Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2007., 23:34   #31
Quick22
Premium
Moj komp
 
Quick22's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 113
Evo i ja sam kupil ergo prije 5 dana i za sad mogu reći da je to dobar miš ...
Koristim ga na stolu (glatka i sjajna površina) i radi bez problema .. nema nikakvog bježanja kursora po ekaranu kad miš stoji.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
A jeste svi krenuli pljuvat po Ergu. Ja ga imam već 6 mjeseci i nikakav problem s njim. Odnesi na reklamaciju i gotovo, nije ni prvi ni zadnji aparat koji se pokvario ili je došao s greškom u proizvodnji. Prezadovoljan sam s Ergom, miš je za te novce savršen, a čak i vrijedi više nego što ga cijene. Koristim ga bez Geniusovog software BTW. Što se podloge tiče imam jednu šarenu od CorelDrawa s balonima staru valjda 10 godinai radi savršeno. Na stolu isto iako je "šaren" stol ( svijetlo-tamno prijelazi ) i nikad nije preskočio ili zastao.
Jedino da pitam ... budući da miš koristiš bez onog softwera jel znaš da li postoji način da se miš podesi samo na jednu rezoluciju ... ili je to moguće samo preko onog softwera?

I da očekival sam da je to nešto veći miš ... do sad sam koristil "obične" miševe ... ali vjerojatno su i ostali miševi sličnog oblika takvi .. tj nisu znatno veći od "običnih" miševa
Quick22 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2007., 00:04   #32
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Samo preko softvera to možeš podesit. Možeš si sam odredit loop po kojem će ti ići ili jednostavno podesiti fiksnu rezoluciju. Samo mičeš kvačice iz loopa
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2007., 00:22   #33
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Imam Erga za nosit okolo sa lapom i prezadovoljan sam mišem. Bavim se designom, ne igram se, a nisam htio potrošit pk love za miš koji će se većinom potucat po torbi i neće bit dugog vijeka. Obzirom da dosta radim na lapu, često i koristim taj miš za relativno zahtjevne stvari, i miš se pokazao izuzetnim za lovu koju košta. Preporuka. Što se tiče problema sa titranjem, kod mene se nije pojavljivao u proteklih par mjeseci koliko koristim dotični miš, pa pretpostavljam da je stvar u grešci u dotičnom primjerku, i to je normalno za velike serije proizvoda koji pokušavaju ljudima sa ograničenim budgetom pružiti doživljaj i performanse skuplje stvari. po meni, Ergo 525 može konkurirati skupljim miševima skoro u svemu osim u prestižu. Naravno, izuzevši primjerke par puta skupljih miševa koji imaju i adekvatno kvalitetniju izradu i šminku. U ovom slučaju Genius nije proizvođač jeftine šrot elektronike, nego proizvođač jeftine elektronike koja pruža mnogo za malo uloženog. Ne uspoređujte ga sa Logijima koji mu konkuriraju kvalitetom i performansama, nego ga uspoređujte sa miševima koji koštaju 100kn. To bi bilo relevantnije i poštenije prema ljudima koji razmatraju mogućnost kupnje dotičnog. Neki su sa prezirom gledali i na 5.1 home theater wood kad je izašao, a pokazao se kao jedan od najkompletnijih zvučnih sustava na tržištu. Imao sam Z 5500 kod kuće, i nisam mogao shvatiti što točno ondje košta 2600kn. Sad imam dotičnog Geniusa i znam točno kamo spada svaka uložena kuna.

To Mods: isprika na podužem postu, samo nisam htio da se stekne kriva slika o Ergu 525....
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2007., 01:27   #34
1v4n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Ne uspoređujte ga sa Logijima koji mu konkuriraju kvalitetom i performansama, nego ga uspoređujte sa miševima koji koštaju 100kn. To bi bilo relevantnije i poštenije prema ljudima koji razmatraju mogućnost kupnje dotičnog.
Pa ja sam ga i usporedjivao sa logitech jeftinjarom za 70 kn koju sam dosad imao. Mis je bio opticki i radio je ko zmaj. Za tu paru barem.
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Što se tiče problema sa titranjem, kod mene se nije pojavljivao u proteklih par mjeseci koliko koristim dotični miš, pa pretpostavljam da je stvar u grešci u dotičnom primjerku, i to je normalno za velike serije proizvoda koji pokušavaju ljudima sa ograničenim budgetom pružiti doživljaj i performanse skuplje stvari.
Sto se toga tice, ja sam isprobao dva primjerka i oba su patila od istih simptoma. Mislim da se to boljim proizvodjacima ne moze dogoditi. Moja preporuka: isprobajte mis prije nego sto ga kupite (ako je moguce, naravno). Siguran sam da nekim ljudima dobro radi mis i to je odlicno za njih. I nikako se ne slazem sa tobom oko ovog zadnjeg u citatu, zasto su odredili tu cijenu misa ako nisu sposobni jamciti njegovu kvalitetu? To je po meni neozbiljna firma.
1v4n je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2007., 01:49   #35
-Tito-
Bob Sinclar RULZ!!!
Moj komp
 
-Tito-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 110
e moj 1v4n ti si ko i ja pehista .razumijem ljude da su zadovoljni a eto ti nemas srece i naravno da vise nikad nikome neces geniusa preporucit isto kako ja mnoge stvari vise nikad nikom nebi preporucil.i u potpunosti se slazem s tobom da miš treba isprobati prije kupnje,i mislim da bi se to svakome kupcu trebalo omogućiti,bio to miš za 50kn ili za 500kn jer nikad neznaš jer imaš sreće da bude radio ok il buš imo problema.
-Tito- je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na