Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2016., 20:11   #1
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
"Zaglavljena" tipka

Znači, ovaj problem sam imao prije više od godinu dana, ali nikako se ne mogu sjetiti kako sam ga riješio jer do jučer je sve bilo u redu (komponente su identicne kao i prvi put). Isto tako, problem stavljam ovdje iako sam gotovo 100% siguran da je softverske prirode. Dakle, na Lenovo G510 je spojena Logitech G103 tipkovnica. U windowsima (win 7 sp1) i/ili igrama mi iz čista mira tipkovnica jednostavno "zašteka" na način da stalno ispisuje broj 3 i praktički je cijelo računalo tada neupotrebljivo. Npr otvorim word i samo gledam kako se broj 3 ispisuje stranicu po stranicu xD. Ako tipkovnicu ostavim spojenu i resetiram laptop, problem se dogadja čak i u biosu (kao i u safe modu). Ako tipkovnicu samo ištekam - problem ostaje. Tek kada tipkovnicu deinstaliram iz device managera (obrišem 2 x HID compliant keyboard, ni ne znam zašto je izlistana 2 puta, integrirana tipkovnica je pod PS/2), situacija se normalizira na način da bez problema koristim integriranu. Kada tipkovnicu ponovno uštekam, nakon par sekundi kreće problem. G103 najnormalnije radi na drugom računalu, probao sam spojiti drugu tipkovnicu i problem se opet javio. Integrirana takodjer radi bez greške i nikada ništa nije proliveno po njima. Skenirao sam laptop i ništa nisam pronašao (avast + malwarebytes). Je li netko imao sličan problem i kako ga je riješio? Jer postaje prilično iritantno.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 13:18   #2
oxer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 156
Ako se problem riješi pri deinstalaciji drivera, probaj staviti logitechov driver ili gaming software.

333333333333333333333333
oxer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2016., 22:43   #3
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor oxer Pregled postova
Ako se problem riješi pri deinstalaciji drivera, probaj staviti logitechov driver ili gaming software.

333333333333333333333333
Ureknuo si me, danas mi je počelo opet, iako sam u međuvremenu stavio Win10. No barem sam otkrio u čemu je problem - miš! U pitanju je Sharkoon Fireglider Black. Zašto se miš prilikom spajanja na komp pojavi pod tipkovnicom kao "HID compliant device", nemam pojma. Iz tog razloga se problem događao i u biosu, miš je cijelo vrijeme ostajao spojen. Sad sam instalirao driver pa ću vidjeti hoće li to riješiti problem. Ako ne, idem u nabavku novoga

EDIT: problem ostao unatoč instaliranom driveru, dok drugi miš radi uredno. Čini se da moram po novi.

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 16.03.2016. u 10:09.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na