Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2017., 13:20   #91
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Jel postoji mozda netko tu na forumu da se bavi dizajnom interijera, ali profesionalno, ne „ja radim u dućanu s namjestajem i ja ti to znam i mogu napravit“.


Nakon 2 neuspjela pokusaja sa „stručnjacima“ iz ove druge skupine, odustajem od takvog sistema posla je svaki put ostane nezavrsen i raziđemo se na pas mater, jer eto, oni su "stručnjaci", a ja sam laik.
Htio bi da mi netko (uz moje naputke/zahtjeve) osmisli dio stana, to bi uključivalo uređenje i crtanje u cadu/render/ili sta god vec.

Unaprijed hvala i LP
-->
Jel postoji mozda netko tu na forumu da se bavi dizajnom interijera, ali profesionalno, ne „ja radim u dućanu s namjestajem i ja ti to znam i mogu napravit“.


Nakon 2 neuspjela pokusaja sa „stručnjacima“ iz ove druge skupine, odustajem od takvog sistema posla je svaki put ostane nezavrsen i raziđemo se na pas mater, jer eto, oni su "stručnjaci", a ja sam laik.
Htio bi da mi netko (uz moje naputke/zahtjeve) osmisli dio stana, to bi uključivalo uređenje i crtanje u cadu/render/ili sta god vec.

Unaprijed hvala i LP
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2017., 19:56   #92
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Momci iz Zagreba i okolice, gdje je najbolje i najjeftinije uzeti dekorativni kamen, jedan zid cijeli bi stavio u to gdje bude telka.

Nasao sam u pevecu jedan koji mi se svida ali kad sam vidio 500kn po kvadratu skoro sam se srušio.

Može i na crnjaka nije bitno
Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
Zapresic, PTP trgovina, drze Stonepanel, nema boljeg u HR za kupit...


Aha, to će bit jeftinije od 500 kn, mošsimislit...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.09.2017., 20:58   #93
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Aha, to će bit jeftinije od 500 kn, mošsimislit...
pa onda neka kupi kinesku presanu prasinu za 200kn samo nek se posle ne zali kad se pocne mrvit i padat komadici sa zida...

sve sto je ispod 600kn nema veze s kamenom, moze se naci i kamen, al onda dok platis kamenara da ti to isklese i postavi dodes na vise nego da uzme stonepanel, koji je maltene plug&play, tj. moze postavit bilo koji keramicar ili cak i sam...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2017., 21:10   #94
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Postavio sam tih ljevanih hrpicu kvadrata. Nisu kineski, domaći proizvod. Još me nitko nije zvao da se neš mrvi ili otpada. Sve vani, dakle podložno atmosferilijama.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 10:53   #95
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,140
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Momci iz Zagreba i okolice, gdje je najbolje i najjeftinije uzeti dekorativni kamen, jedan zid cijeli bi stavio u to gdje bude telka.

Nasao sam u pevecu jedan koji mi se svida ali kad sam vidio 500kn po kvadratu skoro sam se srušio.

Može i na crnjaka nije bitno
ako ne treba biti kamen.... onda si razmisli o pločicama od stare cigle
meni to super izgleda
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 11:25   #96
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Baš sam htio skomentirat kak su ti "zidovi" od kamena i cigle isfurani do bola. Ima ih svaki drugi novo preuređeni stan.


Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
sto ljudi sto čudi

meni osobno se to sviđa


Ma daleko od toga, pa svatko svoje uređuje i stavlja šta hoće

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 02.09.2017. u 18:04.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 11:44   #97
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Slažem se. Meni isto to unutra izgleda grdo, al za otvorene dijelove tipa zidovi na balkonu ili ulazu, odlično
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 14:38   #98
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,140
sto ljudi sto čudi

meni osobno se to sviđa
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 15:29   #99
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 598
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Aha, to će bit jeftinije od 500 kn, mošsimislit...
Našao sam npr ovaj 135kn kvadrat taj prvi crno sivi.

http://www.njuskalo.hr/gradevinski-m...-oglas-3775670

Samo na jedan zid gdje ide telka i to je to.

Mislite da to nebi bilo ok?
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 18:56   #100
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Baš sam htio skomentirat kak su ti "zidovi" od kamena i cigle isfurani do bola. Ima ih svaki drugi novo preuređeni stan.
Pa sad... U građevinskom sam biznisu pa mislim da mogu reć da sam prošao kroz gomilu adaptacija. Dakle kroz svo to vrijeme 4 puta sam vidio da se radi nešto drugačije. Unutar stana smo jednom zidali zid od fasadne cigle, jednom smo skinuli žbuku sa zida i očistili staru ciglu, jednom smo stavljali te kamene obloge i jednom smo stavljali lijevanu imitaciju stare daske. Ostalo sve klasika, gletan zid i farba, većinom bijela. Mogu onda reć da je klasičan gletani zid isfuran do bola?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2017., 19:57   #101
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Postavio sam tih ljevanih hrpicu kvadrata. Nisu kineski, domaći proizvod. Još me nitko nije zvao da se neš mrvi ili otpada. Sve vani, dakle podložno atmosferilijama.
ako se ne mrvi, svejedno izgleda odvratno i ne bi to postavio najgorem neprijatelju na zid...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 23:39   #102
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Dokle god su ljudi voljni plaćat, ja sam voljan postavljat. A o ukusima se ne raspravlja. A mogu čak reć da su neke i ispale fajn za vidit.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 01:45   #103
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 598
Pa normalno da su fajn, istina da bi bilo previse staviti na sve zidove, ali na jedan zid cito da razbije prostor i monotoniju moze proci.

A da vecina ljudi to danas ima dovoljno govori, sta bi trebao sad izmisljat toplu vodu i fasadu napravit unutra?
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 07:44   #104
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Pa normalno da su fajn, istina da bi bilo previse staviti na sve zidove, ali na jedan zid cito da razbije prostor i monotoniju moze proci.

A da vecina ljudi to danas ima dovoljno govori, sta bi trebao sad izmisljat toplu vodu i fasadu napravit unutra?
Ja imam fasadni sep u stanu (mislim da je granulacija od 2 mm), odnosno u hodniku i kuhinji... eto, topla voda već izmišljena

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 03.09.2017. u 16:35.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 08:04   #105
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,140
ovako pravi majstori rade:

chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 16:40   #106
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Dobar profil i dobar okov.
I dobro je da traze 50% avansa, inace firme traze 70% sto ne znaci da nisu ok.
Svih koji traze preko 70% avansa se treba kloniti.

Ako ces jos traziti ponuda, sto se okova tice gledaj Roto, Maco, Sigenia i taj Winkhaus activpilot.
Meni se u praksi Roto pokazao kao najbolji.

Na trecoj stranici ponude ti pise da je staklo dvoslojno, no u opisima za svake prozore pise uglavnom 40 mm, a na nekima 24 mm, sto znaci da su ovi sa 24 dvoslojni, a 40 troslojni, valjda si tako bas trazio...
Da tako sam tražio. Jedan mi prozor nije bitan jer se ta prostorija ne grije zimi tako da s obzirom kakvi su prozori sad tamo i dvoslojni ce bit odlican.

Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2017., 12:03   #107
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,111
@Srale
Tebi sinko treba arhitekt, i to je cijeli projekt koji ukljucuje sve a ne samo ovo ono. Znaci to ti je cijeli projekt, koji ti se sastoji od: Izmjere, varijante (znaci najcesce 2-3-4), dizanje u 3du (Rhino npr ili skuplji renderi u 3dsMax), dosta ljudi hoce i slike tih rendera, onda nacrt namjestaja, pa u sklopu projekta se sa investitorom ide na par mjesta za pločice i takve malo veće stvari. U projektu moze biti ukljucen i nadzor, odlasci na gradiliste. Uglavnom ima jos tih dodatnih stavaka. S tim da ako su tvoji naputci onda ti je takav posao jos skuplji

Tesko ces naci nekoga da ti samo jedan dio napravi...a i to je pitanje kako ce ispasti...nakraju ces se izjebat i od toga nece biti nista....samo ti hint dajem
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2017., 12:07   #108
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,111
edit: Netko je pitao za kamen, ja sam stavio 2 zida u bijelu ciglu...kupljeno u rustik kamenu...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2017., 12:20   #109
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
@Srale
Tebi sinko treba arhitekt, i to je cijeli projekt koji ukljucuje sve a ne samo ovo ono. Znaci to ti je cijeli projekt, koji ti se sastoji od: Izmjere, varijante (znaci najcesce 2-3-4), dizanje u 3du (Rhino npr ili skuplji renderi u 3dsMax), dosta ljudi hoce i slike tih rendera, onda nacrt namjestaja, pa u sklopu projekta se sa investitorom ide na par mjesta za pločice i takve malo veće stvari. U projektu moze biti ukljucen i nadzor, odlasci na gradiliste. Uglavnom ima jos tih dodatnih stavaka. S tim da ako su tvoji naputci onda ti je takav posao jos skuplji

Tesko ces naci nekoga da ti samo jedan dio napravi...a i to je pitanje kako ce ispasti...nakraju ces se izjebat i od toga nece biti nista....samo ti hint dajem
Dobro nije bas tako, ne treba mi nadzor, odlasci na gradiliste, i pola ovih peripetija sto si napisao. Sređujem dnevni od 20m2, sve ostaje fiksno, trebam samo ideju za boje/detalje, sve ostalo ostaje kako je.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2017., 12:23   #110
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,111
ok, ok to ti netreba samo sam napisao proceduru za nekoga tko ima malo vise rusenja/ziđanja..
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2017., 12:41   #111
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Ma znam, ali kod mene nema ni rusenja ni zidanja, sve je vec poslozeno, samo sad treba odabrati oblik/model namjestaja, uskladit boje/dezene/materijale i to je to.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 00:31   #112
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
Našao sam npr ovaj 135kn kvadrat taj prvi crno sivi.

http://www.njuskalo.hr/gradevinski-m...-oglas-3775670

Samo na jedan zid gdje ide telka i to je to.

Mislite da to nebi bilo ok?
Ne znam kak mi promakao ovaj upit. Da, postavljao sam baš i taj kaj si naveo. Nije pravi kamen nego lijevani. No ne otpada i ne mrvi se. Realno, ako imaš imalo tehničkog skila i fleksu s dijamant šajbom, možeš to i sam postavit. Samo preporuka da stražnju stranu prvo impregniraš npr mineralkvarc grundom od samoborke. Zato jer je jako glatka stražnja strana, zbog silikonskih kalupa. Ostalo ti se svodi na zamješat ljepilo, nanest ga zupčastim gleterom na zid i ljepit kamen. Nema fugiranja. Fleksa ti treba da skratiš prvu i zadnju, tak da se križaju po pol.
Jedino računaj da je taj koji si naveo zbilja te boje, tamno siv. Tamne boje su teške, jako zatvaraju prostor. Osobno volim sivu boju, no samo tu i tamo, jedan zid. Mi smo sad upravo završili jedan stan gdje je treba htjela sve zidove u sivo. Nije čak ni tamna siva nego svjetla, no fakat je previše. IMO. Beš mi sve ak stan ne bi izgledao duplo veći da je u bijelo ofarbala.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 17:03   #113
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Ima neki točan i pouzdan tut za odzračivanje sistema grijanja sa plinskim bojlerom i radijatorima?

Guglam, sve nesto nabacano tek toliko da je, negdje pise da treba na hladno odzračivat, negdje na toplo, negdje prvo na najnizu točku sistema, negdje na najvisu i tak. 200 kn za odzračivanje ne da iz principa
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 17:44   #114
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,814
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ima neki točan i pouzdan tut za odzračivanje sistema grijanja sa plinskim bojlerom i radijatorima?

Guglam, sve nesto nabacano tek toliko da je, negdje pise da treba na hladno odzračivat, negdje na toplo, negdje prvo na najnizu točku sistema, negdje na najvisu i tak. 200 kn za odzračivanje ne da iz principa
Nemam plinski bojler ali imam gomilu radijatora koji su povezani na pelet peć. Po meni nebitno da li ide vruća voda ili hladna, ali lakše ti je skužiti koji radijator trebaš odzračiti ako ide vruća voda: onaj koji ne grije ili grije samo dio radijatora, taj trebaš odzračiti. Otvoriš odzračnik dok ne protekne voda. Zaviješ, čekaš malo dok ne procirkulira pa vidiš da li cijeli grije. Ako ne, ponoviš proces. Može biti da će ispočetka proteći voda ali da opet ima zraka nakon nje. Ako cijeli radijator grije onda nema potrebe odzračivati.
Nakon postupka odzračivanja provjeriti pritisak vode u sustavu. Ako je nizak, dodati još vode u sustav (dodavanje vode kod mene ide jednostavno, preko ugradjene slavine. Otvorim slavinu dok pritisak ne bude otprilike 2 bara).
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 18:53   #115
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,814
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Dobra tema, Bas sam neki dan gledoa gdje da pitam u vezi grijanja.

Naime ima li neko centrlanu peć na Pelete da malo natipka iskustva iz prve/druge ruke ?

Gledam zamjeniti staru peć (Stadler 32kW) na kruto gorivo sa necim (plin mi se cini pre skup nacinom na koji se grijem (24-25C i cjela kuca se grije) a nemogu naci nikoga tko ima centrlano na Pelete.
Nasao sam par ljudi koji griju 1-2 sobe na pelete ali sa onim mali pećicama koje izgledaju skoro kao sobni kamini ali meni treba velika 32kW da stoji u podrumu i sama "toči" pelete 4-5 dana tj. sa dodatnim spremnikm (Centrometal ili nesto slicno).

Hvala

Kod mene je Centrometalova peć od 90 kW, imam ju već 5-6 godina. Uz nju imam spremnik za pelete volumena 370 litara.
Navedena peć je predviđena za kruta goriva (drva, ugalj), pelete, ulje ili plin. Proizvodi se u rasponu od 14kW pa do 110kW.
Prednosti ovakve vrste peći su:
- Multifunkcionalnost - guta sva moguća goriva. Prenamjena za različita goriva je lagana - samo se dokupe druga vrata i eventualna elektronika, predviđena za gorivo koje želiš koristiti.
- Cijena - jeftinija nego novije alternative koje su predvidjene samo za jednu vrstu goriva.
- Održavanje - jednostavan dizajn omogućava samostalno održavanje/čišćenje/mali servis, mogućnost kvara je dosta niska.
- Manja osjetljivost na kvalitetu goriva - peć guta doslovno smeće od goriva bez ikakvih problema. Pelet koji je ova peć gutala je u pravilu blokirao novije osjetljivije peći. Jednom kad se podesi jede sve.

Mane:
- Potrošnja/iskoristivost - u odnosu na peći predvidjene isključivo za pelete, ovakva vrsta peć troši i do 30% više peleta.
- Nemogućnost varijabilnog rada - ova peć radi samo u jednom modu - maksimalnom. Dakle, nije moguće automatsko snižavanje snage rada ako uvjeti grijanja dozvoljavaju to.
- Moguća problematična dobava peleta iz spremnika (samo ako je pelet nedogovarajuće kvalitete/karakteristika - pelet iz spremnika upada u peć slobodnim padom kroz gumenu fleksibilnu cijev. Ako je pelet predug ili se previše mrvi, moguće je da začepi dovodnu cijev, te tako blokira rad peći (senzor "začepljenja" biva aktiviran, peć izbaci grešku i prestaje sa radom).

Od novijih peći koje su isključivo za pelete imam iskustva sa Centrometal ZVB serijom. Prednosti su male dimnezije (pošto je spremnik integriran u tijelo peći) i dobra iskoristivost.
Mana je što je ova peć jako jako osjetljiva na kvalitetu peleta. Kod moje sestre je instalirana ovakva i prošle zime su bili stalno problemi. Kad se najmanje nadaš peć izbaci grašku radi nezapaljenja peleta, prepune "pepeljare" (gdje izgara pelet), itd.
Vidim sad na njihovom sajtu da imaju neke nove modele, s njima nisam imao nekih iskustava.

Uglavnom, moja preporuke za peć na pelet su slijedeće:

- Peć isključivo za pelet
- Mogućnost varijabilnog rada u režimu smanjene snage
- Lamda sonda nije loša stvar (kao kod automobila, mjeri sastav smjese zraka i goriva te peć po potrebi smanjuje/povećava količinu jednog i drugog da bi se ostvarilo bolje sagorijevanje te time povećala iskoristivost).
- Mogućnost instalacije WiFi/GSM modula sa dojavom grešaka/statusom peći. Možda se čini kao nepotrebno (u kući u kojoj je uvijek netko možda i jest) ali iz osobnog iskustva govorim da je ova stvar superkorisna. Napr. peć blokira, nitko nije skužio do predvečer. Vraćate se doma a u kući hladnije nego vani i nema tople vode (ako se peć koristi i za grijanje vode).
- Što "lokalniji" proizvođač. Ne iz patriotskih razloga nego rad lakše nabavke rezervnih dijelova (pepeljara, spremnika za pepeo, elektronike, td.).

Ima još nekih stvari ali se sada ne mogu sjetiti. Pitaj ako te još šta zanima.

Pogledaj malo i ThermoFlux peći, proizvode se u Jajcu, BiH. Odlične karakteristike i ljudi iz moje okoline ih hvale na sav glas. Mogu se kupiti i na HR tržištu.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Matta. 05.09.2017. u 19:28.
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2017., 15:16   #116
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Jel zna netko soboslikara koji je sad slobodan da mi pogleta 15m2 stropa u stanu,a da to nečem liči?
Fanatik, se baviš time, znaš neku ekipu ?
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 17:08   #117
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Trebao bih klasičnog zidara sa područja Zagreba da mi nadozida zid na terasi, zid bi isao od siporexa, cca 20 cm debljina, ukupna duzina 145 cm, trenutna visina 30 cm, a trebala bi biti 71, odnosno ko i ovaj drugi zid. Balkon je na prvom katu i sve se radi odozgo, znači ne treba skela.

Ako netko ima nekog majstora koji ima znanja i volje to napravit, neka slobodno napise tu ili na PM.



Hvala i LP
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 21:25   #118
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Trebao bih klasičnog zidara sa područja Zagreba da mi nadozida zid na terasi, zid bi isao od siporexa, cca 20 cm debljina, ukupna duzina 145 cm, trenutna visina 30 cm, a trebala bi biti 71, odnosno ko i ovaj drugi zid. Balkon je na prvom katu i sve se radi odozgo, znači ne treba skela.

Ako netko ima nekog majstora koji ima znanja i volje to napravit, neka slobodno napise tu ili na PM.



Hvala i LP
Gle, ovo samo zidanje možeš fakat i sam riješit sa siporeksom, nije to neki bauk, čak i ovu žbuku s nutarnje strane možeš solo stavit. No problem je ovo sa vanjskom ogradom, moraš staviti i žbuku sa vanjske strane, što znači da ti ograda mora ići dole da se normalno požbuka. E sad, ak je ograda pošarafljena u vanjski zid, super, no opet moraš uzet nekog sa lojtrama za taj dio posla. I nemoj slušat priče da zid može ostat gol, jer će se zid uništavat promjenom ljeto/zima + kiša/snijeg. Čisto da znaš na kaj trebaš računat.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 21:47   #119
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Trebao bih klasičnog zidara sa područja Zagreba da mi nadozida zid na terasi, zid bi isao od siporexa, cca 20 cm debljina, ukupna duzina 145 cm, trenutna visina 30 cm, a trebala bi biti 71, odnosno ko i ovaj drugi zid. Balkon je na prvom katu i sve se radi odozgo, znači ne treba skela.

Ako netko ima nekog majstora koji ima znanja i volje to napravit, neka slobodno napise tu ili na PM.



Hvala i LP
Kaj je šogor preskup ili mu se neda
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 02:13   #120
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Gle, ovo samo zidanje možeš fakat i sam riješit sa siporeksom, nije to neki bauk, čak i ovu žbuku s nutarnje strane možeš solo stavit. No problem je ovo sa vanjskom ogradom, moraš staviti i žbuku sa vanjske strane, što znači da ti ograda mora ići dole da se normalno požbuka. E sad, ak je ograda pošarafljena u vanjski zid, super, no opet moraš uzet nekog sa lojtrama za taj dio posla. I nemoj slušat priče da zid može ostat gol, jer će se zid uništavat promjenom ljeto/zima + kiša/snijeg. Čisto da znaš na kaj trebaš računat.

Ma znam da nije bauk i vjeruj mi da je mi vec doslo u par navrata da odem po siporex i zbuku za njega i to sam postavim. Ali posto to nisam nikad radio, ne zelim da ispadne fus i da onda to moram gledat sljedecih 15 god.

Ograda se skida na sarafe, i skida se sa terase, zbukanje tog zidica se isto moze odradit sa terase, tako da tu nema problema, opcenito cijela situacija nema ni jedan zajeb.

@Bertone

Šogiju se izgleda neda
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na