Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2014., 00:21   #481
robbie
Monster under your bed
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 70
realno mislim da amd samo proizvodaci softwarea mogu spasit tak da pocnu koristit svih 8 jezgri, al zivi bili pa vidili... mozda amd iznenadi...
__________________
...always look on the bright side of life...
robbie je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 00:39   #482
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor robbie Pregled postova
realno mislim da amd samo proizvodaci softwarea mogu spasit tak da pocnu koristit svih 8 jezgri, al zivi bili pa vidili... mozda amd iznenadi...
Ma u tome i je skoro najveći problem, da barem malo optimziraju te igre. (Profesionalni softer je ipak relativno dobro oprimiziran za multicore sistemem i porast sa brojem jezgara je skoro linearan).

Baš frustrira, jedina igra koju zaigram već dulje vrijeme kada imam vremena - WarThunder (sa avionima). Doduše, igra je još u beti, ali CPU utilization je retardiran. Jedna jezgra je uvijek zakucana na 100%, ostalih 7 chilla na nekoj sići od loada - 2-3-5%. Koliko je to glupo? Mislim, igra se vrti na "movie" quality postavkama sa konstatnih 60fps (i naravno kuži samo jednu grafu, GPU utilization u prosjeku od 40-60%prve grafe za tih 60fps) ali zna se dogodit kad je neka gužva - explozije, puno aviona na jednom mjestu, niski preleti (pa onda malo mora fiziku uključit- drveća ovo ono) da fps dropne.

Zašto? Zato što je preostalih 87,5% CPU-a ilitiga 7 jezgara i 100% GPU-a (cijela jedna grafa) neiskorišteno.

WarThunder je samo primjer, masa igara je takvih...

EDIT:

Evo, sad bezveze pustim quick scan od avast antivirusa i load procesora je od 9-13% što bi aludiralo da koristi samo jednu jezgu, jel. Uz takvo programiranje i optimizaciju, nije ni čudo što Intel ubija

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 06.09.2014. u 00:56.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 05:29   #483
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
daj neki link kojeg ti imaš ili nešto SVE VAS POBJEDIM!!!









Dobro hendla neke stvari fx 83xx, problem je naravno u optimizaciji softvera...

Što se tiče gaminga fx 83xx nije fail, kako igre budu sve više cpu zahtjevnije i budu mogle više jezgri koristit tako će on postajati sve bolji i bolji (što se događa već od crysisa 3, BF3 MP, BF4 MP, planetside 2, watchdogsa a i nadolazeće igre poput witcher 3, the division, dragon age 3 na frosbiteu i sl. sigurno neće biti tetris)... Tko misli furat isti pc 5 god doći će na svoje (furaju ljudi i duže, ovaj forum nije reprezentativan jer ima dosta entuzijasta)

BTW jel se sjećate kad intelovi dual core na većem clocku bili bolji u tadašnjim igrama od quadova? E s vremenom su došla cica na kolica, evo jedan video u tom stilu

quad core vs dual

dobro scene nisu identične, ali razlika je više nego očita, i to pazi na jednoj običnoj gtx 460 nabije tu razliku!

Sam Fischer

Ti si odabrao krivi cpu ako baš te igre misliš igrat
U 99% igara nema neke veze amd vs intel, osim par izuzetaka tipa tog WoT-a koji jednu jezgru fura, pretpostavljam i ti avioni isto bolje lete na intelu, starcraft 2, u wow-u i to je manje više to od poznatijih igara... Već jedna dota 2 može napravit solidan load na 6 jezgri...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 06.09.2014. u 05:52.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 12:35   #484
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Bezvezne su te usporedbe.
Na kraju krajeva najjači razlog zašto volimo AMD je da uz ovakvu ne preveliku (i u RL potpuno nebitnu) razliku u testovima AMD-ov procesor košta upola manje. Koliko god da se pili po takvim uspredbama sve to pada u vodu kad se pogleda cijena, IMHO
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 14:05   #485
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Je. Kad pogledaš fx 8320 u uziju često ispod 1000kn (svaki se našika bar 4,4 ghz), dok i7 preko 2 soma. Više nego duplo. Imaš ozbiljan cpu za gaming i vrhunski za rendering

Evo u random gamingu (dakle singleplayer, ne MP od BF3/BF4, crysisa 3 gdje briljira), znači tu ima igara koje intenzivno koriste i po 2 jezgre

https://www.youtube.com/watch?v=0LPs...utu.be&t=7m52s
https://www.youtube.com/watch?v=rIVG...utu.be&t=4m13s

Za tu lovu premija
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 15:26   #486
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova

Dobro hendla neke stvari fx 83xx, problem je naravno u optimizaciji softvera...

Slažem se u potpunosti, za svoju cijenu FX83xx odlično hendla...ne treba previše vjerovati benčmarkima, pogotovo ako Intel ima svoje prste u tome¨Intel's compiler-AMD cripple¨

dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 16:39   #487
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
Slažem se u potpunosti, za svoju cijenu FX83xx odlično hendla...ne treba previše vjerovati benčmarkima, pogotovo ako Intel ima svoje prste u tome¨Intel's compiler-AMD cripple¨

Pa iskreno ja bi uvijek uzeo amd-a, rađe razliku utopim u grafičku,puno osjetnija razlika!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 09:19   #488
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
Svaki od tih Fx-eva će biti dobar za manje više sve radnje na kompu..za te novce koje platiš za jednog iz porodice Fx-a pogotovo serija 83xx nema promašaja...Isprobao sam ovo na svom kompu i nema greške radi kao i na linku..http://www.youtube.com/watch?v=lHM-LBtJc2Q doduše moj sam naherto na 4ghz bez turba i pokrenuo jednu igru jer nemam više igara instaliranih na kompu.. ali sve ostalo radi kao i na videu....e sad se jedino postaljva pitanje tko će od nas tu raditi to sve istovremeno i koliko puta. kako god neka nam živi još dugo Vishera...
__________________


CPU: Amd Ryzen 5 5600 cooled by CM Hyper 212 EVO
MBO: Gigabyte Aorus B550 Elite V2
RAM: 2x16gb ddr4 G Skill F4-3200C16-16GVK
VGA: Gainward Rtx GeForce 2060 Super 8gb
HDD: Nvme Kingston KC 3000 1TB+Cruical SSD BX500 1TB+1000Gb WD10EZEX-22MFCA0
PSU: SeaSonic G-Series (Gold) Modular 550 W
Case: Ms Falcon Blue Led Fans Pro Gaming Case
Mause: Logitech G403 Hero
Monitor: Asus Tuf Gaming VG249 24"
OS: Win 10 X64 Pro
Sound: SB X-FI Xtreme Audio
Wizzard je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 12:06   #489
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Mislim da je high-end desktop segment za AMD odavno završena priča i sumnjam da će ikada oživjeti. Kod prijenosnika je drugačija priča jer se i najavljeni budući proizvodi dobro uklapaju u taj segment. AMD je već sada kompetitivan s Intelom u prijenosnicima, ali naći dobar proizvod s AMD ovim čipom u njemu je kao naći poštenog političara. Craptop do craptopa. Ja bih okrivio OEM-ove, ali vjerujem da bi i AMD mogao povući neke korake da to promijeni.

U budućnosti se očekuje fokus na ARM mikroservere, x86 se spominje kao legacy i samo usput. Carrizo neće donijeti velike pomake u odnosu na Kaveri (na desktopu), a AMx je odavno mrtav.

Jim Keller On AMD's Next-Gen High Performance x86 & K12 ARM Cores

Red Hat: ARM servers will come when people crank out chips like AMD's 64-bit Seattle
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 17:47   #490
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Ma FX je dobra kupnja, za svakog prosječnog korisnika
i gamera. Ne mora ispljuvati 2000kn za CPU, da bi imao vrhunske performanse.

Moj prastari FX-8120 / 4GHz @ 1.206V uparen sa 2x 4GB 2133MHz RAM-om
radi baš fino. A ušteđeni novac se utopi u jaču grafiku / SSD / RAM.



Nije loše za starca iz 2011. - ploče su povoljne, za razliku od njegovog parnjaka i5 750,
za kojeg nema ploča, a i sporiji je - FX je bio i ostao bolja kupnja - nisam pogriješio.

Jednog dana možda upgrade, pa da sve bude 7.9.

Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 18:08   #491
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Uh oh, i5 750 je izasao 2 godine prije FXa, cak stovise i SB se pojavio u medjuvremenu. Budimo realni, ako bi uspredili i5 750 4GHz vs BD FX 4GHz ja bi jako dobro razmislio prije nego li bi stavio pare na FXa, pogotovo ako film odvrtimo 3 godine unazad
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 19:08   #492
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Čuj, LGA1156/1155 je mrtav. AM3+ još uvijek živ.

Za mene još ima nadogradnje - dok 1155/1156 - kao nadogradnju ima novu platformu,
MBO + CPU (+RAM* DDR4 ako bude potrebno).

Good Guy AMD.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 21:26   #493
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
FX8320 malu djecu jede za doručak...svog uspijem opteretiti 100% jedino kada pokrenem prime 95 ili kada pokrenem onaj program sponzoriran od intela, mislim da se cinebench zove
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 16:53   #494
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Pa realno AM3+ je "ziv" isto koliko i s1155. Sandy je brzi i od Vishere i Zambezia tako da te price o nadogradnji mozes objesit macku o rep. Zadnji pravi upgrade postojeceg socketa AMD je nudio kada si mogao AM3 phenoma ubaciti u AM2+ ploce. Ovo BD na Pd je isti shit kao i SB na IB, samo u losijoj izvedbi. Fx83xx i FX63xx su dobri procesori za te pare, ali za kompaniju, pa i za krajnjeg korisnika, nije dobro da se protiv konkurencije bori iskljucivo dampingom cijena pogotovo kad imas tako veliku jezgru koja sigurno nije jeftina. A u prilog im ne ide ni cinjenica da ih u dosta igara nasapuna nafrljeni pentium
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 17:31   #495
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Sigurno - u igrama koje koriste samo jednu/dvije jezgre i di su detalji testiranja smijeh (ono di svaki testirani procesor pokazuje zube u rasponu 60-120 FPS).

A kad stavimo naslov koji jede malu djecu, iskorištava više jezgri, i testiramo s visokim detaljima/rezama, po mogućnosti još u multiplayer izvedbi (a ne "ben-čmaru") - minimalni i prosječni FPS se porilično sroza na Intelovom "pentaču"

BTW I AMD-ovi odroni se veselo "klokanuju"
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 17:47   #496
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor tole_ Pregled postova
Budimo realni, ako bi uspredili i5 750 4GHz vs BD FX 4GHz ja bi jako dobro razmislio prije nego li bi stavio pare na FXa, pogotovo ako film odvrtimo 3 godine unazad
WTF?

back to the past?

probaj danas kupiti novi i5 750. no go.
FX 8xxx danas novi za soma kuna pa i manje. ako se posjeduje odgovarajuća ploča, definitivno najisplativija nadogradnja.
makar je tema prožvakana x puta: AMD proc od cca 1000 kuna ima perfe 30% slabije od INTEL proca koji košta 2000 kuna a i to vrijedi samo za neke igre.
u velikoj većini ostalih aplikacija razlika je još manja.
po mome mišljenju, za prosječnog kućnog korisnika AMD je i dalje bolja kupovina usprkos "zaostaloj" arhitekturi.
pustimo klokanje na stranu, velika većina kućnih korisnika se uopće time ne bavi.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 17:58   #497
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
A kad stavimo naslov koji jede malu djecu, iskorištava više jezgri, i testiramo s visokim detaljima/rezama, po mogućnosti još u multiplayer izvedbi (a ne "ben-čmaru") - minimalni i prosječni FPS se porilično sroza na Intelovom "pentaču"
BINGO!

a da ne govorimo o aplikacijama koje nisu igre a podržavaju višenitnost; pa pa svi pentači, i3, pa i poneki i5...
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 18:16   #498
robbie
Monster under your bed
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 70
ja se ponekad pitam jesu li neki ljudi na ovom forumu u dobi od 5 godina ili ih intel placa da govore bedastoce koje nemaju veze sa zdravom pameti... da intel je jaci u single core. da ima high end procesore koji trebaju samo profesionalcima a ne obicnom gameru/korisniku. malo jaci mid end proc od intela dode 1000kn vise neg amd-ov i ima nekih 20% vise snage nego amd u applikacijama koje slabo iskoristavaju jezgre, no kad se tu gleda vise jezgri stvari se drasticno mjenjaju. jel se isplati utuc 1000kn vise u intel? ne. pogotovo ne jer sve vise software-a pocinje podrzavat vise jezgri. tako da amd sa 8 jezgri ce za pol godine, godinu bit jaci neg i5 ako software ne podbaci. tak da za normalnog korisnika amd je najbolje kaj more kupit, a za porfesionalno bavljenje koje zahtjeva high end tu je intel. a sad fan deckici krenite s komentiranjem iako ste krenuli skorz off topic.
__________________
...always look on the bright side of life...
robbie je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 19:45   #499
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor robbie Pregled postova
ja se ponekad pitam jesu li neki ljudi na ovom forumu u dobi od 5 godina ili ih intel placa da govore bedastoce koje nemaju veze sa zdravom pameti...
tja, takve komentare daju tzv. "gejmeri" i "overklokeri" koji sparivaju procove klokane do bola sa vga karticama nerijetko dva puta skupljim od samog proca, haklaju igre na full HD sa najžešćim mogućim postavkama sve to zajedno hranjeno sa 650 ili više watta napajanjima...

ono što hoću reći je sljedeće: apsolutni gubitak realiteta prema pojmu normalni korisnik ili povremeni igrač. "normalni" surfaju, pogledaju koji film, odrade tekst u ofisu, možda malo pikasa, fejs, jubito, mejl, tu i tamo koja igra...

za takve je AMD FX fantastičan, kako po perfama tako i cijenom koštanja.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 20:54   #500
robbie
Monster under your bed
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 70
amd + kavlitetna graficka je uvrh glave za full hd gaming sa max postavkama... to tvoje ne drzi nikakvu vodu... kupit intel za samo igranje je bedastoca utuc duplo vise para za sta? 5 fps-a brze izvodenje? reci mi koju igru fx 8320 i r9 280x ne mogu vrtit na max u full hd? vecini korisnika ne treba nista jace od toga... a ako se mislis bavit renderingom, photoshopom, 3d modelingom onda ce ti trebat i7. Za sve ostalo amd je vise nego fanstastican.
__________________
...always look on the bright side of life...
robbie je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 21:00   #501
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor robbie Pregled postova
a ako se mislis bavit renderingom, photoshopom, 3d modelingom onda ce ti trebat i7. Za sve ostalo amd je vise nego fanstastican.
Pa octa core amd je fantastičan u renderingu...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 21:43   #502
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
ono što hoću reći je sljedeće: apsolutni gubitak realiteta prema pojmu normalni korisnik ili povremeni igrač. "normalni" surfaju, pogledaju koji film, odrade tekst u ofisu, možda malo pikasa, fejs, jubito, mejl, tu i tamo koja igra...

za takve je AMD FX fantastičan, kako po perfama tako i cijenom koštanja.
FX63xx/83xx su ipak ozbiljni procesori koji nisu baš namijenjeni za office, surfanje, fejs, mail...Za takve je i procesor od 400kn sa integriranom grafikom overkill...a za tu i tamo koju igru, i ako nisu okorjeli gameri uz njih mogu piknuti grafu u cjenovnom rangu od 700tinjak kn i zabaviti se...
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 21:47   #503
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Upravo presao sa Q6600 na I5 4440.
Prvo razmisljao o AMD-u, ali odbila me potrosnja i zagrijavanje.
I u odnosu na gornje prijedloge bas suprotno. Tko zna da treba 8core uzet ce AMD, ali za surfanje i povremeno igranje I5 dovoljno. Razlika u cijeni skoro nema, ali je zato potrosnja i zarijavanje debelo na strani Intela. I u igricama je bolji.
Trenutna potrosnja kompa je 80-110W (osim u igranju). Q6600 je bio izmedu 170-210W.

Nisam fan ni jednog proizvodaca, uvjek bi uzeo best buy za sadasnje potrebe.
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 22:18   #504
robbie
Monster under your bed
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 70
fx 6300 + r9 270 najbolje ulozeno - dobiveno trenutno po meni i za gejmanje i surfanje. a gledanje potrosnje je glupo. da bi se intel s potrosnjom isplatio trebalo bi ti najmanje 5-6 godina da ga koristis. a po meni je optimalno svakih 2-3 godine promjenit komp, tj rasprodat staro i kupit novi best budget pc. stuc vise od 5k kn u pc za igranje i surfanje je glupost.

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa octa core amd je fantastičan u renderingu...
ok je al i7 je ipak dosta bolji i bolje je podrzan od strane aplikacija zajedno s nvidiom... da na zalost software kompanije vole intel. to je uglavnom i jedini razlog zasto je amd tu di je.
__________________
...always look on the bright side of life...
robbie je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 23:38   #505
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Koja bi cijena u HRV. trebala biti otprilike za 8370e?
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 23:53   #506
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor robbie Pregled postova
fx 6300 + r9 270 najbolje ulozeno - dobiveno trenutno po meni i za gejmanje i surfanje. a gledanje potrosnje je glupo. da bi se intel s potrosnjom isplatio trebalo bi ti najmanje 5-6 godina da ga koristis. a po meni je optimalno svakih 2-3 godine promjenit komp, tj rasprodat staro i kupit novi best budget pc. stuc vise od 5k kn u pc za igranje i surfanje je glupost.

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa octa core amd je fantastičan u renderingu...

ok je al i7 je ipak dosta bolji i bolje je podrzan od strane aplikacija zajedno s nvidiom... da na zalost software kompanije vole intel. to je uglavnom i jedini razlog zasto je amd tu di je.
ovo sa potrošnjom ne drži vodu iz najmanje dva razloga:

1. sasvim je u redu (i više od toga) ponašati se "zeleno"
2. struja će sa vremenom postati samo skuplja

što se tiče promjene svake 2-3 godine, normalni korisnici to ne rade (vidi moj komp). a pogotovo se ne petljaju sa prodajom starog hardvera. oni jednostavno voze svoje kompove dok idu, a kad stanu kupuju nove. to što ti pričaš rade oni koji se u materiju razumiju malo bolje ili entuzijasti (što sa velikom većinom normalnih korisnika nije slučaj), ili oni koji sa računalima zarađuju novce.

naravno da je i7 dosta bolji od svih AMD-a, ali je za najmanje duplo skuplji.

u prethodnom postu sam se krivo izrazio: FX (pogotovo serija 8xxx) je fantastičan proc, za normalne korisnike čak i overkill.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2014., 00:05   #507
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Bas to. Za vecinu korisnika overkill.
Onaj tko treba jeftinih osam jezgri nece fulati.
Ali za komp koji je primarno surfanje i igranje i5 je bolji. Za i7 ionako nema potrebe
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2014., 00:32   #508
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
najjeftiniji i5 = cca 1300 kn
FX 6300 = cca 800 kn

Za komp primarno za surfanje i gaming, gledajući isplativost (a to barem na našim područjima roditelji prvo gledaju kad uzimaju PC "malom za igre") ne znam po čemu je Intel bolji.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2014., 01:06   #509
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
A opet zašto kupiti FX6300 kada je 8320 samo 200 kn skuplji a dodatne jezgre bi mu mogle prilično produžiti aktualnost. Barem sam ja tako prije pola godine razmišljao kod kupovine.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2014., 01:20   #510
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Kada se već priča o potrošnji, FX procesorima su serijski debelo preforsirali sa voltažom, ako se uzima FX procesor prvo što se treba napraviti je ugasiti turbo opciju u biosu i ako ste zadovoljni sa brzinom treba ga undervoltati, znači naći najnižu voltažu potrebnu za stabilan rad, tako se procesor manje grije, ploča se manje grije, ostatak komponenti se manje grije i uštedi se nešto na računu za struju...

Ima par momaka koji su iz 1.35v izvukli 4.6Ghz(FX8320), čak i ovdje na forumu, a na Tomislavovom hardweru je jedan momak iz 1.38v izvukao 5.1GHz!

U mom slučaju procesor radi na 4.4GHz@1.368v, dok je na stock brzini @3.5Ghz voltaža bila 1.4v, znači procesor je overclockan a undervoltan, tako da je brži a manje troši nego na stock postavkama....sa uključenim turbom voltaža je znala skakati do 1.45v, tako da preporučam da ga se utrne, po meni osobno, više štete nego koristi od njega...

Vjerujem da svaki FX8320 može potegnuti na 4.0Ghz@1.35v, neki i puno više, neki za 4.0GHz traže ispod 1.3v, ali sve ovisi na kakav se primjerak procesora naleti, treba se igrati
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na