Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2010., 11:15   #121
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Jap, zaboravi teretanu, za skidat vise od 10 kila ti treba kako je Hamm napisao:

- Prehrana - nema tog kardia koji uz kolace i cips skida kile
- Aerobno vjezbanje - trcanje, plivanje, hodanje, bicikliranje, you name it - to ti mora postati dio zivota kako ti je dio zivota odlazak na WC ili u trgovinu. Preporucam za pocetak svaki drugi dan, kasnije i svaki dan kad se naviknes
- Dobar sobni bicikl je super - ali pouzdano znam da je DOSADAN, monoton, izgubis volju nakon nekog vremena. Treba ti nekakav cilj. Za pocetak mali, kasnije povecas ulog. Hodas za pocetak 5 km u sat i pol vremena npr... kasnije smanjujes vrijeme malo po malo dok ne preraste u lagani jogging.
- jednom u 2 tjedna odi u mekdonalds i pojedi junk fooda - ne sad odma da se zabijes u pod hranom, nego cisto neki standardni meni - junk food, koliko god ga pljuvali, sadrzi i neke korisne stvari, plus to je nakon zdrave prehrane svojevrstan mali sok za organizam - dobra stvar da se ne naviknes prelagano... a i pomaze da ne popizdis od zdrave prehrane heheh

Vjezbanje u teretani je do jaja (idem ja vec 2 godine), ali vecina ljudi koji krenu u teretanu uglavnom dobiju misice, a ne otope puno sala jer vjezbanje s utezima nije kardio, pa im se dogodi da uz pusiona prehranu nabiju jos par kila u prvih par mjeseci.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 12:41   #122
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Dobro ti govore.

Prehrana obavezno te kardio vježbe. Ja sam skinuo 17kg body fata prehranom i trčanjem. Svaki drugi dan 10km trčanja. Ne očekuj neki rezultat prvih mjesec, mjesec i pol dok ti tijelo polako ne prihvati tjelovježbu i počne reagirat kako spada. Nakon toga kile će padat očigledno.

A prije svega toga, bitno je kakav si karakter jer volju ispočetka imaju svi.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2010., 12:44   #123
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,141
Puno seksa i radi čučnjeve dok jedeš!
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 14:36   #124
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Puno seksa i radi čučnjeve dok jedeš!
1. savjet ok

2. kad bi ga se držal, mogel bi do mjeseca skočit


Mene isto taj šit muči. Dođem sa kakvih 110-113kg do 103 kg i onda
krene opet lagano povratak na više.

Najvažniji je karakter. Jednostavno tjelovježba mora biti stil, način,
svakodnevnica života.... Jedva čekam da maknem ovaj crveni dio iz potpisa.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 14:53   #125
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Lokacija :Metro
5kg - 59,0kn
10kg - 110,69kn
15kg - 172,19kn

ima i težih samo neznam cijenu,neznam jel je to jeftino ...
daj ne rise?? tak jeftino??
kolko teži koštaju molim te reci mi ako imaš inf?
Moram ubit dosadu kod kuće pa planiram kupit utege.

BTW: i ja sam jedan teškaš koji skida kilograme. imam ih 113 .
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 15:11   #126
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
180? Da ti nisi glavom i bradom Dino Mehmeda Mujkić?

a) izbaci masno (masna hrana kao takva, ulja bezvezna, čipseve, majoneza, vrhnja, kajamake i ostala sranja..sve je to fino ali imaš 180kg)
b) izbaci gazirane sokove (hrpa šećera)
c) počni jesti zdravu hranu (riba, povrće, piletina, govedina..bilo bi ok ako možeš jesti kuhanog mesa)

Probaj sa dugim šetnjama ako ih možeš izdržati. Imho zaboravi teretanu i odi plivati.

Ja sam s gore navedenim (uz povremen iznimke) izgubio 9kg u dva mjeseca (što više imaš to više i lakše ide dolje). Nemoj se zeznuti i baciit se na neko gladovanje jer ćeš se uništiti i ako prenaglo smršaviš dobit ćeš pregaču od kože pa si opet nećeš tukija vidjeti.

Polako i pametno!

p.s zaboravi tablete, čajeve, topim-mast-ko-čvarke preparate. Ključ je promjena prehrane i fizička aktivnost. To dvoje ti mora postati stil života.
Potpis debeli na quotano

S time da dodajem da je kljucno da se ne izgladnjuješ, ali umjereno jesti definitivno. Ja sam skinuo 10 kila u 3 mj. na šemu gore, ali prebrzo pa sada imam mlohav trbuh Mada ide to sve dolje bez beda. Imao sam 85 kila na 178 visine, sada imam 70 kila i full sam smrsavio(imao sam nekakvih sporednih problema pa je i to uvijet bio), ugl., nije teško, treba bit karakter i nitko nekaze da nemozes imati iznimku, ali opet treba imati cilj nekakav. Ja inače mogu dobit 5 kila u dva tjedna, to je valjda genetika, nemam dume...

Vježbanje je čisti zgibovi lagani, sklekovi i to je to. Hodanje, trčanje laganije, preskakanje užeta za početak...a plivanje, to je bomba već.

p.s. nemojte visiti na temi od žderonja, jer otvara apetit
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 19:04   #127
kian
Premium
 
kian's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 600
@ d^_^b

Prehrana

Tijelovjezba:

Steve Maxwell - 300 Spartan Workout - "Cica" 54 godine.
Turbulence Training
scooby1961
A ako trebas motivacije, charliejames1975.

Krenuo nedavno ovaj gore 300 workout, i boli sve zivo.
kian je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 20:57   #128
Marino0407
Premium
Moj komp
 
Marino0407's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 25
koje whey proteine preporučujete i ako ima neko link na konkretni proizvod? planiram malo u teretanu, ništa extra, ali pošto mi treba koja kila mislio sam da si uzmem whey za poslije treninga. unaprijed zahvaljujem!
Marino0407 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 21:15   #129
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Dymantize Elite. Imaš ga na Nutrix.hr, a i po BB forumima puno jeftnije.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 01:27   #130
zwo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kastela
Postovi: 154
Citiraj:
Autor Marino0407 Pregled postova
koje whey proteine preporučujete i ako ima neko link na konkretni proizvod? planiram malo u teretanu, ništa extra, ali pošto mi treba koja kila mislio sam da si uzmem whey za poslije treninga. unaprijed zahvaljujem!
Whey ko whey, trazi sta ti odgovara novcaniku.
Dymatize Elite Whey je dobar. Po web shopovima se cijena krece oko 450 kn za 2,3 kg.
Ako mislis dobit koje kilo, od samog wheya ti nema nista, prehrana je najvaznija.
zwo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2010., 02:19   #131
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ajmo momci koji idete u gym - max. SQ, DL i BP ?

EDIT:
Dobro veli zwo, whey je 30-ak grama proteina dnevno više. Ništa što vam neće dić kile gore. Ima jeftinih pakiranja od ~4 i nešto kg kod ekipe na teretana.net, a najjeftiniji je od člana mops (isto teretana.net) koji prodaje myprotein whey. A za siromašne, whey ko whey - oko 110kn kila, 80% koncentrat.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 12:55   #132
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ajmo momci koji idete u gym - max. SQ, DL i BP ?
prema mjerenjima u 5. mjesecu (inače to je nakon nekih 7-8 mjeseci pohađanja teretane)

SQ 130kg
DL 140kg
BP 90kg

174cm, tada 82-3 kg, sada 79-80 kg

inače Marino, prvo ti kreni u teretanu, lako si kupiš whey za koji mjesec...i nećeš se ti udebljat od wheya...

inače, ja uzimam MVP pro whey, 405kn za 2.3kg, ako se ostvari narudžba iznad 2500kn, tada je 20% popusta i iznosi 325kn u polleo sportu, postoje i druig popusti smao treba pogledat na webu...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 13:17   #133
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,507
Cijene suplemanata u Hrvatskoj skoro da nemaju veze sa pameti, ja vec dosta dugo narucujem iz prosporta u sloveniji, i onda potegnem lagano preko grane. I sa gubitkom vremena i goriva, opet prodjem 30-40% ispod cijena kod nas. Ranije spomenuti Dymatize elite whey je tamo samo 36eura. Amino i recover preparati su takodjer itekako jeftiniji.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 13:28   #134
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Marino0407 Pregled postova
koje whey proteine preporučujete i ako ima neko link na konkretni proizvod? planiram malo u teretanu, ništa extra, ali pošto mi treba koja kila mislio sam da si uzmem whey za poslije treninga. unaprijed zahvaljujem!
Prosurfaj malo na forum.teretana.net. Ima neki tip od kojeg pola tog foruma kupuje whey, ukljucujuci mene, 500 kuna 5 kila, dostava doma za ~2 tjedna. Dosta za godinu dana ako pijes whey iskljucivo iza treninga, ili za 3-4 mjeseca ako ga pijes svaki dan kao dodatak prehrani.

Imam par frendova koji redovito prate taj forum pa mi je jedan od njih narucio, evo vec druga vreca od 5 kg u djiru, okus mos birat, ja volim bez okusa, a s glukozom je svaki dobar

450kn za ~2.5 kg je malo too much, a duplo bolji od ovog definitivno nije.

SLIKA
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 13:55   #135
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Prosurfaj malo na forum.teretana.net. Ima neki tip od kojeg pola tog foruma kupuje whey, ukljucujuci mene, 500 kuna 5 kila, dostava doma za ~2 tjedna. Dosta za godinu dana ako pijes whey iskljucivo iza treninga, ili za 3-4 mjeseca ako ga pijes svaki dan kao dodatak prehrani.

Imam par frendova koji redovito prate taj forum pa mi je jedan od njih narucio, evo vec druga vreca od 5 kg u djiru, okus mos birat, ja volim bez okusa, a s glukozom je svaki dobar

450kn za ~2.5 kg je malo too much, a duplo bolji od ovog definitivno nije.

SLIKA
Od previse whey-a se moze dobit dobar proljev,pa ti to onda bas nije od koristi
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 14:02   #136
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ajmo momci koji idete u gym - max. SQ, DL i BP ?

EDIT:
Dobro veli zwo, whey je 30-ak grama proteina dnevno više. Ništa što vam neće dić kile gore. Ima jeftinih pakiranja od ~4 i nešto kg kod ekipe na teretana.net, a najjeftiniji je od člana mops (isto teretana.net) koji prodaje myprotein whey. A za siromašne, whey ko whey - oko 110kn kila, 80% koncentrat.
SQ: Na vodilice 160, polucucanj do klupe (slobodni) nekih 120
DL: 135 nisam isao vise..
BP: 125

180cm, 72 kg..
PS. kad je vec netko spomenio spartanski trening, ja sam ga probao i odradio u 11 min.
Ovo -> http://www.fitness.com.hr/vjezbe/pro...-treninga.aspx

EDIT: Vuco za V-Gym bike sta si rekao, sve stoji samo ce trebat nakon nekih godinu dana (mozda malo vise) mjenjat remen unutra..
To im je "slabija" tocka.
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 14:25   #137
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
odlično joke

zašto slobodni čučanj ne ide više (ako je na vodilicama 160)?

koliko dugo treniraš?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 14:29   #138
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
Zato jer ga ne forsiram toliko (neda mi se bas , ali se ipak tjeram).
Uh koliko treniram, samo u teretani ili sveukupno (na sport mislis)?
U teretani nekih 3 godine (ali sa malo preskoka i tako)
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 14:38   #139
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Od previse whey-a se moze dobit dobar proljev,pa ti to onda bas nije od koristi
Koristan post Viper


__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 16:19   #140
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Ja ne radim masu, stoga ne dižem velike težine. Radim serije s puno ponavljanja.

BL radim 70kg 15x, 80kg 12x serije. DL rijetko radim, SQ uopće ne radim. Noge radim trčanjem, čučnjeve i takve stvari.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 16:26   #141
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
SQ je squat iliti čučanj
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 16:31   #142
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Znam što je SQ, al ne radim SQ s utezima.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 22:34   #143
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ovaj Joke mrcina na benđu . 120 na 75kg odlično. Ja muku mučim sa 100tkom, valjda će doći na 105 ove zime. Pokušavam čuda neviđena samo da ide naprijed, floor press, 1 i 2 board press .

Čučanj sam ove godine buknuo, 150kg čučnuo prije ljeta, loža probija paralelu. DL je bio prije ljeta 165, sad bi već trebao biti 170kg s poda, ako je išlo 170x2 parcijalno malo ispod koljena (a najviše sa dignul 180 po dvije jedinice parcijalno). Još samo da počnem jesti, bilo bi super

Dobro, s vama sam tu negdje. Na teretani ima opakih likova, dečki u Metalcu čuda dižu
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 23:28   #144
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Joooj ima i ova tema...

Daklem, imam i ja nešto reći. Koliko se ja razumijem u anatomiju i fiziologiju lokomotornog sustava te samu neurofiziologiju, a o tome se ovdje zapravo i radi; ''učenjem mišića'' da postanu dizalice/prese/drobilice i slične mehaničke naprave brutalnim dizanjem više desetaka kilograma nećete postići ništa osim, uvjetno rečeno estetike i brutalne izotoničke kontrakcije mišića samo u jednom smjeru. Daleko od toga da bi se mogli zaštititi od eventualnog ozljeđivanja pri bavljenju nekim sportom (naprotiv), nećete dobiti na brzini, o balansu i koordinaciji neću govoriti jer se to samo time može smanjiti. No nisam protiv teretane. Svi koji žele unaprijediti svoje tijelo u sposobnostima trebali bi kombinirati sve oblike fizičke aktivnosti, kao što to npr. radi Flikoman, samo što bih ja tu još dodao vježbe balansa i koordinacije na balans platformama ili uže za skakanje na prilagođenoj podlozi, puno plivanja, vježbe propriocepcije i učestalo (rekreacijsko) bavljenje nekom vrstom momčadskog sporta.

Edit: bilo je nekoliko jako dobro napisanih postova o prilagođenoj prehrani. Pa eto, da i to navedem kao jednu od esencijalnih stvari za postizanje nekakve ''više'' tjelesne sposobnosti i građe. Ja kažem ovako. Jedite SVE UMJERENO i prirodno (tu potpisujem nekoga tko je predložio ukidanje industrijskih sokova). Nemojte jesti do sitosti ili preko (moj grijeh, al tu sam jako slab, priznajem). Imajte više obroka dnevno i potrudite se ako je ikako moguće da obroci budu u isto vrijeme. Ako planirate veću mišićnu aktivnost u kratkom roku (cijepanje drva, pomoć u baušteli i sl.) slobodno pojedite više, pogotovo u smislu ugljikohidrata (tjestenina, kruh) koji će vam dati dosta ATP-a za aktivnost koja je pred vama, a neće vas usporiti i oslabiti kao da ste konzumirali zasićene masnoće.

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 10.09.2010. u 23:40.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 23:54   #145
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Joooj ima i ova tema...

Daklem, imam i ja nešto reći. Koliko se ja razumijem u anatomiju i fiziologiju lokomotornog sustava te samu neurofiziologiju, a o tome se ovdje zapravo i radi; ''učenjem mišića'' da postanu dizalice/prese/drobilice i slične mehaničke naprave brutalnim dizanjem više desetaka kilograma nećete postići ništa osim, uvjetno rečeno estetike i brutalne izotoničke kontrakcije mišića samo u jednom smjeru. Daleko od toga da bi se mogli zaštititi od eventualnog ozljeđivanja pri bavljenju nekim sportom (naprotiv), nećete dobiti na brzini, o balansu i koordinaciji neću govoriti jer se to samo time može smanjiti. No nisam protiv teretane. Svi koji žele unaprijediti svoje tijelo u sposobnostima trebali bi kombinirati sve oblike fizičke aktivnosti, kao što to npr. radi Flikoman, samo što bih ja tu još dodao vježbe balansa i koordinacije na balans platformama ili uže za skakanje na prilagođenoj podlozi, puno plivanja, vježbe propriocepcije i učestalo (rekreacijsko) bavljenje nekom vrstom momčadskog sporta.
Ajde vec kad si poceo spominjat kordinaciju i sve ostalo pa da recem i ja da ne provodim vrijeme u teretani samo..
Pon: Teretana + plivanje
Uto: Girje ( u kombinaciji sa hrvanjem i pomalo boksa) + trcanje
Sri: Teretana + plivanje
Cet: Girje ( u kombinaciji sa hrvanjem i pomalo boksa) + trcanje
Pet: Teretana + plivanje
Sub: Bicikla + odmor
Ned: Samo Teretana
Tako da sta se tice tromosti, kordinacije i sl. nimalo mi ne fali kad kombiniram to sve!
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2010., 00:03   #146
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
u kombinaciji sa hrvanjem
Strava dobro, al ozbijno. (razmisli koliko ti tjelesnih sustava radi pri hrvanju i usporedi to sa ektenzijom npr. (m quadriceps u teretani) ne znam kako se zove ta sprava, ali radi se o otvorenom kinetičkom lancu.

I sad smisli. Pri čemu bi mogao čitati novine od navedene dvije radnje a pri čemu se bojiš i pomisliti na nešto slično tome.

Svaka čast za hrvanje. way to go. Ali nije za sve

+ kettlebell je jedan od utega kojeg stvarno cijenim više od drugih zbog velikog izbora vježbi u više ravnina (ne ponavljati svaki dan iste vježbe, kombinirati barem svaki drugi dan. Ali, svakako treba upozoriti na pravilno izvođenje vježbi jer se ne radi o stabilnom (fixiranom) vježbanju, (što je također veliki plus), ali može prouzročiti dosta ozljeda kod osoba koje nisu upućene ili nespremne ulaze u kompliciranije vježbe. Sa kettlebell-om treba početi jako oprezno i jako puno pažnje obratiti na pravovremeno i kvalitetno disanje, pogotovo ekspirij.

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 11.09.2010. u 00:17.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2010., 00:26   #147
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ohoho, pa ima nas ovdje.

Sad je zima tak i tak, prehrana i vježbe usmjerene na masu.

Kaj se proljeva i proteina tiče, a i ostalih suplemenata, to je istina.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2010., 03:04   #148
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Strava dobro, al ozbijno. (razmisli koliko ti tjelesnih sustava radi pri hrvanju i usporedi to sa ektenzijom npr. (m quadriceps u teretani) ne znam kako se zove ta sprava, ali radi se o otvorenom kinetičkom lancu.

I sad smisli. Pri čemu bi mogao čitati novine od navedene dvije radnje a pri čemu se bojiš i pomisliti na nešto slično tome.

Svaka čast za hrvanje. way to go. Ali nije za sve

+ kettlebell je jedan od utega kojeg stvarno cijenim više od drugih zbog velikog izbora vježbi u više ravnina (ne ponavljati svaki dan iste vježbe, kombinirati barem svaki drugi dan. Ali, svakako treba upozoriti na pravilno izvođenje vježbi jer se ne radi o stabilnom (fixiranom) vježbanju, (što je također veliki plus), ali može prouzročiti dosta ozljeda kod osoba koje nisu upućene ili nespremne ulaze u kompliciranije vježbe. Sa kettlebell-om treba početi jako oprezno i jako puno pažnje obratiti na pravovremeno i kvalitetno disanje, pogotovo ekspirij.

Istina za kettlebell, ono sto je najbolje mjesec dana min. samo raditi jednostruki - dvostruki sving i to je to..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2010., 03:51   #149
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
@ Tomtam

Trčim, treniram combatsport selfdefence (mješavina aikida, boksa, kickboksa, tae kwon doa, you name it), nešto tipa krav maga.

Prioritet mi je kondicija, izdržljivost i brzina.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2010., 12:09   #150
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
@Flikoman

Svakako probaj ubaciti neke jednostavnije vježbe iz npr. ovog serijala ''dynamic integration''. Ali jednostavnije i sporije.. Ovi modeli su poprilično ''unaprijeđeni'')

@Joke

Evo još primjera vježbi unaprijeđenja balansa i koordinacije. (za hrvače posebno dobro, naravno i ostale borilačke vještine)

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 11.09.2010. u 12:15.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na