Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2019., 22:45   #2371
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Nikad VA za 144Hz gaming, to dvoje jednostavno ne ide u istu rečenicu. To je prespora matrica za visoki refresh rate. Da bi se izbjegla pojava ghostinga, mora se koristiti agresivni overdrive koji onda unosi svoj set problema, u slučaju ovog monitora brightness strašno padne.

Ja sam sebi naručio 155 Hz TN-a, jedina druga opcija je bila 144 Hz IPS, ali novi paneli su se pokazali jako loši (lošiji nego oni iz 2015.), a ne da mi se čekati još godinu dana da LG izbaci Nano IPS, za kojeg ne postoji ni jedna informacija osim da ga je LG već odgađao jer nije uspio postići odgovarajući input lag.
Pa imaš Nano IPS monitor na tržištu, samo je 34" ultrawide i košta papreno (mislim da oko 11-12k kn).

Mislim da će to biti najbolji paneli kada dođu u manje dijagonale, samo je pitanje cijene.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 22:51   #2372
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Koji, misliš na ovaj:

https://www.lg.com/us/monitors/lg-34...rawide-monitor

To je 60 Hz koliko vidim, što mi ne znači puno. Nano IPS se reklamira kao nešto brži od klasičnog IPS-a, ali još uvijek nema garancije da će biti ista bolji nego ostali paneli iz 2019. (Innolux, AUO).
sti je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 00:05   #2373
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Jesi ga probao? Ili ovo govoriš napamet... Npr. Ja sam ga uzeo I samo isključivo radi pucacina tipa cod,fortnite,cs:go.. sad Apex... Tearinga ni na vidiku, nakon kalibracije boje su za mene sasvim super... Mislim za te novce c24g1.. Trenutno nema bolje opcije ako netko želi 144hz!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 00:27   #2374
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To i onaj 32" 1440p AOC su realno najjače kupovine u ovo vrijeme. Mislim ono, može se dati i 5 put veće novce pa pojest govno
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 00:50   #2375
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Koji, misliš na ovaj:

https://www.lg.com/us/monitors/lg-34...rawide-monitor

To je 60 Hz koliko vidim, što mi ne znači puno. Nano IPS se reklamira kao nešto brži od klasičnog IPS-a, ali još uvijek nema garancije da će biti ista bolji nego ostali paneli iz 2019. (Innolux, AUO).
Ima lg 34gk950g i lg 34gk950f
https://www.lg.com/us/monitors/lg-34...gaming-monitor
https://www.lg.com/us/monitors/lg-34...gaming-monitor

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/lg_34gk950g.htm#lag
https://pcmonitors.info/reviews/lg-34gk950f/

Realno, jedino je gsync verzija prihvatljiva po pitanju laga. Ali to je teški high end, prije svega cjenovno. Kao i sa svime ostalim prvo izbace flagship, pa onda nešto normalnije.

Osobno, isto sam uzeo dobar TN i u iščekivanju sam boljih brzih ips 16:9 monitora. Također se slažem da VA treba zaobići u širokom luku ako se ide na brzi gaming monitor.

Zadnje izmijenjeno od: nub. 15.02.2019. u 01:00.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 12:45   #2376
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Koji, misliš na ovaj:

https://www.lg.com/us/monitors/lg-34...rawide-monitor

To je 60 Hz koliko vidim, što mi ne znači puno. Nano IPS se reklamira kao nešto brži od klasičnog IPS-a, ali još uvijek nema garancije da će biti ista bolji nego ostali paneli iz 2019. (Innolux, AUO).
Vidi post iznad mog, imaš freesync verziju na 144Hz i GSync na 120Hz ili 100Hz (ako se dobro sjećam).
Preopručivao sam prije koji tjedan taj monitor nekome s foruma tko nije pitao za cijenu. Ali mislim da je na kraju uzeo neki GSync monitor.

Mislim da sam pročitao negdje da će izaći updateani firmware koji bi trebao smanjiti lag na FreeSync verziji.

Imaš na tftcentralu obavijest:
Citiraj:
LG 34GK950F Revisited - testing the new firmware, coming mid Feb
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 12:48   #2377
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Moguce da se lag smanji, ali općenito monitori s gsync modulom malo bolje rade. Vrijeme procesuiranja može bit kraće i često je overdrive bolje pogođen. Samo što je obično razlika u cijeni prevelika da opravda te sitne prednosti, dok je kod ovog konkretnog modela razlika pozamašna u input lagu.

Ajd vidjet ćemo što će uspjet s novim fw. Kako god, tko nema ili je želi iskesirat toliko za monitor i dalje bolje čekat ove modele za običnu raju
nub je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 13:49   #2378
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Ako je taj nano IPS buducnost onda nije svijetla, puno brzi odziv pixela ima stari predator x34 od ovog LGa.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 14:10   #2379
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Teško je uopće pričati o budućnosti PC monitora s obzirom da 10 godina kaskaju za televizorima.

A Nano IPS je poboljšanje samo u bojama (gamutu), sve mane IPS-a ostaju i dalje.

Dok ne dobijemo Oled/Microled monitore, ostaje nam prepucavanje između 3 postojeće tehnologije i traženje kompromisa.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 14:48   #2380
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Sve jasno, ali opet... Ako izbace taj 27" sa boljim qc od sadašnjih 144hz ips-ova, rado ću uzet.

Ove 34+ ultrawidescreen ne treba niti uzimati kao neki pokazatelj jer oni stvarno idu do limita postojeće tehnologije i svi generalno imaju veći input lag od manjih panela.

OLED je za sad samo fantazija, pogotovo za gejmerske monitore. A svi redom pate od retentiona i/ili burn-ina čime su posebno podložni kad se koriste za pc/igre zbog puno statičkih elemenata sučelja. Kao tehnologija obečava, samo se bojim da ćemo se načekat.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 16:01   #2381
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Ako je taj nano IPS buducnost onda nije svijetla, puno brzi odziv pixela ima stari predator x34 od ovog LGa.
Pa ne znam, ako ovo izbace na 27" i malo smanje lag s FreeSync verzijom meni je ovo najbliže idealnom gamerskom panelu što će izbaciti u skorijoj budućnosti.

Naravno, svatko ima svoje preference, ali imaš izvrstan color accuracy što je meni bitnije od par ms input laga. S druge strane imaš i WCG (wide color gamut) što znači da možeš vidjeti i masterirati takve sadržaje.

S tim da se meni jako sviđa 144Hz i van igara, sve je tako smooth
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 16:12   #2382
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
wide gamut se donedavno smatrao nepozeljnim osim za profesionalce koji rade u color aware aplikacijama, a sad kao plus . Sad kao potreban je za hdr, a sto ce sve izgledati presaturirano u sdr niko ne spominje A sto se tice odziva matrice vec postoje brže IPS matrice, jedino ako se nadate povoljnijoj cijeni?
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 17:25   #2383
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
wide gamut se donedavno smatrao nepozeljnim osim za profesionalce koji rade u color aware aplikacijama, a sad kao plus . Sad kao potreban je za hdr, a sto ce sve izgledati presaturirano u sdr niko ne spominje A sto se tice odziva matrice vec postoje brže IPS matrice, jedino ako se nadate povoljnijoj cijeni?
Pa mislim da bi Windowsi to sad trebali OK hendlat (s onim HDR i WCG opcijama).

Osobno imam kalibrator pa mi nije problem ni da treba kalibrirati WCG monitor na SDR, ali bilo bi šteta.

Mislim da je HDR i WCG budućnost, to mi je puno bitnije nego skok s 4k na 8k.

Ali kažem, svatko ima neki svoj use case. Ako samo igraš igre, nisam siguran koliko ih je uopće masterirano u WCG-u.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 17:32   #2384
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Pa ne moze windows hendlat WG monitore. Imam HP LP2475W od 2009. i on je wide gamut monitor i uvijek je na njemu bila previse izrazena zelena i crvena, dok je plava u normali. Windowsi nista ne ispravljaju po pogledu color space-a sve dok ne koristis color aware aplikacije. Znaci u igama su zasicenije zelene i crvene nijanse, nekima to godi ali nije kako bi trebalo biti. Sada imam ovaj 32" AOC i on ima siri gamut od sRGB ali je bar podjednako siri u sve 3 strane i zelena i plava i crvena
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 17:53   #2385
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Mješate malo. Ako je potreban monitor s točnim bojama za rad, onda se ne gleda gaming HDR monitor već monitor koji podržava hardversku kalibraciju i pokriva adobe rgb ili neko drugo potrebno područje.

Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
A sto se tice odziva matrice vec postoje brže IPS matrice, jedino ako se nadate povoljnijoj cijeni?
Imaš ih povoljnijih. Gsync verzije su sve 5k kn pa naviše, ali freesync već kreću od cca 400€ (+malo veći HR pdv i poštarina) https://geizhals.eu/acer-nitro-vg0-v...-a1923015.html.

Nema ih baš kod nas doduše, al da se naručit izvana .

Ofkors, lutrija s panelima je i dalje prisutna, a ovi noviji su kao što je netko prije napisao, još gori od onih iz 2015.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 17:59   #2386
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Pa ne moze windows hendlat WG monitore. Imam HP LP2475W od 2009. i on je wide gamut monitor i uvijek je na njemu bila previse izrazena zelena i crvena, dok je plava u normali. Windowsi nista ne ispravljaju po pogledu color space-a sve dok ne koristis color aware aplikacije. Znaci u igama su zasicenije zelene i crvene nijanse, nekima to godi ali nije kako bi trebalo biti. Sada imam ovaj 32" AOC i on ima siri gamut od sRGB ali je bar podjednako siri u sve 3 strane i zelena i plava i crvena
Izgleda da si u pravu, mislio sam da s tom postavkom Windowsi automatski rade tone mapping iz SDR-a u WCG (DCI-P3 ili koji već namjestiš).

Znam da to Mac ima super riješeno (zajedno s DPI skaliranjem s kojim pizdim na Surfaceu Pro 3 i zakačenim 32" monitor sa strane već godinama).

Nemam doma WCG monitor, pa samo brzo pitanjce: jesu browseri color managed? Mislim da bi Chrome, Firefox i Edge morali biti.

Meni je primarni razlog zašto me vuku WCG monitori jer mi je idući korak razvijanje igara u Unityu, nadam se da oni imaju dobro riješen taj workflow

Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Mješate malo. Ako je potreban monitor s točnim bojama za rad, onda se ne gleda gaming HDR monitor već monitor koji podržava hardversku kalibraciju i pokriva adobe rgb ili neko drugo potrebno područje.
Pa nisam nigdje rekao da je color accuracy i WCG isto, to su dva odvojena pojma.

Možeš imat SDR monitor loše i dobro iskalibriran.
Možeš imati i WCG monitor loše i dobro iskalibriran.

Pitanje je samo koji color space odabireš kod kalibracije.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 18:09   #2387
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Da firefox koristim i on je color aware. Evo u ovom threadu sam poslao fotke poredjenja HPa koji je blizu adobe RGBa i AOCa koji je blizu DCI-p3 i fino se vidi da im je firefox izjedanacio kolor prostore poprilicno Mislim da je koristen profil od hpa i na aocu al uglavnom radi u firefoxu.

http://forum.pcekspert.com/showthrea...4&page=35#1050
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2019., 11:58   #2388
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Stigao S2719 DGF. Nisam se previše igrao s podešavanjem slike jer me više zanimalo kako radi GSync.

U par sati provedenih u Apex/PUBG/BF1 nisam primjetio ikakve probleme. Nema nasumičnih flickera, gašenja ekrana, kratkotrajnih zacrnjenja ekrana itd. Ni jedan crash, sve radi kao reklamirano, a igranje na visokom refresh rateu je divota. Jedino sam primjerio da u BF1 imam microstuttering kad framerate padne sa npr. 130 na 110, ali mislim je do igre, samo što to na dosadašnjem 60 Hz monitoru nisam mogao iskusiti jer sam imao lockanih 60 FPS.

Boje su definitvno ispranije od IPS-a, ništa čudno, no začudilo me što promjenom kuta gledanja nisam primjetio veće promjene u osvjetljenju ekrana. Više puta sam mijenjao položaj sjedenja, s tim da nikad ne sjedim savršeno ravno ispred ekrana; često se zavalim u stolicu pa gledam lagano bočno i prema gore.

Za vikend slijedi dodatno tweakanje itestiranje, ali već sad mogu reći da sam jako zadovoljan i vjerojatno ću ga zadržati. Prikaz boja i crne je lošiji od IPS-a i to je jedina stvar koja mi smeta, ali sam pristao na taj kompromis.

Pitanje za vlasnike: Kako ste podesili sliku, ICC profilom ili odokativno?
sti je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2019., 13:15   #2389
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Ako ti je slika isprana, znači da je gamma prenisko. Ja držim na preset mode "standard" jer su boje out of the box 99% pogođene, a gammu sam sredio s icc profilom. Također sam kroz menu na monitoru smanjio brightness na željenu razinu i contrast držim na 71 (75 je default).

Možeš i sam svoj icc napravit kroz windows color management (potrebno je samo gammu mijenjati, ostalo je sve ok) ili od ovih s neta ovaj mi je najbolje radio ovaj http://www.mediafire.com/file/c3dyum...2BMTX.icm/file

Ovdje je guide kako staviti icc profile https://pcmonitors.info/articles/usi...es-in-windows/ i svakak preporučam onaj tool koji je naveden na dnu članka za switchanje.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2019., 13:22   #2390
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
evo vam jedan dobar test https://www.eizo.be/monitor-test/
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 16.02.2019., 13:47   #2391
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Ako ti je slika isprana, znači da je gamma prenisko. Ja držim na preset mode "standard" jer su boje out of the box 99% pogođene, a gammu sam sredio s icc profilom. Također sam kroz menu na monitoru smanjio brightness na željenu razinu i contrast držim na 71 (75 je default).

Možeš i sam svoj icc napravit kroz windows color management (potrebno je samo gammu mijenjati, ostalo je sve ok) ili od ovih s neta ovaj mi je najbolje radio ovaj http://www.mediafire.com/file/c3dyum...2BMTX.icm/file

Ovdje je guide kako staviti icc profile https://pcmonitors.info/articles/usi...es-in-windows/ i svakak preporučam onaj tool koji je naveden na dnu članka za switchanje.
Hvala, probat ću s ova 2 profila. Šteta što se gamma ne može mijenjati kroz OSD.
Jesi li dirao išta u NV driverima; saturation, vibrance itd ?

Zadnje izmijenjeno od: sti. 16.02.2019. u 13:56.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2019., 14:09   #2392
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Hvala, probat ću s ova 2 profila. Šteta što se gamma ne može mijenjati kroz OSD.
Jesi li dirao išta u NV driverima; saturation, vibrance itd ?
Nisam. Po meni su boje ok, kad se gamma spusti dođu više do izražaja i nisu isprane.

Teoretski gammu možeš spustit i u nvidia control panelu, al mislim da icc bolje funkcionira tj. nativno je u winsima pa nema kršenja između nvidija postavki i windowsovih.

Ako taj icc koji skineš ne postigne željeni rezultat, odi na color management > advanced > calibrate display i podesi gamu po instrukcijama. Ostalo sve može ostat na defaultu. Tak je bar kod mene i sad izgleda jako dobro
nub je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2019., 21:00   #2393
Veky.VGW
Premium
Moj komp
 
Veky.VGW's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 330
Pozdrav svima,

da li ima neki 27" 144Hz 1440p monitor koji slovi kao best buy?
__________________
O meni u temi "Posteni, dobri i odgovorni trgovci": 1 2 3 4 5

Zadnje izmijenjeno od: Veky.VGW. 16.02.2019. u 21:06.
Veky.VGW je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 16:05   #2394
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova

Mislim da sam pročitao negdje da će izaći updateani firmware koji bi trebao smanjiti lag na FreeSync verziji.

Imaš na tftcentralu obavijest:
Novi firmware praktički eliminira sav lag

Sad mi se freesync verzija čini kao bolji izbor (više hz, veći color depth, tvornički kalibriran, MBR, zanemarivo veći lag)

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/...f_g_comparison

Zadnje izmijenjeno od: nub. 19.02.2019. u 16:10.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 17:54   #2395
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Novi firmware praktički eliminira sav lag

Sad mi se freesync verzija čini kao bolji izbor (više hz, veći color depth, tvornički kalibriran, MBR, zanemarivo veći lag)

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/...f_g_comparison
Meni je taj monitor najzaokruženije što postoji na tržištu, jedino je papreno skup Nadam se da će izbaciti 27" FreeSync verziju, a ne GSync kao što su najavljivila.

A GSync je mrtav. Doslovno ne vidim razloga da netko kupi monitor s Gsync modulom otkad je Nvidia podržala službeno Adaptive Sync.
GSync modul je FPGA komponenta koja bespotrebno diže cijenu monitora. Mogli su to riješiti i bez toga, ali kako te onda zaključati na NVidia ekosistem

Drago mi je da je FreeSync pobijedio. Mislim da je jedini razlog što je AMD u konzolama pa proizvođačima televizora nije padalo na pamet da plaćaju dodatne licence za GSync.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 19:02   #2396
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Bit će i freesync verzija. Pošto su zadnjih par gejmerskih izdali u obje varijante (32 VA i 34 IPS), sigurno će i ovaj novi bit dostupan s freesyncom
nub je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 18:40   #2397
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Pozdrav ljudi, evo ako mozete pomoć:

trenutno imam samsung 205 bw star 10 godina - titra mu slika "dok se ne ugrije" , pa onda normalno radi...

Pitanje je sto uzeti za povremeni gaming nakon posla, surfanje, autocad i slicno. Pod gaming mislim vecinom na single player, ne planiram gradit karijeru u Fort5 niteu

Uzeo bi plafon 27" i sad sam u dilemi sto uzeti?

Ako uzmem sa 144p rezolucijom bojim se da ce mi trzat igre (rx 480, ryzen 2600). A opet, mozda mi glupo ne uzet kad vec kupujem... Evo ne znam ni sam, osim da nisam spreman potrosit previse love...

da li da uzmem ovaj vulgaris full hd: https://www.nabava.net/monitori/dell...7-169-26492971

ili da se protegnem i uzmem ovaj: https://www.nabava.net/monitori/aoc-...7-169-67500851 isto hd, ima 144hz, zakrivljen je (sto mi se svida), ali je razlika u cijeni 1200 kn

ili na 144p ovako nesto: https://www.nabava.net/monitori/sams...7-169-78556691

Monitor bi bio na stolu te me ne interesira spajanje na zid
Evo iskreno neznam ni sam
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 18:42   #2398
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
ako ne mislis mijenjati graficku uskoro idi na fHD, ne znam zasto ne ides na 24" monitor?
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 18:46   #2399
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Pozdrav, nisam planirao mijenjat grafu uskoro ( tj tek sam je nabavio )

Jeli ovaj ok za 24 " full hd 144 hz? https://www.nabava.net/monitori/acer...4-169-57949371
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 19:21   #2400
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
uzmi 27", prije ces mijenjati grafu nego monitor, bolje igrati na 27" 2560x1440 low nego 24" 1920x1080 high

a mozes i 32" pogledati kad vec uzimas u obzir 2560x1440, ne boj se velicine

Zadnje izmijenjeno od: trpi. 25.02.2019. u 19:28.
  Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na