Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.08.2013., 17:43   #1
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
(riješeno) Lenovo 3000 N200 ne želi instalirati windowse

Isprika za promašeni forum, ali još nisam siguran je li hardware kriv ili software...

Tu i tamo sredim koji komp, ali ovo još nisam doživio. Problemi su počeli kod klikanja po ikonma. Kad bi kliknuo na jednu, označilo bi se njih 10-ak i to od nekog random početka do one koju sam kliknuo (kao da držim stisnut shift).
Mislio sam si da je možda touch pad pijan, pa sam spojio miš, ali opet isto. Razmišljao sam da je možda tastatura, ali nju nisam spojio jer nisam imao ni jednu koja je usb. Windowsi su ionako bili u banani, pa si mislim, "ko ga j.." idemo format C, pa šta bude. I tu počinje rock and roll...

Ubacim dvd sa 7-icom, press any key, krene loadati fileove i ništa...pojavi se onaj znak od windowsa koji se vrti i vrati me nazad na boot screen od lenova s natpisom "To interrupt normal startup, press Lenovo Care button", koji ne napravi ništa (mislim na taj lenovo button). Ne želi ući u bios...

Onda sam popizdio iščupao disk i formatirao ga na drugom kompu (iako sam skužio da windowsi više nisu krivi).
Sumnjam na bios, ali ga nisam nikad flashao pa sam kopao po netu kako to napraviti i skužim na lenovo stranicama download za pack koji radi iz windowsa koje - NEMAM

Savjet?
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 17:56   #2
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Meni smrdi tipkovnica,touchpad ili tipke od touchpada. Treba probati hardwareski istekati tipkovnicu touchpad i probati usb tipkovnicu.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2013., 18:01   #3
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
a i meni, kao da je neki ctrl ili shift zaštekan pa zaj....ali da je tako čuo bi se neki bip-bip-bip-bip kod bootanja, a ne čuje se
Šušta je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 18:37   #4
Šušta
Premium
Moj komp
 
Šušta's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Poreč
Postovi: 136
ekstremni problemi traže ekstremna rješenja...
u izostanku zamjenske usb tipkovnice, odlučio sam se na ekstreman pothvat, preuzevši na sebe odgovornost zbog svih mogućih posljedica (budući je komp moj!)

nakon press any key to boot from cd, iščupao sam na živo tipkovnicu i pogodite šta - winsi su se počeli bootati normalno
sad ću je početi čistiti, ako ne pomogne idem u nabavku nove

case closed
Šušta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na