Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.10.2007., 02:02   #61
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
baš sad nebi reko da je jedina prednost naspram hp-a,postolje,mislim ima dell svoje kvalitete...sad ispada da je dell tek prosječan monitor i niš više od tog...mada svi vidim u zadnje vrijeme fale samsung sa TN matricom,a zakaj,neznam.Vjerojatno je jedan i jedini razlog,a to je,lova...al mislim dok bi se imalo love onda bi se hvalil dell
ne, napisao sam da HP ima bolje postolje..cvrsce...probao sam oba...nisam napisao da je dell prosjek...takodjer Dell vise ili manje ima problema sa bandingom...HP nema tih problema...jedinu prednost dell ima u dizajnu a to je ionako subjektivne naravi...reci mi i jednu prednost della u odnosu na HP (osim dizajna)...nema je...i neznam otkud ti sad prica o TN samsungu ovdje....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 08:05   #62
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
ne, napisao sam da HP ima bolje postolje..cvrsce...probao sam oba...nisam napisao da je dell prosjek...takodjer Dell vise ili manje ima problema sa bandingom...HP nema tih problema...jedinu prednost dell ima u dizajnu a to je ionako subjektivne naravi...reci mi i jednu prednost della u odnosu na HP (osim dizajna)...nema je...i neznam otkud ti sad prica o TN samsungu ovdje....
nema bandinga na Dellu 2007WFP kad staviš na desktop mode
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.10.2007., 11:39   #63
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
ne, napisao sam da HP ima bolje postolje..cvrsce...probao sam oba...nisam napisao da je dell prosjek...takodjer Dell vise ili manje ima problema sa bandingom...HP nema tih problema...jedinu prednost dell ima u dizajnu a to je ionako subjektivne naravi...reci mi i jednu prednost della u odnosu na HP (osim dizajna)...nema je...i neznam otkud ti sad prica o TN samsungu ovdje....
ja mislim da su oba monitora odlična, osim dellove prednosti u dizajnu što igra ulogu kod dosta ljudi, prave razlike ili prednosti između ova dva monitora ćemo vidjeti ako neko pukne na netu direktnu usporedbu ova dva monitora, sve ostalo je nagađanje.
Ja sam sretan što nemam problema sa bandingom. Lovite onda Megatrend, možda ima dobru seriju. Moji su Made in Češka
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 15:13   #64
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
nema bandinga na Dellu 2007WFP kad staviš na desktop mode
znam....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 01:23   #65
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
nema bandinga na Dellu 2007WFP kad staviš na desktop mode
tako je..napokon neko ko progovara o tom zloglasnom bandingu
@gnomisa,iskreno neznam kakav je hp,tak da nemrem niš pričat o njemu,al zato znam kakav je dell al iz tvojih riječi samo vire subjektivni dojmovi
idem pogledat koji review o tom svehvaljenom hp-u

al i dalje mislim da ti dell ne leži najbolje....pa otud i takvo mišljenje o njemuNHF
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 04:19   #66
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
tako je..napokon neko ko progovara o tom zloglasnom bandingu
@gnomisa,iskreno neznam kakav je hp,tak da nemrem niš pričat o njemu,al zato znam kakav je dell al iz tvojih riječi samo vire subjektivni dojmovi
idem pogledat koji review o tom svehvaljenom hp-u

al i dalje mislim da ti dell ne leži najbolje....pa otud i takvo mišljenje o njemuNHF
Njemu bi još najviše pasao neki noviji samsung(uključiš i radi) samo što je problem što on kupuje monitor već 6mj. i nikako da se odluči.
Isto ko ja što čekam neke pare da ubodem još jednog Della jer je to po meni predobar monitor a k tome još je i dost jeftin osobno kad prelomim pdv je 2500kn što i nije tak puno.Kad se fino iskalibrira daje odlične rezultate.Onima kojima je malo presvijetla slika na defaultu neka si smanje svijetlinu na 47 i kontrast RGB na custom i na 90 svaki.I image mode svakako na desktop i vozi.
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 05:30   #67
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Jel neko probao podešavati monitor (Dell 2007) preko service menua? Razmišljam da si uzmem ColorVision Spyder2 Express i da riješim tu kalibraciju kak spada :>
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 10:53   #68
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
tako je..napokon neko ko progovara o tom zloglasnom bandingu
@gnomisa,iskreno neznam kakav je hp,tak da nemrem niš pričat o njemu,al zato znam kakav je dell al iz tvojih riječi samo vire subjektivni dojmovi
idem pogledat koji review o tom svehvaljenom hp-u

al i dalje mislim da ti dell ne leži najbolje....pa otud i takvo mišljenje o njemuNHF

gledaj, nigdje nisam napisao da mi dell ne lezi...gluposti...to je bio moj prvi izbor...cinjenica je da dellovi imaju problema s bandigom...vise ili manje izrazene - ovisno o primjerku (i to im nije jedini problem btw)...a to cak u potpunosti niti desktop mode ne rjesava (citamo forume?)....i monitor ne kupujem 6 mjeseci...mjesec dana gledam modele....mislio sam cijelu pilu kupit ovaj mjesec ali radi povrata pdv nista do 1mj 2008. Daleko od toga da je dell los monitor...dapace, odlican je monitor...samo ja ne zelim biti pusionicar koji je za 3500 kn dobio monitor koji ima neke probleme koji meni kao picajzli sigurno idu na zivce...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 10:59   #69
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
@gnomisa,navedeno je gore da više nema banding...a čuj,po meni tak ispada tj po tvom pričanju o dell-u,al dobro svak ima svoj favorit.A čuj evo ja ti mogu reč da sam zadovoljan s njim,a i cijena pada oko 3100,mislim da svaki monitor ima svoje "probleme"ama baš svaki bilo za 1000kn bilo da košta 7000kn....
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 11:05   #70
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
@gnomisa,navedeno je gore da više nema banding...a čuj,po meni tak ispada tj po tvom pričanju o dell-u,al dobro svak ima svoj favorit.A čuj evo ja ti mogu reč da sam zadovoljan s njim,a i cijena pada oko 3100,mislim da svaki monitor ima svoje "probleme"ama baš svaki bilo za 1000kn bilo da košta 7000kn....
jasno da danas svaki lcd ima problema....ali neki manje a neki vise...za iste novce ... a ja cu ti reci da je kod HP-a daleko cvrsce, teze i kvalitetnije postolje pa je tako Hp-a puno teze "klimat" na stolu nego della...probao u ducanima oba...a vidis mene smeta ak malo svojom skembom dotaknem stol pa mi se monitor trese kao da sam ga sakom lupio ak je dell sam nasao najjefitniji za 2288 kn u ADM-u.....s-ips vecinom kupuje ekipa koja bi nesto i radilu na njemu..tipa DTP...i sad zamisli otvoris photoshop i zviznes jedan ferlauf...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2007., 21:37   #71
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
kaj se kod dell-a sharpness ne da podesit?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 00:09   #72
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
kaj se kod dell-a sharpness ne da podesit?
da bas me podsjeti...kod della se neke postavke moraju softverski (prek drivera grafe) podesavat na kompu...dakle nemre ici prek on screen menija na monitoru...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 03:48   #73
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor zvonac_1 Pregled postova
kaj se kod dell-a sharpness ne da podesit?
ak te muče fontovi, neznam dali si probao Cleartype tuning. Koristim to na dosad svakom LCDu, olakša život pri čitanju a i ljepo izgleda, dobro, kako kome.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 10:26   #74
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor p3tar Pregled postova
ak te muče fontovi, neznam dali si probao Cleartype tuning. Koristim to na dosad svakom LCDu, olakša život pri čitanju a i ljepo izgleda, dobro, kako kome.
ma znam za to,al sharpness nemrem podesit nit u njegovim opcijama nit u opcijama od drivera,onemogučeno je...
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 11:03   #75
Dancho
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: cro
Postovi: 42
ako je Dell spojen preko DVI-D onda nemozes podesavati sharpness,samo ako je spojen
peko VGA kabla...
Dancho je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 12:52   #76
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Dancho Pregled postova
ako je Dell spojen preko DVI-D onda nemozes podesavati sharpness,samo ako je spojen
peko VGA kabla...
da, isto tako i kontrast i mislim još par stvari. Što se tiče sharpnessa, ja imam starije drivere za Nvidiu 9x.xx, i imaju opciju Image sharpening pod Color Correction, nezam dali to pomaže, dosad nisam na LCDima dirao sharpness.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 00:15   #77
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
p3tar jel može par slika od monitora i neki mali review ??

marq20 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 01:49   #78
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Evo baš sam izgubio volju za bilo kakvi review. Baš kako sam pohvalio monitore, bilo mi je čudno zašto me jučer počele boliti oči i pogledao malo bolje i eto ga na, ****ni FLICKERING na oba monitora, ugasio svjetla i bilo je i više nego očigledno, pogotovo na bijeloj boji, katastrofa. Znam da svaki LCD ima treperenje no ono se netreba vidjeti pogotovo ne u normalnom radu u browseru itd. Prijatelj ima Benq 20" duplo jeftiniji ni traga flickeringu osim sa slikama inverzije. Evo pukno sam video što sam nabrzinu snimio na youtube http://www.youtube.com/watch?v=ZzbiIWLqgU8
Ovo je sa normalnim brightnessom a kad ga smanjim na radni još je gore. Snimano je sa malo veće udaljenosti, bliže je još gore no nisam imao gdje staviti fotić osim na radnu fotelju.
Odma ću ih poslati preko dućana gdje sam ih kupio u Megatrend, jedino sam ih zamolio ako mogu umjeto Dellova dobiti Philips Brilliance 200P7ES modele u moju nadoplatu. Jer ukoliko neizađe nova revizija a06 nema mi smisla slati, mogu proći i gore.PFFFFFFFF

EDIT: Pokušavao sam sve, od mijenjanja kablova do kompa, no kao i ostali na netu sa ovim problemom to nije riješilo problem. Neki su i strujne kablove mijenjali stavljali monitore na UPS sa AVRom itd.

Zadnje izmijenjeno od: p3tar. 10.10.2007. u 02:19.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 03:35   #79
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
auuu živo sra...
marq20 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 03:52   #80
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor marq20 Pregled postova
auuu živo sra...
Upravo to, tako da moja preporuka Della pada u vodu. Na šta se srozala ta gigantska kompanija, svašta. Ja napišem ovaj problem na Dell Comunity Forumu i pita me tip iz Della jesam li stavio 1600x1200 rezoluciju na 60Hza - mislim?! Baš sam se nasmijao, gorko :>. Najviše me ljuti što inače čitam između redova i nisam ovo spriječio. Samo se nadam da Megatrend pristane da mi pošalje Philipse.

EDIT: Da, nemožeš mi email poslati tehničkoj podršci, moraš imati Service Tag koji nedobiš sa monitorima, moraš ih telefonom zvati.

Zadnje izmijenjeno od: p3tar. 10.10.2007. u 04:02.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 05:31   #81
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
ti imaš del FP,mislil sam da imaš wfp,pošto sam baš kod sebe gledal,kod mene je sve oko u vezi tog flickering
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 11:26   #82
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Da, no vidim po netu da i WFP i FP imaju isti problem, dovoljno je samo u google napisati Dell 2007 WFP flicker, još je i više WFP sa tim problemom. Evo baš mi je Megatrend email poslao da mi može ove zamjeniti ili poslati Philipse ako oću, tako da ću vidjeti. Ako mogu nek mi odma provjere dellove prije isporuke da opet nemoram ih slati natrag, ako ne onda ću uzet philipse.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 15:49   #83
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
pa ja uvijek prije kupovine prodjem "100 foruma" da vidim kak stoji koji monitor...doduse svi LCD-i danas imaju neke probleme, ovisi kak te zapadne, ali dellovi ih imaju previse i precesto (banding, flickering i sl.)...zato i mislim uzet HP LP2065 a u servisu cu traziti da mi ga upale za provjeru...3 i pol soma kuna ne dajem na lijepe oci...druga je stvar sto je vecina nasih ducana neposlovna i neprofesionalna...tako ako mi vele da nema provjere ja njima velim - nema kupovine pa se j.....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 16:01   #84
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
pa ja uvijek prije kupovine prodjem "100 foruma" da vidim kak stoji koji monitor...doduse svi LCD-i danas imaju neke probleme, ovisi kak te zapadne, ali dellovi ih imaju previse i precesto (banding, flickering i sl.)...zato i mislim uzet HP LP2065 a u servisu cu traziti da mi ga upale za provjeru...3 i pol soma kuna ne dajem na lijepe oci...druga je stvar sto je vecina nasih ducana neposlovna i neprofesionalna...tako ako mi vele da nema provjere ja njima velim - nema kupovine pa se j.....
Ma i ja inače isto pregledam sve, očarao me dizajn i par reviewa na kojima su odlično prošli, no naravno da se tamo šalju savršeni primjeri. Ovo mi je sad škola ponovo. Gledam po netu i nemogu vjerovati koliko ljudi ima problema sa njima. Plus na jednom od mojih od danas ujutro skroz lijeva trećina monitora je full crvenija. Katastrofa, vraćam ih ko iz p****. Uzet ću Philipsove osim ako mi nejave da su sljedeća dva zamjenska Della isprobana kod njih i da su u redu. Ipak dajem 7000 i neš somova kn.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 16:22   #85
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
prije dva mjeseca nisam uopće pratio baš previše o monitorima ali sada dosta jer namjervam kupit LCD, dakle na početku kada sam počeo, o dellu 2007FP i 2007WFP se pisalo sve na sva zvona, a zadnjih dana se pljuje više nego po nekom samsungu 226bw... sada sam totalno izgubljen jer sam namjeravao uzet 2007fp a kao što sam već rekao zadnjih dana samo loše informacije stižu

wtf se događa??
marq20 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 16:31   #86
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor marq20 Pregled postova
prije dva mjeseca nisam uopće pratio baš previše o monitorima ali sada dosta jer namjervam kupit LCD, dakle na početku kada sam počeo, o dellu 2007FP i 2007WFP se pisalo sve na sva zvona, a zadnjih dana se pljuje više nego po nekom samsungu 226bw... sada sam totalno izgubljen jer sam namjeravao uzet 2007fp a kao što sam već rekao zadnjih dana samo loše informacije stižu

wtf se događa??
moja preporuka HP LP2065..ista matrica, bolje postolje, nesto ruzniji (al vidis kak moze ispast ak gledas samo dizajn)...provjeriti prije kupnje i to je to...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 16:39   #87
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
U Megatrendu niti nema HPa tog, za ovaj Philips sam pregledao na netu sve gdje god sam se sjetio. Na reviewima je odlično prošao i na netu nisam našao nekih ozbiljnjih žaljenja na banding flickering i ostalo.

EDIT: Ma nisam samo gledao dizajn, vidiš da ga masa ljudi kupuje i ima probleme s njima. Faljen je a gle kako sr*** rade. Tip iz Della mi je rekao da još probam na druge konfe spojiti, ako je isto onda da ih vratim. Pa ću tako danas na 4 konfu kod frenda ih spojiti da vidim, no sumljam da će to pomoći.
Tolki broj žaljenja i problema sve govori o ovim modelima, a surfajući vidio sam da i veći modeli 2x07 serije imaju podosta upita, žaljenja, grešaka i slično.

EDIT: Sad su najljepši ugašeni stvarno ih je ljepo vidjeti.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 16:48   #88
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
moja preporuka HP LP2065..ista matrica, bolje postolje, nesto ruzniji (al vidis kak moze ispast ak gledas samo dizajn)...provjeriti prije kupnje i to je to...

Slažem se...HP LP2065 nije loš (zasada). Da je Gorluk ovdje...


http://reviews.cnet.com/lcd-monitors...-31631892.html


http://www.prad.de/en/monitore/revie...l#Introduction
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 16:54   #89
Dancho
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: cro
Postovi: 42
@p3tar,
žao mi je zbog tvojih problema s Dellovima,(das toliko novaca i onda imas problem s monitorima,to je stavrno veliko sr*nje),ali samo jedna stvar ti mora biti jasna,
kod svakog lcd-a (bio on state-of-the-art ili neka potrosacka klasa) moze se javiti
flickering (veceg ili manjeg inteziteta) i to recimo samo stavljanjem backgrounda s
specificnim patternom kao wallpaper...
to je direktna posljedica tehnologije izrade lcd-a...

no isto tako nema sumnje da je to kod tebe jako izrazeno i da su monitori neupotrebljivi za rad,te ih kao takve treba zamjeniti radi zdravlja tvojih ociju...

pozdrav
Dancho je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 16:59   #90
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Dancho Pregled postova
@p3tar,
žao mi je zbog tvojih problema s Dellovima,(das toliko novaca i onda imas problem s monitorima,to je stavrno veliko sr*nje),ali samo jedna stvar ti mora biti jasna,
kod svakog lcd-a (bio on state-of-the-art ili neka potrosacka klasa) moze se javiti
flickering (veceg ili manjeg inteziteta) i to recimo samo stavljanjem backgrounda s
specificnim patternom kao wallpaper...
to je direktna posljedica tehnologije izrade lcd-a...

no isto tako nema sumnje da je to kod tebe jako izrazeno i da su monitori neupotrebljivi za rad,te ih kao takve treba zamjeniti radi zdravlja tvojih ociju...

pozdrav
znam kako sam i gore napisao da svaki LCD treperi i da mi je jasno na kojem principu rade, te da se treperenje vidi na slikama inverzije(određenim patternima) i slično. No kad meni evo sada ova plavkasta boja na forumu dok pišem post ili u googlu bijela boja lagano treperi kao na kakvom CRTu, mislim za šta sam ja onda dao 7000 i neš tisuća kuna? Za to da mi suze oči. Stvarno sam se razočarao u Dell, ne samo zato što sam i ja "naletio" nego zbog tolikog broja nezadovoljnih ljudi.
Nadam se da nebudem baksuz sa Philipsima jer kažem dobro su prošli na reviewima i nema žaljenja na njih, a od Della što dalje dok ne vidim na nisu riješili problem. Smješno je vidjeti na netu kako tip vraća monitore Dellu, WFP primjerak, jedan za drugim i tako do 4 ili 5 primjerka koji i dalje nije bio full ispravan, no tip više nije imao živaca.

Zadnje izmijenjeno od: p3tar. 10.10.2007. u 17:10.
p3tar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na