Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.07.2014., 23:19   #121
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
eh, dizlo dizlo...rješi se tih govana i odjavi tv
domis je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 23:29   #122
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Danas mi gamad stisne ovrhu za neplaćene tri rate pretplate. Nakalamili su mi 750kn troškova, tak da moram bleknit soma kuna.

Jel se mogu kako žalit na to i imam li ikakvu akciju koju mogu poduzet ili moram platit?
Ovrha preko FINA-e? Teško da možeš išta...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.07.2014., 23:37   #123
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
dizel, ja ne kužim kaj cviliš. od svih opcija odabrao si najgluplju pa sad plati. a onda lijepo odjavi taj smijeh od naknade za prijamnik i gotovo.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2014., 23:51   #124
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Nije mi došla nikakva uplatnica nego samo neko rješenje od nekakvog javnog bilježnika. Piše da imam rok žalbe od 8 dana da se žalim preko tog javnog bilježnika.

Meni je jebada za odjavit tv jer su djeca sama kod kuće poslije škole i garant bi blesani pustili govnara unutra da dođe.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 00:06   #125
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
ne vrijedi odjava TVa kad imaš radio pa ti dođe na isto...il mob koji ma radio...ko got okreneš oni su se osigurali, na nam je da probamo izborima to promijenit, mada teško jer sve zemlje imaju neki vid plaćanja pretplate.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 00:21   #126
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Isto tako, ne ide cijela pretplata HRT-u, veći dio ide HRT-u, ali ne sve. HRT se srozao kvalitetom i još uvijek pada, ali kad bi svatko plaćao pretplatu po svojoj procijeni kvalitete sadržaja onda bi najbolje bilo odmah ga ukinuti, a to bi učinilo ovo društvo još gorim nego što je trenutno.
Nemoguce, garantiram ti da bi nam bilo bolje. Moj otac je davno odjavio tv, nemamo ga preko 10 godina i nismo ga toliko ni gledalu. Predivno... imas vise vremena, manje zivcani svi, informacije citas na njemackim portalima ako znas njemacki jer su nasi pristrani i to je to.
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2014., 11:03   #127
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Dogovorio se s tim Owens & Houška odvjetničkim društvom da ću platit samo 680kn jer rješenje nije još pravomoćno i dali mi na 6 rata da to razvučem, pas mater i lihvarskoj državi.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2014., 13:46   #128
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Cim si dogovorio znaci da je pravno bilo moguce pobit rjesenje :P Ti se ne dogovaraju ako su novci zagarantirani :P
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2014., 13:54   #129
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,140
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Nije mi došla nikakva uplatnica nego samo neko rješenje od nekakvog javnog bilježnika. Piše da imam rok žalbe od 8 dana da se žalim preko tog javnog bilježnika.

Meni je jebada za odjavit tv jer su djeca sama kod kuće poslije škole i garant bi blesani pustili govnara unutra da dođe.
to što si ti dobio je prijedlog za ovrhu. da si uložio žalbu unutar 8 dana onda bi to išlo na općinski sud. i tamo bi se rješavalo. da si imao neke opravdane razloge
možda bi i prošlo. ovako je bolje platiti.... hebiga
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2014., 14:35   #130
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
ne vrijedi odjava TVa kad imaš radio pa ti dođe na isto...il mob koji ma radio...

Ne siri dezinformacije, sve ovisi od slucaja do slucaja.... Ja sam sa 01.08.2014.g. odjavljen i problema nema. Nakon sto sam poslao ovjerenu izjavu danas sam zvao da sve provjerim i mogu zanemarit uplatnice od 8-mog mjeseca pa nadalje...

No u mom slucaju "ja sam preselio" u kucanstvo gdje se vec placa pristojba a na staroj adresi nemam u svom vlasnistvu bilo kakav prijemnik tako da nisam vise obavezan placati...


Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Dogovorio se s tim Owens & Houška odvjetničkim društvom da ću platit samo 680kn jer rješenje nije još pravomoćno i dali mi na 6 rata da to razvučem, pas mater i lihvarskoj državi.

I dobro si napravio jer troskovi pravomocnosti su 186kn + 64kn su troskovi fine kada se dug naplati i kada se pravomocnost ukida. U konacnici bi platio 930kn. Troskovi koji su iskazani od odvjetnika kada prijedlog pravomocnosti ide prema fini se uvecavaju za troskove obrade istoga a to mozete saznati samo u fini kad je ovrha pravomocna i sprovedena ili u cjeniku same fine.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2014., 00:23   #131
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Cim si dogovorio znaci da je pravno bilo moguce pobit rjesenje :P Ti se ne dogovaraju ako su novci zagarantirani :P
a jesi mi ti bistar, dug nisam platio. znači u bilokojem slučaju - mogu se jebat na sudu i još više me mogu naguzit jer su zaštićeni kao jebena degenija.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2014., 04:12   #132
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
To su takve zivotinje da oni ne pustaju plijen kad je u zubima. Ti si ocito bio jos u trku, mozes pobjec, nemoras. Da su oni tebe imali u zubima ne bi bilo nagodbe
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2014., 14:26   #133
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
mene zivo zanima sta uopce obuhvaca ta glupa RTV pretplata

prije je bila samo TV antena, onda su prosirili na radio i automobilsku antenu
a sad imamo mobitele koji hvataju radio
i koji je slucaj sa laptopom i tabletima, oni opet imaju antene i vataju signal (internet tv, internet radio)
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2014., 14:43   #134
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Internet TV i internet radio, logicno iz imena, nemaju antene i ne hvataju nikakav signal.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2014., 15:17   #135
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 537
Citiraj:
(1) Svatko tko ima u vlasništvu ili posjedu radijski i televizijski prijamnik odnosno drugi uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa (u daljnjem tekstu: prijamnik) na području Republike Hrvatske koje je pokriveno prijenosnim signalom dužan je HRT-u plaćati mjesečnu pristojbu utvrđenu člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona, osim ako ovim Zakonom nije drugačije određeno.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._137_3515.html

prijem PROGRAMA, jako siroka definicija
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2014., 21:35   #136
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
prijem PROGRAMA, jako siroka definicija
upravo to
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 13:30   #137
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Da se svi na razini države jednoglasno slože odbiti plaćati tu pretplatu, mogla bi se slikati nekolicina tih fašista koji nameću svoju volju, jer ne bi bilo načina da učinkovito gone toliki broj ljudi i morali bi to sve ukinuti.

Eto, rješenje je nepobjedivo jednostavno a opet toliko utopijsko.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 14:25   #138
StupidOne
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Internet TV i internet radio, logicno iz imena, nemaju antene i ne hvataju nikakav signal.
Nema veze, HRT to sebi malo drugačije tumači - oni imaju internet program i ti kao vlasnik računala možeš gledati taj program, therefore moraš plaćati pretplatu.
Ukratko, ako imaš ili prijamnik tv signala ili radio prijamnik ili uređaj s izlazom na internet, potpadaš pod plaćanje RTV pristojbe (drugim riječima, ako ne živiš u kamenom dobu, plaćaš).

Samo ako se ne varam, može ih se "donekle zah*bat" - nisam siguran, ali mislim da pristojba glasi na vlasnika, pa ako isti vlasnik, recimo ima TV u stanu, u apartmanu, vikendici i kamp kućici, plaća samo jednu RTV pristojbu - tako da se tu može malo ušparati ako recimo, stan glasi na muža, a vikendica na ženu (iako, napominjem nisam baš siguran - to mi je bivša djevojka, pravnica, pričala nešto jednom prilikom).

A još veći šu*** su prema gluhim osobama - kao njima naplaćuju "samo" 50% pristojbe, a ako se ne varam znakovni jezik ubace jedino na 5 minuta tokom popodnevnih vijesti i to je to. Lova im miriše, ali prevodioc im je preskup. Fascinantno!
Da, a recimo, ako ti bubrezi (!!!) otkažu, onda si u potpunosti oslobođen plaćanja pristojbe. Logika hrvatskih birokrata in the nutshell.

Efektivno su kao i ZAMP, tehnički gledano nezakonito naplaćuju uslugu, ali su dovoljno blizu državne sise da im tako nešto prolazi.
StupidOne je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 15:22   #139
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
ukratko legalna pljacka :P
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 17:47   #140
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 536
Pitanje, zašto jednostavno ne odbijete plaćati to? Npr. dođe inkasator i počne pričati kako je i kompjuter TV, ja kažem ok, neću ti platiti, u stan nećeš ući i neću ti ništa potpisati. On ne zna vaše podatke (mislim da mu treba OIB?), nikom ništa, doviđenja. Jel postoji problem u ovoj metodi?
Dule je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 18:18   #141
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Dule Pregled postova
Pitanje, zašto jednostavno ne odbijete plaćati to? Npr. dođe inkasator i počne pričati kako je i kompjuter TV, ja kažem ok, neću ti platiti, u stan nećeš ući i neću ti ništa potpisati. On ne zna vaše podatke (mislim da mu treba OIB?), nikom ništa, doviđenja. Jel postoji problem u ovoj metodi?
Ne, ali alo das podatke najeba si.

Ako imas pretplatu tribas odjavit.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 19:12   #142
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
godinama već plaćamo pretplatu
je li komplikacija za odjaviti to, ako i dalje namjeravam koristiti u razne svrhe televizor koji je vidljiv kroz prozor..
također ne namjeravam vaditi radio iz auta...

koliko sam vidio ovjerava se hrtov formular kod bilježnika, kojime im dajem dozvolu za ulazak,
tu dozvolu koliko sam shvatio, pobija pravo o nepuštanju ikoga
ali kako onda dalje, s kim imam borbe i je li prevelika komplikacija
taj kontrolor/inkasator može napisat što god oće i lažirat potpis itd... kako dokazat išta
i kako protiv ovrha i sl.

Zadnje izmijenjeno od: M.Vlahovic. 27.07.2014. u 19:19.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 19:23   #143
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
godinama već plaćamo pretplatu
je li komplikacija za odjaviti to, ako i dalje namjeravam koristiti u razne svrhe televizor koji je vidljiv kroz prozor..
također ne namjeravam vaditi radio iz auta...

koliko sam vidio ovjerava se hrtov formular kod bilježnika, kojime im dajem dozvolu za ulazak,
tu dozvolu koliko sam shvatio, pobija pravo o nepuštanju ikoga
ali kako onda dalje, s kim imam borbe i je li prevelika komplikacija
taj kontrolor/inkasator može napisat što god oće i lažirat potpis itd... kako dokazat išta
i kako protiv ovrha i sl.
Gledaj kad odjavis ti bi po zakonu triba dopustit da ulaze u kucu. Ali tu imas jedan sitni problem, on opet ne moze uc u kucu ako ga ne pustas, a policiju i nalog sigurno nece dobit. E sad to za krivotvorenje mislin da ne ide tako, mora imat neku ispravu, potpis bla bla. Najbitnije ti je da odjavis, a kasnije mu ladno das odjeb.

Nisan pravik, ali mislin da ti moze saugat sta vidi kroz prozor TV.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 21:54   #144
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
godinama već plaćamo pretplatu
je li komplikacija za odjaviti to, ako i dalje namjeravam koristiti u razne svrhe televizor koji je vidljiv kroz prozor..
također ne namjeravam vaditi radio iz auta...
1. Vrlo jednostavno za odjavit, 45kn biljezniku i potpis.

2. Ako ne zivis u kucanstvu koje placa rtv pristojbu a imas registrirani auto na sebi opet ce ti sjesti na grbu osim ako ne podneses dokaz da nemas radio-prijemnik u autu. Dakle kljucno je ono dali je auto registriran na tebe.

Ako te Inkasator "sam" prijavi kasnije a moguce je jer nece tvoji podatci nestati iz hrt-ove arhive, mozes na prvu uplatnicu osporavati placanje sa dokazom da si tv odjavio.

Ako te ne dozivljavaju poslat ce opomenu pred ovrhu, opet posaljes dokaz da si odjavio tv i da nisi novi prijavio, sve sto im saljes salji sa povratnicom.

Nakon nekoga vremena stici ce ti prijedlog za ovrhu od biljeznika, imas 8 dana da to osporis tj. napravis zalbu na ovrhu. Zalba ce sprijeciti ovrhu i sljedece stanica je opcinski sud. Tamo prilozis sve dokaze da si tv odjavio i dokaze povratnica da si obavjestio hrt o tome vise puta.

Tamo se hrt moze slikat jer Inkasator ne smije priznati da je nova prijava napravljena na osnovu gledanja kroz prozor a osim toga prijavu moras i vlastorucno potpisati sto znaci ako je Inkasator to napravio jos ce biti i kaznjen itd...

Naravno da ako sud prijedlozi bilo kakvo vjestacenje da ces skloniti tv iz kuce i auto-radio iz auta jel... mada sumnjam da ce hrt dopustiti da stvar zavrsi na sudu ako je prijava bila nezakonita i nije potpisana od tebe.

Ni jedna prijava nije vazeca ako nije potpisana vlastorucno, doslovce netko iz obitelji mora potpisati i onda na njega ide prijava...

Netko je spomenio Inkasatora i djecu kod kuce..., neka udje i napise prijavu, neka najstarije dijete potpise i opet sve pada u vodu na sudu jer dijete nema pravo potpisa i opet je ta prijava Inkasatora nevazeca i lazna.

Treba biti uporan i jednostavno natezati se i na sudu ako treba ali nemaju osnova da vam ista poslje odjave naplate ako se drzite procedure. Povratnice, zalba na vrijeme itd...

E sad koliko se kome da natezati sa njima je drugi par cipela.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 22:40   #145
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Upravo to. ja sam 13 godina kod staraca i 6 godina u svom stanu izbjegavao HRT pretplatu do pred pola godine negdje kad je ženu na predpad ulovio inkasator dopodne kad je sa klincem izlazila iz stana. Iako mu žena nije rekla ništa niti ga je pustila u stan, lik je poslao zapisnik u HRT da se u kućanstvu nalazi 1 prijamnik. I jebat ga, došla uplatnica na 240 kn Zvao njega jer je na uplatnici pisao broj moba kontrolora i veli on meni "onda dajte da dođem pa da popravimo izvještaj" reko dođi da ti popravim 5. vratni kralješak

Razgovarao sam sa odvjetnikom koji mi je rekao da možemo sada na sud i dokazat da nemaju ništa, ali da li mi se to isplati, čak i da dobijem sud, dolazit će svako malo, vrebat iza ćoška i tako to. Iskreno, radim, često poslovno putujem i nemam vremena i volje se sa tim natezat. Ne vredi mi to 80kn mjesečno.

Naravno, tko želi, tko ima volje, želje i ostalo da se zejebava sa sudovima, JB uredima, i ostalom parazitskom gamadi, samo naprijed.

Uglavnom, da završim priču, zvao sam HRT i pitao dal mi mogu poslati jednu uplatnicu na 480 kn za 6 mjeseci jer mi je tako lakše platit, da se ne zejebavam svaki mjesec sa 80kn. Rekli su da ne mogu i da plaćam mjesec po mjesec, da je njima lakše za registraciju i da je moguće da onda ne proknjiže neku uplatu. Rekao sam liku da je debil i da ću platit onda svih 6 odjednom i da ako bude problema, da ću doć u ZG i družit mu se sa majkom intimno onda je tip rekao da se razgovor snima, pa sam mu odgovorio da to samo njemu na štetu i sramotu ide jer će Radman vidjet kakvog kretena ima na platnoj listi. Nakon 3 sekunde, lik kaže da mogu platiti svih 6 rata odjednom, ali da čuvam potvrde o uplati.

Kretenu glupi parazitski, crko dabogda. Tu-tu-tu-tu-tu...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2014., 15:10   #146
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
2. Ako ne zivis u kucanstvu koje placa rtv pristojbu a imas registrirani auto na sebi opet ce ti sjesti na grbu osim ako ne podneses dokaz da nemas radio-prijemnik u autu. Dakle kljucno je ono dali je auto registriran na tebe.
za radio u autu placaju samo pravne osobe, ne privatne!
GT3 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2014., 15:28   #147
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 537
Jelda?

Citiraj:
Članak 34.
....
(3) Fizičke osobe koje ne plaćaju mjesečnu pristojbu i nisu članovi kućanstva koje plaća mjesečnu pristojbu, dužne su plaćati pristojbu za prijamnik u motornom vozilu registriranom na njihovo ime
....
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2014., 12:51   #148
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Pitanje za znalce ove teme, vidim ima tu i "potkovanih"

Naime, živimo u kućanstvu gdje je već dugo vremena odjavljena pretplata (negdje 90-ih) i 1 televizor je plombiran. Još uvijek je kod nas, plomba je gore.

I jučer netko ženi zvoni na vrata - inkasator. I ona ga pita što želi, on kaže za tv pretplatu, kao nije plaćano, platit ćemo kazne ovo-ono. I žena kaže nemamo tv, radio ništa, ne želimo plaćati uslugu koju ne koristimo. Lik dosadan i naporan, vadi neke zakone, pa spominje velike kazne i na kraju joj kaže da će napaltiti samo par kazni unatrag. Traži je OIB i podatke na što mu ona kaže da nemamo tv, da nećemo plaćati i da mu ne da podatke (ali je znao prezime za taj kućni broj).
Ujedno mu je rekla da ću ga ja kontaktirati i javiti mu se na telefon u vezi toga. I tu je bio kraj, zatvorila je vrata i lik je otišao.
Što mi je najpametnije sad učiniti? Na ženu ne stoji auto, no ima ADSL na svoje ime. Sad da li oni mogu na temelju toga prisilno naplatiti pristojbu? Da mu javim da je tv pretplata odjavljena, tv plombiran i da provjeri podatke u svojoj matičnoj kući. I da mu mogu pokazati plombirani tv sa plombom ako inzistira. BTW to je stari RIZ tv koji ima ispravljač zasebno
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2014., 13:24   #149
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Ništa, nazovi ga i pošalji znaš di.
Nema nikakvih zakona i toga. Ne puštaj ga u kuću i riješio si sve.

Ja sad vodim bitku za odjavu pristojbe taman.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2014., 14:08   #150
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Pitanje za znalce ove teme, vidim ima tu i "potkovanih"

Naime, živimo u kućanstvu gdje je već dugo vremena odjavljena pretplata (negdje 90-ih) i 1 televizor je plombiran. Još uvijek je kod nas, plomba je gore.

I jučer netko ženi zvoni na vrata - inkasator. I ona ga pita što želi, on kaže za tv pretplatu, kao nije plaćano, platit ćemo kazne ovo-ono. I žena kaže nemamo tv, radio ništa, ne želimo plaćati uslugu koju ne koristimo. Lik dosadan i naporan, vadi neke zakone, pa spominje velike kazne i na kraju joj kaže da će napaltiti samo par kazni unatrag. Traži je OIB i podatke na što mu ona kaže da nemamo tv, da nećemo plaćati i da mu ne da podatke (ali je znao prezime za taj kućni broj).
Ujedno mu je rekla da ću ga ja kontaktirati i javiti mu se na telefon u vezi toga. I tu je bio kraj, zatvorila je vrata i lik je otišao.
Što mi je najpametnije sad učiniti? Na ženu ne stoji auto, no ima ADSL na svoje ime. Sad da li oni mogu na temelju toga prisilno naplatiti pristojbu? Da mu javim da je tv pretplata odjavljena, tv plombiran i da provjeri podatke u svojoj matičnoj kući. I da mu mogu pokazati plombirani tv sa plombom ako inzistira. BTW to je stari RIZ tv koji ima ispravljač zasebno
Sad će ti doći uplatnica na 240kn doma. Ako platiš, postaješ pretplatnik. Ako ne platiš, za cca pola godine ideš na sud i čeka te natezanje po javnim bilježnicima, pisanje molbi i žalbi i tako to, s time da će ti ovaj kmet opet doći na vrata...

Ti odaberi što misliš da je bolje
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na