Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2021., 21:36   #1051
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Citiraj:
Autor Keano16 Pregled postova
Zelis poslovnom karticom placati preko Interneta?



To ide, uz mToken za autorizacije transakcija.
Pa nije čak nužno, ono što mi je hitno je stabilnost, jer zaba ima navodno jako sjeban i nestabilan net banking koji se svako malo ažurira i radi probleme. To pogotovo da se odnosi na usb stick, po riječima knjigovođe

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 21:38   #1052
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Ma radi eZaba, ali da je sucelje malo u banani i zastarjelo - to jeste.

mZaba radi super.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 21:45   #1053
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
OTP ima novu mbanking app koja je sada stvarno ok. Nije na razini PBZ ali je ok
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 23:07   #1054
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 262
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Spremam se uzeti stan preko stambenog i APN-a i obilazim banke sad već dobrih mjesec dana.
Na kraju će se vjerojatno svest na HPB vs OTP. Za iznos koji mi treba mi OTP više odgovara jer im je limit na stambeni veći.
No, nemam pojma kakve su banke općenito. Vezano uz HPB sam čuo dobra iskustva, a OTP mi je potpuna nepoznanica.
Ima nekog ovdje da ima iskustva s obje banke ili ako nema, da netko kaže kako mu je kod jedne od njih?
Bitan mi je cijeli experience oko banke, a ne samo manja kamata za 0.05%.
Mobilno bankarstvo mi je bitna stavka, kao i poslovni račun i mastercard ili nešto sl.

Koristim Revolut, ali ne želim se samo na to oslanjati.

Da birate, koju bi odabrali?

Trenutno sam kod PBZ-a, i iskreno jedva čekam da se maknem od njih. Dobrih 14 godina sam njihov klijent, imam i poslovni račun kod njih, nikad u minus ulazio, vide sva moja primanja, a nudili mi bezborazno loše uvjete.
Žena i ja smo prešli iz PBZa u OTP baš tadi kredita, ali tamo prije 4-5 godina jer su mi najbolje odgovarali po kamati i ostalim popratnim troškovima. Dosta se je toga promjenilo po pitanju kredita od tada... Tada sam bio dosta zelen po tom pitanju, ali smo išli preko OVB pa smo neke pogodnosti izvukli i usmjerio nas je na ok osobne bankare. Mislim da je najvažnije naći dobrog OBa koji je spreman pomoći, a ne da te samo oženi do boli. Sada sam već skoro 2.5 g. outsourcan u jednu banku i bas radim na app za nenamjenske kredite i nekda mi nije jasno kako oni uspjevaju biti u top 3 banke.

Da se vratim na OTP. Imaju ok internet i mobilno bankarstvo. Nije super moderno kao u nekim drugim bankama, ali meni je dovoljno. Plaćanje naloga van banke je po 1kn, a preko mobilnog 1.05kn. Imam paket onaj za 35kn i on uključuje tekući, devizni žiro i prepaid visa karticu besplatno. U to je ukljucena i neka oryx osiguranje, pomoć na cesti ili tako nešto.
Ako digneš kredit uključi si i otp peticu. Tu možeš skupljati bodove pa možeš to mijenjati za neke pogodnosti tipa 1000 bodova je bon od 100kn u dm ili konzumu. Imaju neke druge popuste i sl.
Kaj se tice rata to koristim od pbz carda visu. Otp ima isto charge i revolving mastercard (nisam siguran sada) i mislim da je članarina godišnja 200kn, ali ne znam kako ju prihvaćaju dućani. Znam da su visa i Diners najrašireniji.
E da najveći minus mi je kaj ti OTP svaki eksterni priljev na tvoj račun naplaćuje 2kn. Sve kaj ti firma isplaćuje je izuzeto od toga. To su uveli unatrag godinu dana.

Kaj se tiče poslovnih računa to ti nemam pojma, ali mislim da svaki drek naplaćuju. Mijenjaju naknade od 8.4. pa si pogledaj na njihovom webu kakva je situacija.
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 23:35   #1055
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,504
Meni je za poslovno ponajbolji RBA, preko USB sticka.

Izvodi pregledni, nema problema oko izvoza istih u više formata za automatsko učitavanje u ERP. Jedino ih treba zamoliti da sumarno namjeste naknade za transakciju, inače svaku prati naknada.

ZABA od kad je imala onaj skandal, zna tražiti čuda za poslovni račun i zna trajati.

I zna biti sjebani uvoz XML sepa datoteka.

Ali ako mora biti ZABA, god for it 😀


Sent from my POCO F1 using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 10:57   #1056
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
ZABA od kad je imala onaj skandal, zna tražiti čuda za poslovni račun i zna trajati.

I zna biti sjebani uvoz XML sepa datoteka.

Ali ako mora biti ZABA, god for it ��


Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Nemoj mi ništa govoriti, dan vremena sam potrošio na ispunjavanje onog njihovog stupidnog AML obrasca.
To što su preko ZABInog principala oprali par milijardi, to je greška u sustavu bila .


Nego imam pitanje, nude mi u Zabi usb stick ili čitač i karticu.


Što je bolje, tj što je stabilnije za korištenje.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 11:03   #1057
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 260
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Spremam se uzeti stan preko stambenog i APN-a i obilazim banke sad već dobrih mjesec dana.
Na kraju će se vjerojatno svest na HPB vs OTP. Za iznos koji mi treba mi OTP više odgovara jer im je limit na stambeni veći.
No, nemam pojma kakve su banke općenito. Vezano uz HPB sam čuo dobra iskustva, a OTP mi je potpuna nepoznanica.
Ima nekog ovdje da ima iskustva s obje banke ili ako nema, da netko kaže kako mu je kod jedne od njih?
Bitan mi je cijeli experience oko banke, a ne samo manja kamata za 0.05%.
Mobilno bankarstvo mi je bitna stavka, kao i poslovni račun i mastercard ili nešto sl.

Koristim Revolut, ali ne želim se samo na to oslanjati.

Da birate, koju bi odabrali?

Trenutno sam kod PBZ-a, i iskreno jedva čekam da se maknem od njih. Dobrih 14 godina sam njihov klijent, imam i poslovni račun kod njih, nikad u minus ulazio, vide sva moja primanja, a nudili mi bezborazno loše uvjete.
Na prošlom APN-u OTP nije uvjetovao da moraš biti njihov klijent, tj nije bilo potrebno prebacit plaću i njihov račun je 0 kn za APN-ovce.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 11:12   #1058
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Nemoj mi ništa govoriti, dan vremena sam potrošio na ispunjavanje onog njihovog stupidnog AML obrasca.
To što su preko ZABInog principala oprali par milijardi, to je greška u sustavu bila .


Nego imam pitanje, nude mi u Zabi usb stick ili čitač i karticu.


Što je bolje, tj što je stabilnije za korištenje.
Ja imam STICK+mTokenPS (dupla autorizacija). u Internet exploreru radi bez zajebancije a u Chromeu i Firefoxu se moraju instlairat/odradit neki certifikati i slicno jer korisit jeb...u Javu.

Kolega je bio uzeo klarticu a to mi se cini jos kopliciranije jer citac kartice isto treba drivere.

Kad sam pricao sa supportom rekli su mi da postoji i treca opcija - USB stick sa svojim browserom gore (pa nebi trebalo biti problem oko Java updateova i certifikata...) ali to nisma probao pa neznam. Ako ides na ovu trecu opciju pitaj samo dali radi na 64bit windowsima da nebi bilo "kifla" .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 11:46   #1059
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Kad sam pricao sa supportom rekli su mi da postoji i treca opcija - USB stick sa svojim browserom gore (pa nebi trebalo biti problem oko Java updateova i certifikata...) ali to nisma probao pa neznam. Ako ides na ovu trecu opciju pitaj samo dali radi na 64bit windowsima da nebi bilo "kifla" .

To mi je i spominjala privatna bankarica u banci, da imaju taj stick koji se sam updejta, i da nema problema sa javom.
Sjećam se prije nekih 8-9 godina kada sam zadnji put morao koristiti to njihovo bankarstvo sa karticom, to je bilo ajme meni komplicirano, stalno neki šit sa javom, pa updejt pa dodaj ovo, pa dodaj ono.


doduše, ovo tvoje sa stick + mtokenPS mi se čini ok, jer bi onda mogao dati knjigovođi karticu, i mogla bi ona vršiti plaćanja, a da je imam pod kontrolom.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 12:37   #1060
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,923
Ja jos uvijek imam karticu. Debilizam. Erste imas token i bok. Nakon svake reinstalacije windowsa,peripetija oko certifikata,synergy aplikacije pa java verzija pa nece ovo nece ono. Uzas
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 12:48   #1061
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
doduše, ovo tvoje sa stick + mtokenPS mi se čini ok, jer bi onda mogao dati knjigovođi karticu, i mogla bi ona vršiti plaćanja, a da je imam pod kontrolom.
Hmm neznam kako bi to radilo jer nemam karticu ali za USB+mTokenPS moras imati oba kod sebe da bi se ulogirao/radio. Nemoze jedno tebi drugo meni.

Osim mozda ako ima opcij da komplet uzmes mobilno bankarstvoPS, to je bilo nesto skuplje deranje na mjesecnoj bazi od samo mTokena.

Sto se tice certifikata, USB certifikat se obnovi online jednom godisnje i to je ok, nisam s time imao problem. Doduse ja odj... Java update svaki put dokle god sve radi ja nedam da se updejta jer redovito kako kolega Bruno_Rv kaze se nakon toga nesto smrda pa s enemos logira tu bankarstvo .
Meni sad radi zadnjih godinu i pol dobro, prije sam imao redovno problem se ulogirat iz Firefoxa ili Chromea zbog Jave koja se ne instalira do kraja pa moras cistit ostatke i ponovo skidat te instalirat rucno jer automatski download skine neku polovicnu verziju itd.. itd..

Iz Explorera mi je radilo 99% (ne Edge nego stari MSIE) pa sam nekad bio prisiljen tkao uci u banakarstvo dok ne rejsim FFox/chrome probleme.

Sjecam se kad sma prvi put uzeo to (2014te) i ubacim stick i pratim upute kao sve ide samo, kad ono banana nakon 10 sec, Usb instalacija krene i samo izbaci unsupported windows version (ja sam bio na Win 64bit a njihov stick naranvo da je imao samo 32bit installer ).
Onda zovi support pa mi covjek trazio 64bit drivere po njihovom WEBu dok nismo osposobili...

Valjda su sad bar taj dio rjesili kad su i mobiteli vec 64bitni .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 16.02.2021. u 13:04.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 21:56   #1062
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Ne znam jel su ovo neke nove sheme u bankama ali ladno čekam na bilo kakvu autorizaciju po 2 dana kad nešto platim internet bankarstvom (addiko).
Platim račun jučer rano ujutro u 07:00h, i taj dan se ništa ne provede i ne skine mi se s računa, danas cijeli dan se ništa ne provede, znači tek možda sutra će proći autorizacija...

To se prije nije događalo, nego je bilo izvršeno u roku par sati, sad unazad mjesec dana to traje nenormalno dugo.
Jel su to neke nove sigurnosne provjere ili šta rade?
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 22:08   #1063
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Nemam takvih problema u pbz.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 22:08   #1064
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
To mi je i spominjala privatna bankarica u banci, da imaju taj stick koji se sam updejta, i da nema problema sa javom.
Sjećam se prije nekih 8-9 godina kada sam zadnji put morao koristiti to njihovo bankarstvo sa karticom, to je bilo ajme meni komplicirano, stalno neki šit sa javom, pa updejt pa dodaj ovo, pa dodaj ono.


doduše, ovo tvoje sa stick + mtokenPS mi se čini ok, jer bi onda mogao dati knjigovođi karticu, i mogla bi ona vršiti plaćanja, a da je imam pod kontrolom.

Koristio sam to... Stick na sebi ima Firefox, no ja sam svejedno koristio Chrome )

P.S.
Ne znam zasto, ali nikada nisam bio "komotan" da netko umjesto mene vrsi placanja.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 22:11   #1065
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,333
Jel kome došlo pismo da mora u banku osobno i da donese važeću osobnu?
Meni to došlo, piše ne može online već osobno i da obvezno ponesem važeću osobnu, kao radi zakona o sprjećavanju pranja novca. A nikada bio u inozemstvu.
Erste card club.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 22:12   #1066
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Nista cudno... Samo ce azurirati tvoje podatke. Sada to rade cesce nego prije.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 22:19   #1067
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,139
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Jel kome došlo pismo da mora u banku osobno i da donese važeću osobnu?
Meni to došlo, piše ne može online već osobno i da obvezno ponesem važeću osobnu, kao radi zakona o sprjećavanju pranja novca. A nikada bio u inozemstvu.
Erste card club.
Da, moraš doći osobno. Uzmu ti osobnu, prepis sve podatke, uvale neki papir da je sve kako su napisali i možeš ići. Glupost ali to svi sada rade.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 10:29   #1068
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Jel kome došlo pismo da mora u banku osobno i da donese važeću osobnu?
Meni to došlo, piše ne može online već osobno i da obvezno ponesem važeću osobnu, kao radi zakona o sprjećavanju pranja novca. A nikada bio u inozemstvu.
Erste card club.

Meni isto za jednu drugu banku je došlo, pa nisam došao jer mi nije padalo na pamet usljed prvog lockdowna ići u banku, pa su mi zaključali račun


Citiraj:
Autor Keano16 Pregled postova
Koristio sam to... Stick na sebi ima Firefox, no ja sam svejedno koristio Chrome )

P.S.
Ne znam zasto, ali nikada nisam bio "komotan" da netko umjesto mene vrsi placanja.


Pa ako ona unosi transakcije, a ja ih prekontroliram i autoriziram pinom, to ne bi bio problem.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 10:42   #1069
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Jel kome došlo pismo da mora u banku osobno i da donese važeću osobnu?
Meni to došlo, piše ne može online već osobno i da obvezno ponesem važeću osobnu, kao radi zakona o sprjećavanju pranja novca. A nikada bio u inozemstvu.
Erste card club.
I meni došlo. U roku 30 dana od primitka pisma.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 01:06   #1070
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
Promjenio ip 8 na drugi ip 8
kako reaktivirat RBA bankarstvo, ili treba hodočastit u današnje novo moderno doba, doba korone


PBZ sam rješio kak da si reko keks, revollut, paypal, ostao još ovaj
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 09:34   #1071
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Promjenio ip 8 na drugi ip 8
kako reaktivirat RBA bankarstvo, ili treba hodočastit u današnje novo moderno doba, doba korone
Nova aplikacija se inicijalno može aktivirati online videopozivom (kod otvaranja računa, kao kod HPB-a), mislim da sam pročitao negdje u aplikaciji da se može i reaktivirati na isti način.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 10:33   #1072
Zaga
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Može se aktivirati preko internet bankarstva. Ulogiraš se ili preko aplikacije na starom mobu ili čitačem kartica.
Zaga je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 11:38   #1073
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
kak napravit reaktivaciju putem postoječe app ?
jer mi je na starom mobu još aktivna, al nisam našao


Išao sam putem video poziva, rješeno u 4-5 min , stiglo mail i sms, aktivirano


Jedino se nadam da nema nekvih skrivenih troškova, na mjesečnoj bazi
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 14:07   #1074
Zaga
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Koliko znam ne ide direkt iz aplikacije nego se s mtokenom sa starog moba prijaviš na internet bankarstvo na kompu i tamo napraviš aktivaciju za novi mob. Bar je tak radim.
Zaga je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 15:07   #1075
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,531
da, reaktivacija/novi token ide kroz web kod rba
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2021., 18:29   #1076
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
da, reaktivacija/novi token ide kroz web kod rba
Ako imaš čitač kartica ili stari token. Ako nemaš, onda radiš videopoziv u novoj aplikaciji.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 13:41   #1077
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,849
PBZ sad naplaćuje naknadu za slanje novca kroz aplikaciju i kad šaljemo na račun koji je u PBZ-u? Koliko se sjećam naknada je bila samo za slanje novca na račune koji nisu u PBZ.

Zaba sad naplaćuje naknadu za dizanje novca na bankomatu??

Pa jbt ima li ijedna normalna banka?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 14:30   #1078
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Sumnjam da je točno ovo za PBZ, sad sam probao putem aplikacije i nije mi izbacilo naknadu. Za druge banke je 2.25 kn.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 14:50   #1079
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Odakle ti taj info? Sumnjam da je tocan, pribacujen zeni svaki misec iz pbz u pbz i nema naknade.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 14:55   #1080
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ja imam neku RBA akciju . ne znam jel to stalno ili nije, ali ako preporučite nekoga u RBA onda obje osobe dobiju 350 kuna. možda brijem - ne znam, ali tih 350 kuna taman pokriju dvije godine članarine.
meni je 16 kuna ukupna članarina. naravno imam online token odnosno aplikaciju na mobu.
ne idem u banku baš često, zapravo jednom u tri ili četiri godine tak da je meni RBA ok, ali da su lopine - jesu - svi su.
tizhu je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na