Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.09.2008., 18:41   #1
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Review: MSI Wind (black)

Već sam na “službenom” thread o MSI Windu napisao da ću napraviti jedan review, pa evo ga.
Ukoliko će biti bilo kakvih pitanja samo naprijed.
Cijeli review je i pisan sa mog winda.

Razlog kupovine ovog malenog računala je taj što sam upisao prvu godinu faksa pa bi mi eto nešto ovakvo trebalo, a zaradio sam neku sitnu paru preko ljeta i počastio se ovim malim velikanom.

Kupljen je u svijetu medija za 3399kn, ni lipu više ili manje.



PAKIRANJE I SASTOJCI PAKIRANJA

Došao je u neuglednoj kutiji vrlo kompaktnih dimenzija:



Evo za odnos veličina novog BUG-a njegovog cd-a i kutije… (za sve bedake koji će komentirati BUG, od svih časopisa te tematike je najbolji, a ocu ipak treba dati nešto da pročita što ima novo u IT svijetu… Osim toga, dobro dođe za nasmijati koji put)



Kad ga se izvadi iz te neugledne kutije, naći ćemo bijelu torbicu za čuvanje sa sivim znakom MSI te lijepu plavu kutiju u kojoj je smješten ostatak.



Kada se ta plava kutija otvori lijepo poslagano dolazi slijedeće: “vjetar”, punjač, baterija sa 3 ćelije, cd sa programima i driverima te cd sa OEM verzijom windowsa home edition sp3. Od literature tu je quick start guide na više jezika, manual te global warranty card upitne iskoristivosti.





IZGLED, VELIČINA, MASA

Ovaj subnotebook je stvarno malih dimenzija: 259*181*30mm te je kao takav izvanredna solucija za prenošenje. Još kad se tome pridoda masa od 1160g te poprilično malen naponski adapter stvarno vam dođe da ga odmah odnesete nekom i pokažete.

Moj primjerak winda je crne boje, dok je u vrijeme pisanja ovog teksta kod nas dostupan još i u bijeloj boji.

Ne sviđa mi se glossy poklopac ekrana na kojem lagano ostaju packe, ali ništa što krpa ne može srediti.

Usporedba veličine sa mojim subwooferom od Logitech Z-2300 zvučnika, gdje inače i stoji kad ga ne koristim:



Još jedna usporedba sa 15.4” sony vaio-em:



Sa stražnje strane se nalazi baterija, desne bočne strane redom odozgora prema dolje: Ethernet, analogni video izlaz, priključak za slušalice/zvučnike, mikrofon, čitač kartica te jedan usb port. S lijeve strane se nalaze redom priljučak za naponski kabel iz adaptera, otvor za hlađenje procesora te još dva usb porta. S prednje desne strane se nalazi 8 ledica koje u različitim stanjima signaliziraju redom: Bluetooth, wireless, sleep mode, stanje baterije, caps lock, num lock, scroll lock te ledica za signalizaciju rada diska…




PERFORMANSE I TRAJANJE BATERIJE

Ovo malo čudo pogoni Intel Atom processor naziva N270 koji deklarirano radi na 1.6GHz, no u radu zbog duže autonomije se pali speedstep te radi na dvostruko manjem taktu od 800MHz. L1data cache iznosi 24KB a L1 instruction cache 32KB, dok L2 cache iznosi pola megabajta (512KB):


Matična ploča je bazirana na mobilnom 945 chipsetu sa integriranom grafikom, koja nije ništa posebno, ali niti je ovo računalo predviđeno za neko igranje ili nešto slično…

Unatoč tome, Warcraft3 se vrti izrazito dobro na nativnoj rezoluciji ekrana.
Dotični ekran me doslovce ostavio bez daha. Unatoč relativno malenoj rezoluciji 1024x600 te dijagonali od 10.1” surfanje internetom te rad u wordu ili bilo kojem tekstualnom editoru jednostavno nema mane. Ukoliko bacite oko na jednu od prethodnih slika gdje je usporedba sa 15.4” laptopom možete uočiti da ekran nema neki dodatni filter te samim time ne daje gotovo nikakav odbljesak pri danjem svjetlu, dok se u onom vaio-u moze lijepo pogledat te počešljat prije izlaska. Također se može odokativno usporediti kvaliteta matrice: boje su zasićenije nešto, no to je možda i jer je vaio u upotrebi već godinu i pol.

Evo fotke pri reprodukciji .mkv datoteka u mraku:



Te na moje 4 neonske lampe (gotovo kao danje svjetlo):



Trenutno pišem sa windom u krilu, te je to nekakvih metar od očiju i ekran je savršeno čitljiv, bez ikakvog neželjenog naprezanja očiju.
Kad smo već kod tipkanja, moram pohvaliti i meni odlično windovo tipkalo. Jednostavno je gušt ne puštati ga ispod šapa. Tipke su poprilično velike za računalo ovih gabarita.
Zamjerka jedino ide jednorednom enteru, koji je inače boljka svih ovih malenih računala, no nakon 2 dana korištenja sam se potpuno navikao tako da je ovo mana samo u teoriji.
Touchpad je relativno malen te je potrebno podosta vremena za privikavanje. Moj je synaptic, tako da zamjerke na scrollanje nemam. Jedino je mogao biti wide formata u skladu sa ekranom, dakle malo veći.
Zvuk se isporučuje preko Realtekovog HD-a na malene stereo zvučnike smještene s donje prednje strane koji su dosta glasni no ne možemo govoriti o nekoj kvaliteti zvuka...
Kameru ne koristim inače uopće, no to je samo još jedan dodatak koji izravna konkurencija nema, i onoliko koliko sam ja vidio, kvaliteta 1.3mpix slike je vrlo dobra. Mikrofon koji se nalazi u desnom kutu iznad ekrana je također dobar, sa nezamjetnim šumom u glasnijim prostorijama.

Računalo dolazi sa predinstaliranim 1GB radne memorije koja je zalemljena na ploču, ali je ostavljen još jedan slobodan SODIMM slot u koji sam ja nadogradio još jedan GB memorije. O tome nešto kasnije u tekstu.

Pri prvom pokretanju winda dočekat će vas izbornik za odabir jezika na kojem će vam predinstalirani windowsi biti. Hrvatskog jezika nema, ali je zato uvijek i sveprisutan engleski tu.

Kako meni iz nekih bitnih razloga XP home ne paše, odmah sam stavio XP pro, a i o instalaciji sa externog usb flash ili hard diska kasnije.

Rad u windowsima na ovom računalu ide bez ikakve greške, zastajkivanja ili neke neželjene nuspojave. Naravno da je dodavanje još 1GB memorije utjecalo i na to no na kraju krajeva za 140 dodatnih kuna se to u najmanju ruku isplati, a definitivno i preporučujem.

Mislim da nema smisla podvrgavati ovo računalo nekim sintetičkim testovima tipa 3dmark, no pcmark ili nešto slično nemam…
Ukoliko ovo računalo upogonite za surfanje internetom uz 60% osvjetljenja ekrana baterija će potrajati nešto manje od 2h. Ako tome pridodate još i slušanje glazbe sa 40% glasnoće uz naravno pokrenuti player (u mom slučaju winamp) baterija će trajati manje od sat i pol. Ovo je direktan minus, no zastupnici kažu da će uskoro biti u ponudi baterija sa 6 ćelija koja bi trebala osigurati autonomiju od nekih 4h surfanja internetom. Jedino ću reći: živi bili pa vidjeli.




INSTALACIJA WINDOWSA XP SA EXTERNOG USB FLASH ILI HARD DISKA

Trebaju vam osim USB diska i datoteke sa ova 3 linka koje extractajte u zaseban folder:
usb_prep8
bootsect
PeToUSB

Postupak:

Uključite vaš USB disk.
Ukoliko se radi o eksternom čvrstom disku potrebno je prije svega napraviti slijedeće: u nekom programu za particioniranje diskova cijeloga ga formatirati te kreirati FAT16 particiju veličine 1900MB te ju postaviti kao aktivnu (active). Ukoliko to ne učinite nećete moći napraviti jedan od slijedećih koraka.

Datoteke koje ste skinuli pod nazivom PeToUSB kopirajte u folder usb_prep8.
U folderu usb_prep8 pokrenite “usb_prep8.cmd” te će vam se pokazati početni cmd prozor u kojem piše “Press any key to continue…”. Učinite to. Automatski se pokreće program PeToUSB. Već su predodređene postavke “Enable disk format” te “Enable LBA (FAT16X)”. Ukoliko nisu, označite ih. Ako imate USB flash disk on bi vam odmah trebao biti prepoznat pod “Destination drive”. Ukoliko je vaš USB hard disk trebate označiti opciju “USB Fixed”. Ukoliko se niti nakon toga ne pojavi vaš disk, ponovite korak sa particioniranjem diska. Bitna stavka je da bude active particija.

Pritisnite START te potvrdite da želite pobrisati disk. Kada završi sa formatiranjem NE gasite ništa, već samo ostavite završni prozor u kojem javlja da je operacija gotova. Otvorite command prompt (start->run i upišite cmd). Tu sad odaberete folder gdje ste spremili bootsector folder te uneste naredbu “bootsect.exe /nt52 X:” gdje je X slovo vašeg USB diska, naravno, bez navodnika. Kada ste to završili slobodno zatvorite taj cmd prozor. Ukoliko zabunom zatvorite i usb_prep8 prozor samo počnite ispočetka.
Sada slobodno postišćete OK i zatvorite PeToUSB te bi vam nakon toga u prep8 prozoru trebalo stajati izbor “enter your choice”. Ukoliko ne samo stisnete enter.
Tu sad postavite samo opcije pod brojevima 0-3. Za virtualni disk ne morate mijenjati slovo ukoliko nije zauzeto.
Kad je to gotovo ubacite svoj windows cd u pogon (moze i mount image-a) te odaberite opciju 4, te time započinje zapis u virtualni image, “proceed with format?” upisete y i stisnete enter. Nakon toga malo pričekate te kad se pojavi popup izbornik “copy tempdrive files to usb drive in about 15min” stisnite yes. Ukoliko ovaj proces traje kratko, znači da niste bootsector dobro modificirali, pa bi bilo poželjno početi ispočetka.
Na kraju će vas još dvaput pitati popup prozori na što vi samo stisnite yes. I na kraju izađete iz cmd-a. Imate bootabilni USB Windows CD. Naravno da je ovo legalno samo ako posjedujete originalnu kopiju Windowsa.

Original tutorial sa popratnim slikama



OTVARANJE I NADOGRADNJA WINDA (memorije)

NE ODGOVARAM ZA EVENTUALNU ŠTETU NASTALU OTVARANJEM VAŠEG PRIJENOSNOG RAČUNALA, KAO I ZA EVENTUALNO PONIŠTENJE GARANCIJE!

Moj Wind je ovakvog izgleda sa donje strane:



Kao što vidite nema naljepnicu „warranty void if removed“ ili nešto slično... Nazvao sam generalnog zastupnika i servis te su oni rekli da ukoliko ne postoji naljepnica s donje strane da se slobodno doda još jedan keks memorije. Ako naljepnica postoji i na rupi je za šaraf onda da ne izgubite garanciju odete do servisa u Svetoj Nedjelji i oni vam tamo u rekordnom roku to obave, čak niti ne naplate.

E sad, još jedna (eventualna) zamjerka windu je to što nema posebna vratašca za nadogradnju memorije i hard diska te ste prisiljeni na jedno od gore navedenog. Zato je potrebno skinuti poklopac, nakon čega se vidi izuzetno uredno složena unutrašnjost računala, kao i razmještaj komponenti:



Ja sam kupio još jedan keks DDR2 SODIMM koji je deklariran na taktu od 800MHz (crucial) te ga stavio unutra:



Nakon ove nadogradnje, računalce diše punim plućima uz svu silu otvorenih programa. Sa slika se vidi da nije problem nadograditi niti hard disk, no za detaljnije rastavljanje malo progooglajte.


OVERCLOCKING PROCESORA (*UPDATE*)

NE ODGOVARAM ZA EVENTUALNU ŠTETU NASTALU OVERCLOCKIRANJEM VAŠEG PRIJENOSNOG RAČUNALA, KAO I ZA EVENTUALNO PONIŠTENJE GARANCIJE! SVE RADITE NA VLASTITU ODGOVORNOST!

Evo, dodat ću još i ovo u svoj review...

Dakle, pošto je i ovo 45nm procesor, mogli bismo reći da ima popriličnu OC mogućnost...
Overclock je ograničen voltažom procesora koju nije moguće mijenjati.

Dakle, postupak je slijedeći:
Instalirajte speedfan
Skinete setFSB.
Kao prvo morate pokrenut speedfan. Razlog: jednostavno rečeno, setFSB će vam inače bacati "SM Bus Error". Komunikacija izmedu setFSB-a i PLL generatora se iz nekog razloga nekada (u mom slučaju dosta često) ne odvija korektno.
Pokrenete ga namjestite generator na ICS9LPRS906CGLF, getfsb stisnete i gore imate tabove "control", "customize", itd. Pritisnete ovaj "customize".
Pod "current CPU frequency" namjestite opciju MMT.
Zatim u donjem dijelu imate "range". Tu kao prvo odaberite "Normal FSB" te namjestite PLL N stavku na vrijednost 893 te PLL M stavku na 24.
Zatim pod istim padajućim izbornikom odaberete "PCI/PCI-E", PLL N 1023 te PLL M 38.

Nakon toga možemo započeti sa overclockom.

NAPOMENA: Ethernet LAN se počinje blesirati nakon što se poveća takt PCIE frekvencije iznad 150MHz, te WLAN kartice ukoliko se ide iznad 200MHz. Dakle ako želite imati dosta bolje performanse zaboravite na žičani LAN. Iz jednostavnog funkcionalnog razloga nisam niti probavao više overclockati od granice kada se gasi WLAN kartica. Iako bih mogao potegnuti još 150ak MHz.

Dakle, SS na stocku sa 2GB rama, dakle N270@1600MHz, HyperPi 1M:



Te SS N270@1908MHz također 2GB rama:



Overclock od 20% nije zanemariv, kao što je vidljivo iz SS-ova.

Bolje performanse je moguće dobiti ukoliko se odreknete bilo kakve mrežne konekcije, no to nije gotovo nikome u interesu, tako da nisam forsirao.

*DODANO*
Evo i postupka za relativno automatizirano pokretanje overclocka:
Postavite da se speedfan boota sa winsima, ili ukoliko ručno pokrećete, prvo speedfan opet...
Kreirajte novi .txt fajl te u njemu napisite slijedeci quote ali procitajte upute nakon quotea:
Citiraj:
X:
cd\
cd MJESTO_DI_JE_FOLDER_SETFSB\NAZIV_FOLERA_GDJE_SE_NALAZI_setFSB.exe
setfsb -w0 -sTAKT_SABIRNICE -pTAKT PCIE -b1
Uočite netipične nazive kvazi foldera i taktova Tu trebate unijeti svoje parametre i puteve do datoteka. Parametre pisati TOČNO IZA slova, kako je i napisano. Nakon

U mom slučaju to izgleda ovako:

Citiraj:
C:
cd\
cd prgm\setfsb
setfsb -w1 -s160 -p200 -b1
Nakon toga preimenujte .txt u .bat (moraju biti uključeno pokazivanje ekstenzija u exploreru).
Sada imate gotovu datoteku koja automatski pokreće setfsb i namjesta zadane vrijednosti.

Neki su se također pitali zašto ne radi TURBO tipkovnička kratica (fn+f10). Sad i to možemo napraviti, samo ne sa fn-om: bat datoteku spremite bilo gdje te također bilo gdje kreirajte shortcut za nju. Desni klik na shortcut i properties. Sad tu imate polje shortcut key: ja sam si stavio CTRL+F10. Pri navedenoj kombinaciji tipki se "automatski" overclocka stroj. Isto se može napraviti i sa downclockom samo je potreban druga bat datoteka koju napravite na isti način samo sa drugim parametrima.

U konačnici:

Plusevi:
+vrlo mobilno (gabariti)
+izvrsna tipkovnica
+izvrstan ekran
+kamera i mikrofon
+overclock

Minusi:
-jednoredni enter
-maleni touchpad
-zvučnici
-nadogradnja samo u servisu
-glossy poklopac ekrana
-poprilično kratko trajanje baterije sa 3 ćelije

Zaključak: vrlo prijenosno računalo relativno umjerene cijene i zgodnih mogucnosti sa tek nekoliko minornih mana.

Ukoliko sam nešto izostavio, zajedno sa željama, pohvalama i kritikama, slobodno tu iskomentirate, kao i greške.
Eto, za sada toliko.
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 15.01.2009. u 23:12.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2008., 19:59   #2
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
svaka čast, odlično odrađeno i napisano.
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.09.2008., 20:05   #3
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Baš izgleda malo na onom sony-u!!

Ali baterija sa 3 čelije to je malo bed.
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2008., 20:15   #4
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor mbed Pregled postova
svaka čast, odlično odrađeno i napisano.
Hvala

Citiraj:
Autor Mortal Pregled postova
Baš izgleda malo na onom sony-u!!

Ali baterija sa 3 čelije to je malo bed.
Kad i je malen, jako malen
Sad mi je sony preeevelik.
A bateriju cu tak i tak kupit 6 celija kad dode, da su imali odmah bi uzeo.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2008., 20:47   #5
DuffJP
Premium
Moj komp
 
DuffJP's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zgb
Postovi: 100
mrak review!

p.s. kako si uspio dobiti komp bez warranty naljepnice

mozda bi i mi koji ju imamo mogli skinuti i prodati pricu da je nije bilo
DuffJP je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2008., 20:49   #6
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Da li opravdava to što je skuplji od EEE-ja za 1500kn ?
(Wind 3300kn, EEE 1780kn)
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2008., 21:06   #7
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor DuffJP Pregled postova
mrak review!

p.s. kako si uspio dobiti komp bez warranty naljepnice

mozda bi i mi koji ju imamo mogli skinuti i prodati pricu da je nije bilo
quotam samog sebe:
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
garantne naljepnice su inace posebno napravljene. Kad ih skidas, trgaju se u komadice, ostaje ljepilo na plastici koje je nemoguce skinuti a da pritom ne nagrizes plastiku, a cak postoje fore sa totalno praznom naljepnicom koju kad skines na ostacima ljepila pise lijepo VOID... pa se ti igraj onda.

Ja sam reko kak mi je covjek iz servisa rekao: ako nema naljepnice slobodno nadogradim ram. Ukoliko naljepnica postoji u servis moras ici ako ne zelis izgubiti garanciju.


Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Da li opravdava to što je skuplji od EEE-ja za 1500kn ?
(Wind 3300kn, EEE 1780kn)
po meni, u potpunosti, jaci proc, vise harda, veci ekran, booooolja tipkovnica, da ne nabrajam dalje
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2008., 22:50   #8
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
prvi eee je smece naspram Wind-a. Ali doduse, dosta je i jeftiniji. Sa Windom se natjece eeePC 1000 serija (kod nas je jos nema).

BTW, odlican review De5tr0yer !

Ja sam sa svojim "vjetricem" da sada zadovoljan !
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2008., 12:17   #9
SeOS
Premium
 
SeOS's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 50
Odlican review!
Zanima me jedna stvar;
u reviewu si napisao
Code:
Razlog kupovine ovog malenog računala je taj što sam upisao prvu godinu
faksa pa bi mi eto nešto ovakvo trebalo
Sad sto tocno mozes raditi sa ovakvim laptopom vezano uz faks?
SeOS je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2008., 12:23   #10
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor SeOS Pregled postova
Sad sto tocno mozes raditi sa ovakvim laptopom vezano uz faks?
Ma znaš što se radi na faksu s lapovima, leecha i surfa pod predavanjem
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2008., 12:51   #11
SeOS
Premium
 
SeOS's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 50
Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
Ma znaš što se radi na faksu s lapovima, leecha i surfa pod predavanjem
A ne isplati se kupovati novi laptop samo zbog toga pogotovo ako pogledas da vec ima sony vaio.
Sigurno postoji jos neki razlog?
SeOS je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2008., 12:55   #12
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor SeOS Pregled postova
Odlican review!
Zanima me jedna stvar;
u reviewu si napisao
Code:
Razlog kupovine ovog malenog računala je taj što sam upisao prvu godinu
faksa pa bi mi eto nešto ovakvo trebalo
Sad sto tocno mozes raditi sa ovakvim laptopom vezano uz faks?
A ne znam sto bi mi trebalo nesto jace? Sav folding i projekte koje treba radit tak i tak cu na svojoj mrcini doma...

Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
Ma znaš što se radi na faksu s lapovima, leecha i surfa pod predavanjem
fak. skuzio me.

A ko ce nositi po 2.5kg na ledima/u ruci na faksu?
Dode jedna cura: vid kak je sladak. joooj prekjut!
a ja joj kazem: imam curu
oke dost OT-a

Citiraj:
Autor SeOS Pregled postova
A ne isplati se kupovati novi laptop samo zbog toga pogotovo ako pogledas da vec ima sony vaio.
Sigurno postoji jos neki razlog?
Ovo bas i nije laptop. Vazno mi je da ga mogu pod ruku i na faks. Vaio nije moj, frendov je, donio ga je po treci put do mene jer mu se proc pregrijavao. A i ima pun kufer virusa.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2008., 17:28   #13
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Odličan review ... kad si već spomenio Warcraft ako ga igraš daj mi samo reci da se dota tu i tamo može odigrat


Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
i zamagli product key ... tko zna kad će ti možda zatrebat
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2008., 18:34   #14
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Njusskallo Pregled postova
Odličan review ... kad si već spomenio Warcraft ako ga igraš daj mi samo reci da se dota tu i tamo može odigrat

i zamagli product key ... tko zna kad će ti možda zatrebat

da dota radi, zbog tog sam i probao igrao kod frenda u lanu na medium nativna reza i ide fino al ak se poigras postavkama u registryu onda ide super.

nelegalno je koristiti taj cdkey jer je povezan sa serijskim brojem mojeg winda, a niti se nema original msi instalacijski win cd. I nece mi trebat jer imam org windows xp pro koji sam odmah gore stavio. Doslovce sam samo jednom upalio wind sa home gore...
Tako da bojazni nema... Anyways, fala na brizi
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2008., 19:05   #15
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
i sada da bi užitak bio 100% lijepo stavi leoparda na winda

http://www.modaco.com/content/asus-e...d-advent-4211/
__________________
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2008., 21:41   #16
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
To bi bilo savrseno da radi wireless, ali onda te jos dodatno kosta dodatna kartica...
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2008., 12:53   #17
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Bilobrkster Pregled postova
i sada da bi užitak bio 100% lijepo stavi leoparda na winda

http://www.modaco.com/content/asus-e...d-advent-4211/

Vrlo sam bio zainteresiran za to, ali nedostatak externog dvd pogona me odvratilo od toga. Inace bi imao i vistu gore.
Ukoliko netko ima za posuditi nek javi na pm.

A i kao sto je SU rekao... wireless ne radi Iako sam nasao neki modificirani driver, no ne znam radi li. A eto, ne mogu probat
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2008., 17:21   #18
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
šteta šta nema neki 100% kompatibilni umpc za takvo što.

meni se recimo sviđa ECS G10IL al i kod njega vjerojatno isti wireless problem...
__________________
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 17:57   #19
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Evo, dodana u prvi post još jedna sekcija: OVERCLOCK

Uživajte
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 18:15   #20
SeOS
Premium
 
SeOS's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 50
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Evo, dodana u prvi post još jedna sekcija: OVERCLOCK

Uživajte
Pa jel nema overclock tipku?
http://crave.cnet.co.uk;
Code:
"CPU can be overclocked by about 20 per cent using a dedicated button and MSI's TurboDrive Engine"
SeOS je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 18:31   #21
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor SeOS Pregled postova
Pa jel nema overclock tipku?
http://crave.cnet.co.uk;
Code:
"CPU can be overclocked by about 20 per cent using a dedicated button and MSI's TurboDrive Engine"
Ima. Tipku. Kad se stisne nista se ne dogodi.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 19:08   #22
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Koliki napon mu je na izlazu iz punjača?

EDIT: Da ne bpisem novi post... Upravo gledam specifikacije ASUS EEE 1000H i izgleda da su im identicne specifikacije, jedina razlika je duzina trajanja bazerije (EEE 3.2-7 sati). Sada samo treba sacekati da na nase trziste dodje EEE 1000H da vidimo kakva ce cijena biti. Taman mi treba nesto ovako prenosivo, a i da imam u autu za muziku kad krenem na neki dalji put (zato i pitam koliki mu je napon na izlazu iz punjaca).
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija

Zadnje izmijenjeno od: Milentije. 08.09.2008. u 19:19.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 19:11   #23
SeOS
Premium
 
SeOS's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 50
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ima. Tipku. Kad se stisne nista se ne dogodi.
Jesi prijavio gresku MSI-u? Vjerojatno ce se to nekako rijesiti novim driverima.
SeOS je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2008., 19:22   #24
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Koliki napon mu je na izlazu iz punjača?

EDIT: Da ne bpisem novi post... Upravo gledam specifikacije ASUS EEE 1000H i izgleda da su im identicne specifikacije, jedina razlika je duzina trajanja bazerije (EEE 3.2-7 sati). Sada samo treba sacekati da na nase trziste dodje EEE 1000H da vidimo kakva ce cijena biti. Taman mi treba nesto ovako prenosivo, a i da imam u autu za muziku kad krenem na neki dalji put (zato i pitam koliki mu je napon na izlazu iz punjaca).
20V...

Citiraj:
Autor SeOS Pregled postova
Jesi prijavio gresku MSI-u? Vjerojatno ce se to nekako rijesiti novim driverima.
Ne. To je disableano otpocetka i najvjerojatnije nece biti podrske za to.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 19:33   #25
MP950
64VT klon
Moj komp
 
MP950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ZGž
Postovi: 464
Prefakin nenadjebivo
MP950 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2008., 20:30   #26
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor MP950 Pregled postova
Prefakin nenadjebivo
Hvala.


Dodano par ispravaka u prvi post vezano za overclock...
Dosta mi je trebalo da otkrijem rjesenje, dok razlog mi i dalje nije u potpunosti jasan zasto se to dogada...
Takoder dodano kreiranje bat datoteke za relativno automatsko overclockiranje.

Uživajte.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 22:10   #27
Ianus Ziensis
Premium
Moj komp
 
Ianus Ziensis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
se zna mozda hoce li 6cell baterija dolaziti kod nas u prodaju??

inace zgodna stvarcica, vidio sam je neki dan,
taman za fax potrebe bez leđobolje
Ianus Ziensis je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 22:23   #28
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Ianus Ziensis Pregled postova
se zna mozda hoce li 6cell baterija dolaziti kod nas u prodaju??

inace zgodna stvarcica, vidio sam je neki dan,
taman za fax potrebe bez leđobolje
Doci ce, sad je pitanje kad. Kad dode imam neki feeling da cu ju prvi imat Pa javim.

A di si vidio winda? koji faks ides, mozda si mene vidio
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 10:22   #29
Ianus Ziensis
Premium
Moj komp
 
Ianus Ziensis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Doci ce, sad je pitanje kad. Kad dode imam neki feeling da cu ju prvi imat Pa javim.

A di si vidio winda? koji faks ides, mozda si mene vidio
hvala,
lokacija je bila alea laptopa na FERu klupa najbliza Teslinoj glavi, dan je bio utorak, maloprije podneva
crni Wind i kolega mu sa bijelim EEEom
Ianus Ziensis je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 10:58   #30
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Ianus Ziensis Pregled postova
hvala,
lokacija je bila alea laptopa na FERu klupa najbliza Teslinoj glavi, dan je bio utorak, maloprije podneva
crni Wind i kolega mu sa bijelim EEEom
Heh, da ga ebes, ja sam na feru, svaki put nakon predavanja u alei, al sumnjam da je bio kolega sa bijelim eee-om. Nikad zapravo vidio kolegu sa eee-om. Mozda netko drugi...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na