Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.08.2006., 07:06   #1
-Vassago-
Registered User
 
-Vassago-'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Liliputanija
Postovi: 31
Tipkovnica: Genius ErgoMedia 700

-/- Genius ErgoMedia 700 -/-

Sučelje: USB+PS/2
Raspored tipki: HR
Podržani operacijski sustavi: Windows 2003/XP/2000
Sadržaj pakiranja: ErgoMedia 700 tipkovnica; CD Driver; USB na PS2 adapter
Ostalo: 36 funkcijskih tipki + kotačić; Mic in + Speaker out


Kako dosta vremena dnevno provedem za kompom tako i dosta tipkam. Do sad sam pomjenio oko 10-ak tastatura i napokon naletio na onu koja mi donekle odgovara - Genius ErgoMedia 700.

Kompletna tastatura i sve tipke na njoj su napravljene od dobre plastike. Tipke na tastaturi su pomalo hrapave što je jedan plus pri tipkanju jel prsti teže klize sa tipki te s time postoji manja mogućnost da stisnete po više tipki. Također tipke imaju plitak hod slićan tipkama na prenosmin računalima što daje određen užitak tipkanja. Slova na tastaturi su valovasto posložena što zahtijeva kraće vrijeme privikavanja. Zbog takvog oblika, oni koji nisu navikli, dolazi do dosta grešaka pri tipkanju što ponekad zna naživcirati. Tipke F1 pa sve do F12 su uže te kada se ide pritisnuti neka F tipka vrlo lako se stisnu po dvije.

Tastatura ima 36 dodatnih tipki koje zaista znaju poslužiti. Prve tipke koje kožete dohvatiti malim prstom ljeve ruke je Zoom +/-. Tipke ponekad zatrebaju za radu u Word-u, Excel-u, PowerPoint-u, te svim drugim programima za koje zatrebate zoom. Jedini meni ne razumljiv problem je u FireFox-tipke rade obrnuto od default-a. Sljedeća tipka je Scrool na kojem se nalazi i scrool u obliku tipke. Dakle možete scrolati sa kotačićem, koji također može scrolati ljevo desno, ili koristiti tipke sa kojima se puno brže spušta i diže (stranica). Pritiskom na sam kotačić dobivate prozor slićan kada pritisnete Alt i Tab.

Iznad Esc tipke nalaze se 4 tipke. Tipkama se otvaraju My Music; My Pictures; My Computer i My documents; tim tipkaam ne možete mijenajti funkciju. Iznad tih tipki nalaze se tipke koje otvaraju PowerPoint, Excel i Word; ovim tikama možete promjeniti funkciju samo u Program ili Web Site. Skoro na sredini tastature ispod Genius znaka nalaze se Audio tipke. Next; Previous; Volume up i Volume down su stavljene na jedan gumb koji je okružen sa tipkama: Medija – koji je podesiv da otvara WMP ili Winamp; Play/Pause; Stop i Mute On/Off.

Malo lijevo od Audio tipki nalaze 3 tipke kojima se ne može mijenjati finkcija, a otvaraju internet radia i još neke stanice u WMP. Desno od audio tipki stavljene se također 3 Messenger funkcijske tipke s kojima pozivate Windows MSG ili MSN MSG (podesivo); tipki ispod mjenja status na MSG, također možete odabrati na koji status da prebaci. Zadnja je tipka koja Vas spaja na internet s WebCam, potrebno podesiti u CP -> Scanners and Cameras postavkama.

Dalje na desnu stranu 4 tipke za Previous Page, Next Page, Reload i WWWStop. Ovim se tipkama može promjeniti funkcija jedino u Open Program ili Web Site. Ispod tih nalaze se 4 internet tipke. Tipke otvaraju My Home, tj otvaraju web stranicu koju ste postavili kao default. Otvara se u IE ili u FF. Sljedeća je Search koja otvara Internet browser's default search page. Sljedeća tipka otvara My Favourite. Zadnju tipku među internet tipkama je predviđena za e-Mail preglednik, ali prialgodiva za otwaranje Web Site-a ako niste mail preusmjerili Outlock. Zadnje tipke skroz desno su tipka koja otvara standardni digitron, a može se prilaoditi da se otvori menu u kojem sami određujete programe koji su na popisu menu-a. Te tipka: Turn the computer into sleep mode...

Tastatura se spaja na PS/2 ili USB, a adapter za PS2 dobijete u paketu. Uz ta 2 naćina spajanja kraj kabla ima 2 ulaza koji se uštekaju na bikrofon te izlaz za zvućnike. Uštekavanjem tih ulaza dobivate mogućnost uštekavanja slušalica i mikrofona u tastaturu. Ulazi za to nalaze se s ljeve bočne strane tastature.

Jedina zamjerka ide na nožice, koje podižu gornji dio tastature te tako olakšati tipkanje, koje su poprilićno slabo uglavljen u svoje ležište. Ako malo više oslonite ruku na tastaturu nožice jednostavno ispadnu iz ležišta te ih morate vraćati natrag.

: hello2 :
__________________
Vratite Šećer U Orbit !!!
(Još Danas)
-Vassago- je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2006., 10:40   #2
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
sve je to super ali lijen sam pogledat cijenu :P
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2006., 10:42   #3
-Vassago-
Registered User
 
-Vassago-'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Liliputanija
Postovi: 31
maximalno s poštarinom 200 kn.
__________________
Vratite Šećer U Orbit !!!
(Još Danas)
-Vassago- je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2006., 11:13   #4
Imitator
Banned
 
Imitator's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: ZG - Dugo Selo
Postovi: 523
Tu tipkovnicu sam ja mislio uzeti, ali nisam bio siguran.....
Sad sam 100% siguran da uzimam!!

Za tu cijenu mislim da je nemoguće naći bolju tipkovnicu (za nas koji volimo dodatne funkcije), ako to uparim s ergom 525....mislim da će biti zadovoljavajuće!!

: roller : : roller :
Imitator je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2006., 19:04   #5
-Vassago-
Registered User
 
-Vassago-'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Liliputanija
Postovi: 31
Ja sm kupio preko IQ iz zagreba i stigla mi je za 3 dana valjda. s tim da nisam narućio baš njihovu dostavu neg nekak drugaćije i patio nekih 30 kn. a njihova dostava je preko 100 kn
__________________
Vratite Šećer U Orbit !!!
(Još Danas)
-Vassago- je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2006., 21:50   #6
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
ej ljudi jedno pitanjje, za koje mi je fakat glupo otvarat novu temu. za kaj služi num lock, pošto mi je on stalno upaljen tj pali se sa windowsima? a scroll lock? caps znam za kaj služi

gogle mi nije baš pomogo:mad:
  Reply With Quote
Staro 20.08.2006., 22:28   #7
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Num lock je da omogucis numericki dio tipkovnice, a scroll lock... eh, danas ne sluzi vise-manje nicemu pod windowsima.
Ako te zanima http://en.wikipedia.org/wiki/Scroll_lock
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 05:40   #8
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Bas sam tu tipkovnicu kupio prije jedno 2 mj i jako sam zadovoljen sa njom,platio sam ju 160 kn.
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 12:05   #9
Imitator
Banned
 
Imitator's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: ZG - Dugo Selo
Postovi: 523
Evo ja čim uhvatim vremena otić do IQ-a uzimam tipkovnicu i miša!
Imitator je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2006., 15:10   #10
-Vassago-
Registered User
 
-Vassago-'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Liliputanija
Postovi: 31
Još nešta evo baš sam pregledo. Svaka malo većta tipka spod sebe ima onu ko žicu koja olakšava vraćanje tipke nazad i/ili da se tipka ne iskrivi i ne zašteka kada stisnete...
__________________
Vratite Šećer U Orbit !!!
(Još Danas)
-Vassago- je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2007., 14:39   #11
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
fack!
kupio sam prije nekog vremena dotičnu tipkovnicu, i nedugo potom mi se javio problem: tipke koje su pritisnute pa puštene registriraju se kao da ih i dalje držim; ne fizički (vrate se u početni položaj), jednostavno ih komp doživljava pritisnutima dok ih ne stisnem ponovo. nevjerojatno iritantan problem
npr. tijekom mrežnog napucavanja uletim iza zaklona, a lik se nastavi kretati, i naravno popijem metak u glavu; uletim u minsko polje, padnem s mosta - prestrašno. problem je u gužvi te skakanju i okretanju uokolo skužiti koja je tipka zadnja pritisnuta ne bi li ju se ponovno stisnulo
ili, ctrl+klik u Firefoxu, otvori se novi tab i ja krenem skrolati u starom, i kako je ctrl+skrol povećavanje fonta a ctrl se zaglavi -
sličnih je primjera milijun, prestrašno.
ne bi to bio problem da igrom slučaja nisam izgubio račun+garanciju - genijalno! (inače mi se to ne dešava, ali zanimljivo - ništa za što imam garanciju se ne kvari
mislio sam da je možda u pitanju nerazrađenost tipaka koja će s vremenom nestati, međutim nije - samo se pogoršalo.
ima li tko sličnih problema, i kako ih riješiti?

u slučaju da moram kupiti novu, iako mi se ova (načelno) sviđa mislim da ću ipak ubosti nešto drugo - pa evo pitanje br. 2: je li tko vidio negdje za uzeti Logitech Wave, žičanu verziju i bez miša?
fler je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 21:48   #12
psychokiller
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: grebza
Postovi: 41
Ekipa,uskoro kupujem i komp i periferiju pa me zanima ako imate za preporučiti neku dobru tipku i miša...mislio sam uzeti wireless desktop...Logitech EX-110,ali ako imate bolji prijedlog...pucajte
psychokiller je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2008., 17:20   #13
M4T3J
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: In House
Postovi: 10
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
fack!
kupio sam prije nekog vremena dotičnu tipkovnicu, i nedugo potom mi se javio problem: tipke koje su pritisnute pa puštene registriraju se kao da ih i dalje držim; ne fizički (vrate se u početni položaj), jednostavno ih komp doživljava pritisnutima dok ih ne stisnem ponovo. nevjerojatno iritantan problem
npr. tijekom mrežnog napucavanja uletim iza zaklona, a lik se nastavi kretati, i naravno popijem metak u glavu; uletim u minsko polje, padnem s mosta - prestrašno. problem je u gužvi te skakanju i okretanju uokolo skužiti koja je tipka zadnja pritisnuta ne bi li ju se ponovno stisnulo
ili, ctrl+klik u Firefoxu, otvori se novi tab i ja krenem skrolati u starom, i kako je ctrl+skrol povećavanje fonta a ctrl se zaglavi -
sličnih je primjera milijun, prestrašno.
ne bi to bio problem da igrom slučaja nisam izgubio račun+garanciju - genijalno! (inače mi se to ne dešava, ali zanimljivo - ništa za što imam garanciju se ne kvari
mislio sam da je možda u pitanju nerazrađenost tipaka koja će s vremenom nestati, međutim nije - samo se pogoršalo.
ima li tko sličnih problema, i kako ih riješiti?

u slučaju da moram kupiti novu, iako mi se ova (načelno) sviđa mislim da ću ipak ubosti nešto drugo - pa evo pitanje br. 2: je li tko vidio negdje za uzeti Logitech Wave, žičanu verziju i bez miša?
Pozdrav,
dotičnu tipkovnicu sam našao za 160KN(!) u Pevec prodajnom centru u Slav. Brodu, na ostalim mjestima na netu za oko 110KN sa popustom za gotovinu! Previše zvukova tokom tipkanja, tipke su slim ali ne na princip onih na laptopu. Nije loša za tu cijenu, ali koliko para toliko muzike! Što se tiče blokiranja, dešavalo mi se i prije ali isto jeftinija tipkovnica, posebno iritantan problem! Razmišljam da ju kupim ali se dvoumim, imam jednu 'razlomljenu' turbo stream platio nekih 60KN, izvrsna! Sada sam ju mislio zamijeniti, čak sam mislio dati i nekih 300KN a nemam za što! Tražio sam razlomljenu, žičanu! A takvu nisam našao na dohvat ruke, slaba je ponuda razlomljenih a na njima mi je jednostavno ugodniji rad!

Pozdrav
M4T3J je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2008., 17:22   #14
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Pevec bas nije za kupovinu opreme za komp , vidio sam i ja da im je Logitech MX518 359 ili 399kn a moze ga se naci vec od 230kn u Protisu ili 250kn u vemilu , a i Ergo 525 mis ima je oko 190kn , a u Disknontu je 120kn ...
Router je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 18:26   #15
M4T3J
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: In House
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Pevec bas nije za kupovinu opreme za komp , vidio sam i ja da im je Logitech MX518 359 ili 399kn a moze ga se naci vec od 230kn u Protisu ili 250kn u vemilu , a i Ergo 525 mis ima je oko 190kn , a u Disknontu je 120kn ...
Potpisujem, ali volim kada odem i kupim na licu mjesta(nisam in ZG).
Koliko sam vidio ni Vemil niti HGspot nemaju dotičnu!
Imaju od tipkovnica 'šrot' ili Wave ali Wireless za nekih 500kn !
Meni je tipkovnica za korištenje a ne za gledanje. Mislim da ću trenutnu svoju miniwash-em oprat i zaboraviti nočne more u gledanje cijena bez pokrića

Pozdrav
M4T3J je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 23:18   #16
nemesis1
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1
pozdrav! imam jedan mali problem s tom tipkovnicom nesta se cudno desava s njom kao da zablokira npr. kad igram igru i drzim strelicu za naprijed i pustim a ono i dalje ode naprijed i moram ponistiti ponovnim pritiskom ili kad je u kombinaciji s misem ponistavam ak znam koje sam tipke stisnio u tom trenutku

moze li mi iko pomoci jel mozda do misa on je logitech al mislim da nebi trebalo biti do njega mozda nisu kompatibilni ako to ima kave veze!

hvala!
nemesis1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 01:45   #17
boris1408
Premium
Moj komp
 
boris1408's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Petrinja
Postovi: 190
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
fack!
kupio sam prije nekog vremena dotičnu tipkovnicu, i nedugo potom mi se javio problem: tipke koje su pritisnute pa puštene registriraju se kao da ih i dalje držim; ne fizički (vrate se u početni položaj), jednostavno ih komp doživljava pritisnutima dok ih ne stisnem ponovo. nevjerojatno iritantan problem
npr. tijekom mrežnog napucavanja uletim iza zaklona, a lik se nastavi kretati, i naravno popijem metak u glavu; uletim u minsko polje, padnem s mosta - prestrašno. problem je u gužvi te skakanju i okretanju uokolo skužiti koja je tipka zadnja pritisnuta ne bi li ju se ponovno stisnulo
ili, ctrl+klik u Firefoxu, otvori se novi tab i ja krenem skrolati u starom, i kako je ctrl+skrol povećavanje fonta a ctrl se zaglavi -
sličnih je primjera milijun, prestrašno.
ne bi to bio problem da igrom slučaja nisam izgubio račun+garanciju - genijalno! (inače mi se to ne dešava, ali zanimljivo - ništa za što imam garanciju se ne kvari
mislio sam da je možda u pitanju nerazrađenost tipaka koja će s vremenom nestati, međutim nije - samo se pogoršalo.
ima li tko sličnih problema, i kako ih riješiti?

u slučaju da moram kupiti novu, iako mi se ova (načelno) sviđa mislim da ću ipak ubosti nešto drugo - pa evo pitanje br. 2: je li tko vidio negdje za uzeti Logitech Wave, žičanu verziju i bez miša?

Ja imam dotičnu tipkovnicu i miš ergo 525. Kod miša nema nikakvih problema, ali tipkovnica sere. Kad je uštekana u ps2 sučelje, ima problema s tim kao zaostalim tipkama. Samo je ukopčaj u usb i sve će ti raditi kao podmazano. Imam veliku primjedbu šte se tiče navedene tipkovnice i miša, softverska podrška je jako loša, preloša.
boris1408 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na