Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2021., 10:29   #211
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Nedostaje mi broj 5.
Gledam po njuskalu etc., slabo.
Prodaje li tko na forumu?
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2021., 18:41   #212
RottenRotz
Registered User
 
RottenRotz's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Sjever HR
Postovi: 13
Bilo bi isto lijepo ako netko ima onaj neizdani br 66.Neki možda neznaju,ali br 66 je izdan u dva primjerka.Prvi je povučen iz prodaje nakon problema sa izdavačem i vrlo je rijedak
RottenRotz je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2021., 18:45   #213
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,017
Citiraj:
Autor RottenRotz Pregled postova
Bilo bi isto lijepo ako netko ima onaj neizdani br 66.Neki možda neznaju,ali br 66 je izdan u dva primjerka.Prvi je povučen iz prodaje nakon problema sa izdavačem i vrlo je rijedak

Da, to je broj s crvenom naslovnicom i natpisom MAFIA je među nama. Mislim da su ga dobili samo pretplatnici, a na kioske nikad nije došao.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2021., 23:34   #214
RottenRotz
Registered User
 
RottenRotz's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Sjever HR
Postovi: 13
Talking

Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Da, to je broj s crvenom naslovnicom i natpisom MAFIA je među nama. Mislim da su ga dobili samo pretplatnici, a na kioske nikad nije došao.
Točno,a i neki sretnici kojima je rodbina radila u Vjesniku,nažalost izgubio sam kontakt od čovjeka koji ga ima.Nije ga htio prodat ni za živu glavu
RottenRotz je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2021., 15:54   #215
The13
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina
Postovi: 3
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Hacker broj 48, svibanj 1999.



Tema broja: Aliens versus Predator
Igre: Civilization: Call to Power, Baldur's Gate - Tales of the Sword Coast, Rollercoaster Tycoon, Gex 3D: Enter the Gecko, Commandos: Beyond the Call of Duty, Populous: The Beginning - Undiscovered Worlds, Sin: Wages of Sin
Helpline: Sid Meier's Alpha Centauri
Najave: Homeworld
Poseban prilog: Star Wars (povodom prikazivanja The Phantom Menace)

Download
Hvala ti puno druze, ziv i zdrav bio. To je taj! Dugo sam ga trazio. Ako ti kako mogu pomoci i nadjes sta u Bosni a da ti treba, slobodno se javi.
The13 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 13:28   #216
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Citiraj:
Autor The13 Pregled postova
Hvala ti puno druze, ziv i zdrav bio. To je taj! Dugo sam ga trazio. Ako ti kako mogu pomoci i nadjes sta u Bosni a da ti treba, slobodno se javi.
Nema na cemu, drago mi je da sam imao taj broj
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 13:35   #217
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Konacno sam nabavio izdanje koje je nedostajalo za kompletiranje prvih 30 brojeva.

Hacker broj 5, ozujak 1995.



Tema broja: Wing Commander 3
Najave: Rise od the Triad, X-Com: Terror from the Deep
Igre: Heretic, Bloodnet, Lord of the Realm, Battle Island 2, Incredible Machine 2
Rjesenje: Legend of Kyrandia 2

Download

Zadnje izmijenjeno od: borgy. 28.03.2021. u 14:01.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 14:44   #218
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,394
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Konacno sam nabavio izdanje koje je nedostajalo za kompletiranje prvih 30 brojeva.

Hacker broj 5, ozujak 1995.



Tema broja: Wing Commander 3
Najave: Rise od the Triad, X-Com: Terror from the Deep
Igre: Heretic, Bloodnet, Lord of the Realm, Battle Island 2, Incredible Machine 2
Rjesenje: Legend of Kyrandia 2

Download


__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 11:31   #219
Stipe_
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Pozdrav ljudi odlična tema & hvala na scanovima, možda ako netko ima onaj broj di je warcraft 3 recenzija i dalo bi mu se stavit.
Stipe_ je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2021., 15:45   #220
dani77
Premium
Moj komp
 
dani77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Val
Postovi: 303
Ima li zainteresiranih za BUG/PCchip/enter?


U firmi čistili i htjeli baciti.


enter (28-69, nisu svi brojevi, ali većina je)


PCchip (68-156, nisu svi brojevi, ali većina je)


BUG (56/57, 135-254, nisu svi brojevi, ali većina je, dva broja još u najlonu sa DVD-ima)


Dostaviti mogu na potezu Valpovo-Osijek.


Prednost bih dao sakupljačima-digitalizatorima i da uzmu sve-većinu.





__________________
"You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? Nothing!"
dani77 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 13:27   #221
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,182
Jel ima tko brojeve hackera oko broja 80 pa nadalje da je voljan prodati?

Imao sam ih sve ali konj davno bacio,to su mi bili najbolji od perioda 2002do 2005g
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 06:14   #222
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 233
Odem nakon dugo vremena na onaj Bug forum i podteme oko Hackera (koje su zamrle totalo) i kaj imam vidjeti... savršenstvo

Netko se primio konačno skeniranja Hackera, ja sam počeo sa time prije nevjerojatnih pet i pol godina, s onim brojem 43 iz prosinca 1998.
(SIN naslovnica žuta),
eto vidim ga među linkovima na ovoj mercep stranici, dobro da je to iskorišteno.
Jako pohvalno je da je rezolucija skenova solidna - u 2021. godini stvarno nema nikakvog smisla trošiti trud na skeniranje i izradu Pdfova od stotinjak stranica s ciljem kompresije do veličine desetak megabajta gdje je pola toga mutno. Ok, s manje DPI bi brže skeniranje išlo, no ak se posao radi i arhivira za dulje vrijeme, neka barem bude kako treba.

Još fantastičnija stvar je da su tamo i Hack CDovi, za koje sam isto maštao kako bi bilo dobro ih sve imati i puknut ISO na web,
pogotovo kad sam prije 10ak godina na hreliću vidio nekog da prodaje cijeli spindle pun njih, no tad nisam valjda mislio da su značajni pa nisam ni pokušao to kupiti.
Poslije sam se malo grizao, al opet, znam da ih ima da nisu toliki brutalni raritet.

Naravno zbog lijenosti i indolencije (koja mi je svojstvena i zbog horoskopa, lool), nisam daleko došao sa skeniranjem,
makar sam se tada zanosio da ću probat uć u fazu da kroz godinu dana svaki mjesec jedan broj rješim.
Ali, s obzirom da sam pomalo perfekcionist i da skeniranje svake stranice u 300 ili 400 dpi prokleto dugo traje, plus još naknadna obrada u photoshopu, a i feedback na bugovom forumu nije bio nešto prebrutalan da me tjera na dalje, "projekt" je stao; eto našao sam dobar izgovor.

Da nije sve bezveze, imam dobru vijest: skenirao sam prije par godina i broj 44, samo ga moram puknut na web, tako da, imamo prinovu !!
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 09:34   #223
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,394
Odlična vjest!
Svaki ''novi broj'' je dobrodošao.
Kad smo kod toga, hoće li se skenirati dalje ove niže brojeve 32,33...?
Meni je žao jer sam svoje prodao pred par godina, zauzimali su mi mjesta, a skupljam inače HC stripove, pa mi treba svaki mm prostora. Da sam tada znao da ovako nešto postoji bi ih donirao kolegi koji je i krenuo sa ovim projektom. Imao sam mislim od cca 60-do kraja, i prvih 15-ak brojeva. Ostale nisam imao jer sam preskočio jedan dobar period na PC-u (blaženi jeftini PS1 sa čipom ), sa 486 DX2/66 koji sam dobio 94e sam prešao na Athlon 900/GF 256 mislim 2000 ili 2001-e.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 08:11   #224
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 233
Uredio sam konačno broj 44. u photoshopu i prebacio u .pdf, evo linka:

https://www.sendspace.com/file/be9yl0


Inače, osobno mi je to bio prvi Hacker koji sam kupio, bio je 1. mjesec 1999.
i, ili je već počela škola, ili su možda bili zadnji dani zimskih praznika mog 4.razreda osnovne,
praktički tek par tjedana prije sam dobio PS1, Božić naravno, pa sam počeo biti full nabrijan na sve informacije oko igara. Nešto sam s mamom okolo išao po kvartu, pa sam je molio da mi ga kupi na kiosku, jer je 32 kn bilo dosta tada pog. za nikakav budžet osnovnoškolca.

No, nije mi to prvi Hacker koji sam imao i čitao, ta čast pripada broju 42. iz 11. mjeseca 1998.
i to čak sam dva imao (i imam),
jer mogli su se slobodno uzeti na finalu HINLA jesenske lige, koje se održavalo vikend pred Božić u 12.mjesecu 1998. u SCu;
fun fact mi je da u ovom broju objavljen izvještaj sa tog događaja (na stranici 40.) sa par nažalost jako malih fotki, ali kao da se čak prepoznajem na jednoj.

Do tog trenutka rekao bih da uopće nisam znao ni čuo za Hacker, od naših časopisa sam samo jednom u lokalnoj igraonici vidio i malo čitao PC Play, broj gdje je bila najava i reportaža oko Blood 2; to mi se najviše sviđalo. (u ovom broju je prigodno i recenzija te igre, Rukavina je "flopnuo" davši toj žalosno bugovitoj i lošoj igri previsoku ocjenu, umjesto da je sasiječe u svom stilu)

Sadržajno, broj je solidan (ipak bez gorostasa ala Half Life ili Fallout 2, kao iz prethodnog broja), no dugoročno povijesno gledano ne zbog PC igara, makar su mnoge legendarne (Heretic, Thief).
Nego jer imamo recenzije Metal Gear Solida i Zelda: Ocarina of Time, igre koje na svojim platformama glatko i bez puno rasprave ulaze u top 5,
a jasno po nekima i među najbolje igre svih vremena.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 08:32   #225
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 233
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ostale nisam imao jer sam preskočio jedan dobar period na PC-u (blaženi jeftini PS1 sa čipom )
Sad gledam malo cijene iz tog vremena, PS1 si mogao kupiti za cca. 1000 kuna, a najjeftinije solidnije konfiguracije PCa su bile oko 5-6 tisuća kuna, pa ti vidi...

Ne treba te kriviti što si preskočio, jer realno, kako je negdje krajem prvog tromjesečja 1999. počeo izlaziti (isto legendarni) časopis PSX, iz Hackera su jako brzo povukli sav taj sadržaj.
Malo tko bez PCa, samo s Playstationon je sad imao resursa da kupuje i Hacker (npr. ja sam ga posuđivao od frenda kojemu je buraz dobio godišnju pretplatu zbog sudjelovanja u Modul 8 emisiji, jer, makar su obojica rokali po PCu, nisu sad bili toliko zainteresirani da troše i na časopise).

Makar im je to možda bila i najjača godina ikad, okrunjena time da je 13 brojeva izašlo, a Žibreg je još bio u igri. Poslije su krenula pretumbavanja, prestanak izlaženja privremeni (Mafia broj!!!),
i nakon što se ponovno počelo, nekako nije to više bilo to, kao da se promijenio ton časopisa i odnos recenzentske ekipe
(iako je još 50ak brojeva izašlo)
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 08:58   #226
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,394
Vidim da pišeš da si bio 4-i osnovne 99-e, a ja 4 srednje...star sam.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 15:53   #227
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 233
Ma, najbitnije da smo oboje iz 80ih, no da, i nismo baš više tak mladi...
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 23:39   #228
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,899
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Vidim da pišeš da si bio 4-i osnovne 99-e, a ja 4 srednje...star sam.
Neki od nas su tada upisivali drugu godinu faksa
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 09:38   #229
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 233
Bome, pa ti si onda bio skoro pa generacija ko Hackerovi recenzenti !

Ja sam u to doba bio tolko lud za cijelom tom gaming pričom i bilokakvim informacijama o igrama, sjećam se da sam jednom bio na roćkasu kod nekog sina od kumova, on je bil god. stariji al je imao i brata još starijeg; mene uopće rođendan nije zanimao, nekakve društvene igre, tadašnji Backstreet Boys hitovi iz kazića (lool) i ostale bedarije pred-tinejdžerske
nego sam proveo većinu vremena u njihovoj sobi čitajući Hackere, ovi su valjda gledali i mislili, jbte koji freak.

Poslije par god. mi je bilo žao kad sam čuo da su cijelu kolekciju bacili :-(
Imali su PC sa legendarnim 15 inchnim Belinea monitorom (čini mi se da je tad to bila neka best buy marka), kak su bili drugi kraj grada, došao bi možda jedamput godišnje do njih malo na gaming.

Zadnje izmijenjeno od: Miki9. 29.06.2021. u 13:08.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 12:34   #230
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
borgy, ruke ti se pozlatile. Uhvatila me nostalgija i vratilo me u neko lijepo vrijeme dok sam kao klinac bezbrižno čitao Hacker, najljepša vremena.
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2021., 22:10   #231
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Odem nakon dugo vremena na onaj Bug forum i podteme oko Hackera (koje su zamrle totalo) i kaj imam vidjeti... savršenstvo

Netko se primio konačno skeniranja Hackera, ja sam počeo sa time prije nevjerojatnih pet i pol godina, s onim brojem 43 iz prosinca 1998.
(SIN naslovnica žuta),
eto vidim ga među linkovima na ovoj mercep stranici, dobro da je to iskorišteno.
Jako pohvalno je da je rezolucija skenova solidna - u 2021. godini stvarno nema nikakvog smisla trošiti trud na skeniranje i izradu Pdfova od stotinjak stranica s ciljem kompresije do veličine desetak megabajta gdje je pola toga mutno. Ok, s manje DPI bi brže skeniranje išlo, no ak se posao radi i arhivira za dulje vrijeme, neka barem bude kako treba.

Još fantastičnija stvar je da su tamo i Hack CDovi, za koje sam isto maštao kako bi bilo dobro ih sve imati i puknut ISO na web,
pogotovo kad sam prije 10ak godina na hreliću vidio nekog da prodaje cijeli spindle pun njih, no tad nisam valjda mislio da su značajni pa nisam ni pokušao to kupiti.
Poslije sam se malo grizao, al opet, znam da ih ima da nisu toliki brutalni raritet.
Pozdrav kolega skener

Svaka cast na uploadu broja 43 jos prije pet godina!
Ti prvi skenovi koje sam nasao na netu (tri PDF-a na tri razlicita foruma) su me potaknuli da se uhvatim ostalih brojeva.

Kolega Trekkie sa foruma je uploadao gotovo sve Hack CD-ove.

Dodao sam i 44 na stranicu, hvala jos jednom!!!
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2021., 17:01   #232
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 233
Pozdrav!!

Sljedeće ide broj 42. moj prvi, i omiljeni zato. Probat ću to odradit ovo ljeto, jer sad sam u gužvi a krajem 7. je i more u igri. Najviše me zeza kod skeniranja da se svaka stranica mora dobro centrirati i pritisnuti još, zbog uveza, hrpta koji smeta, a onda i traje skeniranje a ti to držiš pritisnuto ko sivonja, no ak se uhvatiš svaki dan sat vremena, može to ić bez muke.
Ili kak sam pročitao davno u priručniku jednom - najbolje bi bilo kad bi stranice mogli izvaditi, izrezati iz uveza, al tko bi danas takvo masakriranje priredio svojoj hacker kolekciji, praktički ih uništio.

Apropo tvojih skenova, morat ćeš mi dat originale u jpgu da ih malo uredim, treba descreen filter da se maknu kružići od tiskanja (moj to skener odma ima u softwareu)
neki su i stranice nutra nakošene (hebe hrbat), uz to npr. onaj AVP broj naslovnica je čudna pinky boja, no to sve može čekati...

Za one nesretne iz 1998. prve polovice koji su veći format od A3, moramo nešto smislit, fotkanje nema smisla, jel bi se to ikak moglo na A4 skeneru pa spojit ? ja sam čak i gledao po njuškalu a3 skenere, al bolesne cijene ako i ima (10 000 kn?! i to bez lampe)
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2021., 19:07   #233
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Skener mi izbacuje PDF-ove nativno, tako da bi trebalo rucno izvlaciti JPG/PNG-ove za post processing.
Idemo prvo popuniti brojeve koji nedostaju, poboljsanje kvalitete je drugi korak
Ovih dana cu nastaviti sa 32+.

Pokusao sam hackere u vecem formatu skenirati pola-pola sa A4 i spojiti, ali ispadne lose.
Trenutni plan mi je odnijeti ih u kakav scan shop, sa napomenom da ne vade iz uveza.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2021., 21:28   #234
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Nakon eksperimentiranja sa A3 Hackerima, dosao sam do dobitne kombinacije: Djelomicni A4 scanovi + Microsoft Image Composite Editor.
Stiching je u redu (ne vidi se spajanje dvije A4 stranice), rubovi stranica su OK, jedino su pojedine stranice pod kutem +/- 3°.
Skeniranje jednog broja traje satima, ali samo ih je deset u tom formatu.

Hacker broj 40, rujan 1998.



Tema broja: Mortal Kombat IV
Najave: Settlers 3, The Elder Scrolls Adventure: Redguard, Tomb Rider 3, Command & Conquer: Tiberian Sun, Age of Empires 2: The Age of Kings, Carmaggedon 2, Fallout 2, Wild 9,
Igre: Final Fantasy VII, Team Apache, Starship Titanic, Wargames, X-Files: The Game, M.A.X. 2, Heart of Darkness

Download
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 03:56   #235
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Taj broj 40 je bio prvi hacker koji sam kao tad 11-godišnjak kupio na kiosku.. hvala ti za ovaj sken, posebno mi je drag.
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 22:19   #236
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 233
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Skener mi izbacuje PDF-ove nativno, tako da bi trebalo rucno izvlaciti JPG/PNG-ove za post processing.
Idemo prvo popuniti brojeve koji nedostaju, poboljsanje kvalitete je drugi korak
Ovih dana cu nastaviti sa 32+.

Da slažem se, poboljšat se da naknadno.

U kolko dpi ih skeniraš ?
Ja sam prvo sve u 300, a stranice gdje su neke fotke bile (tipa ekipe sa sajmova ili hinla natjecanja itd.) u 400 da se ljudi ti bolje vide, no to onda kad se baci u pdf mi zezne veličinu, jedna stranica veća druga manja, barem na pcu,
al na tabletu gledano se sve stranice scaleaju ok, no svejedno sad sve u 300 rokam.
Naknadno svaku stranicu protjeram kroz photoshop na cropanje i auto kontrast ili boju, tu eksperimentiram kak najbolje ispadne, katkad i izoštrim - tak da za svaki broj to potraje jako puno sati. No rezultat je solidan, imo.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 22:23   #237
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 233
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Taj broj 40 je bio prvi hacker koji sam kao tad 11-godišnjak kupio na kiosku.. hvala ti za ovaj sken, posebno mi je drag.
Onda si skoro ko ja godište cca.
Današnji klinci ne mogu shvatit taj osjećaj kad čekaš i obilaziš kioske tražeći je li možda već izašao novi broj - šteta.
Neću zaboravit na ljeto 99. na moru, kad sam išao usred najveće jare vani, oko 11,12 pješice do grada jedno 3 km od mene, na kiosk po PSX, i vraćao se doma oduševljeno listajući i čitajući, top je bila najava za The World Is Not Enough, kao "brutalnu grafiku smo uspjeli izvuć iz ps1"...
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 12:07   #238
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
U kolko dpi ih skeniraš ?
Ja sam prvo sve u 300, a stranice gdje su neke fotke bile (tipa ekipe sa sajmova ili hinla natjecanja itd.) u 400 da se ljudi ti bolje vide, no to onda kad se baci u pdf mi zezne veličinu, jedna stranica veća druga manja, barem na pcu,
al na tabletu gledano se sve stranice scaleaju ok, no svejedno sad sve u 300 rokam.
Naknadno svaku stranicu protjeram kroz photoshop na cropanje i auto kontrast ili boju, tu eksperimentiram kak najbolje ispadne, katkad i izoštrim - tak da za svaki broj to potraje jako puno sati. No rezultat je solidan, imo.
Skeniram sve sa 300 DPI.
A4 brojevi idu direktno u PDF i jedini post-processing je ispravljanje orijentacije stranice.
Pristup za A3 brojeve sam vec napisao, s time da sada nakon stichinga radim rucno ispravljanje orijentacije u Microsoft Image Composite Editoru.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 12:15   #239
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Prvi broj kojeg sam 1996., u petom razredu osnovne, vidio na kiosku u Dubrovniku (sjecam se i kojem):



Kasnije sam preko prijatelja i poznanika nabavio starije brojeve.

Prestao sam ga redovno kupovati oko 2000. godine - od tada uglavnom citam Bug, sve do ~2004.

Ukratko, Hacker me pratio kroz osnovnu a Bug kroz srednju skolu

Zadnje izmijenjeno od: borgy. 09.07.2021. u 13:59.
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 16:55   #240
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Hacker broj 33, Sijecanj 1998.

Jos jedan od legendarnih brojeva sa fenomenalnim igrama.



Tema broja: Wing Commander Prophecy

Najave: Messiah, Ultima Online, The Last Express

Igre: Quake II, Fallout, Need for Speed 2: Special Edition, Blade Runner, The Curse of Monkey Island, Diablo:Hellfire, Red Alert: The Aftermath, Command & Conquer: Sole Survivor, Broken Sword 2: The Smoking Mirror, POD Gold, Postal, Flight Simulator 98, FIFA Road to World Cup 98, Longbow 2, Warhammer 40000: The Final Liberation, Resident Evil, Riven, Close Combat 2: A bridge too far, F22: Raptor

Download
borgy je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na