizmu), i morat ce cijene dolje.
Naravno da prodajem stan razmisljo bi drugacije

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 16:30   #36
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/s...oglas-29942600

Ovaj bi se možda mogao dobiti za 100,000... da netko sad dođe i iskešira 100k možda bi ga prodali, jer pitanje dal netko kupuje stanove sada u doba korone... dal bi ga dali za 90, ne znam, ali se isplati pitati.

Živio sam u Radauševoj i IV. Maksimirskom naselju i Bulvanovoj i Šeferovoj, poznam Ravnice, ne znam niš drugo od traženih kvartova.

Ravnice su jako dobar kvart, lijep, svi sadržaji su u kvartu, a u Radauševoj nismo imali nikakvih problema, ni sa bukom ni sa žoharima (iako ima zgrada u Augustinčičevoj koja ima problema sa žoharima).
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 23:06   #37
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
A lijepo mi je mama govorila da se bogato udam

Gle, nažalost Zagreb je do prije 4 godine bio zaista meka zakupiti a i iznajmiti stan.

Sad su cijele otišle u nebo. I više zaista nije bita lokacija, svaki cm se dobro naplaćuje.

Sad smo pogotovo svi oprezni nakon tog potresa, i najmanje mi sad treba neka derutna zgrada.

Trenutno gdje ja zivim je zgrada iz 57 e. Nakon potresa, dobilo je stubište i unutarnji stanovi. Moj stan na 5 katu i vanjski jedva par pukotina.

Teško je kupovati kad s ene razumiješ i kad nemaš koga zamoliti za pomoć.


Netko mi je još rekao za PRIMA nekretnine
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 23:10   #38
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Kupuju se stanovi isto kao i prije korone, mozda se malo smanjio intenzitet. Vec par mjeseci intenzivno pratim oglase, i sve što je dobro odlazi u roku 2-3 dana.

Cijene su pale u nekim specifičnim situacijama, novogradnja i bolje stvari -> ni lipe.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 00:23   #39
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,858
Citiraj:
Autor pero_dinamit Pregled postova
Eurovilla. Mi uzeli preko njih. Preporuka. Čak mislim da smo se dogovorili i oko toga koliko njima treba platiti (mislim da nismo dali 2%, nešto manje mislim da smo zaokružili na neki manji iznos ).
Imaju svog odvjetnika koji sve provjerava, slože ugovore, prebace brojila, sve riješavaju i izlaze u susret.


Zar nije da prodavatelj plaća proviziju agenciji? On ju je unajmio. Bar je u mom slucaju tako bilo.




Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Osobno ne bih nikada uzeo novogradnju. Novogradnje, barem većina, su rađene samo radi zarade, što znači brzo i nekvalitetno sa jeftinim materijalima.
Tu kod nas su je zadnje vrijeme moderno raditi betonare tj. zgrade od isključivo armiranog betona. Napraviš šalung, staviš unutra armaturu i sve zaliješ betonom. Unutarnje instalacije prišarafiš za zid, preko njih staviš knauf sa izolacijom i gotova kuća.

Iz iskustva, a već 20g. se bavim upravljanjem zgradama, znam da su najkvalitetnije zgrade rađene 60 i 70-tih godina, pogotovo vojne. 80-tih (83, 84 & co.) slijedi drastičan pad kvalitete koji traje do danas. Uvjerljivo najgore su POS-ove zgrade.

Da mogu birati, uzeo bi stan u zgradi iz 70/80-tih, promijenio sve instalacije u njemu i ne bi imao brige slijedećih 30 godina. U ovim novima, svake godine novo s**nje - malo struja, pa voda, pa kanalizacija,... A da imam para i potrebe, sagradio bi si svoju kuću po svojim željama i kvalitetom.
Potpisujem.

Ja sam ciljano tezio bas tim godistima.

Imam 2 nekretnine, jedna je iz 70, a druga iz 80ih. Ova iz 80 je nesto nevjerovatno koliko je to dobro napravljeno. Sendvic gradnja , vrhunska izolacija za danasnje pojmove.
Mislim da nema tog zeljotresa koji ce ovo cudoviste načeti.

Starci mi žive na korzu u Brodu, ko zna ... Palaca Bencevic. Zgrada je iz 1800 i neke. U dvoriste je za vrijeme rata roknula krmaca.
Ove kojekakve okolne obiteljske kucice za crvenkapice sasule su se ko domine sve redom. A zgrada, da bi mrdnula. Stoji dan danas i vjerojatno ce nadzivjeti 3 naredna narastaja. Vanjski zidovi od 1m pune cigle, a grede krovista 40x40.
Od materijala nase zgrade u danasnje doba bi napravili cijelo naselje




Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
U zadnjih nekoliko godina izvršio sam energetsku obnovu nekoliko zgrada iz 60-tih godina, znači zgrade stare preko 50 godina. Sada zgrade izgledaju kao da su građene jučer, a kupci se otimaju za te stanove i svako malo žicaju stanare da ih prodaju, ali nitko neće. Uz to, vidio sam da postoji tendencija da suvlasnici u obnovljene zgrade ulože dodatna sredstva pa pofarbaju stubište i ogradu (gelender), stave novu rasvjetu, parlafone, nove poštanske sandučiće,...
Tako smo mi radili. Nije da se ne može doskociti tim "starim prdonjama" sto su ih kolege gore spominjale, a što koće zajednicka ulaganja iz pričuve.
Ako se vise od pola stanara slozi, mi smo zamisljeni projekat provodili, a njih ko yebe ... Hoce-nece . Tako smo mi odvojili vodu, stavili portafone, alu stolariju na ulazima, plasticnu stolariju na stubisne prozore, odvojili sve zajednicke režije, a njih 5 "pametnih" sto nije htjelo sad placu.
Kad nesto planiramo, dogovorimo vecu pricuvu da prije skupimo lovu i samo peglaj.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 07.07.2020. u 01:00.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 09:33   #40
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
OT: Kada sam vršio obnovu na zgradi iz '63, uzeli smo 130k € kredita. Stanari su plaćali pričuvu 12kn/m2 dok nije došla refundacija od Fonda. U zgradi je 90% penzionera u stanovima od 60m2 što znači da im je pričuva bila po 100€ mjesečno. Nitko nije rekao ni 'A' za tako visoku pričuvu.
Sada im je pričuva nekih 8,5kn/m2. Svi plaćaju redovito jer su shvatili što su dobili zauzvrat. Jedna žena mi je rekla da zimi u stanu ima konstantnih 19C i da sa par drva u peći dođe do 22C.

U drugoj zgradi vani prži 38C, stan okrenut na more pa je više od pola dana na suncu. U stanu 28C.

Takvih primjera imam hrpu. Ljudi su počeli prodavati peći na drva/naftu/pelete jer su ustanovili da im je klima dovoljna za grijanje/hlađenje tokom cijele godine.

Savjet zagrebčanima: ukoliko želite energ. obnovu zgrade ili da vam zgrada bude funkcionalna, bježite od GSKG k'o vrag od tamjana.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2020., 12:50   #41
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova

Ti nudiš cca 1600 €/m2, a za te novce trenutno u ZG mislim da ne možeš kupiti ništa. Mogla si prije 4 godine.
Pogotovo ne oko I iznad maksimirske jer cijene tu LUDUJU.

Šalata ako je išta novije(mlađe od austro ugarske) si na 3k eura kvadrat ako imaš sreće,Laščina 2.500k eura.

Čisto iz prve ruke,prodali smo,prije 2god,u tom dijelu grada,99 kvadrata stana četverosobnog,gradnja 60ih/70ih prelaz,namješten iz tog perioda(znači socijalizam teži,uložili su dosta na obnovu još) za 200k bez većih problema. I to bez garaže. Garaža se cijeni ko novija limuzina

Doduše zgrade su među prvim protupotresnim zgradama u ovom dijelu zg i osim malo boje nisu ni trepnule tokom zadnjeg potresa

Za 1600€ se ili treba loviti jaaaaako dugo i čekati priliku...ili se okrenuti periferiji malo.

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 07.07.2020. u 12:59.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 18:29   #42
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Pa iskreno, iznenadili biste se kako cijene mogu biti lude neovisno u kojem dijelu grada se nalazite. Novi Zagreb je počeo dizati cijene, barem kako meni kažu.

Žalosno je sto svi cijene tu lokaciju, a ne cijene ono kaj zaista imaju i tu je problem
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 18:38   #43
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,596
Do ove godine je situacija bila da bi nakon sezone došla ekipa s juga s vrećom keša i kupovala bez da pitaju za cijenu.

Ove godine će vreće ostati prazne, kao i stanovi.

Ili će stanovi držati cijenu u nadi da će iduće godine opet navaliti ekipa s vrećom keša, ili će cijene drastično pasti...

Svake godine idu iste floskule o balonu koji samo što ne pukne, ali to nikako da se dogodi, sumnjam i da bude.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 19:29   #44
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Kriza si još nije dala maha. Po mom mišljenju, tek krajem godine, te sljedeća godina.
Što se stanova tiče, mišljenja sam da cijene budu pale, ali ne previše, pogotovo novogradnja. Dok za strogi centar Zg-a očekujem normaliziranje cijena kvadrata tih rupčaga u koje nije uloženo sto godina. Treće, nadam se novim zakonima koji budu 'sanirali' ekipu koja ne plaća pričuvu, jer tim neplaćanjem pojedinci otežavaju obnovu zgrada ostalim stanarima koji uredno podmiruju dugove.
Osiguranje nekretnina također će postati nešto normalno za građane Zg-a, kao što je osiguranje automobila. Čime bi mogla poskupiti renta stanova.

Jedini savjet koji mogu dati kod kupnje stanova je da se upoznate sa predstavnikom stanara, jer znaju bit gamad koji ne plaćaju pričuvu i onda imate problem..
domina je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 20:09   #45
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Prije 4 godine sam dosla ovdje. Borba za naći stan u najam užasna. Ili stanodavac loš, ili ne nude ugovore, ili su stanovi katarsotra s visokom cijenom.

Žalosno je da se tako ponašamo prema svom čovjeku. Uvijek sam se pitala , zar ne razmisljaju da oni mogu biti u takvoj situaciji.

Da se razumijemo, veći stan bi uzimala zbo nedaj Bože jednog dana obitelji, ali nije potreba. Bitno mi je da je bar do 40 m2 i da je održavan.
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 20:11   #46
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Do ove godine je situacija bila da bi nakon sezone došla ekipa s juga s vrećom keša i kupovala bez da pitaju za cijenu.

Ove godine će vreće ostati prazne, kao i stanovi.

Ili će stanovi držati cijenu u nadi da će iduće godine opet navaliti ekipa s vrećom keša, ili će cijene drastično pasti...

Svake godine idu iste floskule o balonu koji samo što ne pukne, ali to nikako da se dogodi, sumnjam i da bude.
Kod prodaje stana postoji 95% ekipe koja ima para i ne žuri sa prodajom. Krizu su sposobni prespavati sa praznim stanom.

Svega 5% je prodaja iz nužde. Neki se krpaju sa rentom a neki su prisiljeni na lowballing.

Ako me laže agent lažem ja.

A ovo sa vrećama novaca sa juga,što govoriš je istina. Kako sam u kontaktu sa ljudima iz Pionira znam da se njihovi stanovi(od svih 6 firmi sa iste adrese ) kupuju pretežno cashem....koji pretežno dolazi sa juga.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 20:49   #47
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa što misliš... gdje ide novac od turista? Ima ljudi kojima je to malen biznis, ali ima i puno onih koji su došli do npr. "samo" 50 kreveta u apartmanskom smještaju npr.
Računaj koliko se zaradi na 50 kreveta, pa i ako ti sezona traje samo 100 dana.
I nije samo na moru. Pa pola južne Dalmacije je direktno, ili na neki posredni način, izgrađeno od Međugorja. Vjerski turist je najprofitabilniji, jer najmanje zahtijeva. Raduje se duhovnim dobrima, a plaća zemaljskima.
Tamo sad nema nikoga npr. Bio sam danas i ni pas ne ide ulicom.

Biti će manje novih investicija u turizam. Ali da će vrijednost stambenih nekretnina pasti, ili da će najam pasti...? Jesu pale režije, porezi, cijena hrane, kamate? Nope. Ne bi se kladio.
  Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 20:58   #48
kassad
marked one
Moj komp
 
kassad's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ck
Postovi: 220
S obzirom na ovu sezonu i covid situaciju na jesen, druge godine od proljeća očekujte pad cijena nekretnina i pad cijena pokretnina. Već sad su neki stavili ključ u bravu i rasprodaju imovinu jer ih čeka neizbježan stečaj. Čuvajte pare za kupnju nekretnina za drugu godinu i pratite dražbe.
kassad je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 21:00   #49
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Hehehe ne ulazim u turizam drugih država ali tom međugorju treba dati nobelovu nagradu za snalažljivost...najača prevara svih vremena...do toga da se poznatim talijanskim golmanima plaća da dolaze i viču da su doživili duhovno prosvjetljenje....na janjetini prstacima i Žilavki

Kassad ko I 2008. što smo čekali pa se dogodilo suprotno...cijene otišle gore a pojačana je izgradnja elitnih nekretnina u ZG

Citat iz rezimea onog doba:

Citiraj:
No, iako se stječe dojam da su cijene kvadrata stanova i kuća tijekom godine pale u prosjeku za barem 100 do 200 eura, statistički podaci pokazuju sasvim suprotno.

Uzevši u obzir čak više od 125.000 traženih cijena nekretnina, indeks prosječnih traženih cijena kuća i stanova u Hrvatskoj u posljednjih 12 mjeseci porastao je 2,3 posto, pokazuju podaci Centra Nekretnina koji je za Jutarnji list izradio prikaz kretanja cijena.
A ova Covid kriza je i biti će peechkeen dim za 2007./2008.

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 07.07.2020. u 21:05.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 22:14   #50
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Iskreno, ako se zakuha ta kriza, mozda se i zaista dogodi pad. Pogotovo ako krenu masovni otkazi i lockdown.

Nažalost, da imam više love mogla bih kupiti bilo gdje, ali nemam.

Možda da igram loto?
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 22:38   #51
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor kassad Pregled postova
S obzirom na ovu sezonu i covid situaciju na jesen, druge godine od proljeća očekujte pad cijena nekretnina i pad cijena pokretnina. Već sad su neki stavili ključ u bravu i rasprodaju imovinu jer ih čeka neizbježan stečaj. Čuvajte pare za kupnju nekretnina za drugu godinu i pratite dražbe.
Pa što ti znači to što je netko zaključao poslovni prostor, proizvodnu halu ili hotel? Tu nećeš stanovati..

Dogodit će se što se dogodilo i 2009-2012, past će ekonomska aktivnost. Manje će se graditi, manje će se kupovati, ali cijene mogu padati samo ako Zagreb postane pust kao Slavonija. A u tom slučaju nećeš ni ti kupovati stan tu, ko što ni sad nisi lud da kupiš stan u Gunji.
  Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 22:43   #52
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Pa što ti znači to što je netko zaključao poslovni prostor, proizvodnu halu ili hotel? Tu nećeš stanovati..
Ljudi koji su radili u tom poslovnom prostoru, hali ili hotelu ostali su bez posla. Možda su planirali kupiti stan, a sad su im planovi malo drugačiji? Neki će odselit, a neki bit manje ekonomski aktivni..
domina je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 22:46   #53
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Gdje će se odselit iz Zagreba? Ako bude toliko velika kriza da u ZG nema posla, gdje će ga biti?
  Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 22:52   #54
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
U Zg nakon ovog potresa ima posla za sve struke definitivno, ali svakako ne za sve ljude... Nisam rekao da neće bit posla... ali za one koji dobiju otkaz, privremeno će im se poremetit planovi.

S druge strane, cijene stanova ne mogu skočit u nebesa, ovo sad je trenutno plafon ako se mene pita.
Ljudi bi mogli shvatit da život u manjim gradovima i selima ipak nije tako loš... i to je nešto super pozitivno u svemu tome. Decentralizacija države nam je užasno potrebna.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 23:09   #55
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova

Da se razumijemo, veći stan bi uzimala zbo nedaj Bože jednog dana obitelji,
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2020., 01:05   #56
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,596
Prije će ljudima banke otimati stanove jer ih neće moći otplaćivati, nego što će investitori spustiti cijene novogradnje.

Kao što je netko gore rekao, bolje gledati dražbe nego se nadati da će cijene pasti.
Investitorima sigurno ne gori pod nogama. Da nemaju konstantni izvor prihoda, ne bi ni išli u novi projekt. Taman će im se cijeli objekt i fino slegnuti i pokazati dječje bolesti ako ostane neko vrijeme prazan
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2020., 08:14   #57
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Kod mene na "selu", u odnosu na cijene stanova i ponudu od prije cca 4 godine, kad sam kupovao stan, cijene su popriličmo otišle gore. Tako da moguće da ima lufta za pad.

Al da, ova kriza koja slijedi, mogla bi sve prodrmati.
Oni koji imaju novce, uglavnom kupuju za najam, pa ako nema mušterija, nek stoji.

Zemlja kojoj se sve temelji na turizmu, koji se sad gura pod svaku cijenu, bez obzira na posljedice, koja uvozi toliko toga, a sve to isto može proizvesti, moglo bi biti zanimljivo.

Da li će biti samo reset ili reboot-vidjet ćemo

Zadnje izmijenjeno od: lowrider. 08.07.2020. u 08:56.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2020., 08:40   #58
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Ljudi bi mogli shvatit da život u manjim gradovima i selima ipak nije tako loš... i to je nešto super pozitivno u svemu tome. Decentralizacija države nam je užasno potrebna.
Bilo bi dobro kad bi ljudi i poslodavci shvatili da se ipak moze raditi od doma i da nije potrebno sjediti u uredu 8 sati da bi se posao obavio.
Samim time sto bi mogao raditi od doma bi si mogao i kupiti/preseliti se u neku nekretninu van grada/na selo i povremeno ici do Zg ili u bilo koji vec grad obaviti koordinaciju, sastanke i sl.
Samim time bi se rasteretio Zg i ne bi vise bila tolika potraznja sa stanovima i cijene nekretnina bi padale.
A mozda bi onda s vremenom ljudi poceli i saditi svoje basce i uzgajati povrce za svoje potrebe... ali to je vec druga tema
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2020., 08:54   #59
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Da se razumijemo, da je bilo posla u mom kraju i života definitivno ne bih dolazila vamo.

Život u gradu je odličan, dok djecu školuješ, pogotovo djeca koja idu na fakultet ( ne treba za stanarinu , itd), ali život u manjem mjestu ima svoju čar.


Da imam auto , birala bi van Zagreba i to prema Samoboru dio ili eto gdje još ide zet Sesvete

Teško je ocjeniti kakvo će biti stanje, budemo vidjeli.

Razmisljama sam i rentatn POS stanove , ono kaj imas pravo kupnje nakon nekog vremena, ali sam čula da su u dosta lošem stanju.

I da , u dosta lošem stanju je naša birokracija. Dođeš na jedno mjesto za upit oni te pošalju na ostalih 5 mjesta.

Ne znam jel istina, dok se gradilo u Kraljevićevoj ona zgrada gdje je sad tehnički pregled vozila da su cijene kvadrata bile oko 1500 eura?
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2020., 09:04   #60
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
POS su teška krama. Radilo ih se s ograničenim budžetom tj. parolom 'čim jeftinije' i baš to se i dobilo - loš projekt, loša izvedba, loši materijali,....
Po mom iskustvu, 90% novogradnji je debelo precjenjeno jer i tu imaš sličan moto: čim brže sa osrednjim budžetom. Te zgrade možda izgledaju lijepo iznutra, ali to je samo šminka ili kako bi to rekli Talijani: stucco e pittura fa la bella figura. Kvaliteta gradnje i materijala je da ti bude slabo. Naravno, ima tu i izuzetaka, ali takvi su rijetki.

Ja sam već razvio 'profesionalnu deformaciju' po tom pitanju. Kada prvi put dođem u neki stan/zgradu, uvijek gledam gornje kuteve da li se vidi pucanje farbe, doljnje linije poda gdje tražim tragove vlage, oko prozora (pogotovo ispod njih) da li je farba napuhnuta od vlage,...

Ako imaš keša, pričekaj da kriza dođe na vrhunac, znači kraj ove i početak druge godine te prati dražbe banaka. Dotle nastavi skupljati keš.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na