Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2012., 22:59   #931
Mblesc
Registered User
 
Mblesc's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 63
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Uvijek je bolje imati kvalitetniji ekran, ali da ti je nužno za tu namjenu - nije. Teško je reći što je bolji izbor, to moraš sam odlučiti.
Da moram, i nikak da odlučim. Ali mislim da če kvaliteta izrade kod lenova na kraju presuditi....

Dečki i evo zadnje pitanje, između ova dva:

http://shop.rii.hr/asus-n55sf-s2321-...572900139.html

http://www.notebook.hr/product_info....ducts_id=16237


Ako izuzmemo ekran koji je puno bolji kod Asusa, po pitanju performansi ova dva modela su tu negdje ili je osjetna prednost na strani Lenova?
Pitam prvenstveno zbog manje reze ekrana na Lenovu, pa bi samim time grafička onda lakše podnosila tih 1366x768 prema 1600x900 kod Asusa? I da li bi ta razlika bila zamjetna u igrama?

Interesira me da li je Asus puno slabiji zbog i3 procesora naspram i5 u Lenovu i da li se ta razlika osjeti?

zahvaljujem i obečajem da neću više gnjaviti.

Redscro slobodno daš svoje viđenje.

Zadnje izmijenjeno od: redscro. 05.04.2012. u 23:08. Razlog: Uzastopno postanje, koristiti edit
Mblesc je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 23:04   #932
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ehh, teško je to izraziti u brojevima. Da, osjetio bi razliku, ali bi i onako sve bilo itekako igrivo s tom grafičkom.

Razlika u procesoru je značajna, ali opet ovisno što se radi. U igrama ne previše osjetno.

Ne bih previše gledao tog Y570 jer definitivno ne vrijedi ta sitna razlika u grafičkoj tolike razlike u cijeni u odnosu na Z570. Po meni, Z570 + produljenje jamstva na 3g. i vozi Miško.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2012., 13:37   #933
6666
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Nemam pojma
Postovi: 2
Pozdrav,

namjeravam kupiti novi laptop pa se nemogu odlučiti između ova četiri :

http://www.protis.hr/products/detail...59324948/54957
http://www.portio.hr/index.php?page=...d=100000046171
http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...uct-flyer.html
http://www.protis.hr/products/detail...7110db02/55251

Performanse mi nisu toliko bitne koliko kvaliteta izrade pa bih vas zamolio da mi kažete koji je najkvalitetniji.
6666 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2012., 13:48   #934
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Svakako Asus, zatim Lenovo. Dell izradom i nije baš nešto, a Toshiba je loša.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2012., 13:53   #935
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,331
Toshiba je najlošija. Moja osobna preporuka je Asus. Radio sam s njime i moguće reći da je djelovao vrlo uvjerljivo i čvrsto. S njime dobiješ torbu i cd s driverima iako to nigdje ne piše.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2012., 14:02   #936
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
... S njime dobiješ torbu i cd s driverima iako to nigdje ne piše.
Vjerojatno ovisi o tome gdje kupuje, ja sam kupovao frendu takvog Asusa, samo s i5, i nije došla torba. CD s driverima dođe i jako lagano se sve odjednom instalira bez potrebe za previše klikanja.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2012., 09:02   #937
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,331
Do sada sam dobio na ruke 5-6 Asusa, od jeftinjave K53 do malo skupljih modela, i sa svima je došla torba.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2012., 18:10   #938
ghost3z
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 101
Koji 14" laptop

Ono Lenovo ThinkPad govno je konačno skroz riknulo. I nemogu reći da mi je žao (ako nekome treba 15,4" 1680x1050 monitor nek se javi na PM).

Dakle traži se 14" ili 14"1 po novome, zapakiran u neko kvalitetno kućište, sa nekim normalnim procesorom, poželjno i3, jače od toga ne triba. Grafika nebitna, količina RAMa također, lako ubacim sam koliko mi treba, disk isto nije bitan. Poželjno je free dos, jer Windows licencu isto imam. Ono što mi je bitno je cijena, i težina.

Molio bih vas preporuku nekog 14" laptopa (može i rabljeno), jer ovo što ja nalazim je ili upitne kvalitete i relativno velike težine ili preskupo, pa ni kupnja vani nije isključena...
ghost3z je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2012., 13:10   #939
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
do koliko novaca?
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2012., 13:21   #940
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,331
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2012., 15:23   #941
ghost3z
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 101
Poželjno što manje, 5k kn je max.

Tecra je ok ali 2.44kg? Ovaj pokojni 15,4" ThinkPad je imao 2.95kg
Dakle uzimam lošije konfiguriran laptop od nekog 15" konkurenta, plaćam ga značajno više i imam 1,5" manji ekran i samo 500grama manje.... ili čak ni toliko, evo usporedimo ovu Tecru gore i R850 http://www.notebook.hr/product_info....cts_id=0410390 tko je tu lud?

Prema Lenovu sam skeptičan s obzirom na prethodno loša iskustva, kakva je kvaliteta tog E420?

Sad gledam masu tih mališana i nemogu se načuditi, em su skupi, em su teški.... A još prije pola godine sam vidio malog HP Envy-a ispod 2kg, pa i XPS 1330 prije par godina je bio ispod 2kg

Zadnje izmijenjeno od: ghost3z. 09.04.2012. u 15:33.
ghost3z je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2012., 16:03   #942
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,331
Čista ekonomija - što je veći broj proizvedenih primjeraka, to je proizvodnja jeftinija. 15,4" i 15,6" lapovi se proizvode masovno i zato im je cijena manja od onih sa 14" ili 13,3" ekranom.
ThinkPadovi su rađeni nešto solidnije od jeftinije IdeaPad G i SL braće pa i nisu toliko loš izbor.

E jesi našao gledati - Envy i XPS. Nijedan ispod 1k eura.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2012., 22:35   #943
ghost3z
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 101
Ništa onda uzimati u Americi , vidim tamo je do 900$ izbor bolji. Kakav je Vostro 3450 i Latitude E5420? XPS i Latitude E6420 serija su skuplji, a i neznam koliko potrebni...

Envy i XPS sam spomenuo čisto u kontekstu usporedbe, M1330 je model star bar 4godine, a Envy ima dosta jaču konfiguraciju nego je meni potrebna...

EDIT: Uhhh Latitude 5420 i 5520 su defektne serije tako da to otpada, Vostro 3450 je pretežak, tako da i on otpada...

Što mi ostaje? Možda neki ProBook ili neki ASUS?


EDIT2: Dajte ljudi, ima li tko kakav prijedlog ili savjet, na mukama sam, pogotovo sad kad sam doznao da mi ova iz New Yorka dolazi krajem 6. mjeseca, tj. 20ak dana nakon izlaska Ivy Bridge-a. Da budem jasan Ivy Bridge me uopće ne interesira, nego me interesira pad cijena laptopa sa Sandy bridgem kad Ivy bude predstavljen... eh...

Zašto nemogu obrisati sam svoj post?

Zadnje izmijenjeno od: redscro. 11.04.2012. u 22:54. Razlog: Forum nažalost ne dopušta brisanje postova, al evo bumpao sam te u nadi da će ti netko pomoći.
ghost3z je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2012., 06:48   #944
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,331
Ivy Bridge će u početku biti dosta skup. Drži se Sandy Bridgea.
Gledaj, laptopi u Americi nisu jednaki ovima koje mi imamo ovdje. Nekidan je susjed pomorac dofurao 15,6" Asusa K5x kojeg je platio 480$ s porezom. Kod nas ga nema, a sličan košta 4.200kn. Lijepo odi na Newegg i traži. Vodi računa da većina marki NEMA worldwide garanciju pa ako rikne, možeš se slikati s popravkom ovdje. Koliko se sjećam, takvu garu imaju samo Apple i Asus. Po meni, to bi ti trebala biti bitnija stavka od Sandy/Ivy Bridge proca.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2012., 19:07   #945
Mblesc
Registered User
 
Mblesc's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 63
Evo ja konačno naručio laptop nakon dugo razmišljanja. Odluka je pala na Asus ipak zbog HD ekrana i reze od 1600X900:

http://www.diskont24.com/product.php...cat=123&page=3

za 4800 Kn, čim sam ja izvršio uplatu digli su cijenu na 5043 Kn. Dokaz da se cijene u našim dučanima mijenjaju iz dana u dan...

Uz laptop sam uzeo još ovo:
http://www.tweaktown.com/reviews/434...iew/index.html

http://www.trustedreviews.com/Logite...ipheral_review

http://www.pczenith.com/darco/steelpad_qck_mini.php

sve skupa 5200 Kn plus dostava 100 Kn

hvala vam na dosadašnim savjetima dečki.
Mblesc je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2012., 20:16   #946
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Koji si kupio? Link ne valja...
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2012., 08:36   #947
Mblesc
Registered User
 
Mblesc's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 63
Citiraj:
Autor kasandro Pregled postova
Koji si kupio? Link ne valja...
Ne valja link jer ih očitu nemaju u diskontu više, kad sam ja naručivao bili su još dva na lageru.

http://www.magazinrs.hr/n55sf-s2321-...us-n55sf-s2321

Eto taj asus na kraju zbog ekrana. Jest da je i3 procesor naspram lenovog i5 ali ipak je taj non-glossy ekran i rezolucija od 1600X900 bila presudna u odluci.

Inače za sad sam jako zadovoljan, ono čega sam se najviše bojao je tipkovnica koja se na kraju pokazala solidnom i tipkanje je jako ugodno bez glasnih klikova. Igre još nisam pokušao zavrititi jer nisam stigao ali čim uhvatim vremena javim impresije i što se toga tiče....
Mblesc je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2012., 12:59   #948
ghost3z
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 101
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ivy Bridge će u početku biti dosta skup. Drži se Sandy Bridgea.
Gledaj, laptopi u Americi nisu jednaki ovima koje mi imamo ovdje. Nekidan je susjed pomorac dofurao 15,6" Asusa K5x kojeg je platio 480$ s porezom. Kod nas ga nema, a sličan košta 4.200kn. Lijepo odi na Newegg i traži. Vodi računa da većina marki NEMA worldwide garanciju pa ako rikne, možeš se slikati s popravkom ovdje. Koliko se sjećam, takvu garu imaju samo Apple i Asus. Po meni, to bi ti trebala biti bitnija stavka od Sandy/Ivy Bridge proca.
Rekoh već, Ivy nebi uzimao, zanima me samo kako će djelovati na smanjenje cijena Sandy-a. Na Newegg i nije neki izbor, sve neki Pavilioni, Inspirioni, ima jedino 4430s ProBook i Refurbished Toshiba R840-S8413, a i cijene nisu neke...

Ova moja dolazi negdi oko 20.6. i najzgodnije bi bilo da ja naručim laptop na nekom webshopu, platim (karticom ili PayPalom svejedno) i da njoj stigne na kućnu adresu (New Jersey). Također jel postoji neka lista laptopa za koje se npr. može produžiti jamstvo u RH?



ghost3z je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 00:57   #949
sinisavuco
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
bok,

trebao bi mi laptop za montiranje videa. vrtio bi se Avid i Adobeovi proizvodi, s povremenim izletima u 3D modeliranje, pa bi primarni zahtjev bio što više RAM-a. i 7200rpm disk je jako poželjan. procesor nije *toliko* bitan, imam gdje renderati; ali nije naodmet. imam 5000 kn, može 100-200 kn više ako će to značiti značajno poboljšanje. windowsi nepotrebni.
za oko mi je zapeo ovaj acer, premda osobno nisam zagrijan za njih, sestra ima jednog acera i raspada se nakon godinu dana prosječnog korištenja.

hvala!
sinisavuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 13:17   #950
Kiwi
Registered User
Moj komp
 
Kiwi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Gospodo,

Namjeravam kupiti laptop (netbook ili kak se već svrstavaju tko bi ga znao! :-) ) To bi bio moj prvi lap pa je uzbuđenje golemo! :-)

Imam na raspolaganju cca 4.500,00 KN pa me zanima što najbolje mogu dobiti za te novce. Manja odstupanja su moguća (po mogućnosti na niže).

Čitajuć po forumu vidim da baš ne volite ACER što je po meni ok, međutim iznenadilo me da vam DELL nije dobar. Što DELL ne bi trebao bit sinonim za kvalitetu? 3 god garancije nasuprot 1 godina kod ostalih i slično?

Enivey koja bi "marka" bila najbolja? Što bi najbolje mogao dobiti za tu cijenu?
__________________
Kiwi je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 23:58   #951
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor sinisavuco Pregled postova
bok,

trebao bi mi laptop za montiranje videa. vrtio bi se Avid i Adobeovi proizvodi, s povremenim izletima u 3D modeliranje, pa bi primarni zahtjev bio što više RAM-a. i 7200rpm disk je jako poželjan. procesor nije *toliko* bitan, imam gdje renderati; ali nije naodmet. imam 5000 kn, može 100-200 kn više ako će to značiti značajno poboljšanje. windowsi nepotrebni.
za oko mi je zapeo ovaj acer, premda osobno nisam zagrijan za njih, sestra ima jednog acera i raspada se nakon godinu dana prosječnog korištenja.

hvala!
Ovaj bi bio odličan, ali za tu namjenu bi svakako trebao veći ekran. Ne vidim baš laptope s većim ekranom koji bi udovoljavali svim uvjetima. KLONI se Acera, razlog ti je očit.

Citiraj:
Autor Kiwi Pregled postova
Gospodo,

Namjeravam kupiti laptop (netbook ili kak se već svrstavaju tko bi ga znao! :-) ) To bi bio moj prvi lap pa je uzbuđenje golemo! :-)

Imam na raspolaganju cca 4.500,00 KN pa me zanima što najbolje mogu dobiti za te novce. Manja odstupanja su moguća (po mogućnosti na niže).

Čitajuć po forumu vidim da baš ne volite ACER što je po meni ok, međutim iznenadilo me da vam DELL nije dobar. Što DELL ne bi trebao bit sinonim za kvalitetu? 3 god garancije nasuprot 1 godina kod ostalih i slično?

Enivey koja bi "marka" bila najbolja? Što bi najbolje mogao dobiti za tu cijenu?
Nema najbolje marke. Ne kupuje se po marki već ukupno best buy laptop u tom trenutku. Tebi je teško preporučiti laptop jer nisi naveo namjenu. Acera se kloni, a Dell nije popularan zbog slabije kvalitete izrade. Te priče o kvaliteti Della, Lenova ili bilo koga u home klasi padaju u vodu, sve je to sličan drek, uz iznimku Acera koji je malo veći. Razlika može biti u kvaliteti samog kućišta i hlađenja, zato u posljednje vrijeme preporučujem češće Asusa i Lenova u odnosu na HP/Dell/Toshibu. Već sljedećom serijom se to može promijeniti, pa preporučiti neku marku nema smisla.

Ako gledaš neki ukupno ujednačen laptop, pogledaj onaj Asus iz prvog dijela posta.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 08:44   #952
Kiwi
Registered User
Moj komp
 
Kiwi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Namjeravam ga korisiti za učenje, pisanje tekstova, filmove, net, glazbu, programiranje i povemeno koju igru. Ne tražim gamerski laptop ali bih htio što bolji (jaći) za novce kojima raspolažem.
__________________
Kiwi je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 11:11   #953
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
A gledaj ili navedenog Asusa ili ovog Lenova. Mana mu je 1g. jamstvo, ali ima jači procesor. Što se tiče čiste snage nećeš naći bolji, a da nije Acer.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 12:07   #954
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
I ova Toshiba je super, instaliro sam 2 komada i mogu ti reč da su jako dobre i super rade.
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 14:03   #955
Kiwi
Registered User
Moj komp
 
Kiwi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Evo pogledao sam ova 3 prijedloga i predloženi ASUS mi se nekako čini najzaokruženiji i nabolji za te pare. Kažete izradom je kvalitetan? Ima još koji prijedlog?
__________________
Kiwi je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 16:35   #956
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Nisam ga vidio uživo, ali N serija je iznad prosjeka kućnih laptopa.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 19:15   #957
ghost3z
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 101
Otvorim mail i iskoči mi ponuda za EliteBook 8460p. Navedeni HP sa i7 2620m, WSXGA ekranom i ATI 6470m za 1000$


Uostalom, pogledajte i sami...

http://overstock4you.store.buy.com/p...222543737.html

E sad, kakva je ta EliteBook serija? Ovo stvarno izgleda super ponuda, ali niti mi treba četverojezgreni Sandy, ni ovakva grafika. Problem je što je razlika u cijeni u odnosu na puno lošije konfiguriran 8460p zanemariva, i što bi s ovim debelo probio planirani budžet od cca 800$...

Što je sa ProBook 6460b serijom?
ghost3z je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 09:23   #958
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Elitebook su sasvim solidni poslovnjaci, kod nas su cijene uglavnom pretjerane, ali za tu cijenu se isplati.

Probook se s nečim takvim ne da ni uspoređivati. On je klasičan kućni laptop.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 09:45   #959
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,331
Za tu lovu kod nas ne možeš dobiti laptop te jačine.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2012., 18:02   #960
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
meni se cini da je navedeni N53SM definitivno bestbuy..pogotovo s obzirom da se radi o N seriji. po meni vrijedi i 100€ vise od navedene cijene. samo jedno pitanje,mozda netko zna: nije li greska u npr. ADM-ovom opisu da dolazi sa altec lansing zvucnicima? koliko ja znam cijela N53 serija ima bang&olufsen zvucnike, a AL se pojavljuje u K53 seriji...ili je ovaj dotican laptop iznimka pa mu je zato i cijena manja?
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na