Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2020., 10:21   #1081
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Meni je neke dorade i popravke došao jedan kinez sa duplim 2x600W=1200w pogonom.
Ovakav https://www.aliexpress.com/i/33033914456.html


Moram priznati da je ovo već opasan stroj , naročito sa twist ručkom gasa (prebacio sam ga kasnije na palac dodavanje ) jer ga je vrlo teško kontrolirati pošto su glavni oslonac ravnoteže ručke.


Čupa, vuče i nema uzbrdice sa mojih 100+ kg da se iti zamislio a kamoli zastao
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 10:50   #1082
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Meni je neke dorade i popravke došao jedan kinez sa duplim 2x600W=1200w pogonom.
Ovakav https://www.aliexpress.com/i/33033914456.html


Moram priznati da je ovo već opasan stroj , naročito sa twist ručkom gasa (prebacio sam ga kasnije na palac dodavanje ) jer ga je vrlo teško kontrolirati pošto su glavni oslonac ravnoteže ručke.


Čupa, vuče i nema uzbrdice sa mojih 100+ kg da se iti zamislio a kamoli zastao
Sam si ga slagao ili samo prerađivao?
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 11:09   #1083
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Popravljao/prerađivao ručicu gasa i instalacije te nabavljao/prepravljao punjač.


Neznam koliko se isplati sastavljat ovako nešto jer ako kupiš 2x motor, 2x kontroler , bateriju, i bez ostalih dijelova izaće skuplje nego da kupiš za 600 eura gotovi.


https://www.aliexpress.com/item/4001...34369813f25fbb
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2021., 16:05   #1084
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Uzeo sam si truda pa sam procitao barem zadnjih nekoliko stranica a ukazala mi se odredjena potreba koju mislim da bih mogao rijesiti ovakvim prometalom.

Ako sam dobro razumio, uclanjenjem u HUVER ostvaruje se 15% popusta na placanje gotovinom u CityCoco trgovini. Predpostavljam da se to odnosi na istaknute cijene na web trgovini.

E sad, nakon puno gruntanja, imam dnevnu dionicu od ~5km sa sirokim plocnikom i biciklistickom stazom koja mi je klasicna dnevna ruta. Radi se o Vukovarskoj (od Savske do Radnicke) i do prije korone, nije mi bilo mrsko sjesti na tramvaj i odraditi ju, jer sam uvijek znao da cu doci u fiksno vrijeme. Naravno, s cestovnim motornim prometom nije tako, tramvajem mi se vise zbog epidemiologije ne vozi, pa mi se ovakvo prometalo cini idealno.

Izvukao sam si 4 potencijalna kandidata, s razlikom u cijeni od skoro 2.5k kn; jasno, volio bih proci sto jeftinije s obzirom na moje potrebe, a s druge strane, ako ce mi usteda od x kn prouzrociti zajebanciju s dijelovima i kvarovima - ne zelim si to u zivotu.

https://citycoco.hr/proizvod/city-cr...aterijom-10ah/
https://citycoco.hr/proizvod/neon-pr...h-lg-baterija/
https://citycoco.hr/proizvod/zero-8-...l-500w-13ah-2/
https://citycoco.hr/proizvod/kugoo-g...13ah-45kmh-10/

Nije mi problem sici s njega na semaforu a dionica ima relativno solidan asfalt. Jedina dvojba je oko izdrzljivosti i zamjenjivosti baterije, jer koliko vidim, svaki bez greske odradjuje moju rutu, cak i ako zastranim iz nekog razloga negdje.

Jedino sto me muci su te gume o kojima svi pisu pa sam se tu izgubio, s obzirom na mojih 110 kila seksipila (OK, ici ce na dole, svega mi, cim otvore đimiće - klasicno laganje, ali ajde...), pa me zanima je li za tu moju masu oportunije gledati ove skuplje koji imaju amortizere zbog duzeg vijeka trajanja i manjih problema oko probusenih guma?

TIA!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2021., 17:28   #1085
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Uzeo sam si truda pa sam procitao barem zadnjih nekoliko stranica a ukazala mi se odredjena potreba koju mislim da bih mogao rijesiti ovakvim prometalom.

Ako sam dobro razumio, uclanjenjem u HUVER ostvaruje se 15% popusta na placanje gotovinom u CityCoco trgovini. Predpostavljam da se to odnosi na istaknute cijene na web trgovini.

E sad, nakon puno gruntanja, imam dnevnu dionicu od ~5km sa sirokim plocnikom i biciklistickom stazom koja mi je klasicna dnevna ruta. Radi se o Vukovarskoj (od Savske do Radnicke) i do prije korone, nije mi bilo mrsko sjesti na tramvaj i odraditi ju, jer sam uvijek znao da cu doci u fiksno vrijeme. Naravno, s cestovnim motornim prometom nije tako, tramvajem mi se vise zbog epidemiologije ne vozi, pa mi se ovakvo prometalo cini idealno.

Izvukao sam si 4 potencijalna kandidata, s razlikom u cijeni od skoro 2.5k kn; jasno, volio bih proci sto jeftinije s obzirom na moje potrebe, a s druge strane, ako ce mi usteda od x kn prouzrociti zajebanciju s dijelovima i kvarovima - ne zelim si to u zivotu.

https://citycoco.hr/proizvod/city-cr...aterijom-10ah/
https://citycoco.hr/proizvod/neon-pr...h-lg-baterija/
https://citycoco.hr/proizvod/zero-8-...l-500w-13ah-2/
https://citycoco.hr/proizvod/kugoo-g...13ah-45kmh-10/

Nije mi problem sici s njega na semaforu a dionica ima relativno solidan asfalt. Jedina dvojba je oko izdrzljivosti i zamjenjivosti baterije, jer koliko vidim, svaki bez greske odradjuje moju rutu, cak i ako zastranim iz nekog razloga negdje.

Jedino sto me muci su te gume o kojima svi pisu pa sam se tu izgubio, s obzirom na mojih 110 kila seksipila (OK, ici ce na dole, svega mi, cim otvore đimiće - klasicno laganje, ali ajde...), pa me zanima je li za tu moju masu oportunije gledati ove skuplje koji imaju amortizere zbog duzeg vijeka trajanja i manjih problema oko probusenih guma?

TIA!
Nemam baš čime pridonijeti romobil-wise, ali...

Istu dionicu sam redovito prolazio i nema šanse da je 5 km, prije 3. Having said that, hodaj, možda pomogne oko 110-ke, stići ćeš u uvijek isto vrijeme i tu turu iskoristi za audio knjige ili korisne podcaste.

Moje osobno iskustvo je da bi ziher umro a ne bi pročitao sve great american novele osim Moby Dicka koji je obavezna lektira u srednjoj, ne bi poslušao hrpu osobno i profesionalno korisnih stvari sa Freakonomics podcasta i sličnih.

Možda marginalno korisno, razmišljao sam o el. romobilu ali sam ostao na kombinaciji bicikla i hodanja, ipak su to bar nekakve aktivnosti koje tjeraju krv da bar malo više kola.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2021., 17:42   #1086
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
Istu dionicu sam redovito prolazio i nema šanse da je 5 km, prije 3. Having said that, hodaj, možda pomogne oko 110-ke, stići ćeš u uvijek isto vrijeme i tu turu iskoristi za audio knjige ili korisne podcaste.
Nasli smo se na pola puta - sad sam mjerio i nesto manje od 4km je.

Sto se tice setnje, apsolutno se slazem. No, obaveze mi predodredjuju odredjenu razinu mobilnosti i cinjenicu zelim stici u nekom brzem roku od A do B. Naravno, i dalje imam auto, ali kao sto rekoh, znanje da mogu doci za manje od 15min (mozda i daleko brze) s tim elektroprdilicom i onda se zaletiti do Centra bez trazenja parkinga i slicno mi je poprilicno primamljiva, moram reci.

To je bila motivacija. Jer onda radje zaista 2x30 min overheada u pjesacenju kompenziram odlaskom u teretanu. Gdje ponovno ne moram traziti parking, nego se doromobilam, odradim tamo sto trebam i palim dalje.

Ali, nacelno, sva tvoja misljenja stoje.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 11:37   #1087
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Hodanje je cool, ali svakog dana bi gubio previše vremena, a često se čovjeku negdje žuri. Uvijek možeš hodati kad je lijepo vrijeme i imaš cajta.

Ja se vozim na relaciji jarun - vukovarska. Kad imam vremena prošećem, kad se žurim taj dan onda je romobil u akciji.

Ako bi budžet dopušta, išao bi na Zero 8, pogotovo s obzirom na kilažu. Ima nekakvu susprenziju, popularan je model i mislim da će ti dugoročno odgovarati bez da si misliš "možda sam trebao...". Ja sam prije 1 godine kupio Ninebot Max G30 i već neko vrijeme se premišljam na upgrade Zero 8. Napravio sam 2000 km u tom periodu i definitivno ne mogu zamisliti daily commute bez romobila. Bic mi je uvijek alternativa, ali je zajebancija unositi i iznositi iz stana, uvijek zid zaserem itd. Ovo parkiram u uredu, punim po potrebi itd. U uvijek ga možeš ubaciti u gepek kad roka baš kiša, a nabaviš prijevoz do doma.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 12:02   #1088
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 551
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Hodanje je cool, ali svakog dana bi gubio previše vremena, a često se čovjeku negdje žuri. Uvijek možeš hodati kad je lijepo vrijeme i imaš cajta.

Ja se vozim na relaciji jarun - vukovarska. Kad imam vremena prošećem, kad se žurim taj dan onda je romobil u akciji.

Ako bi budžet dopušta, išao bi na Zero 8, pogotovo s obzirom na kilažu. Ima nekakvu susprenziju, popularan je model i mislim da će ti dugoročno odgovarati bez da si misliš "možda sam trebao...". Ja sam prije 1 godine kupio Ninebot Max G30 i već neko vrijeme se premišljam na upgrade Zero 8. Napravio sam 2000 km u tom periodu i definitivno ne mogu zamisliti daily commute bez romobila. Bic mi je uvijek alternativa, ali je zajebancija unositi i iznositi iz stana, uvijek zid zaserem itd. Ovo parkiram u uredu, punim po potrebi itd. U uvijek ga možeš ubaciti u gepek kad roka baš kiša, a nabaviš prijevoz do doma.

Ma e-romobil je općenito postao toliko koristan (dok ne kenja kiša i snijeg) da je to strašno. Da više ljudi prijeđe na njih, em bi im cijena još više pala (već ovako ima stvarno jeftinih osnovnih modela), em bi bilo manje automobilskog prometa, i samim time bi pješaci/biciklisti/romobilisti bili sigurniji..
Po meni trenutno najveći problem su vozačka kultura (svačija, i biciklista, i motornih vozila, pa i nas na e-romobilima), i nedostatak infrastrukture, tj rješenosti pravila po pitanju ovakvih vozila.
Meni je e-romobil bio spas na moru, ubacio sam ga u gepek, i vozio se s njim i po makadamu, i po šumi, i po asfaltu, ide praktički kamo god ide mali e-bike.

A po ZGu po ljetu da ne pričam. Em ti nije vruće, na svježem si zraku, štediš na gorivu/karti za ZET..
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 15:37   #1089
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
#1 izgraditi infrastrukturu
#2 uvesti pravila / popraviti trenutna.
kada bi se to napravilo krenuo bi sustav sam od sebe. kultura bi ostala balkanska seljačka, ali sve ostalo bilo bi puuno drugačije. bolje naravno.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 01:27   #1090
Simbijus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova

Ako bi budžet dopušta, išao bi na Zero 8, pogotovo s obzirom na kilažu. Ima nekakvu susprenziju, popularan je model i mislim da će ti dugoročno odgovarati bez da si misliš "možda sam trebao...". Ja sam prije 1 godine kupio Ninebot Max G30 i već neko vrijeme se premišljam na upgrade Zero 8. Napravio sam 2000 km u tom periodu i definitivno ne mogu zamisliti daily commute bez romobila.
Zero 8 bi bio downgrade a ne upgrade. 😉😎
Upgrade bi eventualno bilo nešto tipa Kugoo G2 Pro. Da ima prednju i straznju suspenziju i jači motor ili čak dual motor. G30 je vrhunski napravljen romobil u odnosu na većinu na tržištu i za oko 4700-5000kn je dobra cijena.
Rijetko koji romobil ispod 10000kn se može mjeriti s njim. A ove godine bi trebala doći izmjena zakona o sigurnosti u prometu koja bi mogla donesti i neka ograničenja sto se tiče max brzine i snage...a možda samo max brzine...nitko još ne zna detalje...ali uglavnom ja bih preporučio ostati na G30 dok ne bude poznato što će se smisliti naši vrli zakonodavci.

Pozz
Simbijus je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 14:30   #1091
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Simbijus Pregled postova
Zero 8 bi bio downgrade a ne upgrade. 😉😎
Upgrade bi eventualno bilo nešto tipa Kugoo G2 Pro. Da ima prednju i straznju suspenziju i jači motor ili čak dual motor. G30 je vrhunski napravljen romobil u odnosu na većinu na tržištu i za oko 4700-5000kn je dobra cijena.
Rijetko koji romobil ispod 10000kn se može mjeriti s njim. A ove godine bi trebala doći izmjena zakona o sigurnosti u prometu koja bi mogla donesti i neka ograničenja sto se tiče max brzine i snage...a možda samo max brzine...nitko još ne zna detalje...ali uglavnom ja bih preporučio ostati na G30 dok ne bude poznato što će se smisliti naši vrli zakonodavci. Pozz
Jel ovo tocna tezina, ili se u prevodu specifikacija pripitomila?

Kuga G2 Pro = 23 kg?

Ajde, to bi mogao zamisliti da uguravam u gepek ili bacim na siceve u autu, za razliku od 50+ modela. Samo svi seriozniji modeli imaju vinovu lozu od guvernala. Jasni su razlozi, ali jako blesavo za manji gepek, ili gepek pun stvari.

Kad sam u Gorici kupovao dijelove, probao top model (mislim da sam vec spomenuo u emailu) iz znatizelje sam pitao - postoji li model, koji je toliko malen, zapravo najmanji na trzistu, da se na njemu bubrezni kamenci razbiju koliko je neudoban, ali da ga mozes, doslovno u ruksak staviti.

Vele da postoji, samo se nisu sjetili naziva. Bili su na zadnjem sajmu u Kini te vidjeli taj model, moze se u ruksak staviti, baterija se kompletno odvaja za jos lakse nosenje. Foldable scooter, ali znas li tocan model? Jesu li ga tebi spominjali? Bas me zanimaju detalji.



...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 12.01.2021. u 14:41.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 11:14   #1092
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Nakon ovoga bi se u HR mogao razviti novi trend - OC-anje romobila
https://www.facebook.com/CroatiaDash...5140905987012/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 21:09   #1093
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,317
Treba mu oduzeti vozacku, sa ponovnim polaganjem od nule ili dozivotno, te oplesti takvu kaznu da ni njemu ni nikom ne padne vise na pamet tako nesto ikad.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 21:41   #1094
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Treba mu oduzeti vozacku, sa ponovnim polaganjem od nule ili dozivotno, te oplesti takvu kaznu da ni njemu ni nikom ne padne vise na pamet tako nesto ikad.


Kaj postoji vozačka dozvola za romobil?
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 21:57   #1095
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,317
Ne, mislio sam na opcenito ako ima vozačku dozvolu. Ako nema, jos visa kazna!
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 22:06   #1096
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Jel ovo tocna tezina, ili se u prevodu specifikacija pripitomila?

Kuga G2 Pro = 23 kg?

Ajde, to bi mogao zamisliti da uguravam u gepek ili bacim na siceve u autu, za razliku od 50+ modela. Samo svi seriozniji modeli imaju vinovu lozu od guvernala. Jasni su razlozi, ali jako blesavo za manji gepek, ili gepek pun stvari.
[/color]
Kasnim s odgovorom ali ipak.

Mali nećak je uzeo G2, i super je romobil. Puno hvala jednom kolegi na pomoći oko kupovine.
Samo 23 kile je dosta, fakat previše za nositi. Plus što se upravljač ne može učvrstiti...pa se ne može lako prenositi.

I dodatno je upravljač prenisko za sve preko 170 (IMHO) pa treba uzeti neki adapter da bude viši.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 22:23   #1097
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,015
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Treba mu oduzeti vozacku, sa ponovnim polaganjem od nule ili dozivotno, te oplesti takvu kaznu da ni njemu ni nikom ne padne vise na pamet tako nesto ikad.
Kad padne, znači ne ako nego kad, vozaču koji mu pređe preko lubanje s prednjim desnim kotačem treba dat zlatnu Darwinovu medalju.
Za kičmicu srebro, za koljena bronca.
Ali ne, kretena će još netko u Valturi odgulit...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2021., 22:50   #1098
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,317
Upravo to! Kolega iznad je pitao da li treba vozacka za romobil. Ne treba al' je treba uvest, registraciju, i osiguranje, tehnicki pregled...i posebno IQ test. I to zahvalite ovakvim likovima. Od djecje igracke je napravljeno vozilo brze od mopeda a sigurnost je ostala na nivou djecje igracke.

Ajd to sto ce on past na cesti pa ce netko zaradit zlatnu Darwinovu medalju. Taj ce se vozit po pjesackoj ili biciklistickoj stazi istom brzinom, jer "nema nikog" a moze pa kad ubije neko dijete ili odraslog onda ce bit "pa nisam ja mislio". Tocno, nisi.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 18:00   #1099
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Kad padne, znači ne ako nego kad, vozaču koji mu pređe preko lubanje s prednjim desnim kotačem treba dat zlatnu Darwinovu medalju. Za kičmicu srebro, za koljena bronca. Ali ne, kretena će još netko u Valturi odgulit...
Pomo, junace iz Crikvenice,

pa nemoj tako, tko zna kome donosi zaradu doma, tko mu je bolestan, tko mu je zdrav, ima li djece? Da, mozda precijenjuje vlastitu sigurnost, ali eto, drzim fige da ne strada.

U moje vrijeme osnovne, klinci su se vozili izmedju tramvajskih kabina, cak i po dvoje. Sam pogled ili pomisao na ozljedu usred pada, ledi krv u zilama. Ali eto, to je bilo uobicajeno za vidjeti. A kad bolje razmislim, vidjao sam krajem 90-tih i maloljetnike na Tomosima, kako idu u skolu u punom prometu.

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Kasnim s odgovorom ali ipak. Mali nećak je uzeo G2, i super je romobil. Puno hvala jednom kolegi na pomoći oko kupovine. Samo 23 kile je dosta, fakat previše za nositi.
Da, problem s nosenjem je sto s romobilom iz kupovine, doneses dosta dodatne tezine. Ne mora biti samo kupovina, nosis uvijek nesto, a nekako ne volim preklapati romobil, kad idem, recimo na kat. Jos i kad je sugavi dan, svaka kila pocne ici na zivce.

__________

Razmisljam na glas, volio bih neki nosac ala nosac za servisiranje bicikla, ali ista stvar za romobil. Da lijepo stoji u zraku, lakse ga je tako ocistiti i pregledati. Hm?

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 19:45   #1100
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,015
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pomo, junace iz Crikvenice,

pa nemoj tako, tko zna kome donosi zaradu doma, tko mu je bolestan, tko mu je zdrav, ima li djece? Da, mozda precijenjuje vlastitu sigurnost, ali eto, drzim fige da ne strada.

Sve stoji. Ali ti 2" kotačići su sve samo ne stabilni pri 60-70km/h.
Prva šahta ga može lansirat.
Jel itko zaslužuje to što sam napisao? Naravno da ne.
Ima djecu? Tim gore, znam koliko su se meni neki pogledi promijenili.
Netko mu je bolestan? Još jedan razlog da više pazi na sebe.
Napeto s financijama? Još jedan razlog.
I pazi, sve gore opisane razloge sam prošao. Neke i više puta.
Teško da će dostavljat iz bolničkog kreveta ili pazit na nekog drugog.
Ovo je IMHO kretenizam neviđenih razmjera kakav meni ni u najluđim teen danima nije padao na pamet. A naizvodio sam se gluposti isto kao i svi drugi.
Meni prvom, a prolazim jednom na mjesec ovuda, nije svejedno ovakvu budalu na savjesti nosit, niti mi treba takva trauma.
Htio je uštedit na vremenu i gorivu? Pa uredno postoje pravi elektro skuteri ekvivalentni standardnim 50cc prdilicama, daleko su stabilniji i pogodniji za dostavu.
I da, bio sam u Valturi više puta, i upoznao nešto ljudi koji su odgulili tamo prometne. Niti jedan zatvor, a tri sam obišao u sklopu svog posla, NIJE lagan vjerujte mi. A živimo di živimo, dok Horvatinčići šetuckaju okolo i školuju se po Švicarskama, vjerujem da bi ovu budalu netko tko nije povezan uredno morao odguliti.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 23:18   #1101
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Sve stoji. Ali ti 2" kotačići su sve samo ne stabilni pri 60-70km/h.
Imam 10" gume, poprilicna razlika od standardnih 8", a najvise kod penjanja na rinzol i prelaska preko neravnina. Ali kod romobila je najgori scenarij prevelika brzina i prepreka. Moze biti "cuperak" na cesti, najmanja ali blesava udubina, ako kotac uleti, a ti nemas u toj sekundi dobar polozaj nogu i ravnoteze, padas sigurno. Osim, kapitalno osim, ako ne razvijas brzinu vecu od 15 km. Onda se uvijek na noge docekam. Cak i kad se skoro prevrnuo preko mene, opet sam se docekao na noge, zbog normalne brzine koju sam odrzavao.

Nisam zapamtio ulicu, hupser prema zavrsetku zebre, naizgled potpuno beznacajan, ali uletis kotacem u njega, prevelikom brzinom, igre zivaca - osigurane.

Isto tako, kod Krajske ulice, da hodam, nasmijao bi se i rekao - pa koja budala moze preko toga pasti? Ali kad sam jednom isao romobilom, Ilica/Krajska, tocno spustanje pored ducana za sanitarije, postoji jedan odrezani stup za blokiranje parkinga, pored ostalih koji stoje. Ali ima neku laznu boju, koja aludira da je bezlazlena plastika. Mizerna perforacija na plocniku, ma nema koji centimentar, ali kako sam uletio na nju, bilo je kisovito, vec pri kraju dana, samo me je razumna brzina spasila da se ne prevrnem.

Hoce reci storija, barem u mojoj praksi, da grad moze biti jednako opasna prica, ponavljam se, ako nemas razumnu brzinu.

Nisam bas kao ovaj decec vozio ispred auta, ali jesam sa strane, po biciklistickom, mada vise volim biti gore, ali negdje jednostavno ne mozes, no nisam jos dozivio neugodnijih iznenadjenja.

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ima djecu? Tim gore, znam koliko su se meni neki pogledi promijenili.
Tko zna, mozda mu je ovo bila zadnja prilika za posao, mozda je lose radio druge stvari - ne znam. Svakako nije najzdraviji sport u smislu svakodnevnog putovanja.

Koristi li netko NAVI na romobilu? Za navigaciju sam mislio da je budalastina, kao, pa znam svaku ulicu. Ali u praksi, super pomogne nekada, jer me nauci za neke kratice, koje u autu nisu ostvarive. Na romobilu je sve vece oko tebe, pa i ono sto autom pogadjas zmirecki, nekad mozes fulati kad trazis.

Morao sam kod tokara napraviti na narudjbi prosirenje, jer niti jedan drzac nije mogao udobno progutati Garmina, zbog specificnih ledja i antene.

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 14.02.2021. u 23:24.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2021., 11:44   #1102
sendjo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 64
Frend ne zna kako syncati skejt made in China sa remoteom.. ima li tko ideju?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20210302_103202.jpg‎
Views:	161
Size:	1.88 MB
ID:	23520   Click image for larger version

Name:	IMG_20210302_103753.jpg‎
Views:	167
Size:	374.4 kB
ID:	23521  
sendjo je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2021., 16:00   #1103
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 273
Jesi li dobio receiver uz remote?
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 11:02   #1104
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,871
Imam M365 koji je stajao par mjeseci nekorišten. Ne sjećam se na kojoj razini je ostala baterija nakon zadnjeg korištenja, vjerojatno je bila oko 50%. Prije nekih mjesec dana sam se sjetio da ne bi bilo loše ga upaliti i napuniti. Upalim ga, vidim baterija skroz pri kraju, zadnja "točkica" blinka. Radi samo LED. Stavim ga na punjač, prođe par sati, baterija se nije napunila (nisam obraćao pažnju da li je na punjaču bilo crveno ili zeleno). Nisam dalje ništa istraživao, samo sam ga tako ostavio. Sad sam ga spojio opet na punjač, ali ne reagira. Svijetli zeleno na punjaču i ne može se upaliti. Rastavio ga, provjerio prema "uputama" baterije i individualno su sve ok, svi spojevi zdravi, no na izlazu daju 17.9V. Pretpostavljam da je baterija previše ispražnjena, pa zato ne reagira na punjač. Ima li netko iskustva s tim? Može li se to popraviti?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 11:34   #1105
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Pretpostavljam da imaš prekid negdje na spoju između članaka. Ako se možeš spojiti na aplikaciju, provjeri napon po člancima.

Morat ćeš izvaditi bateriju i prerezati i otvoriti zaštitnu plastiku.
Onda ideš članak po članak s multimetrom i tražiš problematičan članak. Tu je vjerojatno konekcija u prekidu. Možeš probati zalemiti ali ni to nije najsretnije rješenje radi vibracija pa lem popusti.

Ako je u tome problem, probaj naći nekoga da ti sa spot welderom to punktira.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 12:16   #1106
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,871
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Pretpostavljam da imaš prekid negdje na spoju između članaka. Ako se možeš spojiti na aplikaciju, provjeri napon po člancima.

Morat ćeš izvaditi bateriju i prerezati i otvoriti zaštitnu plastiku.
Onda ideš članak po članak s multimetrom i tražiš problematičan članak. Tu je vjerojatno konekcija u prekidu. Možeš probati zalemiti ali ni to nije najsretnije rješenje radi vibracija pa lem popusti.

Ako je u tome problem, probaj naći nekoga da ti sa spot welderom to punktira.
To sam već napravio. Svi članci su spojeni odnosno napon je ok.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 12:41   #1107
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Pa nisi napravio ako ti je na izlazu 17.9V.

Ideš redom i tražiš problematičan članak. Da je sve uredu napon bi bio između 35-41V.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 13:06   #1108
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,871
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Pa nisi napravio ako ti je na izlazu 17.9V.

Ideš redom i tražiš problematičan članak. Da je sve uredu napon bi bio između 35-41V.
Nemam prekid ni na jednom članku. Sad sam punjač spojio direkt na bateriju. Na punjaču je sad upaljeno crveno, a na ploči je naprije počelo blinkati, plavo, pa je krenulo opet crveno nakon nekog vremena, ali drugom frekvencijom. Odspojio punjač, vratio konektor na ploču i sad sam ga uspio bootati. Sad ću ga probati spojiti na app, pa da vidim detalje. Btw. sad na izlazu imam 36V


Edit:
https://www.dropbox.com/s/a25xru9h0a...Tools.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/ipfcc9l9j7...Tools.jpg?dl=0
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.

Zadnje izmijenjeno od: sinisa1989. 06.03.2021. u 13:21.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 15:35   #1109
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Jako loše.

7,8 i 9 grupa članaka su problem. I ostatak ti baš nije idealan.
Mislim da to ne budeš lako riješio.

Trebaš punktirati spojeve(pod uvjetom da su sve baterije dobre), pa vidjeti da li BMS može ujednačiti napone članaka kod punjenja. Ako ne može, moraš izdvojiti svaki članak posebno i napuniti na isti napon kao i ostale članke.

Ja sam imao isti problem, polemio što sam mogao ali je i dalje razlika napona između članaka... nemam balance charger da se igram a i volja me napustila nakon toliko lemljenja. Naime, i kad polemiš od vibracija se opet kroz neko vrijeme odvoje kontakti. BMS ti blinka plavo kad su naponi unutar tolerancija, kada je ispod onda je crveno i ne možeš upaliti romobil.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 18:08   #1110
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,871
Napunilo ga do 3% i dalje ne ide. Svijetli plavo, romobil se može upaliti, no ne puni ga. Velika je razlika na zadnja 3 članka. Mene sad zanima, da li se stvarno to razj.. od vibracija ili je uzrok dugo stajanje? Jer vožen je jako malo. 220km, pazio sam na rinzole. Ja imam 85 kg, s ruksakom 90. I od tih 220km 50 km su se vozile klinke koje su 3x laganije. Čudno mi je da su spojevi tako brzo popustili, a još je kao novija verzija gdje su spojevi bolji (navodno). Probat ću još s punjenjem pojedinih članaka. Ako se u međuvremenu ne bacim u PM
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na