Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.06.2019., 16:09   #6301
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Za ASUS C6H izašao prije nekog vremena, ali nešto čudno se događa. Izašao je novi 7003 za koji ne piše log, a 7002 koji trenutno imam je povučen/izbrisan. Shady shit is happening . Vlasnici C6H koji BIOS imate?
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 16:10   #6302
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
6201 iz lipnja 2018. Ne sjećam se kad sam zadnji put vidio BIOS
Budem flešao zadnji dostupni kad mi sleti R5 3600. Do tada niš ne diram

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2019., 16:19   #6303
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Vidio sam novi 7003, čekam da se na overclock.net netko izjasni, možda elmor iz Asusa.

Trenutno sam na nekom 6xxx.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 16:26   #6304
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Ovo je changelog za 7002:
CROSSHAIR VI HERO BIOS 7002

1.Update AM4 ComboPI 0.0.7.2A for next-gen processors and to improve CPU compatibility

2.Fixed an issue with Precision Boost values

lik sa reddita pitao ASUS support za changelog 7003 i dobio ovaj odgovor:

1.Update EZFlash Module.

2.Revise DRAM vendor ID for certain memory.

3.Support GPU Post function on new CPUs

4.Improve CPU USB over current protection function on newer CPUs
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 16:48   #6305
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Ovo je changelog za 7002:
CROSSHAIR VI HERO BIOS 7002

1.Update AM4 ComboPI 0.0.7.2A for next-gen processors and to improve CPU compatibility

2.Fixed an issue with Precision Boost values

lik sa reddita pitao ASUS support za changelog 7003 i dobio ovaj odgovor:

1.Update EZFlash Module.

2.Revise DRAM vendor ID for certain memory.

3.Support GPU Post function on new CPUs

4.Improve CPU USB over current protection function on newer CPUs
Taj sa agesa 0.0.7.2. za gigabyteove matične nije bio zapravo sa matisse podrškom. Ovaj novi je agesa 1.0.0.2. za koji eksplicitno stoji da je sa podrškom za 3rd gen. ryzen.

0.0.7.2. je imao napisano "for Athlon 200-series (Raven2) APU and further new CPU support". Ovo "further new" se nije odnosilo na 3rd gen.

Inače, problem sa veličinom BIOSa i manjkom memorije na čipu su u GBu riješili tako da ovi matisse BIOSi nemaju bristol ridge APU podršku.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 16:54   #6306
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
0.0.7.2.a je za next-gen i već ih neko vrijeme imaju asusice (što je i naveo litra), ovo što spominješ za athlona je 0.0.7.2. (bez a)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 17:02   #6307
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
0.0.7.2.a je za next-gen i već ih neko vrijeme imaju asusice (što je i naveo litra), ovo što spominješ za athlona je 0.0.7.2. (bez a)
OK, kužim
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 17:05   #6308
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Omega 3 Pregled postova
Standardna njihova taktika, maknut pažnju s zena 2, neka se što manje priča o konkurenciji. Ove godine sigurno neće izaći ništa konkurentno na desktopu, a upitno je i za prvi kvartal iduće godine, no i da izađe AMD će pustiti u prodaju zen 3 tako da...
Ove godine je izašlo konkurentno uloženo/dobiveno i5 9400f...samo je pitanje za što koristiš PC.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 17:27   #6309
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ove godine je izašlo konkurentno uloženo/dobiveno i5 9400f...samo je pitanje za što koristiš PC.
Ono zašto meni intel od 2017. ne dolazi u obzir (i za mene nije konkurentan) je što kojim god smjerom se sa njima sada krene, stvar izgleda kao dead-end i pušiona u dugoročnom smislu. Za onoga tko nema neograničena sredstva i volju za stalno mijenjanje platformi, sa AM4 je otpočetka toliko opcija, a do sada za vrlo razumne novce (ne računam ove skupe x570 matične) da se stvarno može reagirati na razne situacije u promjeni zahtjeva za hardverom kroz nekakve 3-4 godine i da se na kraju tog perioda još uvijek završi sa konfiguracijom koja će debelo dalje fino voziti sve što čovjeku treba i nakon prestanka izlaženja novih procesora za tu platformu.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 17:32   #6310
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
Ono zašto meni intel od 2017. ne dolazi u obzir (i za mene nije konkurentan) je što kojim god smjerom se sa njima sada krene, stvar izgleda kao dead-end i pušiona u dugoročnom smislu. Za onoga tko nema neograničena sredstva i volju za stalno mijenjanje platformi, sa AM4 je otpočetka toliko opcija, a do sada za vrlo razumne novce (ne računam ove skupe x570 matične) da se stvarno može reagirati na razne situacije u promjeni zahtjeva za hardverom kroz nekakve 3-4 godine i da se na kraju tog perioda još uvijek završi sa konfiguracijom koja će debelo dalje fino voziti sve što čovjeku treba i nakon prestanka izlaženja novih procesora za tu platformu.
Kako kome, kupioo tu na forumu i3 8100 za 650 kn, igrao se na njemu godinu dana i prodao ga opet za 650 kn, nisam želio biti pohlepan jer je u međuvremenu novi poskupio. Intel drži cijenu i tko voli mijenjti za polovno dobije dobru lovu koju uloži u novu platformu. Koliko je na cijeni izgubio konkurentni u gamingu Ryzen 1600X/2600X i kolikoi se može dobiti za polovni...Sve ima svoje...
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2019., 17:48   #6311
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Kako kome, kupioo tu na forumu i3 8100 za 650 kn, igrao se na njemu godinu dana i prodao ga opet za 650 kn, nisam želio biti pohlepan jer je u međuvremenu novi poskupio. Intel drži cijenu i tko voli mijenjti za polovno dobije dobru lovu koju uloži u novu platformu. Koliko je na cijeni izgubio konkurentni u gamingu Ryzen 1600X/2600X i kolikoi se može dobiti za polovni...Sve ima svoje...
Sa ovime što je AMD napravio, te ako 3 generacija ryzena bude ono što se očekuje - sve što postoji na tržištu će vjerojatno brutalno izgubiti na cijeni. Kod intela mi nije jasno zašto toliko drži cijenu čak i sada. Smiješno mi je vidjeti koliko ponekad ljudi daju danas za 4c/8t ili 6c/12t intel procove. Kroz godinu-dvije bi recimo čak i 9900k trebao koštati kikiriki, a vjerojatno neće. Tu vjerojatno stoji ovaj argument za to da se u daljnjoj prodaji može ipak nešto spasiti. Ti si specifičan što ideš na s/h i ne na najbolje/najnovije, pa to dodatno nije pušiona.

Ja (govorim iz pozicije gayminga, što je jedina zahtjevna stvar za koju koristim komp) sam gledao više na situaciju recimo da ću 2020., sa konfiguracijom koju sam za razumne novce složio 2017., moći vidjeti točno što će nova generacija konzola donijeti i kada 8core cpuovi postanu standard za gayming moći ubosti nešto vrlo relevantno, a po potrebi čak i lagani overkill i voziti to kao platformu vjerojatno još 5 godina. Sa intelom bih odavno bio u banani na ovaj ili onaj način. I potrošio više para pritom.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 17:50   #6312
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Također govorim iz pozicije gaminga, i5 9400f bez klokanja daje super performanse po uloženoj kuni i uopće ne sumnjam da ću ga jednog dana prodati bez problema, vjerojatno i za dobru cijenu. Iz moje perspektive to je super isplativa platforma, ne vidim isplativiju.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 18:01   #6313
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Kako kome, kupioo tu na forumu i3 8100 za 650 kn, igrao se na njemu godinu dana i prodao ga opet za 650 kn, nisam želio biti pohlepan jer je u međuvremenu novi poskupio. Intel drži cijenu i tko voli mijenjti za polovno dobije dobru lovu koju uloži u novu platformu. Koliko je na cijeni izgubio konkurentni u gamingu Ryzen 1600X/2600X i kolikoi se može dobiti za polovni...Sve ima svoje...
Čekaj - jesi ti imao G4560 do nedavno? Onda si za i3 8100 morao mjenjati platformu, quad je postao kuratz, pa si prešao na i5 9600f... Danas-sutra ćeš i njega morati mjenjati jer u dosta igara 6c6t već pokazuje zasićenje i dropove... Proper uprgrade ti je i7 ili i9 (koji baš i nisu za tvoju ploču) - a i bit će preskupi pa ih vjerojatno nećeš uzeti, nego opet mjenjati platformu itd. To ti je to što je kolega napisao - konstantno mjenjanje, dead end

To je i najveća čar ove Zen priče - dugotrajan socket i proper upgrade path. Kad prođe 5+ godina netko sa random B350 i sl. će si moći mjenjati procesore na osjetno jače za cijenu koja će tada vjerojatno biti kiki-riki. Koji ispušten fps na R5 1600 naspram i5 8400 nije vrijedan toga, jer na kraju krajeva skoro nitko neće ni uparivati takve procesore sa high-end gpu, pa ispadne da pričamo o samo nekom hipotetskom scenariju...

Slična priča je bila i sa starim socketima. Npr. 2006 godine sam uzeo athlona 3500+ na tek novom socketu AM2 i tada novim ddr2 (postojali su slični cpu za stari socket). Ploča mi je nakon garantnog roka krepala pa sam uzeo AM2+/AM3 ploču (a AM2 cpu je išao na AM2+ socket). Zatim dual core, pa quad za istu tu ploču s godinama itd... Da mi je kojim slučajem krepala ta ploča, uzeo bih samo AM3+ mbo (desetljeće poslije, još nove u prodaji), kupio ddr3 rame i ubacio postojeći quad... Pa sam onda kasnije mogao i napraviti veliki upgrade na FX 83xx - sve sa minimalnim ulaganjima kroz cca sada bi bilo 13 godina. Da sam tada napravio tu promjenu ploče prije godinu-dvije-tri bi vjerojatno uzeo i FX 83xx umjesto phenoma II, te bih vjerojatno bi još do sada bio na njemu (vjerojatno bi do sad negdje upgradeao na ryzena). Čovječe koji je to life-span isprepleten sa raznim kompatibilnostima preko jednog desetljeća. Tako nešto se vjerojatno nikad više neće ponoviti.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 18.06.2019. u 18:16.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 18:13   #6314
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Je a da sam umjesto i3 8100 za 650 kn kupio neki Ryzen 1200 po istoj cijeni danas me nebi nitko ni pogledao na oglasniku

Ovako je taj i3 u ovom i5 bez kune gubitka uz godinu dana igranja. Meni je to sport, draži od samog igranja

Inače g4560 je došao prodajom FX-a, dao nekaj sitno za dodatni ram jer je bez dual channela bio koma.

I niš mi ne troka sa trenutnom i5-com, asve ide super glatko a vjerujem da igram modernije igre od tebe i da ih igram više.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 18:23   #6315
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Je a da sam umjesto i3 8100 za 650 kn kupio neki Ryzen 1200 po istoj cijeni danas me nebi nitko ni pogledao na oglasniku

Ovako je taj i3 u ovom i5 bez kune gubitka uz godinu dana igranja. Meni je to sport, draži od samog igranja

Inače g4560 je došao prodajom FX-a, dao nekaj sitno za dodatni ram jer je bez dual channela bio koma.

I niš mi ne troka sa trenutnom i5-com, asve ide super glatko a vjerujem da igram modernije igre od tebe i da ih igram više.
Ček, našao si taj 9400 za 650kn?
Ako da, pa za tu lovu nemamo o čemu pričat.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 18:25   #6316
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
U principu da, samo sam toliko trebao nadodati Tak vam je sa Intelom, što stariji to vrjedniji
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 18:27   #6317
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Drugim riječima kupio si ga novog za cca 1300kn+
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 18:39   #6318
Omega 3
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 119
Intel ne dolazi u obzir u nikakvoj kombinaciji više zbog silnih sigurnosnih propusta, a bit će ih još dosta otkriveno zbog traljavo napravljene arhitekture.
Omega 3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 18:39   #6319
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Bumo vidli po koliko će Ryzne 1600X za mjesec dana na tržnici
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 18:53   #6320
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Za ASUS C6H izašao prije nekog vremena, ali nešto čudno se događa. Izašao je novi 7003 za koji ne piše log, a 7002 koji trenutno imam je povučen/izbrisan. Shady shit is happening . Vlasnici C6H koji BIOS imate?
6903 (kraj 3. miseca), mogu izvuci vise iz rama pri nesto manjoj voltazi ali cpu trazi vise voltaze za 4Ghz na ovom biosu...
Najbolji su mi bili 6201/6401 - nikad problema ni nestabilnosti. Za ovaj novi (7002) citam da neki ljudi imaju odredjene probleme, vidim da je vec 7003 izasa - vjerojatno hotfix...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 18:57   #6321
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Bumo vidli po koliko će Ryzne 1600X za mjesec dana na tržnici
To zapravo čak i nema veze. Financijski je veći trošak jedino ako će netko prvi dan prodavati zen1 i kupovati zen2. Ako se želi dobro financijski proći - kupiti će se nekakav 3700x krajem 2020. ili još kasnije (2021. npr) neki zen3...ili ako izađe neki black edišn 8core zen2/3 koji će se moći još bolje colockati, sve opet za relativno male pare. A do tada će 1600x voziti besprijekorno sve (osim u onim marginalnim slučajevima gdje se dominantno na 1080p i niskim detaljima na nekom uber high refresh monitoru i 2080ti igra CS:GO.). Minimalno para potrošenih, konstantno relevantna platforma i mogućnosti kuda da se ide.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 19:01   #6322
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Bumo vidli po koliko će Ryzne 1600X za mjesec dana na tržnici
Kao što ćeš se i ti veseliti cijenama polovnih kad budeš gledao i7 9700K za upgrade za godinu - dvije. Sve to ima svoje - prodaš skupo - platiš skupo... Ostaje ti ili preplaćivati polovno ili opet mijenjati platformu.

Recimo tko ima prethodni 1150 i slabiji cpu - jedini upgrade su i7 6700/7700 - tko bi normalan danas dao tolike novce za hyperthreadane quadove...Jbga kad su ti likovi nekad pljunili 3 soma za to, pa im sad nije lako dati za kiki-riki...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 18.06.2019. u 19:07.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 19:06   #6323
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor Omega 3 Pregled postova
Intel ne dolazi u obzir u nikakvoj kombinaciji više zbog silnih sigurnosnih propusta, a bit će ih još dosta otkriveno zbog traljavo napravljene arhitekture.
Mislis onih istih propusta koje jednom desktop korisniku apsolutno nista ne znace i koji su smanjili performanse u gamingu za malo vise od 0?
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 19:07   #6324
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Na kraju krajeva stojim čvrsto pri stavu da je Intel ove izdao uloženo/dobiveno ovisno o korisnikovim navikama i potrebama. Ne vidim nikakav probelm. Nisu te ploče za 60w cpu skupe, 500-600 kn pa nakon 2-3 godine opet dobiješ nešto uz CPU koji drži cijenu jer ju Intel sam ne spušta. Kao što rekoh trenutno ali i dugoročno sve ima svoje. Danas da netko prodaje i5 8400 polovno dobiti će fini iznos jer je CPU sam po sebi poskupio u odnosu kada je izašao. Tko će ga kupiti i zašto, to je drugi par opanaka.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 19:09   #6325
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kao što ćeš se i ti veseliti cijenama polovnih kad budeš gledao i7 9700K za upgrade za godinu - dvije. Sve to ima svoje - prodaš skupo - platiš skupo... Ostaje ti ili preplaćivati polovno ili opet mijenjati platformu.

Recimo tko ima prethodni 1150 i slabiji cpu - jedini upgrade su i7 6700/7700 - tko bi normalan danas dao tolike novce za hyperthreadane quadove...Jbga kad su ti likovi nekad pljunili 3 soma za to, pa im sad nije lako dati za kiki-riki...
Zakaj bi kupio i7 9700K koji će imati sadašnju cijenu i za tri godine kad mogu prodati jploču koja je bila jeftina i CPU i kupiti novu seriju koja će performansama biti u rangu tog i7 uz daleko manju cijenu?

Pa nisam ja vezan uz ploču ljubavno
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 19:16   #6326
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Čisto sumLJam da je intel gledao navike i potrebe korisnika, nego je gulio koliko je mogao i stigao u nekih 10 godina minimalno pojačavanih quadova. Ljudi nisu jednostavno znali za drugačije i to je postalo normalno. Sve je to bilo OK dok je bilo pravo vrijeme. Sad odjednom moraju imati i 8c16t na mainstreamu, a trebali bi smislit i 10c20t jer 16 core ne mogu izvući sa monolitskim pristupom (na mainstream veličinama)... Za 8 core moraju tražiti i jetru i bubreg. Po meni su najveće govno pojeli ovi što su uzeli skylake i kaby lake i5 quadove za cca 2200-2300kn, te i7 quadove iste familije za do na trenutke 3200kn. Sad su na rubu mogućnosti i u gamingu, a nisu ni toliko stari, a treba ih prodati za kiki-riki. Mnogi neće pristat na to, no neće ih nikada ni prodati...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 19:21   #6327
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Čisto sumLJam da je intel gledao navike i potrebe korisnika, nego je gulio koliko je mogao i stigao u nekih 10 godina minimalno pojačavanih quadova. Sve je to bilo OK dok je bilo pravo vrijeme. Sad odjednom moraju imati i 8c16t na mainstreamu, a trebali bi smislit i 10c20t jer 16 core ne mogu izvući sa monolitskim pristupom... Za 8 core moraju tražiti i jetru i bubreg. Po meni su najveće govno pojeli ovi što su uzeli skylake i kaby lake i5 quadove za cca 2200-2300kn, te i7 quadove iste familije za do na trenutke 3200kn. Sad su na rubu mogućnosti i u gamingu, a nisu ni toliko stari, a treba ih prodati za kiki-riki. Mnogi neće pristat na to, no neće ih nikada ni prodati...
To da su oni gulikože ne spori nitko, ali tu i tamo znaju izbaciti uloženo/dobiveno. Bitno je "riješiti" se na vrijeme. Još prije nekoliko godina je DF imao analize gdje je i5 7600K iomao problem u Crysisu 3 na onom "visoka trava" dijelu, gdje se gušio dok je Ryzen 1600X to prožvakao bez problema. Nije taj i5 loš, tjer on i dana super mnoge igre, ali po toj cijeni je tada uz izašli Ryzen bio loš, jer je bio skup. Za i7 7700K su tražili 3200 kn, taj procesor je i danas izvrstan ali dati tu lovu za to meni je van pameti bilo tada a pogotovo danas, traže za polovni divlje novce
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 19:24   #6328
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
6903 (kraj 3. miseca), mogu izvuci vise iz rama pri nesto manjoj voltazi ali cpu trazi vise voltaze za 4Ghz na ovom biosu...
Najbolji su mi bili 6201/6401 - nikad problema ni nestabilnosti. Za ovaj novi (7002) citam da neki ljudi imaju odredjene probleme, vidim da je vec 7003 izasa - vjerojatno hotfix...
Iskreno nisam primjetio neku razliku a redovit flasham novi bios. Sa nekoliko zadnjih biosa u CB15 i CB20 razlika u performansa je zanemariva (margin of error situacija). Da kucnem u drvo još nisam imao problema s niti jednim biosom unatrag godine i pol jer su ga dobro ispeglali. Vjerojatno ću stavit i taj novi 7003 kada pronađem volje
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 19:28   #6329
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Iskreno nisam primjetio neku razliku a redovit flasham novi bios. Sa nekoliko zadnjih biosa u CB15 i CB20 razlika u performansa je zanemariva (margin of error situacija). Da kucnem u drvo još nisam imao problema s niti jednim biosom unatrag godine i pol jer su ga dobro ispeglali. Vjerojatno ću stavit i taj novi 7003 kada pronađem volje
Doduše od 0901 BIOSa kojeg sam prvo imao, nisam imao nikakvih problema osim što me u tim ranijim verzijama BIOSa malo karao dugački cold boot. Vremenom je sve ispeglano, a otkako sam našao supersweetsot za 4075MHz, u BIOS nisam ušao. Bio sam jednom kad sam radio screenshotove kolegi koji ima istu ploču i skoro isti proc (2600X).

Kad izađu Zen2 procovi, siguran sam da će izaći još koji BIOS.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 19:31   #6330
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma da. Nema potrebe flešat ovaj 0.0.7.2.a dok ne izađu van, jer možda i do tada dođe neki bios. Ili još bolje do pred samu kupovinu (tko misli kupovati)

Osim u slučaju AsRocka gdje postoje "bridge" biosi
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na