Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.10.2019., 22:33   #31
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Necto Pregled postova
Evo ih zna san da san ih dloada od nekud davnih dana samo je tribalo iskopati pravi disk
https://mega.nz/#F!aSYSlIQR!QLQabtbJasEvYWGpB-jf8Q

Bug inace ima digitalnu arhivu u visokoj rezoluciji, ali samo za bug pretplatnike.
Tako da ne znan koji su im najstariji brojevi koje imaju.
https://www.bug.hr/digi/upute/
Svaka cast
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 22:40   #32
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
...

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 21.10.2019. u 02:04.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2019., 00:33   #33
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
I kao što sam najavio, Internet Monitor off-Line!

CD - 1



CD - 2


CD - 3


CD - 4


CD - 5


I to bi bilo to s moje strane ... uživajte!

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 23.10.2019. u 22:47.
  Reply With Quote
Staro 19.10.2019., 14:12   #34
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
I to bi bilo to s moje strane ... uživajte!
Velika zahvala!!! Upravo skidam sve redom... ako share istekne, napravit cu reupload negdje
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2019., 15:38   #35
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Velika zahvala!!! Upravo skidam sve redom... ako share istekne, napravit cu reupload negdje
Ma sve je OK, ajde da barem nekome to koristi (i da ima želje trajno arhivirati) I bojim da nema ničeg upitnog u vezi vremenskog roka uploadanih datoteka ... najstariji upload (CD - 2) bude istekao za 28 dana, 2 sata i 12 minuta ... u trenutku pisanja ove poruke. A kad se to dogodi, onda budu počele padati jedna za drugom, jer je vremenski odmak između uploadima gotovo nikakav, zbog čega sam i zamolio sve ovdje prisutne da poskidaju sve što žele prije nego što se to dogodi.

Inače, ovo mi nije prvi put da sam ponudio Hack CD arhiv ... prije nekoliko godina (23.6, 2016.) sam otvorio temu Hacker CDovi gdje sam želio ponudi CD image od svakog izdanja, tim više jer sam mislio da postoji daleko veći interes.

Čak sam mislio podignuti ljestvicu više, te ponuditi nekakav program zamjene među svima koji prate temu. Nije tajna da imam dosta duplikata, pa sam mislio recimo mijenjati brojeve koje već imam za one koje nemam (a možda ih netko ima više komada...). Ako smo kao klinci mogli isto sa sličicama Životinjskog Carstva, ne vidim zašto ne bi mogli nešto smisliti za Hacker

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 19.10.2019. u 18:38.
  Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 21:07   #36
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Skenirao sam prvi broj internet monitora:



Arhiva

... i ubacio sam ISO Hackerovog CD-a broj 2.

@Trekkie4: Da stavim tvoj mail na arhivu, ako netko hoce trejdati?
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2019., 21:08   #37
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
@Trekkie4: Da stavim tvoj mail na arhivu, ako netko hoce trejdati?
Ma ne treba, ali hvala na ponudi

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 21.10.2019. u 05:21.
  Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 12:24   #39
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Ja sam pokušavao doći do časopisa Pixel koji je izlazio na disketama. I koliko puta bi ga vraćao natrag na kiosk pokušavajući tetki na kiosku objasniti da je disketa neispravna došla jer ju je sunce pržilo u izlogu.



Netko je to bio "digitalizirao" ali se link nije sačuvao IIRC.


Ima li šanse?
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 12:28   #40
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,016
Svaka čast Trekkie - skinuo sam onu prvu turu CD-a i na lijep se način vratio u djetinjstvo....pogotovo kada sam naišao na neke 4:3 wallpapere koje sam mjesecima držao na starom CRT monitoru.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2019., 15:53   #41
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Ja sam pokušavao doći do časopisa Pixel koji je izlazio na disketama. I koliko puta bi ga vraćao natrag na kiosk pokušavajući tetki na kiosku objasniti da je disketa neispravna došla jer ju je sunce pržilo u izlogu.



Netko je to bio "digitalizirao" ali se link nije sačuvao IIRC.


Ima li šanse?
Nažalost nemam Pixel časopise i/ili diskete... Probaj Googlati, pa se možda nešto pojavi? Ili otvori temu na ovom (ili drugom) forumu, pa možda netko uleti, nikad se ne zna

Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Svaka čast Trekkie - skinuo sam onu prvu turu CD-a i na lijep se način vratio u djetinjstvo....pogotovo kada sam naišao na neke 4:3 wallpapere koje sam mjesecima držao na starom CRT monitoru.
To mi je uvijek drago čuti od ljudi, da ih ono čime se bavim veseli i/ili vraća u djetinjstvo Isto tako mi govori da sav taj trud nije uzalud - bilo je tu dosta posla, ali se isplatilo!

DVD brojevi 107 & 108 se uploadiraju, budu bili online kroz nekoliko sati. 109 & 110 MOŽDA, ali kako je sad riječ o DVD-ovima, sa daleko većim kapacitetom teško je reći sigurno. Također, popravio sam sve skenove CDova, na kojima je moj tvrdoglavi Canon "odrezao" dio slike, ili ju je zamutio. Planiram još napraviti isto i sa Internet Monitor slikama, ali to budem nakon što završim sa Hackerom...

Nego, u vezi Hackera sad sam stvarno gotov - sve preostale brojeve (koji nisu gore navedeni) nemam kod sebe, pa bih zamolio druge koji imaju volje i slobodnog vremena da podijele nestale brojeve ako ih imaju kod sebe:
CD 1, 3, 4, 5, 7, 23, 24, 87, kao i preostale DVDove (112 i drugi? - nisam točno siguran koji brojevi su u pitanju).

Također bih želio napomenuti da "rupa" između brojeva "37" i "70" nije do moje kolekcije, već ih je Hacker tako obilježio, odnosno broj 70 je zapravo "38". To sam zaključio po datumima - broj 37 je svibanj 2001, dok je broj 70 lipanj 2001.

A bilo je tu i tipfelera ... recimo brojevi "73a" & "73b". Ovaj drugi je također obilježen kao 73, iako dolje, sitnim slovima jasno i glasno piše "izdanje 74". Istu su grešku ponovili još barem jednom, sa brojevima "88", iako ovaj put vjerujem da je jedan od njih trebao biti "86". Da stvar bude još više zbunjujuća, nedostaje mi broj 87, pa je teško poredati CDove kronološkim redom.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 21.10.2019. u 16:00.
  Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 17:58   #42
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Nažalost nemam Pixel časopise i/ili diskete... Probaj Googlati, pa se možda nešto pojavi? Ili otvori temu na ovom (ili drugom) forumu, pa možda netko uleti, nikad se ne zna

Diskusija ovdje:

https://groups.google.com/forum/#!ms...8/Cz5buvF4eBMJ


Download link (živi!) za image od broja 1 do 14:
http://foing-nova.hr/foing/crsh/pixel/PIXELALL.rar



Pričaju nešto o copy protectionu (https://hr.comp.retro.narkive.com/pm.../pixel-casopis) pa pogledam kasnije...
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 20:09   #43
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Diskusija ovdje:

https://groups.google.com/forum/#!ms...8/Cz5buvF4eBMJ


Download link (živi!) za image od broja 1 do 14:
http://foing-nova.hr/foing/crsh/pixel/PIXELALL.rar



Pričaju nešto o copy protectionu (https://hr.comp.retro.narkive.com/pm.../pixel-casopis) pa pogledam kasnije...
Copy protection za floppy diskete?! Znam da je bilo nešto za Microsoft Windows (i Office) u ono vrijeme, ali da ih je imao jedan časopis to mi je stvarno apsurdno Čak ni Hacker nije stavio zaštitu na svoje CDove i DVDove...

I nažalost ništa od DVDova danas. Zapeo je upload i "izbacio", tako da budem najvjerojatnije ostavio komp da uploadira cijelu noć i sutra podijelio linkove.
  Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 20:32   #44
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Standardno formatirani 1.44MB floppyi sadrže 80 trackova. Oni su formatirali sa 81 i exe pokušava čitati taj track, zgodna zaštita. Ako netko zna aktere iz news group diskusije oni su nešto slagali na tu temu...


Prvi image radi:
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.

Zadnje izmijenjeno od: Bluzer. 21.10.2019. u 20:59.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 22:13   #45
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Da, čuo sam za tu tehniku, ali da budem iskren nisam nikad previše o tome razmišljao ili analizirao.

Istu metodu je koristio Microsoft, za zaštitu Windows-a 95 (na 3.5" disketama, naravno), kao i za njihove druge proizvode tipa Office i slično.
  Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 23:01   #46
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Pixel je genijalan. Nikad nisam cuo za casopis, ali glazba i look&feel su vrhunski.

borgy je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 02:55   #47
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
DVD brojevi 107, 108, 109 & 110 su napokon online!

Brojeve 111, 113 & 114 budem stavio sutra (danas) tokom dana, te nakon toga popravio "Internet Monitor" skenove.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 22.10.2019. u 20:05.
  Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 11:19   #48
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
U posudjenom Hakeru sam najvise volio citati kolumnu na kraju (ili je to bilo u nekom drugom pa sam krivo zapamtio).

Ovako je Pixel izgledao:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pixel.jpg‎
Views:	400
Size:	62.3 kB
ID:	21592  
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 20:04   #49
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Zadnji preostali brojevi 111, 113 & 114 su online, uživajte!

DVD - 111


DVD - 113


DVD - 114
  Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 20:52   #50
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 21:38   #51
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,962
Šta je meni ovo trebalo...

Nostalgija
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 21:46   #52
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Nego... Svak svugdje ponešto uploada...


I onda će za godinu dvije opet sve nestati. Hoćemo napraviti neki plan pa nakrcati to negdje sve kako spada?


BTW, Miro iz Buga mi je jednom napisao u slučaju da postoji interes da bi digitalizirali čitavu arhivu BUG-a. Ja bi prvi volio čitati prve brojeve...
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 21:59   #53
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Nego... Svak svugdje ponešto uploada...


I onda će za godinu dvije opet sve nestati. Hoćemo napraviti neki plan pa nakrcati to negdje sve kako spada?


BTW, Miro iz Buga mi je jednom napisao u slučaju da postoji interes da bi digitalizirali čitavu arhivu BUG-a. Ja bi prvi volio čitati prve brojeve...
Necto je vec stavio link na prvih ~200 brojeva BUG-a: https://mega.nz/#F!aSYSlIQR!QLQabtbJasEvYWGpB-jf8Q

Sto se tice backup-a: Svi postani sadrzaji su ispod 100GB, tako da je za sada IMHO dovoljno da svatko na privatni backup stavi sve sto stigne.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2019., 22:15   #54
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Nego... Svak svugdje ponešto uploada...


I onda će za godinu dvije opet sve nestati. Hoćemo napraviti neki plan pa nakrcati to negdje sve kako spada?


BTW, Miro iz Buga mi je jednom napisao u slučaju da postoji interes da bi digitalizirali čitavu arhivu BUG-a. Ja bi prvi volio čitati prve brojeve...
Upravo ovo što je @Borgy napisao ... nadam se da oni koji su skinuli Hack i Internet Monitor CDove budu zadržali datoteke kod sebe i danas-sutra ih proslijedili dalje, ako (i kad) se za time pokaže potreba. A i kolega ih je uploadirao na svoju stranicu (zajedno sa časopisima i ostalim materijalima koji su bili spominjani u ovoj temi), tako da budućnost Hackera i "Monitora" izgleda obećavajuće
  Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 09:07   #55
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Staromodan Pregled postova
U posudjenom Hakeru sam najvise volio citati kolumnu na kraju (ili je to bilo u nekom drugom pa sam krivo zapamtio).

Ovako je Pixel izgledao:
Mozes li uploadati sadrzaj disketa nakon instalacije?
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 00:32   #56
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Ima li možda interesa za CD "PC Home"? Imam doduše samo jedan broj, "62" ali bolje išta nego ništa... Koliko me pamćenje služi, PC Home se baš i nije "zadržao" poput ostalih i danas-poznatijih časopisa.

Slika dolje je za ilustraciju:

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 24.10.2019. u 01:00.
  Reply With Quote
Staro 27.10.2019., 20:34   #57
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Skenirao sam Hacker broj 18 iz srpnja/kolovoza 1996:

Download
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 01:59   #58
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Skenirao sam Hacker broj 18 iz srpnja/kolovoza 1996:

Download
Ne mogu ga pronaći ... da li je upload još uvijek u tijeku ili mi je nešto promaknulo?
  Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 12:37   #59
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Ne mogu ga pronaći ... da li je upload još uvijek u tijeku ili mi je nešto promaknulo?
Mozda refresh pomogne? Vidim ga sa android telefona koji prvi put otvara stranicu. Ako ne pomogne, dodaj /hacker na link i browsaj direktorij.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 16:55   #60
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Mozda refresh pomogne? Vidim ga sa android telefona koji prvi put otvara stranicu. Ako ne pomogne, dodaj /hacker na link i browsaj direktorij.
Nema potrebe, danas radi OK... Čudno! U svakom slučaju hvala na uploadu Hackera

Nadam se da s vremenom budemo vidjeli još Hackerovih brojeva, baš samih časopisa i dodataka?
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na