Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2017., 01:18   #31
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,135
Nikakvo podbadanje.


Ovo je cisto zato da nebi ostalo na rekla kazala.

Silver prije 3 dana sisacem sam osisao dvo-tjednu bradu pa britvicom je obrijao.

Doduse rjeđa je od tvoje a i mlađi sam od tebe 14 godina, imam ravnih 30



Mislio sam ovako testirat ...



Obrijat se svaka 3 dana, jedamput sa Blue 3, sljedeci put sa Mach 3 i tako naizmjence max 5-6 puta da vidim koji ce prije otupit i pocet cupat.



Pocinjem danas sa Blue 3 , a u petak ide Mach 3 i tako u krug.


Priznajes mi ovu metodu testiranja ?

Javim rezultate ma kakvi oni bili
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 24.01.2017. u 02:14.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 01:25   #32
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Vec smo se poceli podbadat. Lakse malo

Nego, jel zna netko gdje ima za nabavit kakva dobra prava britva, a ne ova smeca koja se zapune dok si rekao keks?
Knifecenter ima velik izbor pravih britvi, samo neznam sta im je s postarinom, ja kad sam noževe uzimao je bila normalna tipa 10$, neznam sta im je sad a 55$, ako netko zna alternativu, nek' stavi tu
Princ288 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2017., 02:15   #33
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ima već negdje tema o brijanju hmmm . Jedino pitanje koje ja mogu postavit ima tko ideju gdje kupit pošteni držač žileta? Imam od Gilleta sa metalnom glavom i plastičnom drškom, al nisam nikad nigdje baš vidio da toga ima. Čak ni fency setovi u Mulleru nemaju nešto naročito, a i rijetko su nosači žileta .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 08:56   #34
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 537
Ako bas u HR, mislim da je bio u Mulleru neki klon Edwin Jagger DE89 / Muhle R89 modela...

A ako iz vana, izbor je šaren, ima od bližih ovu SLO trgovinu:

https://www.tvbshaving.com/

A za brijacnicu vjerojatno znas,

http://brijacnica.com/index.php
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 17:15   #35
lvudric
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Split
Postovi: 2
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
jesu to samo britvice ili imaju i "ručku"? Ako nemaju, na koju ručicu pašu?

Kakve su se ove pokazale jer pakiranje od 4 komada košta oko 50kn navodno, što nije ni skupo?
5 britvica sistem, možda i nije loša alternativa Gillette.😉
lvudric je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2017., 21:13   #36
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Na kraju sam evo prije pola sata odlučio dati opet šansu blue3 britvicama iz DM-a. 6 komada, cca 60kn a ručkicu imam doma.

Puno mi je bilo dat 124kn za 4 britvice Fusiona.

PS. "Žderonje"... za koju godinu vas prestižemo.... hahahaha
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 15:20   #37
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 894
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
postoji naziv za muskarce bez brade....zene...
Ili rade nedgje gdje treba bit uredan i obrijan. To je žrtva koju moraju podnijeti, kao i sam.

Brijem se fusionom, isto tražim neku shemu jer je preskupo. Nakon svakog brijanja čistim i ''brusim'' uz i niz kožu, tako sam negdje neki hack našao, također i onaj uz stare hlače da se britvica naoštri. ne bacam je kad ode onaj sapun plavi/zeleni s nje, nije ona mrtva, samo trebaš dobar gel, pjena ne dolazi u obzir.

Ugl vidio na fcb da ekipa dila 8 komad a150kn,,to su te fejk onda ili?
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 15:53   #38
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Kakvi gillette fjužni, machovi, pi... materine?

Ljudi, pređite na safety razor i nema problema. Ok britva i neki ok žileti (tipa gillette platinum koji ima u našim trgovinama za par kuna) ili naručite 100 paketića feathera s ebaya i mirni ste godinama, a o neusporedivo boljoj kvaliteti brijanja da ne govorim

Od gelova, pjena, najbolje uzet kremu za brijanje u tubi (tipa palmolive) i s četkom napravit poštenu pjenu. Koža puno bolje podnosi i ne isušuje se jer nema milijon nepotrebnih stvari u kremi, a i jeftinije je.

Te komercijalne plastične britvice sa ultra skupim višestrukim zamijenjivim žiletima su najveća prijevara pored flaširane vode
nub je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 15:56   #39
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Nije.

Meni ne odgovaraju ovi žileti, nikako. Uvijek mi krv nakon njih ide, dok mi nakon mach-a 3 ili fusiona nejde. A brijem se već skoro 15 goidna.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 15:59   #40
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Onda radiš nešto krivo ili koristiš tupe žilete (npr. oni wilkinson očajni). Meni koža puno bolje podnosi žilet ako je pošteno oštar (tipa feather) nego ribež tipa fusion.
nub je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2017., 17:25   #41
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Evo ja narucio probno China Mach 3, ne.. ne radi se o Kineskom avionu

Code:
http://www.ebay.com/itm/302194000403
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 17:34   #42
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Onda radiš nešto krivo ili koristiš tupe žilete (npr. oni wilkinson očajni). Meni koža puno bolje podnosi žilet ako je pošteno oštar (tipa feather) nego ribež tipa fusion.
Stara mi ima frizerski salon i brijačnicu, definitivno krivo nešto radim... Ne brijem se kod nje jer ne živim više blizu nje, i to je jedini razlog zašto sam krenuo na brijače aparate/ostale britvice.

Na mjestima imam preosjetljivu kožu pa mi krv navre. Fusion to riješava nekako mekanije. A brijači aparati, meni nikad nisu legli. Ni oni za 100kn, ni oni za 1500kn, nikad me ne obriju kako treba.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 17:39   #43
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Godinama sam se brijao britvicama....mach 3 itd...i prije koju godinu žena mi veli da zašto ne probam sa onim električnim "podbrijačima brade". Sliče na klasične brijače kose/glave ali imaju "finija" namještanja/odstupanja. Kupio sam jedan Siemensov i jako sam zadovoljan. Uglavnom sad si skratim bradu na željenu dužinu, obično na onaj "3 days unshaved look". I fakat izgledam nešto manje glupo nego kad se ogulim ko krumpir. Za one koji se briju do kože definitivno je najbolji izbor Mach 3.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 10:58   #44
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Ma to je sve bacanje love. Uzet dršku bakelitnu od wilkinsona i kupit poštene žilete i poštenu pjenu. Ako je brada predugačka, prvo skratiti trimerom na brzinu. Preporodio se
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 14:18   #45
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 997
Koristim fusion drsku i ove fejk patrone koje sam preko neta narucio jer sam mislio da su original, nisam ni znao da postoje fejk
Uglavnom patrone su koma, traju par brijanja, raspadaju se i jedva cekam to strosit da uzmem original, pa makar po punoj cijeni ako nema alternative.
Probao sam i dršku/žilet ali to je bio masakr, krvi svakuda, koža mi je preosjetljiva za to, a i ocito neznam kako se brijat s njima.
Probao sam i elektricni brijac od staroga ali to ne skine dobro, ostaje mi previse dlaka, jel mu brijac smece il imam pregustu/rijetku bradu neznam.

Nadao sam se u ovoj temi nac alternativu skupim gillete patronama, i cini se da bi mach 3 mogao mozda proc?
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 14:43   #46
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Stara mi ima frizerski salon i brijačnicu, definitivno krivo nešto radim... Ne brijem se kod nje jer ne živim više blizu nje, i to je jedini razlog zašto sam krenuo na brijače aparate/ostale britvice.

Na mjestima imam preosjetljivu kožu pa mi krv navre. Fusion to riješava nekako mekanije. A brijači aparati, meni nikad nisu legli. Ni oni za 100kn, ni oni za 1500kn, nikad me ne obriju kako treba.
+1

U istoj kategoriji smo...

Kako su neki rekli best buy za brijanje su Gillete Blue 3, 6 komada, dok su na akciji ili obične Mach 3 dok su na akciji

Mach 3 su mrvicu bolje od Blue 3, po mojem iskustvu a Fusion preskupe...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 14:53   #47
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 894
Fusion za 126kn 4 britvice one, patrone kako oćete su meni best buy. Traju mi godinu dana skoro, brijem se svaka 4 dana i izbrijavam, te nakon svakog brijanja čistim i ''oštrim'' o hlače i to je to.

Gel obavezno, isto od fusiona jako paše, nekad uzmem neki drugi ali sve na onu cool shemu da me hladi.
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 15:02   #48
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Kako misliš da ih čistiš o hlače?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 15:53   #49
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Te komercijalne plastične britvice sa ultra skupim višestrukim zamijenjivim žiletima su najveća prijevara pored flaširane vode

kupim najskuplji trimer/brijač od remingtona. ne onaj sa mrežicom. punjive baterije. 0.4mm dužina brade pa na više sa 0.1mm podešavanjem - meni podnošljivo. tko želi nakon toga bradu skine i sa gillete blue dok kažeš britva
ispadne me cca 100 kuna godišnje. čak i manje nakon 5 godina. ili 4 godine pa kupim opet najjači model.
neću lagat, ali ja nemam od kozmetike ništa osim old spice deo sticka za pod ruku. nikakvi afteri, nikakve pjene, nikakve kreme - ništa.

da se brijem žiletom što i jesam nekada vjerojatno bi uzeo onu priču sa sto komada pa deri.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 16:14   #50
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Evo ja narucio probno China Mach 3, ne.. ne radi se o Kineskom avionu

Code:
http://www.ebay.com/itm/302194000403
i kakve su? 2.5 kn komad..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 16:24   #51
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Godinama sam se brijao britvicama....mach 3 itd...i prije koju godinu žena mi veli da zašto ne probam sa onim električnim "podbrijačima brade". Sliče na klasične brijače kose/glave ali imaju "finija" namještanja/odstupanja. Kupio sam jedan Siemensov i jako sam zadovoljan. Uglavnom sad si skratim bradu na željenu dužinu, obično na onaj "3 days unshaved look". I fakat izgledam nešto manje glupo nego kad se ogulim ko krumpir. Za one koji se briju do kože definitivno je najbolji izbor Mach 3.


Ja isto samo skraćujem, i to s mašicom za šišanje. Nikad manje trošio nisam na brijanje, brada mi nije iziritirana, i ne izgledam ko dijete.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 17:01   #52
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
i kakve su? 2.5 kn komad..

Javim cim stignu, a china je to... dok dodju narast ce mi brada ko u Grizzly Adamsa
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 17:16   #53
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja isto samo skraćujem, i to s mašicom za šišanje. Nikad manje trošio nisam na brijanje, brada mi nije iziritirana, i ne izgledam ko dijete.
To je sad osobni ukus. Tema je brijanje. Brada je druga tema..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 21:38   #54
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,333
Todo kao da čita ovu temu, uz kupon za -10% na cijelu kupnju sada uz Multiplus card na kraju računa dobijete i -10% na sve Gillette patrone. Ja danas dobio kupon
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 12:00   #55
Carnage Gloom
Premium
 
Carnage Gloom's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Godinama sam se brijao britvicama....mach 3 itd...i prije koju godinu žena mi veli da zašto ne probam sa onim električnim "podbrijačima brade". Sliče na klasične brijače kose/glave ali imaju "finija" namještanja/odstupanja. Kupio sam jedan Siemensov i jako sam zadovoljan. Uglavnom sad si skratim bradu na željenu dužinu, obično na onaj "3 days unshaved look". I fakat izgledam nešto manje glupo nego kad se ogulim ko krumpir.
koji model, kolko para? tražim nešto takvo?
Carnage Gloom je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2017., 15:35   #56
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,104
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
I da Fusion Power i Fusion su iste brtivice.
Imaš ti konkretan dokaz da ovo igra?
Ja imam gillette fusion proglide power i kupio sma sa eBay-a 8 britvica za 290kn iz Japana je bio seller i super su, očigledno originali jer ih još imam (kupio prije godinu dana skoro i ne brijem se svaki dan), ali ako pašu non power britvice, pa onda mi je to kud i kamo jeftinija opcija!
Zato i pitam.

Hvala.

Btw, koristio sam sve i svašta i bio sam skepričan prema ovom "POWER" modelu jer sam smatrao da je to placebo efekt, ali te male vibracije stvarno imaju odličan učinak, svakako preporučam.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2017., 15:51   #57
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Carnage Gloom Pregled postova
koji model, kolko para? tražim nešto takvo?
Sry nije Siemens već Philips

ovaj model je čak nešto bolji i skuplji od mog ali više nemaju moj model (ali su vrlo slični).....ali ni ovo nije puno para obzirom da ima 2+1 g garancije i radi odlično...Puni se ko mob, ima svoju bateriju i punjač (ja ga stavim 3 sata iako u uputama piše 1h) a meni traje 2 brijanja...može i 3 ali onda treba pažljivije brijati jel je motor malo sporiji zbog baterije...Odličan je i za more jel je portable....Fora kod podbrijača je da se oni mogu rihtati u stupnjevima od 0.5mm dok su klasični brijači glave (koji isto mogu poslužiti za podbrijavanje brade) sa 1mm odstupanjima...

http://www.elipso.hr/mali-kucanski/b...IPS-QT4015-16/

Citiraj:
Autor imart Pregled postova
To je sad osobni ukus. Tema je brijanje. Brada je druga tema..
Nema potrebe da imamo dvije teme za podbrijavanje i brijanje. Ja i dalje tvrdim da je za brijanje najbolji Gilette Mach3 u kombi sa giletteovom pjenom......skoro pa sam sve probao i imam malo osjetljiviju kožu a jake dlake....A svaka čast onome kome se da zajebavati sa čakijom i brutovom pjenom...To graniči sa onim starim debilnim macho pričama da muškarac koji se pere svaki dan nije muškarac...

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 29.01.2017. u 15:59.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2017., 16:04   #58
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Mach3 Turbo je oštriji od Mach3. Koristim ih već godinama. U međuvremenu sam morao promijeniti ručku jer se prva bila raspala od starosti.
Svojevremeno je bila akcija na nekom portalu tipa Crnojaje/Ponudadana/... pa sam naručio brdo žileta sa neku sitnu paru.
Starome sam nekidan naručio Fusion Power žilete preko ebaya. Došle iz Singapura.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2017., 16:10   #59
zhecky
Semper iratus
Moj komp
 
zhecky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Solin
Postovi: 483
evo kineski i (istrošeni) mach 3, isto izledaju, ali ne možeš se njima obrijat niti jedan put, baš gratalica. stoje mi u ormaru bezveze ne isplati se uzimat pa da su besplatno


sad imam one fusion proglide, dođu 200 kuna 4 patrone jebote dobio na poklon, morat ću se vratit na mach 3, baš sad kad me razmazilo
zhecky je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2017., 22:46   #60
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
To je ok za kineze koji i tak imaju brade ko tinejdjeri...
Ja godinama, valjda 10 god koristim mach3 i palmolive crvenu pjenu.. Prije sam ko klinac koristio sensor excell...
imart je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na