Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.08.2019., 09:29   #91
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Nego, vi koji ne nosite novčanike, kako nosite osobnu i vozačku i kako plaćate pivo?
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 09:45   #92
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Radi li nfc preko maske za mobitel?
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2019., 09:55   #93
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,358
Radi, ako je nekakva normalna maska, a ne Faradayev kavez. Samsung antenu voli staviti oko kamere, pa maska igra još manju ulogu.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 09:57   #94
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,940
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Nego, vi koji ne nosite novčanike, kako nosite osobnu i vozačku i kako plaćate pivo?
Potpis, kak kavu platis? Hehe

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 10:18   #95
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,358
Nosim(o) nešto sitno keša u maski za mobitel/džepu/torbi/gaćama/čarapi.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 10:50   #96
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
-->
Zamiljivo je kako uvijek postoji dio ekipe koja filozofira i koja mora biti kontra onoga sto je očito i onda jos to idu kao dokazivat nekim brojevima, postotcima i opećenito kenjom.


Da ne pričamo kako pokusavaju uvjerit kako je bolje plaćanje karticom koja radi 9/10 puta nego moje plaćanje Gpayom koje radi 10/10. Gpayom u kojem imam 4 (četiri) kartice, samo svajpam s kojom hocu platit, gpayom kojem umjeto tipakanja po onom zmazanom posu, samo naslonim palac na svoj telefon, imam potvrdu o svakom plaćanju itd.


Ok, shvaćamo, niste spremni za nove stvari, ali brate mili zasto nas ostale uvjeravat kako je to bolje/praktičnije? Ok, vama je, ali ne zato sto je to tako, nego jednostavno zato sto neki imaju blokadu za nove stvari. Koristite sta vama najbolje odgovara i pustite druge da koriste sto njima najbolje odgovara.





__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 10:59   #97
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ok, shvaćamo, niste spremni za nove stvari, ali brate mili zasto nas ostale uvjeravat kako je to bolje/praktičnije? Ok, vama je, ali ne zato sto je to tako, nego jednostavno zato sto neki imaju blokadu za nove stvari.


i ne da imam 20, vec ukupno 26 kartica. No imam app i za to tako da je sve u mobu. Tako je i zamisljeno i radi.
Jedna sprava u dzepu to rule them all
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 12:59   #98
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Ima li tko problema sa zadnja 2 updatea PBZ aplikacije? Nema više prijave otiskom prsta a za svaki upis Pina javlja da je pogrešan.

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 13:11   #99
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Nego, vi koji ne nosite novčanike, kako nosite osobnu i vozačku i kako plaćate pivo?


Imam staru rozu knjizicu za vozacku, nikad nije ni bila u novcaniku, niti bi stala, pa je stalno u autu, ak ga netko ukrade ima ju skupa sa prometnom

Pivo ne pijem ali ono sto pijem placam lovom, koju takoder ne nosim u novcaniku vec presavijenu napola u dzepu oko osobne i amexa recimo, valjda 15 godina vec tako (80% vremena cca), to je moje osobno iskustvo kako to radim, nemora znacit da i drugi tako. Zbog toga je meni lakse “izbacit” novcanik, jer ga zapravo skoro nikad ni ne nosim, tu i tamo uzmem ako bas trebam vise kartica ili nesto, ali u globalu ne

Otkad placam mobom, u dzepu je samo osobna oko koje je zamotano nesto papirnatog kesa, zlu netrebalo
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 13:30   #100
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Ima li tko problema sa zadnja 2 updatea PBZ aplikacije? Nema više prijave otiskom prsta a za svaki upis Pina javlja da je pogrešan.

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk
Jučer napravio update, danas koristio... Sve normalno radi i normalno je radilo.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2019., 13:37   #101
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Otkad placam mobom, u dzepu je samo osobna oko koje je zamotano nesto papirnatog kesa, zlu netrebalo
Budi gospodin covjek i stavi to malo plastike i papira u nesto oku ugodno
https://cdn.shopify.com/s/files/1/02...5_2_grande.jpg
(maknes ladicu, pustis samo card holder i gumu za pare)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 13:45   #102
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
PBZ net bankarstvo








U sredinu se stavi kes, a okolo kartice, kad recimo budem imao vozacku karticu, to ce mi bit kul (za par mj mi istice vozacka, nadam se da se dobiva ta plasticna kartica pri produljenju)
-->
Nopnop, preogromno mi to, kad se pozelim novcanika imam jedan tanki kozni, nije klasican debeli jel








U sredinu se stavi kes, a okolo kartice, kad recimo budem imao vozacku karticu, to ce mi bit kul (za par mj mi istice vozacka, nadam se da se dobiva ta plasticna kartica pri produljenju)
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 14:06   #103
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690







U sredinu se stavi kes, a okolo kartice, kad recimo budem imao vozacku karticu, to ce mi bit kul (za par mj mi istice vozacka, nadam se da se dobiva ta plasticna kartica pri produljenju)



Pa mogao si prije napravit zahtjev za novom vozačkom i uzivat u blagodatima plastike


Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Ima li tko problema sa zadnja 2 updatea PBZ aplikacije? Nema više prijave otiskom prsta a za svaki upis Pina javlja da je pogrešan.

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk

Na adroidu radi normalno (bar meni)
-->
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Nopnop, preogromno mi to, kad se pozelim novcanika imam jedan tanki kozni, nije klasican debeli jel








U sredinu se stavi kes, a okolo kartice, kad recimo budem imao vozacku karticu, to ce mi bit kul (za par mj mi istice vozacka, nadam se da se dobiva ta plasticna kartica pri produljenju)



Pa mogao si prije napravit zahtjev za novom vozačkom i uzivat u blagodatima plastike


Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Ima li tko problema sa zadnja 2 updatea PBZ aplikacije? Nema više prijave otiskom prsta a za svaki upis Pina javlja da je pogrešan.

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk

Na adroidu radi normalno (bar meni)
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 14:09   #104
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
Mogo sam naravno, ali zgrozavam se odlaska u mup heinzelova, ako bas nije hitnja (istice mi, a nisam ministar )
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 14:16   #105
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Nopnop, preogromno mi to, kad se pozelim novcanika imam jedan tanki kozni, nije klasican debeli jel
Ovo sto ti kazes 'preogromno' je manje od tog koznog, dajem prst u masinu za mljevenje mesa ako nije. Promjenio vec par komada i nema manje od toga predodzbe radi, stackaj 6 kartica na kup i dodaj par mm u svakom smjeru (samo metal sleeve i guma, kao sto rekoh)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 14:24   #106
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Mogo sam naravno, ali zgrozavam se odlaska u mup heinzelova, ako bas nije hitnja (istice mi, a nisam ministar )
Sve možeš obaviti online putem e-građanina i netbankinga pa ideš u MUP samo da podigneš novu vozačku.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 14:27   #107
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Sve možeš obaviti online putem e-građanina i netbankinga pa ideš u MUP samo da podigneš novu vozačku.



Da, ali za to moras imati zadnu verziju osobne iskaznice Ja imao staru pa svam sve (osobna i vozačka) morao "na noge"
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 14:33   #108
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
Coconut, sa 2. Stupnjem verifikacije? Al smo izjebali temu pbz
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 03:01   #109
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Ak nije ljeto i ljudi na moru idealno za vadit te dokumente, ne znam kad je.
Mislim da sam cekao malo prije ljeta za osobnu i vozacku sat vremena.
Kad sam isao podignut za 10 min sam bio vani.
On topic
Imao malo problema sa nekim izgleda starim i losim citacem u mlinaru, trebalo je jedno 5-6 puta da prihvati.
Al sve u svemu, meni osobno puno jednostavnije nego vadit karticu...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 06:38   #110
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Sve možeš obaviti online putem e-građanina i netbankinga pa ideš u MUP samo da podigneš novu vozačku.
Najbolje je da nemoraš ići po vozačku već ti je dostave doma.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 09:37   #111
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,596
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Zamiljivo je kako uvijek postoji dio ekipe koja filozofira i koja mora biti kontra onoga sto je očito i onda jos to idu kao dokazivat nekim brojevima, postotcima i opećenito kenjom.


Da ne pričamo kako pokusavaju uvjerit kako je bolje plaćanje karticom koja radi 9/10 puta nego moje plaćanje Gpayom koje radi 10/10. Gpayom u kojem imam 4 (četiri) kartice, samo svajpam s kojom hocu platit, gpayom kojem umjeto tipakanja po onom zmazanom posu, samo naslonim palac na svoj telefon, imam potvrdu o svakom plaćanju itd.


Ok, shvaćamo, niste spremni za nove stvari, ali brate mili zasto nas ostale uvjeravat kako je to bolje/praktičnije? Ok, vama je, ali ne zato sto je to tako, nego jednostavno zato sto neki imaju blokadu za nove stvari. Koristite sta vama najbolje odgovara i pustite druge da koriste sto njima najbolje odgovara.
Čekaj malo, ti i par pajdaša koji plaćate mobitelom ste prvi postali defenzivni čim se netko usudio napisati nekakvo mišljenje suprotno od vašeg.

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Zasto bi prislanjanje mobitela umjeto kartice bilo preseravanje? Uostalom sta koga boli ona stvar sta ja prislanjam na pos

Zasto ti j bolje gurati ruku u džep, vaditi novčanik, vaditi karticu, prislanjati na pos, utipkavati pin, vracati karticu u novcanik i novcanik u dzep

Umjesto

izvadim mob, otključam ga (finger print), prislonim na pos i vratim u džep?
20 kartica koje mi "obični ljudi" nosimo, 80% brže plaćanje i ostale brojeve je opet vas par spominjalo.

Nit ljudi nose 20 kreditnih kartica, nit je ovo vaše 80% brže.

Evo opet brojeva... 9/10 karticom i 10/10 puta gpayom...
Pa onda tipkanje po zmazanom POS-u...ozbiljno? Ne pereš ruke kad dođeš doma iz dućana ako nisi platio karticom na POS-u?

Problema ima i s jednim i s drugim, samo je stvar toga na čije si probleme spreman više zažmiriti.

Ovo boldano gore je upravo to što radiš, ali ti smeta kad ti se loptica vrati
Zašto ne bi bili spremni, zašto misliš da je to blokada? Velika mudrost, skinuti aplikaciju i linkati karticu u nju. Opet gledanje s visoka.

Je li zanimljiv način plaćanja? Da
Treba li mi? Trenutno ne
Želim li to probati? Ne uzbuđuje me dovoljno
Imam li mišljenje o tome? Imam

Ne mogu pričati za ostale, ali razlog zašto ja to neću koristiti je što imam jako jednostavan život. U jednom džepu držim novčanik, u drugom držim mobitel.
Ako mi fino kalibriran osjet težine oko jaja kaže da nešto fali s jedne ili druge strane, pokreće se proces panike. Navikao sam nositi novčanik jer ne idem iz kuće bez osobne, vozačke, debitne i kreditne kartice, navikao sam ga vaditi kad se pokrene proces novčane razmjene i svaka kartica ima svoje mjesto unutra. Valjda smijem reći zašto me takav način plaćanja ne privlači?

Kad se nešto u svijetu promijeni, pa ću na čelu imati barkod preko kojeg će na svakom mjestu u svijetu moći očitati sve moje informacije, to je dan kad ću prestati nositi novčanik sa sobom.

Možemo i dalje raspravljati oko toga što je bolje ili brže, ali je i dalje čisto subjektivna stvar.

Radije napravite nekakve konkretne upute o tome kako to aktivirati i početi koristiti ako već netko i želi probati, nego da mlatimo praznu slamu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 10:02   #112
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
20 kartica koje mi "obični ljudi" nosimo, 80% brže plaćanje i ostale brojeve je opet vas par spominjalo.

Nit ljudi nose 20 kreditnih kartica, nit je ovo vaše 80% brže.
Ajd još jednom, jer očito nisi u stanju pročitati i shvatiti jednu jednostavnu rečenicu - nisam rekao da je 80% brže već sam rekao da u 80% slučajeva (dakle četiri slučaja od pet slučajeva, recimo) meni plaćanje ide brže jer nikada nema potrebe za upisivanjem PIN-a. U onom "svakom petom slučaju" što može biti, ali i ne mora, plaćanje traje vjerojatno koliko i plaćanje s upisom PIN-a ako POS ne uhvati signal od prve.

Upute za aktiviranje i korištenje se nalaze u temi o Gpayu, za one koje zanima.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 11:05   #113
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
...



Da skratimo i okončamo priču, rasprava je krenula u smjeru kako je plaćanje telefonom čisto preseravanje, kolega očito nije jos uvidio i prihvatio sve prednosti plaćanja telefonom ili mu jednostavno to iz nekog razloga ne odgovara.


Tu si se nadovezao ti kako je to totalno bezveze i kako si ti pazi sad, jednom zapeo u Konzumu u Pointu zbog nekog "pametnjakovića", a ako si u tom konzumu bio vise od 3 puta valjda znas da tamo zapnes i kad netko ima točan iznos u novcanicama jer je to Konzum. I jer netko hoce platit sve račune na blagajni konzuma. Ili netko trazi 15 min svoju multi plus karticu. Ili netko zeli sličice spajdermena, ali ih blagajnica nema, pa trazi po ostalim blagajnama. Vjerujem da ti na blagajnama konzma mogu prodat pretplatu za mobitel, dopunsko zdravstveno, Evo TV itd.




I kao i u svakoj temi u kojoj izlazete svoja misljenja, zasto ih prikazujete kao referencu?


I ja vjerojatno neke stvari radim na krivi način, ali sam svjestan toga i kazem da, lakse mi je, ali ja to iz tog i tog razloga radim na način na koji meni odgovara, ALI ONDA NE TVRDIM DA JE DRUGI NAČIN BEZVEZE SAMO ZATO JER JA KORISTIM SVOJ NAČIN.
A vi radite upravo to, te je preseravanje, te je komplicirano, te tvoje litanije sa preciznom vagom između nogu, really?


Mislim da napravis testiranje na 10 normalnih tehničko obrazovanih modernih ljudi koje vole tehnologiju (tipa prosječan član ovog foruma) i da ih natjeras da plaćaju 2 tjedna sve s mobitelom, 8 njih bi ostalo na tome, a ova dvojica (Ivan i dadoremix) njima je to preseravanje odnosno nepraktično zbog precizne vage između nogu


Ovo je jos super, kad se sjetim onih tvoji litanija od prije par godina koje su isle u smjeru kako je WP/lumnia super telefon/platforma
Doslovno si dan i noc tupio kako je wp/lumnia super stvar jer ima sve sto tebi treba i zadovoljan si. OK, ali to si ti, ali daj malo gledaj siru sliku (npr. uzorak od 100 prosječnih ljudi)



Suma sumarum, dopustite tehnologiji da vam olaksa zivot, odnosno nemojte biti zatucani i ograničeni u prihvaćanju novih stvari. A ako vec jesta takvi, onda molim vas nemojte druge tu uvjeravati kako su eto u krivu jer nesto ne rade onako kako vi radite.


__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 11:28   #114
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
I ja sam na GPayu 90% vremena, osim par mjesta koja su keš only.

S druge strane, i dalje moram nositi osobnu, vozačku, i nešto keša u džepu ako idem dalje od kvartovskog dućana, tako da se ne osjećam puno slobodnije. Dok osobni dokumenti ne postanu digitalni, nema tu priče o nekoj većoj kvaliteti života.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 12:32   #115
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 665
Malo OT (ali ne u potpunosti):

Neki dan u lidlu plaćao mobitelom (apple pay) i nije išlo, aparat jednostavno nije očitavao ništa. Imao sam sat koji isto ima apple pay na sebi i istu karticu spojenu (Revolut MC) i s njim je plaćanje uredno prošlo.

Da nisam imao sat na ruci, ne bih mogao platiti, jer novčanik nisam ponio. To mi se dogodilo već nekoliko puta (ne radi sat ili mobitel)

Blagajnica je zatim rekla da to sa mobitelima ne radi najbolje i zna se dogodit da ne prođe, a ako je itko relevantan za takvu izjavu, onda je to ona koja viđa stotine plaćanja dnevno.


Pobornik sam plaćanja mobitelom i novih tehnologija plaćanja, dapače, early adopter sam gdje god mogu po tom pitanju, ali činjenica je da ne radi u 100% slučajeva i nije loše imati backup.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 12:39   #116
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
U lidlu vise ne placam gpayom. Kao sto sam negdje vec pisao, od jedno 5 placanja, u 2 navrata (na razlicitim mjestima) sam morao cackati po mobu i palio/gasio nfc, pa gpay promjena kartice... Jednostavno nece, pos ne daje znakove. Onda blagajnik nesto napravi na kasi (valjda iznova pokrene proces placanja) i gle cuda sad prodje ok.

Drugdje to nisam dozivio pa vjerujem da je nesto do lidl opreme.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 12:46   #117
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 665
Od onog sto mi je ostalo u sjećanju...dozivio sam to u dubravici, mulleru, konzumu na samoposluznim blagajnama i u još par manjih trgovina.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 13:19   #118
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Meni se nikad nije dogodilo da negdje nisam uspio nesto platit sa gpayom (adroid), u prosjeku imam 2-3 plaćanja dnevno.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 13:54   #119
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Također, nikad problema nigdje. U lidlu sam dosta cesto jer mi je blizu stana, nikad problem. Konzum, svaki dan na samoposluznim, nikad problem. Placam gpayom.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 13:55   #120
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Drugdje to nisam dozivio pa vjerujem da je nesto do lidl opreme.
Lidl POS ne "prepoznaje" ni beskontaktno placanje Amexom, tako da je svakako do njih (odnosno do ZABA-e, mislim da su njihovi aparati).
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na