Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.11.2009., 01:54   #3871
Buraz20
Premium
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 131
nekad 10 minuta nije dovoljno , film je dosta drukciji od bilo kojeg dosad bar onih koje sam ja gledao..pocetak nema bas veze sa ostatkom filma.. uglavnom mislim da treba dulje od 10 minuta da proglasis film katastrofom...
Buraz20 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2009., 10:49   #3872
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Isss....a ja upravo sada na poslu pogledao opet "Hakere"....onaj prvi dio, nisam ih gledao punk kufer godina. Koja je to smijurija od filma. Sada "kupujem" i ostale pa da opet pogledam. No, prvi dio se isplati pogledati jer mi je tamo Anđelka u najboljem izdanju. "Hakeri"....

Inace za one koji vole, jucer su poceli dani nijemoga filma...."Pssst 3.".
Na zalost jucer nisam stigao u kino, ali danas jedva cekam.....ima odlicnih filmova koje vjerojatno nikada necete vidjeti na "velikome platnu".
Za one koji ne znaju, a htjeli bi to otici pogledati...lokacija je "Centar za kulturu Tresnjevka".
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2009., 18:44   #3873
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ugasio sam ga nakon 10 minuta valjda ti vidiš neku čar u njemu
Alo, već je bilo u ovom topiku...
NE DIRAJTE mi Philip K. Dicka.
Scanner Darkly je odličan i knjiga i film.
Valjda bi se ljudima trebala sviđati ona dva filmska skrnavljenja sa Ben Assflekom i onim patuljastim scientologom.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 02:06   #3874
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Kupio filmova za bezveze, cura zadovoljna i bez filma

Sam je sranje sto se se trebam ustati u 7 na posao, a bas mi se i neda
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 13:44   #3875
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Sinoć smo geldali 2012 u kinu. Samo ću reć da mi se ne sviđa. Dobila sam od dragog komentar da sam prekritična prema filmu.
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 20:13   #3876
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Mi isto jučer u kino- 2012,nama je bio predobar film,jer ekipica voli filmove katastrofe definitivno pogledat kad izađe u HDu
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 21:44   #3877
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
upravo stigao iz Cinestara - ja i ljepotica gledali 2012 pošto ona obožava sve vrste/tipove prirodnih katastrofa - kao što je Neo-ST rekao, defitnivno najbolje napravljeni film što se tiče scena/efekata i šteta što ima nekoliko tih tipično-američkih (nerealnih) scena, ali svejedno ga pogledati još jednom, kao što kaže Lihto, u HDu
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 01:50   #3878
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Cuo swam sa svih strana da je film super.....cak i moja sestra koja je velki kriticar za to kaze da je film "i više nego gledljiv"............Cinestar here I come
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 02:52   #3879
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,977
A ono...pripremi se na, rekao bi jedan moj prijatelj - nadrealizam
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 03:24   #3880
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
2012 predobar film

vrijedi ga pogledati.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 03:36   #3881
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
A ono...pripremi se na, rekao bi jedan moj prijatelj - nadrealizam
ma i to je Ok ako se opremis s kantom kokica i litrenjačom spritea
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 09:28   #3882
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
I ja sam sinoć bacio 35 kn na 2012. Šta reć, nikad dočekat kraj. Tipična američka patetika, ljiga i apsolutna NErealnost. Ne kužim, šta ameri fakat misle da se neboderi ruše i vlakovi padaju u slow motionu? Mislim OK, cijelu scenu napraviš u slow motionu da bi pojačao efekt, al nemre dio readnje u kadru bit u normalnoj brzini a dio slow. I mobilne mreže... Svijet je prekrio il oganj il voda, al lik na podnožu himalaja uredno priča na mobač. Mislim ono... Odem na koncert u Maksimiru i problem je dobit vezu, il probaj poslat sms na novu jaru... Al ovdje mobilni repetitori rade i potopljeni u lavu izgleda.
Ajd, efekti su OK, al to više nije ništa što bi me trebalo iznenadit, dobri su već par godina unazad. Za priču je malo reć da je predvidljiva i klišeizirana.
Ocjena, 4/10.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 09:54   #3883
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
I mobilne mreže... Svijet je prekrio il oganj il voda, al lik na podnožu himalaja uredno priča na mobač. Mislim ono... Odem na koncert u Maksimiru i problem je dobit vezu, il probaj poslat sms na novu jaru... Al ovdje mobilni repetitori rade i potopljeni u lavu izgleda.
razgovara preko satelita kojem ne smetaju "neutrini"?

al u filmu nema do Rusa
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 12:23   #3884
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945



svakako,pogotovo ona scena za avion kad kaže da je ruski(svi se smijali u kinu),jedino mi nije bilo jasno kak to da nisu imali goriva do Kine?Mora da puno troši

-->
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
I ja sam sinoć bacio 35 kn na 2012. Šta reć, nikad dočekat kraj. Tipična američka patetika, ljiga i apsolutna NErealnost. Ne kužim, šta ameri fakat misle da se neboderi ruše i vlakovi padaju u slow motionu? Mislim OK, cijelu scenu napraviš u slow motionu da bi pojačao efekt, al nemre dio readnje u kadru bit u normalnoj brzini a dio slow. I mobilne mreže... Svijet je prekrio il oganj il voda, al lik na podnožu himalaja uredno priča na mobač. Mislim ono... Odem na koncert u Maksimiru i problem je dobit vezu, il probaj poslat sms na novu jaru... Al ovdje mobilni repetitori rade i potopljeni u lavu izgleda.
Ajd, efekti su OK, al to više nije ništa što bi me trebalo iznenadit, dobri su već par godina unazad. Za priču je malo reć da je predvidljiva i klišeizirana.
Ocjena, 4/10.
Zašto mora nešt bit realno da bi bilo dobro...i baš kak je napravljen zbog tih scena dominira...Dosad vidim da si kritizirao svaki američki film koji je napravljen sa tim efektima,neznam zašt trošiš svoje vrijeme na takve filmove ako ih nevoliš?
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
al u filmu nema do Rusa



svakako,pogotovo ona scena za avion kad kaže da je ruski(svi se smijali u kinu),jedino mi nije bilo jasno kak to da nisu imali goriva do Kine?Mora da puno troši

__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 14:09   #3885
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24



Meni je najbolja scena kad bježe u limuzini, ruši se stakleni neboder, a oni ravno kroz njega. I mora da ta limuzina ima jebeno dobre amortizere jer ni jednu pukotinu na cestu nisu osjetili, al glavno da grad puca popola...



Citiraj:
Autor Buraz20 Pregled postova
za ljubitelje vampira i animea preporucam Hellsing OVA ima trenutacno 5 epizoda i puno bolji od originala
Jel? Onda ćemo nabaviti.
-->
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
I ja sam sinoć bacio 35 kn na 2012. Šta reć, nikad dočekat kraj. Tipična američka patetika, ljiga i apsolutna NErealnost. Ne kužim, šta ameri fakat misle da se neboderi ruše i vlakovi padaju u slow motionu? Mislim OK, cijelu scenu napraviš u slow motionu da bi pojačao efekt, al nemre dio readnje u kadru bit u normalnoj brzini a dio slow. I mobilne mreže... Svijet je prekrio il oganj il voda, al lik na podnožu himalaja uredno priča na mobač. Mislim ono... Odem na koncert u Maksimiru i problem je dobit vezu, il probaj poslat sms na novu jaru... Al ovdje mobilni repetitori rade i potopljeni u lavu izgleda.
Ajd, efekti su OK, al to više nije ništa što bi me trebalo iznenadit, dobri su već par godina unazad. Za priču je malo reć da je predvidljiva i klišeizirana.
Ocjena, 4/10.
Ajde da nisam jedina.




Meni je najbolja scena kad bježe u limuzini, ruši se stakleni neboder, a oni ravno kroz njega. I mora da ta limuzina ima jebeno dobre amortizere jer ni jednu pukotinu na cestu nisu osjetili, al glavno da grad puca popola...



Citiraj:
Autor Buraz20 Pregled postova
za ljubitelje vampira i animea preporucam Hellsing OVA ima trenutacno 5 epizoda i puno bolji od originala
Jel? Onda ćemo nabaviti.
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 14:18   #3886
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,977



kada on bježi od erupcije Yellowstonea u onoj raspadnutoj kamp kućici koja ne može uhvatit preko 50km/h, u međuvremenu vozi slalom po kozjoj stazi, izbjegava zapaljenu magmu koja ga gađa i bježi od oblaka dima, i onda pazi ovo - dođe na pistu, no vrati se u kamp kućicu jer je zaboravio mapu, i tada se otvori zemlja i kamp kućica skupa s njim počme propadat u Zemlju, ALI NE...on se nekako magično uspio izvući držeći mapu u jednoj ruci, a drugom se hvatajući za rub...
a mislim, gimme a break!


-->
Meni je u 2012 daleko najgluplja scena:




kada on bježi od erupcije Yellowstonea u onoj raspadnutoj kamp kućici koja ne može uhvatit preko 50km/h, u međuvremenu vozi slalom po kozjoj stazi, izbjegava zapaljenu magmu koja ga gađa i bježi od oblaka dima, i onda pazi ovo - dođe na pistu, no vrati se u kamp kućicu jer je zaboravio mapu, i tada se otvori zemlja i kamp kućica skupa s njim počme propadat u Zemlju, ALI NE...on se nekako magično uspio izvući držeći mapu u jednoj ruci, a drugom se hvatajući za rub...
a mislim, gimme a break!


Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 14:55   #3887
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
E da, na tu scenu sam totalno zaboravila.

Trenutno čekam sljedeće filmove:

Alice in Wonderland
Prince of Persia
Avatar
Book of Eli

Zasad...
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 18:02   #3888
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
Zašto mora nešt bit realno da bi bilo dobro...i baš kak je napravljen zbog tih scena dominira...Dosad vidim da si kritizirao svaki američki film koji je napravljen sa tim efektima,neznam zašt trošiš svoje vrijeme na takve filmove ako ih nevoliš?
Khm, moram priznat da nemam pojma o čemu pričaš.
Daj mi pojasni što znači "kritizirao svaki američki film koji je napravljen sa tim efektima". Kakvim efektima? Pa rekao sam da su efekti dobri. CGI već par godina unazad može dočarat sve i svašta. Tako da mi vilica nije ispala zbog njih.
Pa ja baš i volim spektakl filmove, sa dosta efekata. Pa te molim da me citiraš di ja to pljujem po filmovima koji imaju hrpu efekata.
Kaj ne smijem komentirat radnju? Po meni je to jedino bitno. Ili su tebi efekti ono što čini film dobrim ili lošim?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 18:25   #3889
Wolfblade
Premium
Moj komp
 
Wolfblade's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 609



Time to nut up or shut up.
You got pretty mouth(udari zombija benđom )


-->
Ma ja proguto helsinga cijelog sinoć osto do 4 budan jer se nisam mogo odljepit.
Za svaku preporuku, jedan od bolji animea budem moro OVU sad gledat.
Sad cekam jos: Avatar
E da juče sam isto pogledo zombieland , super film meni, stari šrot, al jako humoritičan i dobro obrađen šrot.
7/10. Smanio sam ocjenu jer to nije ništa novo ali humor je poseban i svakako must watch posebno ako kao ja niste gledali puno zombie filmova.
Super su mi quotovi:



Time to nut up or shut up.
You got pretty mouth(udari zombija benđom )


Wolfblade je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 21:33   #3890
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,019
Evo došao iz kina, žena i ja pogledali 2012...

Pa tako, nije loš film. Hebiga sad ste se uhvatili nelogičnosti.... pa niste valjda očekivali da...

pogi je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 21:54   #3891
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Onda ce vas sigurno obradovati vijest da se planira raditi seriju "2012" kao nastavak filma

"Emmerich osim toga spominje seriju kao kombinaciju Losta i Districta 9, sa velikom glumačkom postavom, kompleksnim pričama i surovim realizmom. Serija je navodno već u ranoj fazi razvoja, a realizacija ovisi o uspješnosti ovog blockbustera na kino blagajnama."

Source
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 22:08   #3892
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
">" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">
Ovo stvarno izgleda odlično.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2009., 18:50   #3893
nodavilp
pUtNiK
 
nodavilp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: na forumu
Postovi: 342
2012 ne mislim gledat...po traejlerima mi mirise na heavy shit imho...

odgledah H-8,stari dobri nas filmek s fantasticno napravljenim krajem, zadnjih 5~10min sav sam se najezil hihi,9/10

aeon flux,solidan film,previse akciej za moj ukus, sve u svemu 5/10 :/

soylent green,stari dobri film s charlton hestonom u gl.ulozi, prikazuje mracni sceniraj ko nije tako daleko od nase moguce bliske buducnosti ,8/10
nodavilp je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 12:08   #3894
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Food, Inc. (2008)

http://www.imdb.com/title/tt1286537/
Tko voli dokumentarce ala Zeitgeist, Sicko, Fahrenheit 9/11 nek pogleda, i to praznog stomaka jer se ipak radi o spizi i njenoj "usavrsenoj" proizvodnji = Monsanto,Tyson & Smithfield Foods strike again
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 13:56   #3895
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
bio na rtlu neki dan Život je čudo
je*ote koji kaos u pozitivnom smislu, fantastican humor, dramaturgija i scene kakve na pamet mogu pasti samo Kusturici. čista genijalnost.
Ovaj film po meni def must see.
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 19:58   #3896
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
jel iko gledao film a beautiful mind, kakav je ?

http://www.imdb.com/title/tt0268978/
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 20:02   #3897
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
jel iko gledao film a beautiful mind, kakav je ?

http://www.imdb.com/title/tt0268978/
Ja sam ga gledao negdje 6 puta, meni je film fenomenalan iako nisam ljubitelj drame opcenito...
BTW fantastican soundtrack:
">" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">


Ako ti se svidi pod obavezno pogledat Cinderella Man (http://www.imdb.com/title/tt0352248/)
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 20:27   #3898
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
9 is a computer animated film produced by Tim Burton ( Što više reći od ovoga ) !

“When 9 (Wood) first comes to life, he finds himself in a post-apocalyptic world. All humans are gone, and it is only by chance that he discovers a small community of others like him taking refuge from fearsome machines that roam the earth intent on their extinction. Despite being the neophyte of the group, 9 convinces the others that hiding will do them no good. They must take the offensive if they are to survive, and they must discover why the machines want to destroy them in the first place. As they’ll soon come to learn, the very future of civilization may depend on them.”

http://www.slashfilm.com/2008/12/23/9-movie-trailer/

8,5/10
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 20:43   #3899
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Children of men - dosta dobar triler koji se odvija u buducnosti u Engleskoj, cijeli svijet je u ratu jer vec 18 godina vlada neplodnost, jedino je engleska koliko toliko sredjena, ali tamo love i maltretiraju useljenike, zanimljiva ideja i prica - svakako pogledati.


V for Vendetta - i ovaj film se odvija u buducnosti i to opet u engleskoj. uglavnom engleska je totalitarno drustvo gdje drzava maksimalno kontrolira građane, siri strah i dezinformacije, kontrolira medije. Pojavljuje se maskirani osvetnik koji nastoji otvoriti oci puku i potaknuti ih na akciju. Na imdbu dobro opisan kao "mixture of The Phantom of the Opera, George Orwell's 1984 and Batman." Inace napravljen je prema stripu Alana Moorea. V je odlicno zamisljen lik, bas faca, svakako pogledati.

Snakes on a Plane - onako, no brainer akcija, da nema Samuel L. Jacksona bio bi totalno bezveze, ovako jos ajde on i mjestimicni humor koliko toliko izvlace stvar da bude gledljiva. Inace film je na granici trasha, pogotovo scene sa zmijama i ugrizima istih. Film kod kojeg je muljano sa IMDB ocjenama.

Blood Diamond - izvrstan film, radnja, gluma, likovi sve mi je bilo na visini.


The Firm - ok triler prema knjizi Johna Grishama sa Tom Cruiseom u naslovnoj ulozi, primijetio sam vrlo dobar soundtrack. Pogledati.


El maquinista - izvrstan psiholoski triler sa Christianom Baleom koji je odlicno odglumio.


The Watchmen - meni jako dobar superhero film, odmah nakon batmana...odlican setting, doduse ima tu i tamo dosadnjikavih dijelova i nekoga bi moglo zasmetati sto traje dosta dugo. Mislim da cu pogledati i ultimate cut verziju od 216 min.


Collateral - tako, tako nisam nesto odusevljen, ima mi nekih nelogicnosti film (scena u nocnom klubu?). Nije los, ali nije niti nista izvanserijski.


Perfume - Story of a Murderer
- vrlo zanimljiv film. U meni je izazvao dvojake osjecaje na momente mi je bio fenomenalan, a na momente skroz bezvezan i nelogican. vrlo zanimljiva ideja uz na momente losu izvedbu, ali ukupni dojam je vrlo pozitivan i bilo bi mi zao da ga nisam pogledao.


A Grand Day Out with Wallace and Gromit, Wallace and Gromit in A Close Shave -prvi je tako tako, drugi je osjetno bolji, ali ne mogu reci da je vrhunski. fora su likovi i sve to, ali vidi se da su snimljeni prije dosta vremena i cini mi se da ih je nagrizao zub vremena.


Stranger Than Fiction - mozda sam neobjektivan jer mi je film dobro sjeo, ali ovo mi je odlican film, pravo malo remek djelo. Originalna ideja, dobra gluma - svakako gledati.


Das leben der anderen - odlican film, dogadja se u istocnoj njemackoj osamdesetih, Stasi, prisluskivanja i to....gluma, radnja - sve na visini, zasluzeni oskar za najbolji strani film


History of violence - vrlo solidan i na momente poprilicno napet triler, malo pada prema kraju.


Beogradski Fantom - vrlo dobar poludokumentarac o mladicu koji je uveseljavao narod voznjom ukradenog porschea po Beogradu. Jaca strana mu je scenografija i cijeli setting u kojem se odvija radnja, ima par losije odradjenih rola i nekih meni nelogicnih scena, ali ok. Jugoslavenski brzi i zestoki

Awaydays - pogledao prvih pola sata, ovo ostalo malo premotao, bezveze...fetis na tenisice, banda nekakvih tinejdzera, blesave sore, film svako malo isprekidan muzikom (ajd mora se priznat nelosom) koja svira dok se odigravaju poetski trenuci sto meni djeluje kao videospotovi - meni dosadno...


Detective story - noir klasik sa Kirk Douglasom u naslovnoj ulozi, cijeli film odvija se u policijskoj stanici. Pogledati.


Der Knochenmann - izvrstan austrijski krimic, dobri glumci, simpa likovi, ima par urnebesnih situacija, ali ima i brutalnosti. Bas onako dobar mali film, a glumi i nase gore list - Stipe Erceg. I nesto sto mi nije upalo u oci u prvom trenutku - radnja se odvija u nekoj austrijskoj pripizdini sto mi nekako cini film puno blizim i stvarnijim nego sto bi to bio slucaj da se odvija u nekoj americkoj zabiti ili predgrađu. Svakako pogledati.


Taken - bas razocaranje s obzirom na ocjenu i komentare ljudi. Dosadna radnja puna rupa, glupavi dijalozi, na momente vrlo iritantna gluma.


Coraline - Ok, crtic, ne mogu reci da je predobar, ali je solidan. Isplati se pogledati. Ima i horor elemenata
morph je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 21:01   #3900
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
V for Vendetta - vrh, gledati obvezno... odličan "postapokaliptični", izuzetno zabavan

Blood Diamond - dosta težak, svakako odličan i za pogledati... ali ono pripremiti se za baš brutalne scene (pod to ne mislim crijeva naokolo & shit, nego lošu stranu ljudske naravi)

The Firm - nema se šta reć... ko i ne volim tom kruza, nek si ovo pogleda

El maquinista - ajmo reć memento klon... kad je to bila loša stvar? bale izgleda neprepoznatljivo u tom filmu, ali ga je odradio majstorski

The Watchmen - gledo prvih sat vremena u par etapa, nije moj cup of tea

Perfume - Story of a Murderer - orginalno u svakom slučaju + hofman = pogledati

Stranger Than Fiction - c/p tebe... stvarno odličan i svojevrsni dašak svježeg vjetra sa svojom pričom i ubačenim "cgi-jem", jedino kvin latifu nemrem smislit nikako u bilo kojoj ulozi

Taken - meni oke... no brainer od kojeg sam upravo i očekivao to. za zadovoljit akcijske potrebe sasvim dovoljno.

-------------------------------

Funny People - čudan... misliš da je sandler profesionalno govno, a onda opet se staviš u njegovu kožu i tak naokolo ideš. dvojaki osjećaji kak si ti već spomenuo. generalno osim što film stvarno traje gro, ne mogu reć da me nije zanimalo šta će se sljedeće desiti i da sam stoički odgledao tih 2:30h. solidna drama sa par mega bisera u vidu stand-up nastupa. jedino mi je žao što je sam lik seth rogena bačen u debeli, debeli drugi plan, a zapravo cijelo vrijeme smrdi kako više priča naginje njemu.
syss je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na