Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2016., 20:42   #1
Manac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 31
Jako sporo paljenje HP Paviliona

Pozdrav!
Prijateljica mi se požalila kako joj se laptop užasno sporo pali. HP Pavilion, ne znam točno koji model, nisam se obazirao, 4GB RAM, neki navodno četverojezgreni AMD procesor. Star je otprilike 3,5godine i došao sa instaliranim Win 7 Home. Mislio Windowsi zatrpani, stavio nove Win (10, 64-bitni), dvije particije, jedna od 100GB, druga sa kojih 350GB. Ali i sa novim Win laptop se užasno sporo pali, nekoliko minuta je potrebno, i to i nakon što je povukao sve drivere i updateove, tako da nije da instalira nešto prilikom pokretanja. Čekam da mi se javi da detalje konfiguracije dobijem, ali kako god okreneš ne bi se smjelo događati da se baš ovako sporo pali.
Uglavnom, kad se javi stavim detalje, a dotad ima li tko kakvih ideja zbog čega bi ovo moglo biti?
Hvala unaprijed!
Manac je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 22:51   #2
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Manac Pregled postova
Pozdrav!
Prijateljica mi se požalila kako joj se laptop užasno sporo pali. HP Pavilion, ne znam točno koji model, nisam se obazirao, 4GB RAM, neki navodno četverojezgreni AMD procesor. Star je otprilike 3,5godine i došao sa instaliranim Win 7 Home. Mislio Windowsi zatrpani, stavio nove Win (10, 64-bitni), dvije particije, jedna od 100GB, druga sa kojih 350GB. Ali i sa novim Win laptop se užasno sporo pali, nekoliko minuta je potrebno, i to i nakon što je povukao sve drivere i updateove, tako da nije da instalira nešto prilikom pokretanja. Čekam da mi se javi da detalje konfiguracije dobijem, ali kako god okreneš ne bi se smjelo događati da se baš ovako sporo pali.
Uglavnom, kad se javi stavim detalje, a dotad ima li tko kakvih ideja zbog čega bi ovo moglo biti?
Hvala unaprijed!
provjeri hard disk sa CrystalDiskInfo ili nekim drugim alatom, garant je on
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2016., 22:59   #3
Manac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 31
A tako sam i ja mislio, ali čudno mi je da je tako od početka.. Sad vidim da to nisam napisao.. OK, probam ovo.. Hvala ;-)
Ideje i dalje primam.. :-D
Manac je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 23:52   #4
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Probaj ponovo instalirati windowse, mene je tako zezao moj Lenovo 50-70, usporen do neupotrebljivosti pogotovo pri kopiranju bilo čega na disk, tada bi sve zablokiralo dok ne bi završio kopiranje. HD tune mi je javljao neku grešku (mogu provjeriti) ali nakon što sam ponovo napravio clean install winsa (10) laptop radi neusporedivo bolje a i na bateriji izdrži
osjetno duže nego prije.
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 12:57   #5
Manac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 31
Ovako, procesor je AMD A6-3400M (1.4GHz)
RAM: 4GB (3,48 iskoristivo)
Grafičke: HD 6520G i HD 7400M
Još nešto?

Probao sam sa Crystal Disk, kaže da je stanje Good, HWinfo isto nikakve errore ne pokazuje..
Manac je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 23:43   #6
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Ako je laptop baš ono totalno usporen, moguće je da prijenos podataka nije u redu tj. da koristio PIO metodu umjesto DMA. To mi se znalo nekad davno iz čista mira dogoditi na HP-ovima nx6125 i 6715s. Uglavnom, ako je to slučaj odi u Device manager -> IDE ATA/ATAPI controllers i ako je prijenos podataka PIO only (na sabirnici na kojoj je HDD) pronašao si problem. Jednostavno deinstaliraj driver i restartaj komp. Kad se restarta Windowsi će automatski sve ponovno vratiti kako treba biti.

Moguće da gore navedeno neće pomoći, ali kako kažem, sreo sam problem kod starijih verzija HP-a pa je moguće da se javlja i kod nekih drugih modela.
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na