Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2012., 14:07   #1
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Genius Speed Wheel 5Pro

pozdrav..
zanima me dotični volan i bio bih jako zahvalan da netko ko ga ima napiše par rečenica o volanu .
Na jubitu san uspija pronac par videa međutim svi su iz Shifta ili F1 a arkade me ne zanimaju; zanima me da mi netko napiše kako se volan ponaša u rfactoru ili gtr-u 2 jer na dotičnim videima se vidi da se volan okrene skoro pa pola a auto jedva malo skrene .
Dali se volan moze fino kalibrirat i dali ima kontrol panel ( softver&driver ) sa advanced postavkama , dali se pedale daju fino podesit i takve stvari...
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2012., 13:08   #2
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
nula bodova......a ništa....ja ga kupim pa cu napisat par riči kad ga isproban.....
alen.s je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2012., 14:57   #3
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
volan stiga juče ( 235 kn volan + dostava + provizija banke 8kn - sve ukupno 285 kuna - opća uplatnica) - http://futura-it.hr/proizvod.aspx?pr...en-speed-5-pro

prvi dojam nakon vađenja iz kutije......fizički jako mal volan - ne kolo volana nego njegovo kučište ( skoro duplo manje nego bivši/pokojni Logitech Formula ) .
Dobra stvar ako nemate mnogo mjesta na stolu - loše ako imate nizak stol kao ja jer mi je volan jedva malo poviše koljena - očito ću morat podbacit koju enciklopediju pod noge od stola da ga malo podignem



Volan tobože ima vibru ali ja nisam instalira nikakav driver/software nego samo ono šta win7 sam instalira - volan radi ( i sve tipke naravno ) ali ne vibrira . Meni osobno to netreba tako da me nije briga + vibra nije FF i samo me smeta....
Kolo upravljača je prilično "mesnato" i odlično leži u rukama - za pedale mi je jedan frend rekao da su jako osjetljive ( čitaj nekvalitetne i da je to glavna mana ovog volana općenito ).....vrijeme ce pokazat koliko je to istina .

Od igrica volan je trenutno isproban samo u GTR2 i euro track sim2 .
U GTR-u se ponaša odlično i jako sam zadovoljan ali u ETS2 mi je preosjetljiv bez obzira koliko smanjio osjetljivost - vjerovatno zbog toga sta se u ETS2 volan u igri okrece 2 kruga ( ili koliko vec ) a moj volan se fizički okrece nešto kao 270° ( 135° u svaku stranu ) .
Na stol se pričvršćuje sa 3 vakum čepa + ima plastičnu stegu kojom se dodatno pričvrsti na stol .
Volan ima nekakvu oprugu koja ga uvjek vraća u centar ( nije prejaka ) ali ono šta malo smeta je šta postoji nekakav utor ( fizički ) kad je volan u centru tako da se osjeti "klik" tj. taj utor svaki put kad prelazite preko centra . U početku me prilično iritiralo ali nakon par sati GTR-a nisam ni primjećiva - fajt na stazi je bija opak .
Nakon suše od nekih pola godine koliko sam bio bez volana ovo mi je ko ludom pleska i za potpuni užitak samo treba GTR3 i rFactor 2 !

Isprika za triple post , neznam dal modovi mogu "merge" u jedan ?
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 20:35   #4
Pugsley Adams
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
I ja sam u potrazi za jeftinim volanom koji nije smeče. Kako si zadovoljan s Geniousom? Barem u odnosu na formulu?
Pugsley Adams je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 21:25   #5
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
I ja ga isto mislim kupiti jer na starom geniusu su mi otišli graničnici i potenciometri. Lako to mogu riješiti, ali nemam ga kako spojiti jer ide na gameport, koji više nemam. Mogu je to sve srediti, ali mi se ne da (pedale sam preuredio u proc za gitaru uparen sa zoom-om ).
Eh sada, pitanja: Jel miran u centru? Jel drži kalibraciju i nakon dugog korištenja? (pitam jer mi joystick počne vuči na lijevo nakon par minuta, što brzo riješim, ali zato me sruše u BF3). Jel brzo reagira na pokrete? Koliki hod imaju pedale? Kakav je ukupan dojam? Koliko čvrsta se čini ta plastika za stezanje?
Namjeravam ga definitivno kupiti, ali se dvoumim između ff verzije i ove tvoje.
Ako nije nešto posebno, iskoristit ću mehaniku starog volana i samo ugraditi elekrtoniku, ali onda mi se ne isplati uzimati ff.
Nadam se da je OK taj volan i bilo bi lijepo ako bi mi mogao odgovoriti na neko od pitanja.
Naravno da sam prosurfao, ali nisam baš našao puno korisnih informacija.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 22:14   #6
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Nažalost nije dugo traja i vec je na putu za Futuru it na reklamaciju , desna pedala tj pedala gasa neradi kako treba - preskače i nemoze se stisnut gas na 100% . Frend me upozorio na to ali jbg love za bolji se nije imalo , izgleda da im ti potenciometri nisu jača strana . Za razliku od geniusa kod bivšeg loggija mi je oša volan a pedale su radile ko sat pa ti sad misli .
Plastika mi se čini ni bolja ni lošija nego kod bivšeg logitecha a stezaljka ista stvar......plastika ko plastika ( bar ovi jeftini...)
Za kraj moram rec da NE preporucam ovaj model ( a vjerovatno i slični imaju potpuno iste potenciometre ) + geniusov driver mi je radio ogroman leg u igrama
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2012., 23:17   #7
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ah, njesra. Onda mi jedino preostaje zamjenit potenciometre na postojećem volanu i pedalama i riješit prespoj na USB. Malo programiranja i to će bit to.
Ova moja stara padala su full-size, kao u kamionu i u metalnom kućištu su. Šteta što ide samo na game port. Maknem zoom, uništim proc za gitaru i opet imam pedala .
Potenciometri nisu problem za zamijeniti, a možda bih mogao iskoristiti elektroniku tog speed wheela za moj volan, samo me strah tog lagga.
Je**mu sunce, pa ne dam 2k kuna za pošten volan .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 01:05   #8
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
lega samo kad stavis geniusov driver , onaj koji instalira win7 sam radi ko sat ali onda volan ne vibrira
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 23:47   #9
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Btw, nakon dosta surfanja, vidim da će biti velik problem natjerati speed wheel formulu da radi u sedmici, bez da uzmem u obzir probleme vezane uz dovođenje volana i pedala u radno stanje.
Odlučio sam se na kupnju novog i dvoumim se između ovog (speed wheel 5 pro) i thrustmasterovog volana iz future-IT. Nadam se da taj TM vrijedi novaca .

EDIT: Eto, nabavio Thrustmaster gerarri gt experience. da krenem, ne radi FF uopće, nemam čak ni opcjiu testirati u driverima. U dirt 2 volan radi, ali bez FF, a u gridu ne radi uopće. Za popi**it. MIslim da ću ga vratiti nazad jer nije prošlo tjedan dana, a kupio sam ga na daljinu. Jel ima kaki volan da funkcionira kako treba uopće?
Prije (za vrijeem game porta) sam imao genius formulu i radio je u svim igrama. Čak i u igrama koje nisu vožnje , a ovo ne radi ni za lijek. Isprobao sam svakakve verzije drivera i postavki i jednostavno ne če. Poludit' ću.
Btw, sretan Božić svima.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 25.12.2012. u 00:55.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2012., 11:08   #10
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Futura ce mi danas poslat novi volan al mislim se da se ni s njim necu usrećit jer ti potenciometri očito nis nevaljaju........pitam se dal bi se dalo u Čipoteci nac neki kvalitetniji pa zamjenit....hmm ??
alen.s je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2012., 14:01   #11
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
........pitam se dal bi se dalo u Čipoteci nac neki kvalitetniji pa zamjenit....hmm ??
Trebaš provjeriti. Ja sam na starom geniusu mijenjao potenciometre i radio je super. Ne mogu ga koristiti sada kad ide na gameport . Samo pripazi da kupiš od 100/200k i da su metalni sa 3 izvoda. Nije baš jednostavno napraviti uzdužni urez koji služi za sprečavanje proklizavanja potenciometra pa kupi koji viška (ako sje**š jednog).

Ja uspio upogoniti FF na svom thrustmasteru na potpuno drugom kompu sa istim windozama. Sad vidim da je ispravan i nema smisla vračati nazad futuri.
Preostaje mi zezancija sa podešavanjem na mom kompu .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na