Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2021., 11:49   #3211
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,015
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
@oittaControl
To da se na moru ne treba grijati je generalna zabluda i demagogija lokalnog stanovništva.
Pratim jako dugo na forum.hr sve teme i o grijanju i načinima grijanja.
Ljudi iznose realne potrošnje drva, plina, peleta koja ne odudaraju drastično od kontinenta.
Jedna jedina riječ:
Bura
Tijelo izloženo strujanju zraka brže gubi temperaturu od tijela koje nije izloženo strujanju zraka.
Nema accuweather onu realfeel temperaturu bezveze.
Na drugu stranu, sigurno da će bilo koja dizalica topline raditi sa većim COP na višoj vanjskoj temperaturi, dakle primorje je tu u prednosti.
Niža razina vlage u zraku radi iste te bure tu samo pomaže.
Opet, ako je vlažno, temperature su najčešće debelo u plusu.
I da, u primorju je teško naći da "majstori" centralaši o grijanju znaju išta više od golog spajanja cijevi.
Dakle, ništa čudno da ekipa ovdje, ajmo reć, improvizira s grijanjem.
Tipa dogrije se soba s električnim radijatorom pred spavanje, a grije se samo dnevni boravak s klimom.
Osobno, evo drugo centralno grijanje koje sam dobio sa stanom, poddimenzionirani radijatori po svim standardima osim za 80c polaz.
Pa se ti češi, a ovdje me dočekao i jednocijevni sustav.
Da je sve kako treba, po potrošnji plina, ovaj stan, PVC + troslojna stakla, nema termo fasade, treba 2-3kW/h, što bi na bilo koju TP bila prihvatljiva potrošnja, cjenovno govoreći.
Zašto spominjem poddimenzionirane radijatore? Jer to sranje podiže potrošnju...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2021., 15:56   #3212
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,858
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova

Da je sve kako treba, po potrošnji plina, ovaj stan, PVC + troslojna stakla, nema termo fasade, treba 2-3kW/h, što bi na bilo koju TP bila prihvatljiva potrošnja, cjenovno govoreći.
Zašto spominjem poddimenzionirane radijatore? Jer to sranje podiže potrošnju...
Pa da. Kad je radijator potkapacitiran povečava se potrošnja jer sustav ne može postići zadanu temp u nekoj jedinici vremena nego se to dešava u nekoj odgodi.
Investitor ugradi minimum radi što veće zarade. Prodao ti je ispod čekića, novo, njemu puca taki, a ti kasnije imaš problem.

To se lako izračuna.
Možda ti upgrade radijatora i nebi bila pretjerana investicija kad bi uzeo neke očuvane polovne radijatore. Puno ih je njuškalo
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2021., 21:18   #3213
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,015
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Pa da. Kad je radijator potkapacitiran povečava se potrošnja jer sustav ne može postići zadanu temp u nekoj jedinici vremena nego se to dešava u nekoj odgodi.
Investitor ugradi minimum radi što veće zarade. Prodao ti je ispod čekića, novo, njemu puca taki, a ti kasnije imaš problem.

To se lako izračuna.
Možda ti upgrade radijatora i nebi bila pretjerana investicija kad bi uzeo neke očuvane polovne radijatore. Puno ih je njuškalo
Nema mjesta na zidovima, nije novogradnja.
Treba komplet instalaciju promijenit...
Samo sam htio reć, Primorje, moje iskustvo, a vjerojatno i Dalmacija, hrpu, ali hrpu toga je krivo postavljeno što se grijanja tiče.
Što zbog pomanjkanja love, što zbog loših majstora.
Ovdje je standard, u mom susjedstvu, kupovina drva za zimu 9-10 mjesec.
Pa ajmo, mokra drva u peć.
Uglavnom, odošmo u OT, poanta mi je bila da su ovdje ljudi podosta navikli na loše ugrijane objekte, loše dimenzionirane/izvedene sustave, i to sve utječe na potrošnju koji god energent da je u pitanju. Nije samo vanjska temperatura...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 00:50   #3214
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,858
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Čuj ... I yugo i mercedes ce te dovesti do cilja, al svi znamo kakav je osjećaj voziti se u yugu, a kakav u mercedesu.
Tako i klime ...
Ja kad mislim na grijanje to je iz aspekta kontinentalne Hrvatske. Kad mislim na zimu to se odnosi na temp. od 0 i -5 do -10°c pa i na -15c.
Kad kažem da grijem kuću, onda zbilja grijem kompletan životni prostor, a ne 1 sobičak,. Ugodnu ambijentalnu zimsku temperaturu smatram bar 23c jer ne želim živjeti u štenari.
Te điđimiđi klime ugrijati kompletan prostor pri vanjskih -5c -10c -15c kad cop rapidno opada ... pri maloj potrošnji s nekom normalnom brzinom ventilatora koja ne remeti razgovor dvoje ljudi ... što podrazumjeva tihi noćni mod,1. i eventualno 2. brzinu ventilatora jer sve ostalo je neprihvatljivo i preglasno ... Zbolja vjerujes da mogu?
Kad je vankska preko 0c takve klime ne mogu modulirati dobro i ne mogu spustiti watte nisko, a kad to ne mogu, gase se. Tad gubiš onaj osjećaj izvora topline iako je postignuta ambijentalna temperatura.
Često idu u defrost, a kao odu traje duplo i troduplo dulje nego neka iz renomiranog tabora. Sveto trojstvo đapanerosa ako se hoćeš ogrijati klimom je daikin, Mitsubishi i toshiba, ostalo je sve, iskreno gola kita.
Stavljam takve špprete u stanove koje iznajljujem. Znam šta pricam. To moze biti dostatno za eventualno lagano dogrijavanje u jesen ili proljeće, ali osnovno grijanje zimi, nikako.
Ne znam kolika usteda moze biti izbeđu điđimici i nekog postenog japanca. Jebemti 500-1000kn ako ćeš se pošteno ogrijati.
Osim ako nisi bracanin ,😁
Ko za klinac, na forum.hr upravo osvanula rasprava slične tematike i problema


http://www.forum.hr/showthread.php?p=84817983
Modulacija nikakva. Kao da nije inverter. On/off sistem. Dok visoka klasa to odrađuje ovako:



Kad održava temp. spusti se na 100-200w i lagano modulira. Cijeli dan potrošila 3-4kw ili ti ga 4kn struje ugrubo 😁
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 22.02.2021. u 00:56.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 08:49   #3215
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,940
Pozdrav znalci, trazim klime koje ce mi uredno hladiti i dogrijavati/grijati prostor u prijelaznim razdobljima dok nije jako hladno, prostor u kuci velicine 90 m2 u prizemlju i na katu. Kuca ce imati 15cm stiropor fasade. Koje modele da pogledam?
Tlocrti u attachmentu

p.s. koliko vidim za dogrijavanje u nekom duljem periodu, a kod nas je trend takav da su zime sve slabije, se preporucaju japanci pa molim preporuku japanskih klima s wifi kontrolom. Pucajte
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1613975000653.jpg‎
Views:	188
Size:	817.0 kB
ID:	23486   Click image for larger version

Name:	1613975000656.jpg‎
Views:	139
Size:	909.2 kB
ID:	23487  

Zadnje izmijenjeno od: kasko. 22.02.2021. u 10:20.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 08:56   #3216
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,015
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Pozdrav znalci, trazim klime koje ce mi uedno hladiti i dogrijavati/grijati prostor u prijelaznim razdobljima dok nije jako hladno, prostor u kuci velicine 90 m2 u prizemlju i na katu. Kuca ce imati 15cm stiropor fasade.
Tlocrti u attachmentu

p.s. koliko vidim za dogrijavanje u nekom duljem periodu, a kod nas je trend takav da su zime sve slabije, se preporucaju japanci pa molim preporuku japanskih klima s wifi kontrolom. Pucajte
R32 ulazni Fujitsu zaobiđi.
Imam tri komada R410 ulaznih Fujitsu modela i puno bolje moduliraju od ovog.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 10:12   #3217
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,167
Ic cu bas u matere ukljucit shellya i pratit gree malo, iako se ona ne grije na klimu, sad ce malo prisilno . Kad vec imam priliku vidjeti stvarnu potrosnju.
Samo se nadam da imam wifi tu gdje je utičnica od klime, pa točno vidimo kako to Gree odrađuje.

Ali da za razliku u cijeni pretpostavljam i ja da je fujitsu bolji, ali zasto zaobići ulazni model? Badboy kaže grije ko luda i dobro modulira

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 22.02.2021. u 11:40.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 11:40   #3218
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ic cu bas u matere Ukljucit shellya i pratit gree malo, iako se ona ne grije na klimu, sad ce malo prisilno . Kad vec imam priliku vidjeti stvarnu potrosnju.
Samo se nadam da imam wifi tu gdje je utičnica od klime, pa točno vidimo kako to Gree odrađuje.

Ali da za razliku u cijeni pretpostavljam i ja da je fujitsu bolji, ali zasto zaobići ulazni model? Badboy kaže grije ko luda i dobro modulira
meni padne na nekih 350w i fino održava 22c
ova moja je stari model,sad ja neznam jel ih još ima
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 11:54   #3219
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,858
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Pozdrav znalci, trazim klime koje ce mi uredno hladiti i dogrijavati/grijati prostor u prijelaznim razdobljima dok nije jako hladno, prostor u kuci velicine 90 m2 u prizemlju i na katu. Kuca ce imati 15cm stiropor fasade. Koje modele da pogledam?
Tlocrti u attachmentu

p.s. koliko vidim za dogrijavanje u nekom duljem periodu, a kod nas je trend takav da su zime sve slabije, se preporucaju japanci pa molim preporuku japanskih klima s wifi kontrolom. Pucajte
Koji ti je buđet? Koliko jedinica?
Single split ili multisplit?

Imaj na umu da se wifi adapteri uglavnom naručuju zasebno. A to kod nekih proizvođača opće nije bezazlena cifra, ako želiš wifi kontrolu svih jedinica.
Daikin 250kn kom
Mitsubishi 450kn kom
Fujitsu 1100kn
Toshiba 1200kn
Ne znam dal sam dobro izgooglao za Fujitsu i toshibu. Iznenađen sam cifrom
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 22.02.2021. u 12:05.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 12:31   #3220
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,940
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Koji ti je buđet? Koliko jedinica?
Single split ili multisplit?

Imaj na umu da se wifi adapteri uglavnom naručuju zasebno. A to kod nekih proizvođača opće nije bezazlena cifra, ako želiš wifi kontrolu svih jedinica.
Daikin 250kn kom
Mitsubishi 450kn kom
Fujitsu 1100kn
Toshiba 1200kn
Ne znam dal sam dobro izgooglao za Fujitsu i toshibu. Iznenađen sam cifrom
Budet je klizni , naime solidna kvaliteta na duge staze mi je primarno.
Pošto se uopce ne kuzim u single i multisplit sustave odabrao bih stedljiviji po potrosnji na dulje staze.

Sto se tice wifia moze se i pametnim uticnicama donekle izregulirati? Nekako bih ako je ovakva razlika u wifi modulima rade pljunuo 500-700kn na same jedinice vise nego na wifi module ako se moze smart uticnicama regulirati.

Imas kakve preporuke po modelima klime da se bolje upoznam sto mi treba?

Zadnje izmijenjeno od: kasko. 22.02.2021. u 12:42.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 12:33   #3221
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,273
Planiram kupit klimu.

Mislim zimi grijat prostor 15m2 a ljeti hladit prostor 40m2.
Grijanje mora bit ozbiljno a za hladenje je bitno da nesto napravi.
Prostor je dobro izoliran, cak vrlo dobro.

Zapela mi je za oko Fujitsu Advance Inverter 2.5 kW - ASYG09KGTA/AOYG09KGCA

Ponuda : https://klimatizacija.hr/fujitsu-adv...proizvod-2782/

Ima li netko pametniji?
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 13:35   #3222
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,015
Fujitsu cijena wifi adaptera ovisi o modelu klime.
Ulazni R32 model 300kn wifi.
Ali opet ponavljam, mene nije nikako oduševio.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 14:21   #3223
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,167
Evo me sa kratkog testa Gree-a

Dakle kad se pali pomalo raste potrosnja kroz minutu sa 50-150-300-500-700W
Ujutro kad se tek upalila je radila na 750W, dosegla je temperaturu i ugasila kompresor instant
Pošto je topal dan, i nije se sama tila upalit, a i TA pec grije, morao sam podići temperaturu za 1 stupanj, i onda se upalila ali na 550W, ne 750W, isto tako dosegla temperaturu, i ugasila se.

Nakon par sata igranja, graf izlgeda isti kao na daikinu, troši 100-200W po satu. Ima neku modulaciju al ne da "dogrijava" nego usporava rad kompresora ovisno o uvjetima valjda il stavljanoj temperaturi? Vjerojatno bi trebalo malo duže testirati.

Daikina ne mogu spojiti na ovaj prekidač i provjeriti kako on radi jer nije spojen na utičnicu nego direktnim spojem, a necu prckat po razvodnoj iako teoretski mogu i njega spojit na shelly 3EM i provjerit točnu potrošnju i kako on zapravo radi, ali to drugi put



Ovaj prvi sat izbacite, to nije bila klima uključena nego komp monitori i sl.

EDIT:
Evo mogu potvrdit da i gree lomo economical modulira nekako. Upalio sam je par minuta prije 17 sati na 23 stupnja, u prostoriji je bilo 20/21. Zavrtila se na 650W pa je spustila na 550w i nisam nesto pratio iducih sat vrimena ali evo u 6 sati je na 222W sto valjd a znaci da se smodulirala niže i evo drži na 222W. U 1 sat vremena je potrosila 320W sad cemo vidit drugi sat s tim da sad noć pada. Termopec je iskljucena od sinoć oko 6, slučajno, ali je isključena.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 22.02.2021. u 19:11.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 22:42   #3224
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Može preporuka klime za prostoriju od 20 m2 (samo hlađenje). Neki best buy, ako ima WIFI - super. Budžet max 4000.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 23:40   #3225
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,167
Kazu ljudi da ce hladit svaka, a za toliki prostor 2.5kw je dovoljno a do 4000 kn bez ugradnje 2.5kw možeš sto god hoćeš. Sa ugradnjom do 4000 mislim ds možeš nabaviti hyundai, gree ili haier, iako. kazu da je i vivax dobar za hlađenje, pa sad...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 00:17   #3226
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Znači ovakav Hyundai bi bio ok?
https://klimatizacija.hr/hyundai-per...proizvod-1895/

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 00:39   #3227
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,167
Čitao sam. pohvale na račun elite invertera, ne sjećam kakav je taj/da sam. ista čitao, brendovi su komplicirani sa milijun imena ali po specifikacijama izgleda dobar, i jos ima 5 godina garancije (3+2) i 10 godina na inverter.
Razina buke pristojna po brojevima, scop i seer kao i ostalima, cak i u skupljem rangu(ulazni japanci), wifi aplikacija vjerojatno gov** ko i svima. 150 kn vise imas 3.5kw verziju

Za 500 kn vise dobiješ Fujitsua kojeg kolega hvali, ali on ima samo 3 godine garancije, i malo bolji seer - učinak hlađenja) ali ce grijat i nešto je tiši, ali moras kupiti wifi addon, dok ga hyundai ima

Cisto da napomenem da nemam osobnog iskustva sa hyundai, samo sto sam čitao.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 00:47   #3228
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Ja imam gree 2.5kw na 25m2 app i hladi ko blesav i tih je ,turisti spavaju ko bebe
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 08:54   #3229
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Ok, hvala na preporukama. Što se tiče montaže, je li neka firma posebno dobra ili je sve tu negdje - pitam za ZG - Trešnjevka. Našao sam klima Tesar u blizini, ne znam kakvi su.

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 11:29   #3230
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Skinuo dvije LG klime, 4,5kw, starije, imaju kakvih 15 godina. Rade jos uvijek bez problema, imam i daljinski i sve. Skinuo ih jer stavljam fasadu, necu ih vise vracati natrag. jel to sto vrijedi? Mislim jel se moze prodat to nekome? Ili mozda na otpadu jel vrijedi to sto? Mozda za dijelove neke?

Ili sto s njima? Na otpad ih vozim, nemam ni dosta veliko vozilo da to odpelam odjednom.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 11:48   #3231
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Skinuo dvije LG klime, 4,5kw, starije, imaju kakvih 15 godina. Rade jos uvijek bez problema, imam i daljinski i sve. Skinuo ih jer stavljam fasadu, necu ih vise vracati natrag. jel to sto vrijedi? Mislim jel se moze prodat to nekome? Ili mozda na otpadu jel vrijedi to sto? Mozda za dijelove neke?

Ili sto s njima? Na otpad ih vozim, nemam ni dosta veliko vozilo da to odpelam odjednom.



Dada strikes again


Pa stavi ih na njuskalo, napisi da ih poklanjas i neka si ih netko odveze i tako ih ti ne moras zbrinjavat.

Ili ih prodaj za neklu lovu, koja nauka
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 11:53   #3232
Mrcina
Premium
 
Mrcina's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 248
Ne moras voziti, to besplatno mora pokupiti koncesionar za zbrinjavanje EE otpada
0800 444 110
https://www.ee-otpad.com/sakupljanje-ee-otpada.php
Mrcina je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 11:30   #3233
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,858
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 11:43   #3234
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
dobra je cijena,jedino deru na montaži,a daj mi sad reci znači 2 kom 12kw po čemu to nije bolja opcija nego tvoj multisplit sistem kojeg naplacuju 17000kn cca

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 12:37   #3235
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,858
Citiraj:
Autor Badboy
...a daj mi sad reci znači 2 kom 12kw po čemu to nije bolja opcija nego tvoj multisplit sistem kojeg naplacuju 17000kn cca

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
Ne pratim. Šta 2x 12kw Vs moj sustav?

Citiraj:
Autor Badboy
dobra je cijena,jedino deru na montaži
Ne moraš njih uzeti za montažu.
Da sad ne reklamiram (pm za info)
Imaš u ZD jednu firmu koja dila klime, a daleko su povoljniji od klimakoncepta ili klimatizacije.hr.
Ja sam ove svoje setove pogodio skoro 3000kn po setu jeftinije nego klimakoncept. Blizu 6000kn je bila razlika.
U skoro svim gradova imaju kooperante za montažu.
Čak ako ne želiš njihove montažere, možeš i svoga uzeti. Jedino je za garu bitno ako je zeliš moraš ispostovati servisne intervale kod njih.



Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Planiram kupit klimu.



Mislim zimi grijat prostor 15m2 a ljeti hladit prostor 40m2.

Grijanje mora bit ozbiljno a za hladenje je bitno da nesto napravi.

Prostor je dobro izoliran, cak vrlo dobro.



Zapela mi je za oko Fujitsu Advance Inverter 2.5 kW - ASYG09KGTA/AOYG09KGCA



Ponuda : https://klimatizacija.hr/fujitsu-adv...proizvod-2782/

Po specifikacijama odlicna. Usporedi malo s ovim daikinom na akciji s linka gore.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 25.02.2021. u 12:46.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 12:56   #3236
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Jel se što promijenilo za ovu sezonu za best buy, samo hlađenje 3.5kw?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 16:26   #3237
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ne pratim. Šta 2x 12kw Vs moj sustav?


Ne moraš njih uzeti za montažu.
Da sad ne reklamiram (pm za info)
Imaš u ZD jednu firmu koja dila klime, a daleko su povoljniji od klimakoncepta ili klimatizacije.hr.
Ja sam ove svoje setove pogodio skoro 3000kn po setu jeftinije nego klimakoncept. Blizu 6000kn je bila razlika.
U skoro svim gradova imaju kooperante za montažu.
Čak ako ne želiš njihove montažere, možeš i svoga uzeti. Jedino je za garu bitno ako je zeliš moraš ispostovati servisne intervale kod njih.





Po specifikacijama odlicna. Usporedi malo s ovim daikinom na akciji s linka gore.
ne kuzim kaj nije jasno znaci 2kom su 12kw grijanja znači 1000kn po kw jel možes sad povuc paralelu!?

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 20:59   #3238
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ne pratim. Šta 2x 12kw Vs moj sustav?


Ne moraš njih uzeti za montažu.
Da sad ne reklamiram (pm za info)
Imaš u ZD jednu firmu koja dila klime, a daleko su povoljniji od klimakoncepta ili klimatizacije.hr.
Ja sam ove svoje setove pogodio skoro 3000kn po setu jeftinije nego klimakoncept. Blizu 6000kn je bila razlika.
U skoro svim gradova imaju kooperante za montažu.
Čak ako ne želiš njihove montažere, možeš i svoga uzeti. Jedino je za garu bitno ako je zeliš moraš ispostovati servisne intervale kod njih.





Po specifikacijama odlicna. Usporedi malo s ovim daikinom na akciji s linka gore.
Ajd pošalji meni na pm naziv firme

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 13:42   #3239
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Prostor:






Ponude:



Fuji




Daikin





Mitsu




Komentari?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 16:51   #3240
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Kondenzat iz klime pitanje.

Dakle sad za vikend sam bio na Pagu, ledeno za popizdit, vani 5-7 stC ali dere bura. Uglavnom dvije Midee (slični modeli jedna ugrađena prošle godine, ova druga stara 2-3 godine) upalio ih da se malo ugrijemo. Svaka na svojem katu kuće. Uglavnom obje su radile 24 sata non stop i puhale su toplo nisam tu uočio neki problem (doduše nije da sam se baš ni zgrijao )

Ono što mi je čudno je da u modu grijanja pod gorenavedenim uvjetima ni jedna od klima nije ispustila kondenzata. Je li to normalno? Jasno mi je da u modu grijanja vanjska jedinica radi kao isparivač pa obzirom na temperature i stanja zraka nije ni bilo kondenzacije? Ili moram nešto provjeravati?
pogi je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na