Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.07.2020., 12:37   #1
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
STAN: kupovina, krediti, APN...

Pozdrav, ako ima tema ispričavam se

Naime u planu mi je kupiti stan u Zagrebu. Pošto nemam nikoga ovdje da mi sređuje papire, provjerava zgradu planiram angažiratu neku agenciju za nekretnine.

Imate li kakvu preporuku?
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 13:40   #2
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Nažalost od agencije možeš očekivati da ti sam prebace brojila na novoga vlasnika i uvaljaju ti c/p kupoprodajni ugovor sa neta za tih 2% provizije što traže.

Provjera papira i vlasništva bih radije prepustio nekome odvjetniku koji se time bavi jer agencije nemaju kompetentne ljude za tako nešto.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.07.2020., 14:25   #3
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Uglavnom su ti već svi stanovi raspoređeni po agencijama, u nekim slučajevima više agencija prodaje isti stan.

Ono što je problem je da u 99% slučajeva ti kao kupac plaćaš agencijsku proviziju od 2%+PDV od iznosa dogovorene cijene.
Kada na to uračunaš još 3% poreza ukoliko se kupuje stan od fizičke osobe, razmisliš si o novogradnji


I sam sam prošao to u proteklih par mjeseci i na kraju odje*ao agencije i išao na kupnju novogradnje direktno od firme izvođača radova.
Sretno.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 14:49   #4
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Uglavnom su ti već svi stanovi raspoređeni po agencijama, u nekim slučajevima više agencija prodaje isti stan.

Ono što je problem je da u 99% slučajeva ti kao kupac plaćaš agencijsku proviziju od 2%+PDV od iznosa dogovorene cijene.
Kada na to uračunaš još 3% poreza ukoliko se kupuje stan od fizičke osobe, razmisliš si o novogradnji


I sam sam prošao to u proteklih par mjeseci i na kraju odje*ao agencije i išao na kupnju novogradnje direktno od firme izvođača radova.
Sretno.
da li mi mozes reci nesto oko novogradnje? sto mi preporučuješ?
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 14:50   #5
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Nažalost od agencije možeš očekivati da ti sam prebace brojila na novoga vlasnika i uvaljaju ti c/p kupoprodajni ugovor sa neta za tih 2% provizije što traže.

Provjera papira i vlasništva bih radije prepustio nekome odvjetniku koji se time bavi jer agencije nemaju kompetentne ljude za tako nešto.

Hvala za info.

Ma sad je najgore nakon potresa bilo što kupovati ,ali mi treba stan.

Ne treba mi nista too much do 55 m2
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 16:12   #6
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
da li mi mozes reci nesto oko novogradnje? sto mi preporučuješ?
Koji kvart? Ili barem uvjeti za kvart (tramvajska, osiguran parking, besplatan parking, blizina vrtica, skole, tvog radnog mjesta...)
Preferencije za podsljemensku zonu, istok, zapad, novi zagreb?
Ima li kvartova koji ne dolaze u obzir?

Price range?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 20:00   #7
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
da li mi mozes reci nesto oko novogradnje? sto mi preporučuješ?
Firmu koja se time bavi već xyz godina i ima reference. Nikakvi onetime investitori.
S tim da ti je tricki situacija, jako je teško kupiti gotovi novi stan. U pravilu kapariš nezavršeni stan koji čekaš xy mjeseci da bude gotov.


Sve ovisi koliko imaš love ili koliko si kreditno sposobna i koliko imaš za kaparu, a s druge strane, ovo što elven kaže, sve ovisi što ti je bitno i bez čega ne možeš a na koji kompromis bi pristala.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 21:59   #8
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Meni je bitno da je iznad Branimirove prema Sljemenu . Čak ne mora imati ni namještaj bitno da je uredna instalacija i sve ostalo.
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 23:09   #9
Franzek
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Bok, prodavao sam i kupovao stan preko agencije i bez agencije. Kada sam dao oglas da prodajem stan odmah bi me nazvalo nekoliko agencija te pokušale samnom dogovoriti da me zastupaju. Najčešće bi agencije prodavale moj stan iako da ga nisu ni vidjele nego bi samo dale oglas mog stana ne bi li si povećale bazu satanova koje nude. Bilo je zanimljivo gledati kada bi predstavnik agencije doveo kupce i pred menom pričao o mom stanu a ranije ga nikada nije vidio. Prodao sam stan bez agencije. Kada sam kupovao stan nisam žurio i našao sam ono što mi odgovara. Mislim da je to najbitnije. Ne žuriti, prije ili kasnije nađe se dobar stan. Stan sam kupio bez agencije. Vezano uz proviziju, neke agencije traže 2% od prodavatelja, neke od kupca a neke od kupca i prodavatelja. Ja sam stan pronašao nakon 2mj.. Ukoliko dižeš kredit banka će provjeriti zbog sebe sve papire da li su ok. To što je nešto novogradnja ne mora značiti da je sama gradnja dobra. Uglavnom, sretno...
Franzek je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 10:32   #10
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Eurovilla. Mi uzeli preko njih. Preporuka. Čak mislim da smo se dogovorili i oko toga koliko njima treba platiti (mislim da nismo dali 2%, nešto manje mislim da smo zaokružili na neki manji iznos ).
Imaju svog odvjetnika koji sve provjerava, slože ugovore, prebace brojila, sve riješavaju i izlaze u susret.
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2020., 10:54   #11
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,017
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Meni je bitno da je iznad Branimirove prema Sljemenu . Čak ne mora imati ni namještaj bitno da je uredna instalacija i sve ostalo.

Mislim da bi bilo korektno da navedeš neki budžet s kojim raspolažeš ili najviši iznos kredita do kojeg si kreditno sposobna, odnosno koji si spreman/spremna platiti, jer će ti sukladno tome forumaši koji imaju iskustva sa kupovinom stana u Zagrebu moći i dati savjet. Želje su jedno, a financijske mogućnosti kupnje stana u Zagrebu na točno određenoj lokaciji sa točno određenim sadržajima u zgradi sa željenim godištem izgradnje, željenom kvalitetom, orijentacijom, veličinom,......nešto sasvim drugo. Znači, prvo cijena, a onda ćeš moći dobiti i konkretnije informacije.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 10:54   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Osobno ne bih nikada uzeo novogradnju. Novogradnje, barem većina, su rađene samo radi zarade, što znači brzo i nekvalitetno sa jeftinim materijalima.
Tu kod nas su je zadnje vrijeme moderno raditi betonare tj. zgrade od isključivo armiranog betona. Napraviš šalung, staviš unutra armaturu i sve zaliješ betonom. Unutarnje instalacije prišarafiš za zid, preko njih staviš knauf sa izolacijom i gotova kuća.

Iz iskustva, a već 20g. se bavim upravljanjem zgradama, znam da su najkvalitetnije zgrade rađene 60 i 70-tih godina, pogotovo vojne. 80-tih (83, 84 & co.) slijedi drastičan pad kvalitete koji traje do danas. Uvjerljivo najgore su POS-ove zgrade.

Da mogu birati, uzeo bi stan u zgradi iz 70/80-tih, promijenio sve instalacije u njemu i ne bi imao brige slijedećih 30 godina. U ovim novima, svake godine novo s**nje - malo struja, pa voda, pa kanalizacija,... A da imam para i potrebe, sagradio bi si svoju kuću po svojim željama i kvalitetom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 10:59   #13
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Franzek Pregled postova
Bok, prodavao sam i kupovao stan preko agencije i bez agencije. Kada sam dao oglas da prodajem stan odmah bi me nazvalo nekoliko agencija te pokušale samnom dogovoriti da me zastupaju. Najčešće bi agencije prodavale moj stan iako da ga nisu ni vidjele nego bi samo dale oglas mog stana ne bi li si povećale bazu satanova koje nude. Bilo je zanimljivo gledati kada bi predstavnik agencije doveo kupce i pred menom pričao o mom stanu a ranije ga nikada nije vidio. Prodao sam stan bez agencije. Kada sam kupovao stan nisam žurio i našao sam ono što mi odgovara. Mislim da je to najbitnije. Ne žuriti, prije ili kasnije nađe se dobar stan. Stan sam kupio bez agencije. Vezano uz proviziju, neke agencije traže 2% od prodavatelja, neke od kupca a neke od kupca i prodavatelja. Ja sam stan pronašao nakon 2mj.. Ukoliko dižeš kredit banka će provjeriti zbog sebe sve papire da li su ok. To što je nešto novogradnja ne mora značiti da je sama gradnja dobra. Uglavnom, sretno...
Zakonski nesmiju uzimati proviziju s dvije strane, ili jedna ili druga. Kupac obično plaća proviziju agentu. Obavezno pogledati da li je agencija u listi odobrenih agencija za trgovanje nekretninama.
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 10:59   #14
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Sve stoji, al ja nebih nikada živio u zgradi iz 60-70ih u kojima smrde hodnici ko kuga i sl.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 11:02   #15
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Zar misliš da je u novogradnji bolje? Pa to ti ovisi o tome kak se zgrada održava. Ne računamo sada nebodere, limenke i ostale granične slučajeve
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 11:07   #16
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,596
Ne treba generalizirati da je sve loše.
U zadnjih godinu dana promijenio i pogledao dosta stanova (ZG zapad).

Bio podstanar kod čovjeka koji je izgradio stambenu zgradu s još jednim partnerom, i osim što iznajmljuje stanove, u jednom stanu u toj zgradi i živi. Vidi se da je radio za sebe, i sam kaže da i u ostale projekte ide kao da gradi za sebe. Nisam našao mane stanu i zgradi općenito.
Ušao je nedavno na još jedno zemljište i koliko vidim, iskopi za temelje su gotovi. Ne sumnjam da će biti kvalitetno napravljena zgrada.

Sad sam u RIS naselju, par kolega i prijatelja je uzelo stanove tamo i nemaju riječi zamjerke.

Minuse vidiš tek kad zagrebeš ispod površine, gdje su izvođači štedili na stolariji. Da nisam imao problema i pozvao stručnjaka, ne bih ni znao kakve gluposti su napravili zbog ušteda na par komada okova, no opet, ništa što se ne da riješiti.

Ne bih otpisivao novogradnju odmah, nisu ni investitori glupi. Znaju da je teško uvaljati mačka u vreći i da ljudi mogu birati i znaju gdje treba gledati. Nitko neće ići na takvu investiciju, a da nije provjerio apsolutno sve. Tu ne računam one koji dođu s vrećom novaca i kupuju stan za iznajmljivanje, pa ih nije briga kakav je, jer ionako oni neće živjeti unutra.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 11:09   #17
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Naravno da sve ovisi kako se održava i kako je sagrađeno.

Zato sam i napisao nekoliko postova više da bi uzimao od provjerene firme koja ima reference i koja gradi već xy godina.

Ali sam bio u daleko više starih, neodržavanih zgrada u kojima je katastrofa. Em je zgrada stara, em su stanari stari i ne voljni na bilo kakve promjene. U Varaždinu u zgradi nismo mogli izbaciti gradsku toplanu zbog dvoje straih prdonja jer nisu htjeli promjenu "jer će i tako odapet uskoro".
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 11:15   #18
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Naravno da sve ovisi kako se održava i kako je sagrađeno.

Zato sam i napisao nekoliko postova više da bi uzimao od provjerene firme koja ima reference i koja gradi već xy godina.

Ali sam bio u daleko više starih, neodržavanih zgrada u kojima je katastrofa. Em je zgrada stara, em su stanari stari i ne voljni na bilo kakve promjene. U Varaždinu u zgradi nismo mogli izbaciti gradsku toplanu zbog dvoje straih prdonja jer nisu htjeli promjenu "jer će i tako odapet uskoro".
To s neslogom je nažalost više manje svugdje tako, novogradnja nažalost nije izuzetak, samo to možda odmah ne osjetiš jer na početku plaćaš pričuvu a problema nema.

Najači su mi ti s argumentom umrijet ću tak i tak jebe mi se, a 90% njih ima nasljednike. Rastali se davno s pameti.
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 11:23   #19
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,596
Baš sam išao pogledati... Nivogradnja je radila ovo moje naselje i vidim da imaju objekt u Dubravi, što paše potrazi.

Problem...koliko vidim, sve je odavno prodano. Pošto budžet nije naveden, možda link posluži kao vodič u cijene novogradnje u tom dijelu grada...
https://www.nivogradnja.hr/objekt/ko...-ulica/cijena/
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 11:26   #20
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
U zadnjih nekoliko godina izvršio sam energetsku obnovu nekoliko zgrada iz 60-tih godina, znači zgrade stare preko 50 godina. Sada zgrade izgledaju kao da su građene jučer, a kupci se otimaju za te stanove i svako malo žicaju stanare da ih prodaju, ali nitko neće. Uz to, vidio sam da postoji tendencija da suvlasnici u obnovljene zgrade ulože dodatna sredstva pa pofarbaju stubište i ogradu (gelender), stave novu rasvjetu, parlafone, nove poštanske sandučiće,...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 11:44   #21
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,596
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
U zadnjih nekoliko godina izvršio sam energetsku obnovu nekoliko zgrada iz 60-tih godina, znači zgrade stare preko 50 godina. Sada zgrade izgledaju kao da su građene jučer, a kupci se otimaju za te stanove i svako malo žicaju stanare da ih prodaju, ali nitko neće. Uz to, vidio sam da postoji tendencija da suvlasnici u obnovljene zgrade ulože dodatna sredstva pa pofarbaju stubište i ogradu (gelender), stave novu rasvjetu, parlafone, nove poštanske sandučiće,...
Zagreb ili Opatija?

Tako se i u Zagrebu trgaju za stanove koje je gradila Industrogradnja. Sve 5, stanovi jesu kvalitetno građeni, ali ništa drugo nije na razini 21. stoljeća.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 12:00   #22
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Jako je teško obnoviti zgradu iznutra. Od pituranje nema ništa.
Osobno još nisam vidio staru zgradu u kojoj je stara željezna ograda zamijenjena inoxom, oparana komplet keramika sa stubišta i postavljen kamen, zidovi očišćeni do betona pa nanovo izrađeni, sva ulazna vrata demontirana i zamjenjena protuprovalnima sa novim kamenim pragovima. Itd.

A kao što kolega kaže, ako smrdi stubište dođe mi da se izrigam.
  Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 12:01   #23
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
U zadnjih nekoliko godina izvršio sam energetsku obnovu nekoliko zgrada iz 60-tih godina, znači zgrade stare preko 50 godina. Sada zgrade izgledaju kao da su građene jučer, a kupci se otimaju za te stanove i svako malo žicaju stanare da ih prodaju, ali nitko neće. Uz to, vidio sam da postoji tendencija da suvlasnici u obnovljene zgrade ulože dodatna sredstva pa pofarbaju stubište i ogradu (gelender), stave novu rasvjetu, parlafone, nove poštanske sandučiće,...

moja zgrada je rađena 83.g mislim (preko đure đakovića dok je valjao).. unutra ne može bit bolje, ali vani se fasada raspala.. pretprošle godine smo svi pitani za energ. obnovu (fasada, izolacija, šta već ide), i nitko od prdonja nije pristao - EU financira mislim 60%, no stanari bi opet morali plaćati cca 300kn mjesečno 3 godine

zgrada ne smrdi nimalo sama po sebi.. problem su kante za smeće jer dio za njih nije odvojen i to zna bit zeznuto preko ljeta .. na 3. sam katu pa nemam brige
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 12:38   #24
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Imali jednu kupnju preko agencije, ok odrađeno,imaju svog odvjetnika,ali je naš svejedno pregledao papire i ugovor.
Druga kupnja je bila bez agencije.

Starogradnja vs novogradnja
Novogradnja je u nas (st) pre preksupa osim ako nije na Kili/Mejašima, a tamo ne želim živit
Tako da je pao izbor na starogradnju.


Prvi stan je u zgradi iz 1974, uredna, nova fasada i ravni krov (eu fondovi), stubište LED, prominjeni sandučići, vrata od portuna....
Sad se ide na ugradnju lifta, potpisi skupljeni. Smrada nema, susidi su ok, potpisali su i za fasadu,sad i za lift...


Drugi stan je 1975, ugradjen lift, videonadzor, LED sa senzorima, prominjeni sandučići, vrata od portuna...fasada na čekanju, ić će za godinu-dvi kad se otplati lift.
Smrada isto nema, tj iskreno ne znam o kakvom smradu pričate

Velika mana starogranje je šta nema garažno parkirno mjesto, a sve ostalo je li-la.

Kad vidim po forumima žalbe na buku među stanovima u novogradnji, pogotovo u rangu 2500 eur/m2 ,dodje mi plakat. Čuje susida dok piša/gleda tv/sluša radio/šeta itd.
Ja apsolutno ne čujem nikoga i to mi je veliki plus.
Premda,bia sam u zgradi rađenoj 1960ih, sve al baš sve se čulo,susid bi sluša radio na normalno,i ja skupa s njim, tako mislim da nema pravila, treba neke stvari ispitat prije kupovine.

Vlage nema u podrumima, šupe su suhe skroz,i odlične za držanje stvari. Nema ni žohara/štakora. Izbjegavajte kupovat stanove di su u prizemlju poslovni prostori (kafići,pekare,dućani) jer to uglavnom dovodi žohare i buku.

O kvaliteti gradnje,protupotresnoj,ipak ne bih,nisam stručnjak, mislim da je sve nakon 1964 ok građeno,nakon Skoplja. U Splitu je bilo par 5.5-5.7 potresa i nikom ništa

Zadnje izmijenjeno od: webstartm. 06.07.2020. u 13:09.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 12:42   #25
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Pola godine smo u rentanom stanu, novogradnja unazad 10 godina. Koma, ja ovo ne bi kupio da je 500€/m2. Ne komentiram jeftiniju opremljenost, samo izgradnju i vanjsku stolariju.

Vani je stiropor fasada, ali evo nije ni posteno ljeto a nama na jugu je temp konstantno 26-27C bez klime. Zimi je bilo ljepse moram priznati. PVC stolarija najjeftinija, sve kvake skripe. Zvucna izolacija, sto je to? Na prvom sam katu od tri kata ukupno - cujem susjede do sebe, cujem kada drugi susjed pisa u skoljku, cujem kada hodaju na petama ili usisavaju na 3.katu, cujem hodanje na stubistu od 3. do prizemlja. Ko za inat sve se najvise cuje u spavacoj sobi, kao da je supalj zid (sredina zgrade). Jeka se cuje u vecini stana, sve rezonira kad pljesnes rukama. Koliko vidim, dosta suplje cigle, armiranobetonski zid samo s jedne strane dijeli zgradu na 2 bloka - taj drugi blok i susjede uopce ne cujem. Sreca da je stan iznad mene prodan i prazan, sre-ca!

Isao kasnije guglati i sve se svodi na losu izradu s ciljem jeftinije konacne cijene - naknadno ti ne mozes nikako oblaziti losu zvucnu izolaciju, to su muke isusove. Naravno, kad smo gledali stan uopce te stvari ne mozes dozivjeti. Da sam kojim slucajem kupio ovakav stan poslao bi sebe i investitora u p.m. i prodao ga dalje.

Siguran sam da ima dobre novogradnje, ali veci je problem provjeriti takav stan prije kupnje. Kucati susjedima i pricati s njima u nadi da ce biti srdacni i otvoreni? Hmm...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 12:56   #26
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pola godine smo u rentanom stanu, novogradnja unazad 10 godina. Koma, ja ovo ne bi kupio da je 500€/m2. Ne komentiram jeftiniju opremljenost, samo izgradnju i vanjsku stolariju.

Vani je stiropor fasada, ali evo nije ni posteno ljeto a nama na jugu je temp konstantno 26-27C bez klime. Zimi je bilo ljepse moram priznati. PVC stolarija najjeftinija, sve kvake skripe. Zvucna izolacija, sto je to? Na prvom sam katu od tri kata ukupno - cujem susjede do sebe, cujem kada drugi susjed pisa u skoljku, cujem kada hodaju na petama ili usisavaju na 3.katu, cujem hodanje na stubistu od 3. do prizemlja. Ko za inat sve se najvise cuje u spavacoj sobi, kao da je supalj zid (sredina zgrade). Jeka se cuje u vecini stana, sve rezonira kad pljesnes rukama. Koliko vidim, dosta suplje cigle, armiranobetonski zid samo s jedne strane dijeli zgradu na 2 bloka - taj drugi blok i susjede uopce ne cujem. Sreca da je stan iznad mene prodan i prazan, sre-ca!

Isao kasnije guglati i sve se svodi na losu izradu s ciljem jeftinije konacne cijene - naknadno ti ne mozes nikako oblaziti losu zvucnu izolaciju, to su muke isusove. Naravno, kad smo gledali stan uopce te stvari ne mozes dozivjeti. Da sam kojim slucajem kupio ovakav stan poslao bi sebe i investitora u p.m. i prodao ga dalje.

Siguran sam da ima dobre novogradnje, ali veci je problem provjeriti takav stan prije kupnje. Kucati susjedima i pricati s njima u nadi da ce biti srdacni i otvoreni? Hmm...
Yep, vecina small time investitora radi ovakve ''zgrade''. Zarada cudo jedno. Pretuzno je sto ljudi u zadnje vrijeme odvratno visoke iznose placaju za to smece.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 14:06   #27
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Raspolažem trenutno do 90 000 eura. Ne trazim luksuz, čak i ne treba novogradnja, samo da je zgrada adekvatno i dobro građena.

Ima svega, zato mi mnogi savjetuju da nađem nekoga tkose razumije u građevinu i provjeri sve samnom.
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 14:18   #28
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
@1van
Energetsku obnovu sam radio u Opatiji. Industrogradnja je radila dobre stanove. Ovdje kod nas nisu radili.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 14:54   #29
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Raspolažem trenutno do 90 000 eura. Ne trazim luksuz, čak i ne treba novogradnja, samo da je zgrada adekvatno i dobro građena.

Ima svega, zato mi mnogi savjetuju da nađem nekoga tkose razumije u građevinu i provjeri sve samnom.

Ako imaš toliko keša, možeš pregovarati bolju cijenu s gotovo svim koji prodaju stanove. Možda i uspiješ kupiti 55 kvadrata s tim novcima a da je zgrada ok.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 14:57   #30
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ako imaš toliko keša, možeš pregovarati bolju cijenu s gotovo svim koji prodaju stanove. Možda i uspiješ kupiti 55 kvadrata s tim novcima a da je zgrada ok.

nije to baš nešto keša gledajući cijene danas.

razmisljala sam čekati jesen, mozda cijene padnu, ali sumnjam
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na