Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2020., 13:40   #91
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Ekipa, molim pomoć.
Trebam nekakv izvor glazbe na iPhone-u, da ima brdo pjesama, da mogu birati, no Deezer mi je preskup. Internet imam nekih 5GB paket na mobu, trebam streaming mjuze cca 1h dnevno.
Probao Deezer free, ali nije to to. Preskače, reklame, baca glupe izvođače pod random itd.

Ima što jeftinije a da je kvalitetno do neke prihvatljive razine?

3-4EUR/mjesečno cca.

Ili ako netko ima Deezer ili Spotify mjesta u nekom od paketa?

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 27.03.2020. u 13:47.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 16:54   #92
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Meni je Spotify odličan. Na ebayu 2-3 dolara za periode od 1-2-3 mjeseca, ovisi kako je kad ponuda.
Ja uzimam redovno, dok istekne navedeni period obično prodavač nestane s ebaya pa uzmem kod nekog drugog. Napravim si export playliste sa starog računa i import na novi račun i tjeraj dalje.
Na mobu si označiš da ti skine pjesme s playliste na mob i praktički ne trošiš uopće promet.
A na mobu pjesme zauzimaju smiješno malo mjesta tako da te ni to ne treba brinuti.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2020., 17:21   #93
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Ne igra mi ulogu mjenjanje država ili accountova da mogu kupiti App, na žalost.

Spotify nije dostupan u RH, šteta.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 18:05   #94
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Ugrabio i ja Tidal Master sa ebaya, šokirala me kvaliteta streaminga. Flac, MQA, Dolby Atmos, pravo Hifi iskustvo za nekoga sa dobrim setupom.

Imam i Spotify Premium i Amazon Music Unlimited, ali mi se čini da ću se riješiti svega kad isteknu pretplate i ostati samo na Tidalu.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 18:19   #95
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne igra mi ulogu mjenjanje država ili accountova da mogu kupiti App, na žalost.



Spotify nije dostupan u RH, šteta.
Apk skineš na netu i instaliraš a na ebayu kupiš samo račun i najnormalnije se spojiš ovdje u Hr. Ne treba mijenjati državu na Google playu.
Tu i tamo potražiš noviju verziju aplikacije i tjeraš dalje.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 18:31   #96
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Naravno ovo što je napisao mamikulcic ovisi o telefonu koji koristiš. Napisao sam svoje iskustvo s Pixel 2, a danas navečer probam i S7.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 18:46   #97
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Apk skineš na netu i instaliraš a na ebayu kupiš samo račun i najnormalnije se spojiš ovdje u Hr. Ne treba mijenjati državu na Google playu.
Tu i tamo potražiš noviju verziju aplikacije i tjeraš dalje.
Ne čitaš
iPhone je u pitanju.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 19:18   #98
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Isprike
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 19:20   #99
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
mommi deezer na ebeju je oko 3 dolara, svoj sam uzeo prije pola godine i još kljucka
i na tcomu napraviš da ti je dizer app koji ne troši mobilni promet i na konju si. isto to radim u svom autu jer dnevno provedem 3 sata u njemu
sad mi je s7 sluzbeni music box u autu
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2020., 13:27   #100
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Koristi netko Grammarly premium, ima li iskustava sa sheranjem accounta?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2020., 23:55   #101
epvpalucard
Yare Yare Daze
Moj komp
 
epvpalucard's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
eto nakon godinu dana maknuti mi spotify premium account sa ebaya
epvpalucard je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 18:02   #102
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Ugrabio i ja Tidal Master sa ebaya, šokirala me kvaliteta streaminga. Flac, MQA, Dolby Atmos, pravo Hifi iskustvo za nekoga sa dobrim setupom.

Imam i Spotify Premium i Amazon Music Unlimited, ali mi se čini da ću se riješiti svega kad isteknu pretplate i ostati samo na Tidalu.
Probao na random nakon tvog posta kolega, i preporodio se

Hvala na iskustvu, takoder se pridruzujem preporuci za tidal ako imate malo kvalitetniji setup, nebo i zemlja razlika.
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 18:30   #103
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,596
Jesi uspoređivao s Deezer HiFi ili samo s "običnim" uslugama?

Imao sam Deezer Hifi i Deezer 360 da probam kako to radi sa Sony 360 Reality Audio i tu se osjeti razlika od običnog Deezera.

Tidal nije dostupan kod nas koliko znam (osim VPN) ili se nešto promijenilo?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 22:20   #104
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Imao sam i deezer i iskreno nisam bio zadovoljan sa vise stvari, sto se kvalitete tice, davno sam ga odjavio tako da neznam.

Iskreno meni je proslo sve bez VPNa jer acc dobijes kad kupis, app sam na android stavio preko appgallerya od huaweia jer na storeu nema, ali se moze .apk skinuti. A na pc je download i login prosao bez greske.

Za 360 i atmos nemam neki setup jer sam na monacor homemade stereo sistemu.
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 00:17   #105
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Jesi uspoređivao s Deezer HiFi ili samo s "običnim" uslugama?

Imao sam Deezer Hifi i Deezer 360 da probam kako to radi sa Sony 360 Reality Audio i tu se osjeti razlika od običnog Deezera.

Tidal nije dostupan kod nas koliko znam (osim VPN) ili se nešto promijenilo?
Imam oboje, Tidal kupio na ebayu a Deezer hi-fi uzeo trial 30 dana. Nema neke razlike.
No Tidal ima i puno albuma u master kvaliteti ali treba imat setup koji može to progutati.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 11:10   #106
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Jesi uspoređivao s Deezer HiFi ili samo s "običnim" uslugama?

Imao sam Deezer Hifi i Deezer 360 da probam kako to radi sa Sony 360 Reality Audio i tu se osjeti razlika od običnog Deezera.

Tidal nije dostupan kod nas koliko znam (osim VPN) ili se nešto promijenilo?
Vidi post #84.

Tidal koristim jer me Deezer razočarao sa svojim Desktop app-om - nema "exclusive mode" za bit perfect playback, dok Tidal i Qobuz to uredno imaju. Qubuz nisam isprobao, ali Tidal se može dobiti za cca 22 kn mjesečno u HiFi verziji ako otvoriš acc u Turkoj preko VPN-a. Ili kopaj po ebay-u za još nižu cifru.

Kome nije to bitno, Deezer sa svojim "Flow" je puno bolji za otkrivanje nove glazbe od Tidal-a. Također, uU praksi sa Andoid Autom bolji mi je Deezer. Plus kako je jedini trenutno dostpan u HR ima osjetno više naših izvođača.

Mater kvaliteta iliti MQA je ništa drugo nego lossy high rez MP3, tako da je to nebitna stavka u cijeloj priči.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 11:20   #107
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Uzeo Deezer za 4 baksa 6 mjeseci, instalirao na 3 uređaja, radi bez greške. Odličnost.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 11:40   #108
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Uzeo Deezer za 4 baksa 6 mjeseci, instalirao na 3 uređaja, radi bez greške. Odličnost.

FYI ne možeš istovremeno koristiti sva 3 uređaja.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 11:50   #109
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Jel ima free način exporta i ponovnog importa Tidal playlista, favorita, albuma, artista?
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 12:01   #110
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
FYI ne možeš istovremeno koristiti sva 3 uređaja.
Eto, upravo to skužio.
Hvala na ovome.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 12:32   #111
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Ima li itko tu na forumu da aktivno koristi Deezer i Chromecast Audio? Znaci na 3 mobitela mi ta kombinacija radi ko drek. Radi, pukne, onda ne mogu otvoriti Deezer app (beskonacni loading), pa nekad proradi i tako u krug.

Vidi post 73 i 74 koga vise zanima.

S druge strane, ti isti uredjaji castaju yt music po cijeli dan bez da trepnu. Znaci neki drek na relaciji Deezer - Cast implementacija.


----
Vi koji koristite Spotify Family, kako izgleda user profil? Svi dijele isti login kao Deezer family? Jel treba VPN da se family memberi logiraju u app? Jednom kad se logiras, treba li VPN nekad u buducnosti ili sve radi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 12:55   #112
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Koristim Tidal - Deezer i Google Chromecast Audio, radi mi ok, specijalno nakon što sam zamijenio wifi router sa defoltnog benetovog na tplink c9.

(Prije toga mi je router svako malo stavljao uređaje na nekakvo "spavanje", oni bi uredno imali pristup internetu, no jedan drugog nisu vidjeli.)
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 12:57   #113
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,333
Glupo pitanje, ali zašto kupujete te sumnjive račune preko ebaya koji očito nisu za naše tržište, zašto jednostavno ne preuzmete 10-ak pjesama u mp3 formatu i bez interneta i ičega slušate glazbu?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 13:04   #114
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Ti si upravo usporedio "10-ak pjesama" s katalogom od preko 40 milijuna pjesama koje su sve dostupne u roku od par sekundi?
stops je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 13:06   #115
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Imaš u đepu 60 000 000 pjesama, garantirane kvalitete, složeni meta podaci...fino to funkcionira. Također, ne treba ti internet.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 13:19   #116
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Jel ima free način exporta i ponovnog importa Tidal playlista, favorita, albuma, artista?
Navodno se može, ali nikad nisam istraživao...


Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Glupo pitanje, ali zašto kupujete te sumnjive račune preko ebaya koji očito nisu za naše tržište, zašto jednostavno ne preuzmete 10-ak pjesama u mp3 formatu i bez interneta i ičega slušate glazbu?
Sa VPN-om si sam složiš račun pa ne moraš kupovati preko eBay-a. eBay je sasvim solidna opcija za kupnju takvih account-ova tko želi proći najjeftinije. Kupio sam gore i MS Office i Sony Vegas Pro. Radi već uredno 2 godine.

Tržište je davno postalo globalno, nije mi jasan komentar... Jedina razlika je koji od tih servisa je dostupan u HR a koji nije. Deezer je, stoga ima i puno više naših izvođača.

A ovo za mp3 - neusporedivo sa FLAC formatom, pogotovo za one koji imaju malo bolji audio sustav.

Čak i Foobar i lokalna baza podataka vrlo brzo postane bzvz kad skužiš koliko ti je pjesama na dohvat ruke, kvalieta snimki nije upitna (tko je ripao i s kakvog CD-a), te svi podaci o albumima su tu zajedno sa coverima itd.

I najbolja stvar osobno, a tu je navodno Spotify najjači koliko čitam, je opcija otkrivanja nove glazbe prema tvom ukusu: nakon par dana svaki od tih servisa skuži što ti se sviđa pa nudi novu glazbu slične vrste.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 13:46   #117
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Koristim Tidal - Deezer i Google Chromecast Audio, radi mi ok, specijalno nakon što sam zamijenio wifi router sa defoltnog benetovog na tplink c9.

(Prije toga mi je router svako malo stavljao uređaje na nekakvo "spavanje", oni bi uredno imali pristup internetu, no jedan drugog nisu vidjeli.)
A sumnjam da je ruter jer nikakvih drugih problema nemam s uredjajima i netom. Mislim, Deezer se toliko izblesavi da ne loadira sadrzaj, a ako se prebacim na LTE sve uredno proradi. I isto se ponasa na tri razlicita moba.

Da ne spominjem kako, usprkos najvecem prioritetu Deezer appa i ugasenim battery saver opcijama za taj app itd, Deezer ikona u status baru ponekad nestane, izgubi se veza s CCA (ovaj nastavlja svirati, jasno), pa moram upaliti app, pa se nekad uspije reconnectati na CCA... Dok sav drugi sadrzaj koji saljem na CCA i obicni CC radi ok (castanje sa PC-a, sa drugih mobitela, Plex, ma apsolutno sve).

Probat cu jedan dan odvrtiti mobitel kao hotspot i zaobici ruter pa probati izgurati dan bez problema. Imam B715 LTE ruter, igrao se sa 2,4 i 5GHz wifijem, kanalima itd... sumnjam da je ruter bas toliki drek, masno ga platjeh

Deezer kao takav najnormalnije radi ako NE castam (dosta slusam na slusalicama preko istog neta/rutera doma). Ne znam, ludim i citam kako Deezer inace ima los CCA support, ali da su davno to re-implementirali kao nabolje... Ne znam.

Imam 2 kom CCA, na oba se iste stvari dogadjaju

Deezer support nema odgovora, slao im video, svasta...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 14:39   #118
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,446
Nisam shvatio usporedbe u kvaliteti glazbe. Da li Dezeer i Tidal imaju istu kvalitetu glazbe u HiFi inačicama ili ima razlike?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 15:04   #119
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Nisam shvatio usporedbe u kvaliteti glazbe. Da li Dezeer i Tidal imaju istu kvalitetu glazbe u HiFi inačicama ili ima razlike?
Ovisi kako ih koristiš. Deezer za desktop app nema opciju tzv. "exclusive mode" iliti "bit perfect" playback koji dozvoljava zaobilaženje Windows mixera za kvalitetniju reprodukciju glazbe na način da sav posao obavlja DAC konverter. Tidal ima Wasapi opciju ugrađenu u svoj desktop app.

Deezer se fura na taj 360° audio koji ako se ne varam, da bi u potpunosti iskusio treba ti Sony oprema.

Slična fora je kod Tidala taj Master audio zapis, ili ti MQA (Master Quality Authenticated) koji je ništa više nego zapis visoke rezolucije (iznad kvalitete CD-a) sveden na veličinu CD zapisa (mislim čak FLAC-a) na način da reže neke frekvencije - zato ga ekipa zove "HiFi mp3".

No, još gore od toga je što ti za potpuni doživljaj tog Tidal master-a treba DAC, streamer ili neki treći uređaj koji će odraditi zadnju fazu otpakiravanja na 24/192 odnosno Full MQA decode. Prvo otpakiravanje (unfold) je moguće software-ski samo do 24/96.

TL;DR ako imaš dobar audio sustav i koristiš windowse kao izvor onda je Tidal bolji izbor. Nemoj padati na marketinške trikove oko tog Mastera. Za većinu ekipe nema velike razlike.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 15:20   #120
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,446
Imam Yamaha RX-V685 AV receiver koji podržava obje usluge. Sada samo gledam koju da probam. Načelno, ako je kvaliteta glazbe slična, uzeo bi onu uslugu koja bolje radi mikseve i prijedloge glazbe na temelju onoga što sam označio da mi se sviđa.

Nemam preferenciju niti prema jednoj usluzi, nikada nisam koristio niti jednu glazbenu uslugu, ali bih sada probao jednu pa cijenim prijedloge.
Izbor su Tidal, Deezer, Napster i neka sa Q.
Libertus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na