Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2013., 12:00   #1
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
(riješeno) Resetirao se BIOS, tipkovnica ne radi

Malo sam stavio glup naziv teme, al sad cu pokusat opisat problem. Jucer sam prije nevremena poiskljucivao sve i danas kad sam upalio komp kaze Cpu has been changed... F1 to continue, del to enter setup. Ako stisnem f1 komp se normalno boota, ali je datum 31.12.2006. Promjenim ja to i resetiram. Kod restarta onda vise nema slike. Ploca javlja C1. Znaci upali se samo prvi put. Napravim clear cmos i opet ispocetka. Ovaj put stisnem del i udem u bios. Pita zelim li jednostavni ili advanced mode, ali ne mogu odgovorit jer mi ne prima tipkovnicu i to PS2. Znaci po biosu ne mogu nista mrdat... Probao vadit rame, ali i dalje isto.
simba je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2013., 12:04   #2
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor simba Pregled postova
Malo sam stavio glup naziv teme, al sad cu pokusat opisat problem. Jucer sam prije nevremena poiskljucivao sve i danas kad sam upalio komp kaze Cpu has been changed... F1 to continue, del to enter setup. Ako stisnem f1 komp se normalno boota, ali je datum 31.12.2006. Promjenim ja to i resetiram. Kod restarta onda vise nema slike. Ploca javlja C1. Znaci upali se samo prvi put. Napravim clear cmos i opet ispocetka. Ovaj put stisnem del i udem u bios. Pita zelim li jednostavni ili advanced mode, ali ne mogu odgovorit jer mi ne prima tipkovnicu i to PS2. Znaci po biosu ne mogu nista mrdat... Probao vadit rame, ali i dalje isto.
Vjerojatno ti je prazna CMOS baterija. Probaj na tom prvom paljenju ući u BIOS i podesi vrijeme i to. I ako si radio clear CMOS vidi da ti nije ostao switch u tom položaju.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2013., 12:12   #3
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Zamjenio i bateriju. Problem je sto nije radila tipkovnica nakon ulaska u bios. Al sad sam izvadio procesor, vratio i proradilo
simba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na