Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2019., 22:12   #91
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Skenirao sam Hacker broj 7. Recenzije: Dune II, Alone in the dark 3, Elite.



Download
Hvala!

Pitanje - one brojeve koji su navedeni "missing", da li su to izdanja koja imate (ali nisu još uploadirana) ili časopisi koji vam nedostaju?
  Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 22:42   #92
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Hvala!

Pitanje - one brojeve koji su navedeni "missing", da li su to izdanja koja imate (ali nisu još uploadirana) ili časopisi koji vam nedostaju?
Imam sva izdanja do broja 30., tako da su samo skenovi missing.
Nakon 30. broja ce biti sve vise casopisa koji nedostaju.
borgy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2019., 23:03   #93
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Imam sva izdanja do broja 30., tako da su samo skenovi missing.
Nakon 30. broja ce biti sve vise casopisa koji nedostaju.
Razumijem... Šteta, možda se još netko uključi u temu i pomogne skenirati broj ili dva? Baš sam nedavno pričao jednom kolegi, meni osobno najviše znači broj "41". Gotovo da je svo moje "znanje" o informatici (barem onda, u ono vrijeme) proizašlo iz tog broja ... a i posnimao sam najviše demo-a iz tog broja (CD broj 10), tako da me vežu lijepe uspomene za 41
  Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 23:39   #94
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Razumijem... Šteta, možda se još netko uključi u temu i pomogne skenirati broj ili dva? Baš sam nedavno pričao jednom kolegi, meni osobno najviše znači broj "41". Gotovo da je svo moje "znanje" o informatici (barem onda, u ono vrijeme) proizašlo iz tog broja ... a i posnimao sam najviše demo-a iz tog broja (CD broj 10), tako da me vežu lijepe uspomene za 41
Bilo bi odlicno ako jos netko pocne skenirati kasnije brojeve.
Nazalost nemam broj 41...
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2019., 18:32   #95
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Danas sam baš preslagivao kutije u podrumu, pripremao kuglice, lampice i ostale sitnice za nadolazeće dane, kad sam primjetio staru, oronulu kutiju na dnu police... Vjerojatno sam je vidio i prije, ali uvijek ostavljao to za "neki drugi put", kad "budem imao više vremena".

Uglavnom, da ne duljim ... unutra sam između ostalog pronašao Hacker časopise broj 41 & 56! U lošem su stanju, dosta je stranica bilo navlaženo (i osušeno), ali su čitljivi i relativno dobro izgledaju ako izuzmemo neugodan miris. Pa ih vjerojatno budem skenirao i bacio u reciklažu, mislim da ih nema smisla čuvati ovakve... Budemo vidjeli! Nego, sorry @Morpheous na nepotrebnoj gnjavaži, ali puno hvala u svakom slučaju!

Također sam pronašao PC Play, broj 12/13 (dvostruko izdanje, sa Quake 3 Beta izdanjem i recenzijom). U kutiji je također bio i Win.INI, ali je nažalost bio previše uništen, te sam ga odmah morao baciti u stari papir... Šteta

U svakom slučaju budem skenirao Hacker-e čim nađem slobodnog vremena, pa možda kolega @Borgy može uploadirati sadržaj na svoju stranicu?
  Reply With Quote
Staro 01.12.2019., 14:16   #96
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Danas sam baš preslagivao kutije u podrumu, pripremao kuglice, lampice i ostale sitnice za nadolazeće dane, kad sam primjetio staru, oronulu kutiju na dnu police... Vjerojatno sam je vidio i prije, ali uvijek ostavljao to za "neki drugi put", kad "budem imao više vremena".

Uglavnom, da ne duljim ... unutra sam između ostalog pronašao Hacker časopise broj 41 & 56! U lošem su stanju, dosta je stranica bilo navlaženo (i osušeno), ali su čitljivi i relativno dobro izgledaju ako izuzmemo neugodan miris. Pa ih vjerojatno budem skenirao i bacio u reciklažu, mislim da ih nema smisla čuvati ovakve... Budemo vidjeli! Nego, sorry @Morpheous na nepotrebnoj gnjavaži, ali puno hvala u svakom slučaju!

Također sam pronašao PC Play, broj 12/13 (dvostruko izdanje, sa Quake 3 Beta izdanjem i recenzijom). U kutiji je također bio i Win.INI, ali je nažalost bio previše uništen, te sam ga odmah morao baciti u stari papir... Šteta

U svakom slučaju budem skenirao Hacker-e čim nađem slobodnog vremena, pa možda kolega @Borgy može uploadirati sadržaj na svoju stranicu?
Drago mi je da si ih nasao. Nije bila gnjavaza, samo nemam volje za pravo skeniranje i zrazloga opisanog ranije inace bih cijelu kolekciju digitalno arhivirao :-)
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 03:44   #97
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Sad mi je i jasno zašto nitko ne želi skenirati časopise...

Potrošio sam gotovo sat vremena (i napunio 100-ak MB) skenirajući samo 4 stranice!! Nisam siguran koliko dugo to bude trajalo, i kad točno budem završio (i uploadirao) cijeli časopis, ali za sad evo jedan "teaser"


Hmm, možda bih trebao smanjiti rezoluciju...? Samo naslovna stranica je bila previše za uploadirati na PostImage servis, obzirom da je rezolucija skenova 4960x7015
  Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 08:07   #98
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,016
Smanji rezoluciju jer tisak casopisa nije toliko kvalitetan da se isplati skenirati u najvisoj kvaliteti. Mozes eventuano naslovnice skenirati u vecoj.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 16:37   #99
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Smanji rezoluciju jer tisak casopisa nije toliko kvalitetan da se isplati skenirati u najvisoj kvaliteti. Mozes eventuano naslovnice skenirati u vecoj.
Slažem se... A osim toga trajalo bi godinu dana! Budem krenuo iz početka
  Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 02:07   #100
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Samo bih želio iskoristiti trenutak i ukazati na zabavnu (i interesantnu) činjenicu...

Naime, Hacker broj 56 je ove godine, sad u prosincu napunio točno 20 godina!


A čini mi se kao da je bilo jučer kad sam ga kupio...
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2019., 20:22   #101
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Skenirao sam Hacker-ov specijalni dodatak za Lands of Lore 2: Guardians of destiny


Trekkie je skenirao Hacker broj 41:


Download
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 19:41   #102
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Skenirao sam Hacker broj 12 (1995).


Recenzije: Mortal Kombat 3, Heroes of Might and Magic, Rebel Assault 2, Crusader: No Remorse, Road Warrior (nastavak Quarantine-a), Tyrian ... legendaran broj!

Mali memento na Tyrian: https://www.youtube.com/watch?v=0MW-SnVdyAc

Download
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 00:20   #103
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Skenirao sam Hacker broj 20 (listopad 1996).
Za sve duzi vremenski razmak izmedju skeniranja je odgovorno gejmanje na retro HW-u - glavni krivac je Trekkie!



Recenzije: Daggerfall, Time Commando, Crusader: No regret, Z, NFS:SE, ...

Download
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 04:59   #104
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Skenirao sam Hacker broj 20 (listopad 1996).
Za sve duzi vremenski razmak izmedju skeniranja je odgovorno gejmanje na retro HW-u - glavni krivac je Trekkie!



Recenzije: Daggerfall, Time Commando, Crusader: No regret, Z, NFS:SE, ...

Download
Hmm... Valjda je kriv taj moj loš utjecaj na ljude oko sebe!
  Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 08:54   #105
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,016
Svaka čast na scanovima dečki. Polako vam se kolekcija pretvara u muzejsku arhivu hrvatske gaming povijesti.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 10:15   #106
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,948
Uh, Daggerfall. Kad gledam kad je to bilo, potpuno nerealno mi izgleda ovaj broj 2020. u desnom kutu ekrana Nešto tu nije u redu


Svaka čast na skenovima!


P.S. što se igra na retro hardware-u?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 10:28   #107
kassad
marked one
Moj komp
 
kassad's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ck
Postovi: 220
Hvala borgy, trazim taj hacker godinama jer su u njemu mi objavili sliku u hack galeriji.. hebemu koliko je vremena proslo od toga. Čovjek se zamisli koliko je već star.
kassad je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 20:32   #108
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Citiraj:
Autor kassad Pregled postova
Hvala borgy, trazim taj hacker godinama jer su u njemu mi objavili sliku u hack galeriji.. hebemu koliko je vremena proslo od toga. Čovjek se zamisli koliko je već star.
Znam da pitanje nije kompatibilno sa GDPR-om ali... koja slika je u pitanju?

borgy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 20:40   #109
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
P.S. što se igra na retro hardware-u?
Trenutno Black Thorne na Am5x86 8)



https://www.youtube.com/watch?v=fZnTl6-oLuM
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 22:13   #110
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Trenutno Black Thorne na Am5x86 8)



https://www.youtube.com/watch?v=fZnTl6-oLuM
Trebao sam znati da od svog hardvera i softvera, MS-DOS & 5x86 najviše budu dobili pažnje i pozornosti

Kad sam imao izložbu starih kompjutora u 2014. ili 2015 (više nisam siguran), postavio sam nekoliko mašina u prostor i instalirao pripadajuće igre. Bilo ih je doduše samo 3 (4x86 DX4, Pentium MMX 233 & Celeron 466, S370) ali najviše pozornosti je dobio upravo DX4! Možda ne i zbog hardvera, koliko zbog činjenice da je gore bio instaliran MS-DOS 6.22 & Windows 3.11. Druge dvije mašine su imale 3dfx & Windows 95/98 (MMX je imao Voodoo1, a Celeron Voodoo2), ali usprkos tome DX4 je bio taj za kojeg su ljudi strpljivo čekali u redu

Najpopularniji je naravno bio Doom/Doom2, ali i drugi naslovi tipa Prehistorik 2, Stunts, i slično. Bilo da su mlađi ili stariji, baš svi su željeli nešto isprobati!

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 02.01.2020. u 23:32.
  Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 23:29   #111
kassad
marked one
Moj komp
 
kassad's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ck
Postovi: 220
X files
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_20200102-093052~2.jpg‎
Views:	364
Size:	330.5 kB
ID:	21824  

Zadnje izmijenjeno od: kassad. 03.01.2020. u 23:38.
kassad je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 09:12   #112
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,394
Ajme ekipa puno puno hvala, tek sada vidim ovaj topic!
Hacker je dio mog djetinjstva, ali nažalost sve sam ih prodao jer em mi ih se nije dalo listat, em su malo davali na vlagu i plijesan, em su zauzimali puno mjesta.
Ovako ih mogu fino bacit na tablet i onda ''prolistat''.


Nego, ja sam pred par godina ugnjavio dobre ljude sa interneta da mi naprave crack za Pixel i napravili su ga.
Tko ne zna, to je bio časopis na disketi za DOS, većinom su bile recenzije igara, ali bilo je nešto i SW-a. Imam sve brojeve, imam crack. netko je napravio i nekakav viewer za win, ali se ne skalira pa su slike dosta sitne zbog reze (640x480), pa je meni draže to odvrtit u DOSboxu.
Pitanje bi bilo, gdje da uploadam, a da mogu to napravit bez akaunta, a da mi to ne skinu za X dana/mjeseci?

EDIT: A što se tiče retro igranja, pred par godina sam bacio potpuno ispravan DX2/66mhz kojeg sam dobio '94-e, sada mi je naravno žao, ali moram priznat da mi je DOSbox odličan.
Dakle koristim DOSbox sa ubačenim Pixel-Perfect patchem: https://github.com/bladeSk/DOSBox-pi...rfect/releases.
Trenutno igram Realms Of Chaos.

EDIT2: Sada vidim da ste zapravo i tražili pixele.
I da imate link na news grupe di sam tlačio ekipu (Majmuncina).

Ugl ajd uploadam sad negdje pa čupajte.
FYI: prvi broj nema zaštitu, samo od 2 nadalje.
Crack se pokreće bilo gdje i važi za tu sesiju DOSbox-a.
Uploadam vam već instalirane verzije tako da ne morate mountat image disketa pa još i instalirat.
Kad uploadam javim link.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 03.01.2020. u 21:02.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 21:27   #113
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,394
OK, namjerno radim novi post za ovo.
Dakle evo link za već instalirane Pixele sa crackom u rootu, sa zapakiranim PXviewom koji je radio na w7, na w10 nisam probao i sa portable winampom sa potrebnim pluginovima i muzikom iz Pixela. Tu je svih 14 brojeva, crack je malo mušićav, pa ga neki put treba pokrenut više puta u DOSboxu.

Možda bi najbolje bilo da borgy to uploada gore na taj svoj sajt sa Hackerima i ostalim, neka je sve skupa i da se ne zagubi.
Kad smo već kod tog sajta, ne radi link na ovaj dodatak za LOL II, skine samo jednu sličicu.

Link:

https://filebin.net/8m87561ul1x4e729

EDIT: Pokušaj drugi.
EDIT 2: Ovaj put radi i skida nekih 700kbps što je dovoljno za 34mb, traje samo tjedan dana!
Eto, uživajte i IMHO najbolje je ovo pokrenut u DOSboxu da bude pravi filing i preko cijelog ekrana (u 4:3, naravno).

EDIT 3: Probao sam brzinski Pixelview kroz compatibilty mode i normalno i ne radi na win10. Poslije sam skužio da sam ga već ubacio u svaki broj pixela(direktorij).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 04.01.2020. u 09:13.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2020., 22:43   #114
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,948
Moj mali doprinos, skenirani Hacker br. 14







https://filebin.net/2tje869rsmnxog2v


Sken je daleko od savršenog ali mislim ipak dovoljno dobar za lagano čitanje na tabletu i sl.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 01:30   #115
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Stvarno mi je žao što na PCE nema mogućnosti "lajkanja" postova, kao recimo na XenForo forumima ... svaka čast! I naravno, keep it up!
  Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 09:21   #116
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,394
Fun Fact: 7zip svih 14 brojeva kompresira u 33mb dok originalni imagei zauzimaju cca 23mb. Baš neka opaka metoda kompresije i to iz sredine 90-ih.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 11:51   #117
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
OK, namjerno radim novi post za ovo.
Dakle evo link za već instalirane Pixele sa crackom u rootu, sa zapakiranim PXviewom koji je radio na w7, na w10 nisam probao i sa portable winampom sa potrebnim pluginovima i muzikom iz Pixela. Tu je svih 14 brojeva, crack je malo mušićav, pa ga neki put treba pokrenut više puta u DOSboxu.

Možda bi najbolje bilo da borgy to uploada gore na taj svoj sajt sa Hackerima i ostalim, neka je sve skupa i da se ne zagubi.
Kad smo već kod tog sajta, ne radi link na ovaj dodatak za LOL II, skine samo jednu sličicu.

Link:

https://filebin.net/8m87561ul1x4e729

EDIT: Pokušaj drugi.
EDIT 2: Ovaj put radi i skida nekih 700kbps što je dovoljno za 34mb, traje samo tjedan dana!
Eto, uživajte i IMHO najbolje je ovo pokrenut u DOSboxu da bude pravi filing i preko cijelog ekrana (u 4:3, naravno).

EDIT 3: Probao sam brzinski Pixelview kroz compatibilty mode i normalno i ne radi na win10. Poslije sam skužio da sam ga već ubacio u svaki broj pixela(direktorij).
Hvala na Pixel-u!
Uploadao sam sve materijale na stranicu.

Prije tjedan dana sam formatirao 82 track 3.5'' floppy sa vgacopy i prebacio image Pixel floppya sa rawwrite-om (upute koje je netko postao u ovaj thread, sa originalne news groupe), ali nisam uspio zaobici copy protection za floppy-e nakon broja 2. Sada je sve rijeseno

Takodjer hvala na errati za LoL - ispravljeno.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 12:05   #118
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Moj mali doprinos, skenirani Hacker br. 14.
broj 14 je dodan: Link

Datum na naslovnici broja 14 je pogresan - godina nije 1995, nego 1996.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2020., 16:14   #119
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Prije hackera, tu je bio Svet kompjutera, Moj Mikro...

http://retrospec.sgn.net/users/tomcat/yu/revije.php
DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 13:17   #120
RottenRotz
Registered User
 
RottenRotz's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Sjever HR
Postovi: 13
Pozdrav,volio bih pridonijet temi pa vas molim malu pomoć.Na kojoj rezoluciji skenirate časopise?
RottenRotz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na